Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

200 to myślę rozsądna cena i dla ciebie i dla zamawiającego. Możesz próbować więcej jak modele były pro i skomplikowane. Pytanie z jednej strony jest ile byśmy wzięli za modelowanie, można spytać odwrotnie: ile gotowi jesteśmy zapłacić zlecając taką robotę bo sporo userów zleca takie właśnie modele. Ciekawe czy ci co wyrywali nieraz się z wysokimi stawkami sami gotowi są płacić takie innym, taka luźna dygresja.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony my na to inaczej troche raczej patrzymy. dlaczego mamy za cos placic X, ktore chce pan Y, skoro jestesmy sami w stanie to zrobic w takim i takim czasie. Osoba, ktora tego nie potrafi juz ma inne spojrzenie. tak jak i my na rzeczy, ktorych nie potrafimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Ostatnio jestem w trakcie robienia strony internetowej takiego mini hoetelu. Robię tą stronę dla znajomych. Całość jest robiona we Flashu i Photoshopie (do poszczególnych rastorowych elementów... nagłówków,log itp). Podstron jest 4. Zalicza się tam strona główna, galeria zdjęć, opis o hotelu, kontakt. Najwięcej czasu zajmuje mi animacja i skryptowanie...I moje pytanie - ile mogę wziąć za taką stronę według jakiś tam ogólnych norm? Na razie chodzi mi o orientacyjną kwotę, ponieważ jeszcze zostało sporo do zrobienia więc nie wiem ile to łącznie zajmie. Do tego tam jeszcze dochodzi zajęcie się serwerem i domeną(opłaconą już przez nich). Nie wiem czy to też się wlicza...;] Oczywiście będę musiał zniżyć trochę cenę, ponieważ to w końcu znajomi... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile wziac za same rendery (dokladnie 5) o bardzo wysokiej rozdzielczosci (ma to byc baner outdoorwowy 12x3m), w innym watku dowiedzialem sie, ze ma to byc rozdzialka ok. 50k...

 

Scena jest juz gotowa, zlecenie oddane - teraz chodzi o dodatkowe renderki - czyli teoretycznie tylko 'puszczam' je i delikatnie podrabiam w postprodukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na ile to wycenić? Temat jest taki, że pare wizek łazienek/pokoji z drzwiami szklanymi takie jak niżej, ile za jedną wizke? Całość od podstaw, dostarczona tylko grafika na drzwi.

 

było foto, nie ma foto ;)

Edytowane przez aduko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie coś sobie. Do zrobienia postać lowpoly z zestawem ubranek (całość nexgen) oczywiście, ze wszystkim dobrodziejstwami nowoczesnego silnika (jeśli chodzi o textury) . No i oczywiście przygotowanie animacji dla różnych akcji. Do tego domek jednorodzinny też low poly z wyposażeniem. No i najbliższe otoczenie domku, znaczy się ogród z typowym zagospodarowaniem. Praca dla jednej osoby. Jak to wycenić? Pierwszy raz będę robił lowpoly dla klienta zewnętrznego, do tej pory wyliczał to project manager ale teraz muszę obyć się bez niego, bo to idzie po za firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do zwizualizowania projekt podświetlarki do piwa. Chodzi o coś jak na poniższym foto.

Sposób umieszczenia butelki będzie podobny. Dla mnie do roboty zostaje wymyślenie (trochę bardziej oryginalnego) dołu/podstawy, uchwytu i illuminacji podświetlarki, wymodelowanie tego( i butelki bez wytłoczeń) i realistyczne wyrenderowanie gotwych paru ujęć.. Ile za coś takiego wzielibyście? :)

 

 

078fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymyślenie, tylko kreację ;)

policz osobno kreację stojaka, osobno model 3d osobno wizkę. Mysle, że 1-2 nie powinno kosztowac mniej niż 3-5k klienta koncowego - mniej dla agencji (bo tez musza co nieco przyciac, by sie czesciej zgłaszać do Ciebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi... Tak tak "wymyślenie" użyłem jako zamiennika do "zaprojektowanie" ;) . . WIzka nie jest zamówiona przez klienta końcowego tylko już konkretny fizyczny produkt w pewnie iluś tam set-sztukach do pubów/barów...

Lecz wykonawca chciałby pierw pokazać browarowi jak to będzie wyglądało i czy akceptuje. Jeśli tak to mój model 3D( w skali 1:1) będzie wykesporotowany do formatu odpowiedniego dla frezarki CNC/plotera 3D i robiony prototyp i póżniej pewnie finalny produkt. :)

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lepiej sie dowiedz się jaki jest zakres prac po akceptacji projektu - czy nie beda Cie meczyli z dostosowaniem do frezarki jeszcze tygodniami, bo nikt inny tego nie zrobi a Ty nie wycenisz i będzie kwas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to się nie martwie na razie chodzi o samą wizualizację. Jak sie już spodoba to kolejny etap pracy będzie przystosowanie tego do ich sprzętu(teraz nie było tego w zleceniu) Ale uwzgledniam to by nie mieć problemów z geometrią później. Szykuje się też stała współpraca z nimi więc więc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ja razy słyszałem "że szykuje się stała współpraca". Złe podejście jeżeli w takim wypadku chcesz dać niższą cenę.

Ja dopiero przy 3 zleceniu od tego samego klienta daje niższe ceny bo dopiero wtedy czarno na białym jest ta "szykująca się stała współpraca".

Także wiesz co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem napisac to samo ;) pamietaj ze dluzsza wspolpraca to bedzie jak bedzie Tobie tez odpowiadac, czyli np. bez "wiem ze 2mies po terminie place, ale wiesz masz stale zlecenia itp"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu akurat sie o to nie martwie bo gość już nie raz zachwycał sie moimi pracami, i coraz czesciej teraz będzie potrzebował wizualizacji .. więc wali do mnie.. no i też zakumplowaliśmy sie trochę, zaproszenie na obiadek do domu na omówienie projektu tego czy tamtego.. Już z nimi wspołpracowałem ale w innych kwestiach ,,a wizualizacja to 1 tego typu temat. Po tym co zostało wyżej zaproponowane Wezmę 1200-1400 i myślę ze będzie git. Roboty dla mnie jest na ok 2 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, pracuje na okresie probnym na zasadzie umowe o dzielo, niedlugo dostane umowe o prace. Ale z tym wiąże się większe wynagrodzenie... I mam pytanie ile mogę sobie krzyknąć na miesiąc... Robię:

- Modele 3D (postacie)

- UV i textury

- Animacje

Chciałbym wiedzieć aby nie być "wydymanym" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli pracujesz na umowe o dzielo na okresie próbnym to juz jestes. Pomysl ile wiecej moze Ci dac pracodawca jak podpisal umowe o dzielo, by nie odprowadzac ZUSu przez pierwsze miesiące.

 

akurat ZUS mnie nie obchodzi w tej chwili, mowa o wynagrodzenie na rękę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu akurat sie o to nie martwie bo gość już nie raz zachwycał sie moimi pracami, i coraz czesciej teraz będzie potrzebował wizualizacji .. więc wali do mnie.. no i też zakumplowaliśmy sie trochę, zaproszenie na obiadek do domu na omówienie projektu tego czy tamtego.. Już z nimi wspołpracowałem ale w innych kwestiach ,,a wizualizacja to 1 tego typu temat. Po tym co zostało wyżej zaproponowane Wezmę 1200-1400 i myślę ze będzie git. Roboty dla mnie jest na ok 2 dni

 

2 tygodnie po 8h dziennie za 1400zł? Albo musisz przyspieszyć albo lepsze ceny mieć chyba że ja czegoś tu nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, pracuje na okresie probnym na zasadzie umowe o dzielo, niedlugo dostane umowe o prace. Ale z tym wiąże się większe wynagrodzenie... I mam pytanie ile mogę sobie krzyknąć na miesiąc... Robię:

- Modele 3D (postacie)

- UV i textury

- Animacje

Chciałbym wiedzieć aby nie być "wydymanym" ;-)

 

Zalezy jaka firma, jakie miasto, jaka branza, jaki target... za mniej niz 3 chyba srednio warto, chyba ze to Pizdochlewice to calkiem w pytke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Aż musiałem zrobić screen'a.Po pierwsze ,bo mi zaraz d*pa odpadnie ze śmiechu, a po drugie...w większości przypadków to prawda -.-'.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym poznać Wasze sugestie co do wyceny takiej pracy:

Dostalem model 3d(DWG) prostej formy architektonicznej i mam go "ładnie" wyrenderować.Model DWG musialem lekko przerobić,musze dodać całe otoczenie(kontekst architektoniczny),ale to będzie raczej z fotki,poprosili mnie o maks 5 ujęć w rozdzielczościach ok.1500X1000.Dodam tylko ,że jestem studentem i wykonuje to dla asystentów ze swojej uczelni...

Prosze o sugestie na ile mozna to wycenic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonuje to dla asystentów ze swojej uczelni...

 

takie tematy zwykle śmierdzą wykorzystywaniem :)

 

A tak serio to zależy jak dobry jesteś w tym temacie i jak cenisz swój czas. Możesz zaproponować 200zł/ujęcie. Nie będzie to bardzo dużo i bardzo tanio też nie. Jak będą marudzić a ci dalej będzie się chciało to robić to zejdź z ceny. Jak poczujesz że jesteś dymany to znak że zszedłeś za nisko :P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem propozycję pracy przy gierce, jednak nie za bardzo się orientuję jakie stawki przy czymś takim chodzą.

Do wykonania:

-hires model (2000-3000tris)

-mapping and texturing of hires model (1024x1024px)

-skinning hires model

-optimizing hires model to lowres (300-500tris)

-fixing skinning on lowres (it will mess up during optimization process)

-rebaking textures on lowres model to new mapping

Modeli do wykonania jest wiele... Będę wdzięczny za porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat: Grzejniki łazienkowe. Zrobienie modeli *.max, *.obj około 30 grzejników łazienkowych ( w tym różne wielkości tych samych modeli), mają być umieszczone na stronce do pobrania przez innych.

 

Ile byście krzyknęli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nadać wątkowi merytoryczności, proponuję podawać znane wam stawki godzinowe dokładne lub przybliżone dla klienta docelowego za poszczególne rodzaje usług graficznych świadczonych przez dane agencje (nie trzeba, jeśli poufność tego wymaga, podawać nazwy, ale informacja o mieście na pewno byłaby pomocna). Jeśli każdy da coś od siebie, a zbiór danych się przedstawi na pierwszej stronie wątku to na pewno pomoże to wielu nowym adeptom grafiki w ustalaniu cen. Zachęcam gorąco, a wszystkim ludziom doszukującym się spisku i konkurencji proponuje odłożenie książek fantasy, ponieważ ilu byście padawanów nie uświadomili przy pomocy tego forum i tak nie jest to w stanie wam zagrozić, a jeśli uważacie inaczej jesteście hipokrytami. Zacznę od siebie; zdajecie sobie sprawę jaki poziom reprezentujecie, a na pewno chociaż pod względem marketingowym możecie się odnieść jakie dany konkurent ma zaplecze w stosunku do was. Potem można starać się dostosować cenę na podstawię cen konkurencji. Dlatego na pierwsze rozpoznanie polecam wszystkim poral usługowy oferia.pl, oto link bezpośredni to odpowiedniego działu: http://oferia.pl/przegladaj_uslugi/kategoria/Grafika-Grafika-3D/szukaj_w_opisie/1/sortBy/4/sortDir/1/page/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oferia to niazły kit moim zdaniem. Pierwszy klik i trafiłem na gościa który dowolną wizualizację wykona w 2 dni i weźmie 500zł - ciekawe z czego utrzyma firmę. Jak warunki działalności mają być godziwe skoro na rynku działają studenciaki z nielegalnym oprogramowaniem robiące marną grafikę za śmieszną kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie tylko dumping cenowy, ale i jakość niższa niż ustawa przewiduje.

 

Odnośnie nielegalnego oprogramowania, problem jest nie do obejścia z dwóch głównych powodów:

1. Truecrypt

2. Łatwość cracowania

Muszą zajść rewolucyjne zmiany w prawie (vide Truecrypt) i programowaniu, aby coś w temacie ruszyło. Wierzę że, cena oprogramowania spadnie dzięki coraz tańszej nauce, większemu zapotrzebowaniu na te usługi oraz napływie tanich odpowiedników programów z Chin i ostatecznemu zwiększeniu konkurencji. Paradoksalnie teraz macie swoje złote czasy i kto ma umiejętności i potrafi się promować musi korzystać z okazji, która potrwa zapewne kilka lat, do czasu kiedy technologia się spopularyzuje, a rynek wypełni szczelnie konkurencją jak w każdej szerokiej branży, która się upowszechnia. Kupiłem ostatnio licencje chińskiego ZwCada (4 standard oraz 1 pro z darmowym updatem do 2010 roku) i spisują się świetnie. Trzeba zatem z tym umieć żyć albo zmienić zawód.

 

EDIT: Jakby co kupiłem w http://www.centrumoprogramowania.pl/ i gorąco polecam ten sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek tak łatwo się nie wypełni... Zapotrzebowanie wciąż rośnie, a ludzi potrafiących zrobić coś naprawdę na poziomie wcale nie ma tak dużo... 3D to nie retusz w photoshopie, tutaj wyrobione lata mają ogromny wpływ na jakość prac i zakres możliwości... Technologia się rozwija, praca robi się coraz łatwiejsza, ale to pozory bo równocześnie rosną wymagania...

Będzie coraz więcej osób, które liznęły 3D, i potrafią jakieś drobne rzeczy, ale nawet w niszy rynek się nie zapcha... Wystarczy spojrzeć na photoshopa - ilu ludzi potrafi obróbką się zająć? Masa, ale i tak są na to zlecenia z sensownymi stawkami, bo zapotrzebowanie ogromne a mimo wszystko dla większości ludzi to jest trochę czarna magia...

Może niech ktoś zrobi eksperyment, i zacznie pytać przechodniów co to jest polygon... Zapewniam, że wielu ludzi nawet nie wie co to jest grafika 3D, a co dopiero poly. Jesteśmy wypaczeni, i zbyt wiele rzeczy bierzemy za oczywistość, co znowu może się przełożyć na problemy przy dogadywaniu się z klientem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lub stety ludzie korzystający z naszych usług wcale nie muszą być dużo bardziej świadomi. Wystarczy wzrost konkurencji, która już wie jak pokazać "konkurencyjną jakość" za "dużo niższą cenę!" i będzie (jest?) duży problem. Szczególnie ucierpią na tym formy pracy bardziej odtwórczej jak wizualizacje udokumentowanych projektów, a mniej prace wymagające pełni kreatywności jak działania czysto marketingowe np. na polu reklam i innych wymagających działań wizerunkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie ludzi znających się na tej robocie jest mało...

Jeśli ktoś pracuje za psie pieniądze, to albo dopiero zaczyna, albo może chce mieć duży wybór w zleceniach i wykonywać tylko to co mu pasi, albo z jakichś dziwnych powodów nie umie sobie znaleźć klientów, lub wzbudza wśród nich jakąś niechęć...

Jestem pewien, że wielu z was na starcie pracowało za grosze, ale i wielu z was dosyć szybko przestało to bawić. Jeśli zlecenie jest większe, to prawie pewne jest, że pracowanie za pół darmo w jakiś nieciekawy sposób się odbije... (albo na psychice, albo na projekcie).

nameno, wiesz ile dostawałem projektów do poprawy po takich "pracownikach za obierki"? I widać, że praca dobrze zaczęta, że ktoś miał umiejętności, ale po prostu się mocno spieszył lub lub nagle wszystko rzucił... Potem jest kłótnia, a klient odchodzi niezadowolony często tracąc kupę czasu, zaliczę i w rezultacie zamiast oszczędzić traci. (oczywiście to nie jest reguła, ale "ruletka" na pewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grave, "po pracownikach za obierki" to sobie pewnie nieźle punktujesz u zleceniodawcy i już nie jest skory do szczędzenia :) Wątpię natomiast by powyższy przykład dotyczył projektu kubka. Zapewne projekt był bardziej skomplikowany. Możliwe zatem, że na rynku armatury 3d, butelek wódki i kubków urośnie konkurencja, a co bardziej zdolni będą musieli brać tematy bardziej zaawansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nameno: "Grave, "po pracownikach za obierki" to sobie pewnie nieźle punktujesz u zleceniodawcy i już nie jest skory do szczędzenia"

Racja, zwłaszcza jak się okazuje, że szybciej jest zrobić wszystko od nowa niż poprawiać ;)

No rzeczywiście, w kwestii kubków będzie coraz ciężej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano coś w tym jest, troche mnie wkurzają małolaci którzy właśnie liznęli troche 3D, ściagneli sobie VRaya maja szybkiego kompa do gierek i zaraz "zakładają" firmy lub ogłoszenia że zajmują się wizualizacją za 300zł za sztukę... Przed V-Rayem uzyskać dobre GI itd, nie było łatwo... Pamiętam czasy Brazila i FR + Celeron/P3 1Ghz. Dziś to kilka kliknięć :/ , co kiedyś było sztuką dziś stało się dostępne dla wszystkich, przez co by się wybić trzeba się mocno przyłożyc i poświecić wiele dodatkowych godzin/dni roboty.. No i ten dumping cen ... Oczywiście jakość grafik wielu tych "małolatów" odstaje od poziomu choćby średniej tego forum czy Evermotion i chwała za to.. bo lat praktyki i doświadczeń prawdziwych wyjadaczy 3D nie zastąpi żadne narzędzie..

 

 

 

Tak przy okazji na ile (widełki) wycenilibyście takie wizualki wnętrz(na takim poziomie) na życzenie klienta jeśli chodzi o rynek Warszawski..

 

indexphpalbumversion2im.th.jpg

 

 

 

 

indexphpalbumversion2im.th.jpg

 

indexiv.th.jpg

index2xc.th.jpg

index3.th.jpg

index4.th.jpg

index5.th.jpg

indexiv.th.jpg

index2xc.th.jpg

index3.th.jpg

index4.th.jpg

index5.th.jpg

 

 

nie chciało wejść > http://img717.imageshack.us/img717/9641/index6c.jpg

 

 

To wizualizacje komercyjne nie hobbystyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak przy okazji na ile (widełki) wycenilibyście takie wizualki wnętrz(na takim poziomie) na życzenie klienta jeśli chodzi o rynek Warszawski..

 

indexphpalbumversion2im.th.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To wizualizacje komercyjne nie hobbystyczne

 

10 000 - 20 000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złe doświadczenia z kupowania modeli na turbosie...

MaxymilianMax - a będziesz z gotowych modeli korzystał?

 

tak pół na pół .. Takiej sofy nigdy by mi sie nie chciało modelowac od zera nawet jak na wizkę za te 10-15k zł ..

 

CO do TurboSquida to wizka wykonana przez firmę PURE Render, stacjonująca w Berlinie, Montrealu, Dubaju.. tworząca wizualizacje prestiżowych projektów od SHeikhów i innych możnych tego świata ;) .. Wida też im sie nie chciało sofy modelować(lub może to ich /pracownika konto na TS) :) .

 

http://www.purerender.com/

 

w dziale Download można zobaczyć ich wypasione prace po ściągnięciu danego PDFa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej zbudują i sfocą - taniej im wyjdzie ;]

Kilka paczek np Evermotionów jest ciekawych i te modele są ciekawą bazą do budowania (rozbudowywania) własnych - szedłbym w tym kierunku. Po co odkrywać Ameryke. ( oczywiście tą odkrytą Ameryką obciąż klienta)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności