Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdura, jak by tak było to wystarczyło by kupić całą ofertę jakiegoś biura i sprzedawać równolegle z nimi. Cena dotyczy dokumentacji potrzebnej do jednego domu. Kopii w tej cenie jest 4 ale stanowią całość i wszystkie są potrzebne do jednego pozwolenia na budowę.

 

ehhh się niejasno chyba wyraziłem. dokładnie mi o to chodziło o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze lepiej trzaskac zlecenia po 1000-1500zl, ktore zajmuja co najmniej tydzien roboczy (moze byc nawet 7 pelnych dni, jak ktos lubi pracowac w weekendy :) ). Wowczas przy zalozeniu, ze mamy miesiac pelny roboty ( 4 zlecenia ) zarabiamy, po odprowadzeniu podatku, bagatela okragla sumke 4 tys zl. Kto tyle w Polsce zarabia? Chyba tylko burzuje :) Po zalozeniu dzialanosci z 4 tys nagle nam sie robi polowa tej sumy 2tys (jesli wynajmujemy lokal to chyba mniej ;) )

Oczywiscie przy zalozeniu, ze mamy rece pelne roboty miesiac w miesiac. Gdy mamy roboty na pol miesiaca, nagle okazuje sie, ze musimy do interesu dokladac. Normalnie zyc nie umierac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_muler, z całym szacunkiem ale czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Bo póki co to to jest takie "wiem... ale nie powiem" ;)

 

Pozdrawiam.

Ale tu nie chodzi o wiedzę, tym bardziej tajemną. To jest zwykły prosty render i tyle.

ps: chyba, że mowa o projekcie konserwatorskim ale wtedy nie idziesz do grafika freelancera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

airmoss: mam nadzieje ze twoj post to ironia :)

 

W ogole fajnie sie ten wątek czyta. Jedni twierdzą że za jedno zlecenie powinienes moc sobie kupic ferrari, drudzy ze pracujac 30 dni w miesiacu bedzie cie ledwo stac na oplacenie rachunkow. Do tego ludzie tacy jak ja ktorzy komentują i nic nie wnoszą :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie :)

 

Jak już zawiązała się tak zagorzała dyskusja na temat wizualizacji to podczepię się pod temat z pewną prośbą skierowaną do Was.

 

Mianowicie pod spodem możecie ujrzeć troszkę moich wypocin w zakresie wizualizacji. Większość z nich to prace robione ot tak dla siebie lub tez prace robione dla znajomego architekta. (Sporo obrazków i długi post się zrobił ale nie chciałem dodawać linków bo nikomu nie chciało by się kliknąć :) ).

 

Od jakiegoś czasu -czytaj skończyłem właśnie studia - stałem się osobą niepracującą i szukającą kierunku w którym można by złapać jakieś godziwe pieniążki. Tu właśnie pojawi się pytanie do Was. Czy patrząc na poniższe obrazki sądzicie że znaleźli by się chętni na wizualizacje na takim poziomie (czyt. chyba kiepskim)? Czy zdarzają Wam się klienci mniej wymagający których nie stać na Wasze wypaśne wizki i zadowolili by sie takim jak niżej obrazkiem? Jeśli tak to czy moglibyście powiedzieć ile mniej więcej na rynku wizualizacji były by one warte? Spróbujcie proszę wycenić kilka z nich - tzn. jakie pieniążki można było by realnie za nie wziąć.

 

Zadaję to pytanie ponieważ po prostu nie wiem czy próbować się za to brać, a zainwestować w soft komputer i dopiero ocknąć się " że chyba jestem za kiepski" i zostać z wyrzuconą kasą, softem - ręką w nocniku, nie bardzo się kalkuluje. W sumie nie bylby to jakiś tragicznie wielki koszt bo myślę że na początek w okolo 25-30tyś pln bym się zamknął (max stud upg, vray, pakiet adobe, +kilka bibliotek modeli + komp) ale niestety nie do odsprzedania...

Pisałem w tej sprawie do Swierszcza, ale chyba jest tak zapracowany że nie ma czasu odpowiedzieć więc zwracam się z tą prośbą do Was szanowne grono wizkowe max3d.pl :)

 

Będe Wam naprawdę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!

 

1

cl_dom_bal1.jpg

2

cl_dom_bal2.jpg

3

cl_dom_brasil.jpg

4

cl_dom_brasil_2.jpg

5

cl_dom_jednorodzinny_1_1.jpg

6

cl_dom_jednorodzinny_1_2.jpg

7

cl_dom_jednorodzinny_1_3.jpg

8

cl_rozjazd.jpg

9

cl_rozjazd_noc.jpg

10

cl_hotelSovergiv.jpg

11

cl_hotelSovergiv_noc.jpg

12

cl_domek_4.jpg

13

cl_domek_basen_1.jpg

14

cl_evia_okna_2.jpg

15

cl_stihl_1.jpg

16

cl_stihl_2.jpg

17

cl_stihl_3.jpg

18

cl_1.jpg

19

cl_2.jpg

20

cl_w1_postp.jpg

21

cl_w2_postp.jpg

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

airmoss: mam nadzieje ze twoj post to ironia :)

 

W ogole fajnie sie ten wątek czyta. Jedni twierdzą że za jedno zlecenie powinienes moc sobie kupic ferrari, drudzy ze pracujac 30 dni w miesiacu bedzie cie ledwo stac na oplacenie rachunkow. Do tego ludzie tacy jak ja ktorzy komentują i nic nie wnoszą :)

 

pozdrawiam

 

 

Niee no to musiała być ironia ;) chyba że airmoss ma jakies zapedy sadystyczne :)

 

a jeżeli chodzi o te 150k to jak dla mnie cena troche absurdalna, zgadzam się z kozioo (łącznie z tym przetargiem publicznym ;) )

 

Hubi: myślę że podchodzisz do tego od zlej strony, wg mnie czlowiek jest naprawde dobry w czyms jezeli naprawde to lubi, jezeli lubisz robic wizki to Twoj poziom bedzie rosl sukcesywnie, jeżeli nie sprawia Ci to zbytniej radosci to moze i sie troche rozwiniesz ale bardzo powoli i na sile.

Takze zastanow sie nad motywami swojego dzialania, chyba ze kochasz po prostu pieniadze ;)

 

Twoje prace nie sa najgorsze, zalezy jeszcze ile czasu je robiles, ale powiedzmy ze nie kłują w oczy :D moze poza pierwszymi hehe. W każdym razie powinienes dostac w ryja (niedoslownie ;) ) za robienie ujecia za 200-300 zlotych... to jest zaprzeczenie tego o czym wczesniej tak szeroko bylo pisane, i psucie rynku...

 

 

greets

Edytowane przez Quadysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadysz: ja nie mam takich zapedow, ale czytajac ten watek, dochodze do wniosku, ze niektorzy maja :)

 

Hubi: Nie wiem jak sytuacja wyglada w takiej warszawie czy poznaniu, ale w mniejszych miastach widze zalew billboardow z o wiele gorszymi jakosciowo wizualizacjami. Ale one pewnie za darmo powstaja skoro nie trzymaja chocby sredniego poziomu tego forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie juz sie wstydze troche tej pracy ale co tam ;)

izom2.jpg

Na ile byscie cos takiego wycenili?

Jakby nie patrzec to tylko jeden domek powielony + "pomalowane skryptem randomowym drzewka" a najwiecej roboty bylo przy obrysowaniu terenu.

To byla moja pierwsza tego typu praca z widokiem z lotu ptaka i wykonanie jej zajelo mi 5 dni po 8h. Dodam tylko, ze moj szef pracowni projektowej sprzedal ja 2 lata temu za 7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj propozycję zlecenia, wykonania wizki wnętrza za 150 zł brutto. Pani z tej poważnej firmy (sądząc po ich stronie; ogłasza się również tutaj) twierdzi, że tyle maja przewidziane w budżecie i ani grosza więcej. Oczywiście jakosć wizki ma być z najwyższej półki... To ile takich zleceń trzeba zrobić, żeby dojść do kwoty ola-fa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego albo jak najwięcej. Kiedyś jak robiłem ikonki dla jakiegoś producenta mebli targował się jak chciałem 10pln za ikonkę. Jakiś czas później (lat kilka) jak robiłem dla linii lotniczych stawka była jakoś 300pln za ikonkę (mała grafika jakich pełno na pulpicie viFona, akurat nie napracowałem się, bo miałem w pytę swoich clipartów), a robiłem to jako freelancer czyli klient nie zająknął się przy wyższej kwocie agencji. Jeżeli to zlecenie będziesz potrafił wykorzystać (to już wiedza spoza kompetencji grafika) to 150pln nie jest problemem o ile inwestujesz w siebie. Mysle ze gdybym wtedy nie zrobil tych ikonek za jakies 7pln/sztukę nie mialbym okazji robić też tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ktorzy mysla ze te wielkie sumy padaja z kosmosu - rozejrzyjcie sie po sieci. Ceny logosow czy plakatow (czesto ohydnych z reszta) ida w tysiace i to grube. Na szybko googlowalem - logos Ery to 16666zl, plakat "masz glos, masz wybor" 12000zl, logo dla firmy produkujacej farby 10000. Sam pamietam jakis konkurs na logo tv gdzie nagroda wynosila zdaje sie 30000 a zeby w ogole do niego stanac nalezalo miec w portfolio chyba z 10 podobnie wycenionych pozycji. A mowimy tu o logu czy plakacie. Wiele z nich jest wylanianych na drodze konkursu ale ide o zaklad ze firma posiadajaca renome w branzy nie pojdzie ponizej tych kwot. Przy logu za 30000 kwota 150k za wielomiesieczna prace wymagajaca konsultacji to przeciez nic.

 

A co do takich wizek - ludzie, na freelancerce, gdzie nie jestem zadnym wielkim gosciem znanym na swiecie biore w przeliczeniu 300 zeta za projekt tshirta. Ostatnio zdarzyl mi sie spory pakiet i czesc z projektow to byl stylizowany tekst. Czyli ja za tekst robiony w godzinke biore 300 zeta a ktos za wizke nad ktora sie z pewnoscia nasiedzi niezle chce 150? To nie wiem, albo uciekac z tej Polski albo jazda na freelancerke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_m, cena jest akceptowalna przy np 15 wizualkach które wykorzystują modele wspólne np mebli.

 

inaczej to nie ma co. trzeba wytłumaczyć że to są po porstu roboczogodziny

 

Sądząc z treści maila, oferta nie była skierowana tylko do mnie, ale pewnie z automatu poszła i do innych memberów max3d. Firma ta na swojej stronie ma duuużo wizek, więc trudno mi uwierzyć, ze nie orientuja się w obowiązujących stawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź tym którzy odpowiedzieli :)

 

A czy mógłbym poprosić Was o przykładową wycenę prac które pokazałem w poprzednim poście (poprzednia strona wątku)? Naprawdę by mi na tym zależało - jeśli nie chcecie pisać tu publicznie (co byłoby dobre bo przydało by się potomnym) to proszę chociaż o info na priv... lub anonimowo na maila... bo serio nie wiem ile można realnie otrzymać za taką pracę.

Edytowane przez Hubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Setesh

Czy ktoś może mi udzielić informacji na temat zarobków grafika na Podkarpaciu (np. okolice Rzeszowa). Ile realnie może "chcieć" grafik, który jest odpowiedzialny m.in. za:

przygotowanie grafiki do publikacji (layout?), i innych ulotek, wizytówek itp.

składanie publikacji (np. w indesign),

przygotowanie / poprawka materiałów do druku (włącznie z zabawą w prepsie).

 

Ogólnie chodzi o prace w "studiu DTP" (nie wiem czy tak to można nazwać).

 

Czy ktoś się orientuje ile można na takim stanowisku wyciągnąć (realnie) ?

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie normalne oraz konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie taki grafik może zarobić od 3/4 etatu * najniższa krajowa i wymagany inwalida lub rencista, do 2000 brutto. Ale nie ciesz się tak. Pracy nie ma w tym zawodzie w Rzeszowie a tym bardziej w okolicach. Kiedyś ktoś puścił famę (to była chyba TVP) że DTP i druk to zawody w których brakuje specjalistów i są świetne zarobki, więc szkoły zaczęły kształcić, ludzie się uczyli, i taki oto efekt.

To nie jest demotywator. Takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Setesh

Chodzi mi raczej o pełny etat - cale 8 godzin :( bez renty. Ale poczekam, możne jeszcze ktoś się wypowie na ten temat :)

 

Ps. Nie kończyłem niczego związanego z drukiem ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź tym którzy odpowiedzieli :)

 

A czy mógłbym poprosić Was o przykładową wycenę prac które pokazałem w poprzednim poście (poprzednia strona wątku)? Naprawdę by mi na tym zależało - jeśli nie chcecie pisać tu publicznie (co byłoby dobre bo przydało by się potomnym) to proszę chociaż o info na priv... lub anonimowo na maila... bo serio nie wiem ile można realnie otrzymać za taką pracę i moja wiedza zatrzymała się na etapie 100-200zł za ujęcie które dostawałem.

 

Sam dobrze wiesz, że te wizualizacje nie są najwyższych lotów, a do tego prezentują różny poziom.

Np pierwsze 4 są niefajne. Ale im dalej tym lepiej.

Pierwsze wyceniłbym po 150-200 za sztukę, a te lepsze po 400-500.

Dzienna wersja skrzyżowania - 1000zl.

Ja np wyceniam prace przy bezstresowych projektach na 50zl/h,

a przy reklamach i innych 'potrzebnych na szybko' na 100/h.

A drobnicy i hiperniskich budżetów staram się od dłuższego czasu po prostu nie brać,

bo końcowy efekt i zaplata za niego są zwykle obopólnym rozczarowaniem

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko.. Ile wziąć (widełki) za obrobienie, przygotowanie 4 zdjęć do druku na ploter UV(Agfa Anapurna XL) na materiale PCV ok 2x2m jako ozdoby holi hotelu?

 

> Podciągnięcie rozdzielczości(Genuine Fractalem) do wymaganej do zachowania odpowiedniej jakości(90dpi)> odszumianie(marne aparaty)> wyostrzenie> stworzenie z każdej strony ramki po 7cm(fotki w róznych proporcjach mi dostarczone, i różny na poziomie milimetrów rozmiar druku poszczegolnych zdjęć)> wykadrowanie, zabawa z kolorem by uzyskać efekt niezbyt "starej" sepii z przebijającymi lekko kolorami i uzyskac zblizony efekt na kazdej z fotek(a światło i kolory na kazdej inne - 4 różne aparaty) i zamiana na odpowiedniego CMYKa(akurat nie było z tym problemu).

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja celuje w 300pln za sztukę. Najlepiej liczyć godziny ile może Ci to zająć. Dobrze opisałeś ale zbyt wiele pracy przy tym nie ma. Jak ogarniasz obróbkę fotek, to nawet przy 400pln za komplet nie będziesz stratny, ale troche szkoda zlecenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja celuje w 300pln za sztukę. Najlepiej liczyć godziny ile może Ci to zająć. Dobrze opisałeś ale zbyt wiele pracy przy tym nie ma. Jak ogarniasz obróbkę fotek, to nawet przy 400pln za komplet nie będziesz stratny, ale troche szkoda zlecenia ;)

 

 

(miało być "wziąć" a nie "wziąść"...)

 

Dzięki za odpowiedź... Obróbkę zdjęć ogarniam w trybie średnim,, zwłaszcza gdy wiem ze druk będzie drogi i nie ma miejsca na pomyłki, i włącza sie zbyt duży perfekcjonizm. Tak czy siak na każdą fotke średnio przypadło ok półtora godz(LightRoom, PS) roboty, zwłaszcza z tą sepią i wyrównaniem janości, kontrastu, nasycenia pomiedzy nimi wszystkimi oraz odszumianie vs. wyostrzanie. Nie wpsomniałem że pierw w zleceniu była 2cm ramka od góry i dołu a po bokach wynikająca z proporcji zdjęć... po przygotowaniu ich, kilka dni później nagle zmiana planu i ma być jednak po 7cm z każdej strony, i część roboty od nowa...

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie. pytanie jaki jest klient. przychylny i wie czego chce czy co dziennie inna koncepcja i milion poprawek?

 

To zalezy od projektu,, przy drobnicy prawie wszystko przechodzi, przy wiekszych projektach po kilka wiekszych zmian koncepcji bywało. Te zdjęcia to ani drobnica ani większy projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na ile mogę wycenić wykluczowanie postaci modela z 2 godzinnego materiału na greenboxie, w sumie 100 ujęć różnej długości (od 1sek do 10 sekund), pliki wyjściowe w dwóch formatach flv (495x330 px) i avi (1920x1080 px) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw obejrzyj materiał. żeby się nie okazało, że musisz maskować, a nie kluczować. Potem policz sobie ile spędzisz średnio nad ujęciem. Wygląda na to, że więcej czasu spędzisz zgrywając ujęcia niż kluczując ;) potem policz ile musisz, dostać, zeby Ci się chciało siedzieć ;) ja bym liczył 2000 - 4000 zależnie od jakośći materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1920x1080 = 2073600 pixeli

32 bits * 2073600 = 66355200 bitów = 8294400 bajtów 1 klatka (+ok 0,0001% na znaczniki na dysku)

2h*60min*60sek*25klatek = 180'000 klatek

180000*8294400 = 1492992000000 bajtów = 1423828 MB = circa 1,35 TB - czyli się nie zmieściłeś z samym wyjściowym materiałem w tylko w avi ... mówimy oczywiście bez kompresji, bo nie masz zamiaru raczej dawać skompresowanego nie? :) pozostaje jeszcze flv - tutaj duzo miejsca nie trzeba

 

Pamiętaj że materiał do obróbki też musisz gdzieś trzymać, a obrobiony roboczy też gdzieś siedzi ... dlatego mówię - pamiętaj o dyskach przy takich zleceniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako początkujący grafik chciałbym zapytać ile można "zawołać" za pracę w drukarni w powiecie rzeszowskim ?

Może jest tu ktoś, kto orientuje się w cenach na tym obszarze ?

Jestem po półrocznym stażu w danej firmie, posiadam około roczne doświadczenie zawodowe (wiem, niewiele), skończyłem jakieś tam studia ze specjalnością grafika.

Jako grafik w drukarni mam przygotowywać do druku, projektować oraz składać publikacje, książki, ulotki, kalendarze itp.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc (przydatną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anibus -

http://www.infopraca.pl/praca/praca-dorywcza-drukarnia/krasne-k-rzeszowa/3156233

 

Tutaj masz różne adresy drukarni w rzeszowie

http://www.rzeszow24.pl/katalog_firm/produkcja_handel_uslugi/drukarnie_i_poligrafia

 

Chyba najlepiej zadzwonić do którejś przedstawić swoje doświadczenie co tam potrafisz i po prostu zapytać ile by dali, kolega pracuje w drukarni dokładnie nie wiem ile zarabia ale honde sobie kupił:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to jest tak, podrzędny DTPowiec zarabia mało. Porządny zarabia dużo ale obcinają mu za wywałki w druku. Sam wiem, ze w mniejszych miastach początkującym DTPowcom płacą 1500, z kilkuletnim stażem 3-6k. Pewnie są tacy co zarabiaja pow. 10tys bo w kazdej branzy są tacy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, ponieważ siedzę obecnie na kończącym się stażu w jednej takiej drukarni i chciałbym wiedzieć, na ile mógłbym wycenić swoja prace (żeby nie rozśmieszyć pracodawcy lub nie pracować za "miskę ryżu").

 

Ps. takie 8,50 to stawka dla osób składających kalendarze itp. na introligatorni (z tego co mi wiadomo).

 

No nic, dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A czy ktos się orientuje, ile można wziąć za model + rendery (średniej jakości) mebla, np. łóżka ?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Setesh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym policzył za godzinę przy tych wszystkich poprawkach jakie mieli to ... ;D

 

A tak będąc w temacie, ile można brać za wstawienie modelu z cada do sceny (plus moze i scena) w maxie, oteksturowanie go i zrenderowanie (np. cała aula lub sala) ?

 

Stachu, dzięki za odpowiedz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym policzył za godzinę przy tych wszystkich poprawkach jakie mieli to ... ;D

 

i o to mniej wiecej chodzi. Jesli uprzedzasz klienta ze za poprawki bedzie liczone tyle a tyle za godzine to zwykle klient zastanowi sie 2 razy zanim wysle nastepnego maila ze zmianami.

W ogole czy sie myle, czy z tego zdania wynika ze robote juz wykonales, i dopiero teraz myslisz o ustaleniu ile mają ci zaplacic za to? O,o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności