Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa... niema to jak skorzystać z polskiego forum... Towarzystwo wzajemnej adoracji...

Teraz się będą licytować, który głupszą odpowiedź napisze ... i każdy jest PRO więc co będzie na takie pytania dla amatorów odpowiadał.

 

Chciałem się po prostu zorientować jak to na świecie wygląda z tym CGI oraz jakie jest zróżnicowanie poziomów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie chyba nietypowe pytanie mam - przynajmniej nie przypominam sobie by ktoś tutaj pisał o czymś podobnym.

Ile można sobie zażyczyć za przygotowanie videotutorialu (+ narracja) o modelowaniu w 3d jakichś powiedzmy dość prostych urządzeń + podstawy renderingu, nakierowanego na początkująych? Czas wszystkich lekcji, które miałyby wchodzić w jego skład to pewnie tak około 9 godzin.

 

Ja bym to rozpatrywał tak: czy ten tutorial będzie promował moją osobę, czy wszystko będzie zrobione bezimiennie i liczył raczej za czas poświęcony na nagranie materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blady - wejdz na jakiekolwiek forum i zadaj takie pytanie- nikt ci nie odpowie, nie w ich interesie jest dzielic takimi informacjami. Bys troche poszperal przed postowaniem czegos takiego, a potem zaczynal z polskimi forami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blady - wejdz na jakiekolwiek forum i zadaj takie pytanie- nikt ci nie odpowie, nie w ich interesie jest dzielic takimi informacjami. Bys troche poszperal przed postowaniem czegos takiego, a potem zaczynal z polskimi forami...

 

Troche poszperałem, ale nie znam się na tym aż tak dobrze żeby stwierdzić czy to właśnie jest ta najwyższa półka.

Dobra nie ważne, skoro to taki problem to nie było pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety smutne jest to, że ludzie tak sie kryją z zarobkami. Tajemnica handlowa czy umowna to jedna sprawa (ludzie czesto nie moga pisac ile zarabiają oni i jakie sa stawki w ich firmie). Liczys mozesz tylk ona freelancerów, a kazdy z nich jest tak zestrachany ze mu odbierzesz zlecenie ze chetnie wbije Ci noz w plecy jak tylko sie zalogujesz.

 

Podstawą wyceny zawsze są godziny pracy. Jezeli jestes w stanie wyliczyc ile godzin zajmie Ci praca nad projektem i potrafisz przewidziec ile godzin klient moze chcec szlifowac produkt to fajnie - masz zwykly mnoznik swojej pracy. Nie czytaj teksotw typu woda, ogrzewanie, soft, koszta stałe, krzywe, zmienne i wydumane. Policz ile oplaca się Tobie pracowac na tysiaka. Tydzien, dzien, godzine? i tyle wyceniasz. Wazne są tylko Twoje koszta realne, czyli ile potrzebujesz kasy by sie utrzymac z tego. Inaczej wyslesz jakiegos glupiego maila do swojego klienta i nie potraktuje Ciebie poważnie. I nie patrz ile ktos zarobi na Tobie. Zawsze ktos zarobi a Ty albo bedziesz wsrod nich albo z boku, bo ujmą dla Ciebie bedzie pracowac za 500pln. Najzdrowsza zasada w tym biznesie - nie patrz swojemu kilentowi do kieszeni bo Cie spławi jako amatora.

Podam przykład swojego kumpla - kiedyś się jarał ze zarabia 20pln netto na godzinę, teraz za 200pln netto pracuje, ale nie z kazdym - bierze fajne rzeczy i fajnych klientow. I pewnie na tym jego stawka się nie skonczy, bo dopiero niedawno zaczeli go doceniać. Nie ma w tym zadnej magii świąt ani niczego poza zwykla murzynską pracą (przepraszam wszystkich murzynow za to ze sa symbolem niezłego za*lania), cierpliwoscią i wytrwałością. Aha i jeszcze jednym - chorobliwym inwestowaniem w swoje portfolio. Wiec jak uwazasz, ze ten projekt pchnie Cie dalej zrób go nawet za półdarmo i nie ogladaj się na innych. Jesli wiesz ile chcesz wziazc i nie wiesz jak to swojemu klientowi zreferowac by wiedzial ze jest sporo pracy wal na priva może dam rade pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to rozpatrywał tak: czy ten tutorial będzie promował moją osobę, czy wszystko będzie zrobione bezimiennie i liczył raczej za czas poświęcony na nagranie materiału.

No właśnie nie wiem, chyba bardziej bym patrzył na ten czas poświęcony na nagranie materiału. Z kolei wiadomo, że o robotę nie jest łatwo i nie chciałbym rzucić jakiejś zbyt wygórowanej ceny, żeby klient nie uciekł. Z drugiej strony pracować za pół-darmo to też nie jest fajna sprawa... No nic może coś tam wymyślę przez noc, hehe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, chyba bardziej bym patrzył na ten czas poświęcony na nagranie materiału. Z kolei wiadomo, że o robotę nie jest łatwo i nie chciałbym rzucić jakiejś zbyt wygórowanej ceny, żeby klient nie uciekł. Z drugiej strony pracować za pół-darmo to też nie jest fajna sprawa... No nic może coś tam wymyślę przez noc, hehe.

 

Pozdrawiam

 

Ja co prawda pracuję w innej branży, ale cenie swoje umiejętności i podaje taką cenę, która mnie satysfakcjonuje oraz przewyższa płace za prace, które potrafi wykonywać każdy. Pamiętaj, że podając cenę w pewnym stopniu określasz "swoją półkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny chyba.

najprostsza sprawa- oszacuj ile ci to zajmie, ile chcesz zarabiac za godzine, i tyle skasuj od modelu. Oczywiscie to ile wezmiesz za godzine pracy zalezy od jakosci twojego modelowania. Radze doliczyc sobie tez maly bufor na czas ktory spedzisz nad poprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sie tak kryjecie ze swoimi stawkami tu nie chodzi o chwalenie sie tylko o obronę własnych interesów jako całej społeczności grafików. Pracuje dla firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz i ogrodów zastrzegam że nie jestem u nich na etacie (firma za stałą z nimi pracę chciała płacić 3tyś brutto) a tak dostaję za projekty typu planów architektonicznych 25-30pln z metra a za wizualizację po 200pln od wizualizacji, którą bierze ode mnie firma, musisz sie co prawda liczyć z tym ze na sprzedanie 4 wiz do projektu czasami się ich robi kilkanaście a klient sobie wybiera sam co chce wziąść. Co do modeli to ich ceny zależą od tego z czego je robiłeś jeśli zdarzy ci sie robienie modelu z kartki z czyimiś bazgrołami które w wymiarach sie nie trzymaja kupy to spokojnie za model możesz domagać sie 500 pln no chyba że są to konstrukcje skomplikowane to cena rośnie wraz z ich komplikacją, za model z siatki dwg około 300 pln, jak dostajesz gotowy model tylko go texturujesz i oświetlasz to liczysz ilośc sprzedanych wizek, u mnie w firmie wizki chodzą od 150 do 300( fotoreal nocny ). Polecam bycie wolnym strzelcem bo możecie spokojnie łapać zlecenia bezpośrednio od klienta i wtedy naprawdę kasować porządne pieniądze, a stała praca w firmie to tak jak ktoś na samym poczatku napisał życzyć nam trzeba stałych kontraktów z Nike czy Coca Colą ;)

Edytowane przez wooky73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli sprostowania, "wizką" co by sie ktoś nie przestraszył nazywam każdy kolejny render który wykonuję przy danym zleceniu, czyli zysk z jednego projektu to około 500pl za model + n razy 200( gdzie n=ilośc renderów wzietych przez klienta lub firmę z którą współpracuję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nikt by nie chciał, ale czasem trzeba zainwestowac w siebie. pozniej czas renderu bedzie nizszy, bo te wizki to wyglada na jeden dzien pracy kazde wnetrze + puszczanie obrazka do liczenia w czasie czytania forum etc. Czyli w tej stawce, robisz jedną wizkę 500pln i dwa rendery do tego za 200pln i masz 900pln za dzien pracy. Nie wiem czy mozna narzekać jako freelancer z malej miejscowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VS_ sorrki za to co piszę bo ja też mam niewyparzony jęzor tylko umiem go trzymac na wodzy, ale nie wyrabiam gdy sie ktos wykazuje że jest inteligenty inaczej.

 

Do Ola-f j nie narzekałem na zarobki a na cała pracę zwiazaną z Altaną poświeciłen 3,5 dnia ( i to tylko dlatego że w domu mam małego człowieczka, którym sie trzeba zajmować) i w firmie miałem umowę na 5 renderów i czas mnię nie gonił bo praca i tak poszła przed terminem.

 

Dla wiadomości ogółu stawki, które podałem tyczą się dziury w której mieszkam i pracuję a która nazywa się Nowy Sącz ( i niech mnie nikt nie próbuje oskalpawać z miłośników Sącza bo sam sie do nich zaliczam ale jestem realistą), pracowałem parę lat w Warszawie bo z tamtąd pochodzę i wiem że tutejsze zarobki nie sięgają do pięt tym warszawskim czy z dużych miast

Edytowane przez wooky73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie o tym mowie. im wiecej pracy tym wieksza wprawa i zejdziesz spokojnie do lajtowych 2 dni a z czasem bedzie to coraz lepsze. Jako freelancer tez tak robilem, pierw trzymalem stawke i optymalizowalem czas realizacji, pozniej szukalem klienta z nieco lepszym budzetem i tak w kolko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam nietypowy jak dla mnie problem.

dostałem zlecenie wykonania laya, pocięcia i wdrożenia płatnego skryptu sklepu internetowego. praca została wykonana i zakończona. po czym klient powiedział, że potrzebuje kopii tego sklepu, po prostu będzie na takim samym layoucie, z innym logiem sprzedawał inne produkty.

jak to wycenić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kosztorys, to sa na pewno pozycje jakie mozesz wycenic jeszcze raz w całości lub części - np. konfiguracja, osadzenie baz, rozruch i testy, gwarancja na okreslony czas, ze zareagujesz i poprawisz w ramach realizacji babole (co wlicza sie zwykle w koszt realizacji ale tu fizycznie jej nie ma). Jak nie masz takiego kosztorysu, to ja bym powiedzial klientowi 20% ceny poprzedniej realizacji i np. 60% ceny opieki. Moze ktos ma inny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie: na ile wycenić (netto) projekt opakowania ciastek - coś jak:

 

1152315331_PIEGUSKI.gif

 

z przygotowaniem wszystkiego na gotowo do druku (czyli rozłożenie na siatce, w tym również przedstawienie tego opakowania w 3d - na materiały promocyjne dla klienta

 

nie mam doświadczenia w wycenianiu takiego czegoś więc jeśli ktoś robił podobne zlecenia - prosił bym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz zależy. bo masz pracę:

-sesja zdjęciowa i korekta lub ilustracja produktu

-projekt layoutu

-projektowanie zawartości merytorycznej (proste ale upierdliwe)

-przygotowanie makiety na gotową siatkę lub przygotowanie siatki (pamietaj o odp. jak cos zrobisz zle, lepiej na siatce) - umowa dot. konsekwencji projektowania na siatce lub przyjecia siatki konieczna

-wizualizacja 3d prosta (still) lub pod animację (pytanie kto ma prawa do modelu, czy tylko licencjonujesz konkretne grafiki wykonane z uzyciem modelu 3d)

-przygotowanie do druku (lepiej poznaj przed rozpoczeciem prac specyfikacje i zobacz przygotowanie obecnych opakowan).

 

Jak robisz po godzinach, to mozesz wycenic na 3k za jedno (komplet tych prac) + iles procent z kazdego etapu wtórnego i pełną kwotę pracy wykonywanej każdorazowo od początku przy kolejnych rodzajach ciastek. Więcej jak dwa dni Ci to nie zajmie.

 

p.s. ten gif wypalił mi oczy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy któryś z Kolegów orientuje się może, jakie są średnie stawki za animację postaci do gier w Polsce i poza? Chodzi mi o pracę na freelance. Na sieci ciężko coś znaleźć (może tajemnica biznesowa ;). Jedyny cennik na jaki napotkałem to Keyframing - $100-$250/second, a obróbka Motion Capture - $100-$150/second. To oferta firmy outsourcowej z Zachodu.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Świerk, kiedyż pokazywał na forum niezłe wizki. Cennik albo ma haczyk np. modelowanie jest wycenione osobno; albo jest mocno nieaktualny albo świerk robi za miskę ryżu :P

cennik ma sens jeżeli w umowie jest zawarta minimalna ilośc ujęć np. 4, wtedy za interior mamy 1200 zł. Gorzej jak takiego zapisu nie ma i wtedy klient chce tylko 1 ujęcie ;) przy bardzo "detalowym" wnętrzu, wtedy porażka, czyli miska ryżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cennik ma sens jeżeli w umowie jest zawarta minimalna ilośc ujęć np. 4, wtedy za interior mamy 1200 zł. Gorzej jak takiego zapisu nie ma i wtedy klient chce tylko 1 ujęcie ;) przy bardzo "detalowym" wnętrzu, wtedy porażka, czyli miska ryżu.

Mi się jednak wydaje, że w tym cenniku modelowanie liczone jest osobno, a cena za ujęcie odnosi się tylko do samego renderu. Ale to oczywiście tylko moje domysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ten cennik (?) Po pierwsze takimi cenami to sobie zarżniecie rynek a po drugie to nie wiedziałem że można zrobić "1,5 wizki" Oferta promocyjna jakiej w życiu nie widziałem ;)

 

ale sie czepiasz, to abonament, budynek wielorodzinny (3 ujecia) kosztuje u nich 3000zl, co przy abonamencie 4500zl przez pol roku wychodzi 1,5 takiego pakietu :D

 

podobnie jest z wnetrzami, 500zl/szt

 

zreszta co do cen, sa dobrzy, szybcy to moga sobie takie ceny ustalac,

to jest tylko sposob na sciagniecie klienta, jak wiadomo kazdy sposob jest dobry....

 

napewno sie roznia tym od innych firm ze maja duzo klientow, a jesli daja

rade to wszystko obrobic to im tylko chwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotorealistyczna wizualizacja apartamentowca za 300zł? 4 dni pracy? To ile wyjdzie na godzinę jak ktoś będzie chciał jedno ujęcie?! Oo

 

a skad taka kwote wytrzasnales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche smieszna ta rozmowa. ludzie pracuja i zarabiaja, a to jak sobie ukladaja cennik i go interpretują (tu chyba słowo klucz) to ich sprawa. Polecam niezłą zasadę: nie zaglądaj innym do portfela. Pozwala sie skupic na wazniejszych rzeczach i nie przezywac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trochę wcześniej ;)

http://swrk.vgh.pl/forum/viewthread.php?forum_id=2&thread_id=5

Jeszcze jest 15% rabatu, za każdy następny projekt!

 

zdajesz sobie sprawe ze taki moloch mozna modelowac i miesiac,

wiec do tej kwoty trzeba doliczyc jakies 160 godzin modelowania,

czyli jakies 8000zl

 

wtedy rendering mozna robic i za 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak mówi tjviking. U mnie np. 1 ujęcie kosztuje 250zł netto (A4 300 DPI), ale za to modelowanie i inne duperele nadrabiają. Co prawda modelowanie nie trwa tygodniami, dlatego też nie mam stawki godzinowej. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się komentuje łatwiej jest dojść do prawidłowych wniosków, bo przecież twój komentarz też może być skomentowany... Generalnie w tym wypadku masz rację, bo mój komentarz był rzucony tu na szybkiego, a zamiast tego mogłem się lepiej wszystkiemu przyjrzeć. My Bad ;)

Edytowane przez Grave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do ludzi z UK. Lata temu pracowalem w Londynie ale zapewne warunki placowe i wydatki ulegly zmianie. Zastanawiam sie nad powrotem do UK w zwiazku z propozycja pracy ale nie mam pojecia ile teraz tam kosztuje zycie i jakie sa zarobki zeby zyc na ludzkim poziomie (wynajecie mieszkania - nie jakiegos pokoju w komunie, jedzenie normalne a nie jakies meatballsy z Tesco za pare pikow :D itd. Teraz musze utrzymac zone i dziecko). Propozycja to 40k rocznie ale moge ponegocjowac wyzej. Miasta to Bristol badz Londyn. Totalnie nie mam pojecia czy zaproponowano mi sume smiesznie niska na obecne warunki bo ich nie znam - staram sie sprawdzic wszedzie gdzie moge zanim ponegocjuje. Sprawdzajac w sieci wychodzi na to, ze moznaby za to wyzyc ale cholera wie - wole sprawdzic z rezydentami. To ile tam chlopaki teraz zarabiacie? Jak to wyglada? Bede wdzieczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do ludzi z UK. Lata temu pracowalem w Londynie ale zapewne warunki placowe i wydatki ulegly zmianie. Zastanawiam sie nad powrotem do UK w zwiazku z propozycja pracy ale nie mam pojecia ile teraz tam kosztuje zycie i jakie sa zarobki zeby zyc na ludzkim poziomie (wynajecie mieszkania - nie jakiegos pokoju w komunie, jedzenie normalne a nie jakies meatballsy z Tesco za pare pikow :D itd. Teraz musze utrzymac zone i dziecko). Propozycja to 40k rocznie ale moge ponegocjowac wyzej. Miasta to Bristol badz Londyn. Totalnie nie mam pojecia czy zaproponowano mi sume smiesznie niska na obecne warunki bo ich nie znam - staram sie sprawdzic wszedzie gdzie moge zanim ponegocjuje. Sprawdzajac w sieci wychodzi na to, ze moznaby za to wyzyc ale cholera wie - wole sprawdzic z rezydentami. To ile tam chlopaki teraz zarabiacie? Jak to wyglada? Bede wdzieczny za odpowiedz.

 

sorry ze sie wtrace, nie jestem ekspertem od UK, ale przy obecnym kursie

40K funciorow to troche malo, tyle to w Polsce sie zarabia nie wyjezdzajac

 

znajomi ktorzy powracali z UK mowili ze wykonczyly ich oplaty, bo podskoczyly do gory, a place zostaly zamrozone a w niektorych sektorach spadly (ale to mysle ze akurat specjalistow nie dotyczy - moze placa na zmywaku czy jako kierowca)

 

zastanow sie czy faktycznie dasz rade tak duzo odlozyc, jelsi firma nie

oferuje ci mieszkania razem z praca to bedzie z tym cienko, podobnie jesli chodzi o sluzbe zdrowia, bedziesz musial odprowadzac wysokie ubezpieczenie ( a jedziesz z dzieckiem i zona, musisz o nich pomyslec)

 

nie chce cie straszyc ale przy obecnej recesji bardzo nie lubia w UK Polakow, generalnie brytyjczycy nigdy nas nie lubili, a teraz traktuja nas

coraz gorzej bo faktycznie odbieramy im prace ktorej i tak nie chceli wykonywc :P

 

takie sa wnioski z moich obserwacji, wielu znajomych "powrocilo" do naszego pokreconego kraju z przyczyn czysto ekonomicznych,

popytam pozniej o konkretne kwoty jak wygladaj oplaty (tutaj jest na pewno silna zaleznosc od miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(40 000/12)=3333 mój brat w UK zarabia mniej niż połowę tego i się cieszy (ale oczywiście w małej fabryce silników samolotowych :p), ale jeśli podobnie można zarabiać w Polsce to faktycznie życie tam jest drogie. Niektórzy też poprostu lbią UK i tam zostają inni kochają Polske, to już kwestia gustu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, architekt zaczynający pracę w Londynie u Fostera (jedna z największych firm arch. na świecie) dostaje 30 tys.funtów/rok także 40 to bardzo dobra kasa. Wynajęcie pokoju w londynie trzeba liczyć jakieś 3tys PLN/miesiąc , żarcie drogie jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40k brutto z tego co wiem, czyli 15% dochodówka jak pamiętam. zostaje 36k 3k funtów za miesiąc. 1k to konieczne wydatki osoby nie ciułającej grosz do grosza Jak jedziesz z rodziną i żonka nie planuje pracować, to moze 500funtow mies. odłożysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Co do brutto/netto to jest taka fajna stronka jakby ktos chcial szybko sprawdzic ile na reke:

 

http://www.thesalarycalculator.co.uk/salary.php

 

Co do sytuacji w stylu "ktos zarabia polowe z tego i sie cieszy" - jasne ze bywa i tak. Jak ja pierwszy raz bylem w Londynie - bedzie z 7 lat temu - tez sie cieszylem, wynajmowalem maly ale fajny pokoik za 80 funtali, jadlem sobie Tescowe "specjaly" itd. Teraz mam rodzinke i sytuacja ulegla zmianie - dlatego pytam. 40k wyglada na OK kase ale bez szalu. Na reke jakies 560, z tego za mieszkanie zjada polowe... zostaje 250. Wszystkie oystery i inne bzdury, zjesc cos trzeba... Moze 100 by sie dalo odlozyc na tydzien. Zona jest dentysta ale zeby moc pracowac w UK jako dentysta trzeba zrobic papierek (nawet jesli skonczyles studia i masz lata praktyki ale nie jestes z kraju wymienonego w jakims tam spisie. Tak jakby w Meksyku mieli inne zeby jak w UK... Glupota.) wiec na razie tylko ja moge pracowac.

Po 6 miesiacach moze bym jakies pieniazki wyciagnal na dziecko - chociaz nie wiem bo nie jestem czarny ani z Pakistanu wiec moze mnie zmarginalizuja.. ;)

Dzieki wielkie panowie - jak ktos ma jeszcze jakies spostrzezenia to poprosze - widzialem kilka osob ktore pracuja w UK w tej chwili ale nie pomne ksywek niestety zeby pchnac PMa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze 40K to bardzo przyzwoite pieniadze, jestem w UK z zona i dzieckiem plus kredyt na dom i mimo ze zarabiam mniej to da sie z tego zyc na dobrym poziomie.

mieszkam na polnocy i wynajem/kupno domu to nizsze pieniadze niz na poludniu, reszta wydatkow niewiele sie rozni.

co do pieniedzy na dziecko to dostaniesz child benefit, jakies 18-20 funtow na tydzien (nie wiem dokladnie bo wplywa na konto zony) ale nie licz na nic wiecej przy tak wysokich zarobkach.

wydaje mi sie ze przy takiej pensji powinienes bez problemu (zbytniego oszczedzania) odlozyc sporo wiecej niz 100 funow na tydzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziu, zazdroszczę Ci takiego zlecenia a jednocześnie współczuję, sam właśnie robię bardzo szczegółowy model i męczę się z nim już któryś miesiąc... chociaż może męczę to za dużo powiedziane, są momenty gdy jest ciężko ale jak potem się słyszy wyrazy zachwytu od zleceniodawcy, który widzi, że nawet gwint i rowki w śrubkach zgadzają się idealnie z oryginałem to aż chce się pracować :)

 

Wracając do Twojego pytania to pewnie nie będę oryginalny jeśli napiszę to, co większość freelancerów w tym wątku, mianowicie oblicz sobie ile czasu Ci to zajmie, pomnóż to przez kwotę jaka Ci się marzy za miesiąc roboty (tutaj zdecydowanie lepiej będzie operować miesiącami a nie godzinami) i masz mniej więcej swoją stawkę.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Myślę, że w tym przypadku absolutne minimum to 10k zł, zależy też od poziomu dokładności i od tego jak dobre referencje dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności