Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Miesięcznie można zrobić około 20 - 35 zatwierdzonych cykli. Pomyśl ile chcesz zarabiać i podziel sobie przez tą ilość (raczej 20 niż 35 ;) ) wyjdzie cena za jedną. Podatki i takie tam trzeba doliczyć też.

 

A to mały druczkiem powinno być:

Oczywiście ilość zrobionych animacji zależy od skilla animatora i wymagań zleceniodawcy. Autor powyższego posta nie ponosi żadnej odpowiedzialności za posta. hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu wszyscy pisza ze niezbyt duze zarobki bedac grafikiem 3d, wydawaloby sie ze to dosyc pozadana profesja w tych czasach.Nie mowie ze te przykladowe 20 zl /h to malo ale duzo osob wypowiada sie ze na grafice niezybt da sie zarobic powazne pieniadze.I tak patrzac jak SWRCS napisal 80zl-140zl dniowka to uhhhh prze malo na budowie podajac cegly sie tyle wyciagnie ...

Co prawda wiem ze nikt sie nie wypowie dokladnie ile zarabia :)

JA tam szczerze mowiac sie nie orientuje co za ile i jak ,ale wydaje mi sie ze jakos malo ,a przeciez grafik musi wchlonac tyle wiedz co pan prawnik a moze nawet i wiecej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mamy takie dniówki/stawki na jakie się godzimy. Sam mam z tym nieraz problem- wołam za mało. Dużo moich utalentowanych kolegów proponuje śmiesznie małe pieniądze za robotę, która wymaga ciężkich długich godzin spędzonych na tyłku i którą na takim poziomie jest w stanie wykonać niewiele osób w kraju.

09121986- masz rację, nie może być tak, że zdolny grafik zarabia tyle samo (lub mniej!) co podawacz cegieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzi ze nawet te 140zl za dniowke dla dobrego grafika to wydaje mi sie bardzo malo.

 

A jezeli chodzi o to co pisze Grendel ze jego koledzy biora smieszne pieniadze za projekty , to zeby nie bylo tak jak z polakami w Londynie , sam mieszkalem ponad 2 lata tam i bylo wlasnie tak nawet dobrzy fachowcy od budowlanki brali smierdzace pieniadze byle tylko miec prace z czasem klienta to weszlo w nawyk i sie nie godzili na wieksze godne pracy stawki , wiec oby tak z grafika sie nie stalo.

 

Zreszta ja to nic nie wiem , milo by bylo jakby sie jacys wymiatacze z forum wypowiedzili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie, bo nie robiłem wcześniej rzeczy w 3d za kasę (tylko tak dla siebie) i nie wiem za bardzo ile mam wziąć za robotę. Teraz o klientów coraz trudniej dlatego nie chciałbym go wystraszyć ceną.

Mianowicie na ile można wycenić modelowanie + render:

a) wiaty samochodowej

b) przystanku autobusowego?

Czy przedział 300-500zł jest odpowiedni? Bo wiadomo, że chciałoby się mieć robotę, ale też nie chciałbym zaniżać strasznie ceny i nie wyjść na to, że robię praktycznie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to proste jest jak drut, ceny warszawskie w zależności od firmy:

 

junior - gość bez doświadczenia, ale potrafi coś robić w 3D: 2-4,5k.

senior - z doświadczeniem powyżej 3 lat. Od 3,5k - 7k.

wymiatacz - doświadczenie powyżej 6 lat, naprawde potrafi i zna pare specjalizacji 5k - 20k.

 

Wartości orientacyje i nie jarać sie ostatnią sumą, bo to naprawę są wyjątki.

 

Jak widać to nie są złe pieniądze.

 

Zarobki na świecie:

http://www.gamasutra.com/features/20020715/Salary_Survey_2002.pdf

To co prawda z 2002, ale najnowsze są dostępne na http://www.gdmag.com za chyba 4$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i konkretna odpowiedz , ja czysto z ciekawosci pytalem ,tak moze na przyszlosc :)

Pozatym jak dla mnie 2k za siedzenie i trzaskanie projektow to juz jest bardzo dobrze na poczatek ,bo po 1 sie uczysz ,po dwa nikt do takiej pracy na sile nie idze wiec niejaka przyjemnosc jeszcze z tego plynie.Praca to praca ,sa problemy ,deadliney itd. ale wydaje mi sie ze jak sie spedza tyle czasu za free uczac to idac do pracy i jeszcze cos dostac za to bardzo fajna sprawa :)

 

Wiec nie ma co tylko ostro trzeba sie uczyc i tyle ,moze za kilka lat bedzie dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Dużo moich utalentowanych kolegów proponuje śmiesznie małe pieniądze za robotę, która wymaga ciężkich długich godzin spędzonych na tyłku i którą na takim poziomie jest w stanie wykonać niewiele osób w kraju....

 

 

Z całego serca przepraszam grandel...ale Twoi koledzy to niezłymi (ufając w to co piszesz o tym "najwyzszym poziomie") szmaciarzami muszą być :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego serca przepraszam grandel...ale Twoi koledzy to niezłymi (ufając w to co piszesz o tym "najwyzszym poziomie") szmaciarzami muszą być :]

Na Twoim miejscu bym się zastanowił z dwuch powodów zanim takie coś bym palnął:

1. Aby dobrze zarabiać tzreba mieć ogromne umiętności i odpowiedniego klienta/odbiorcę.

2. Skoro mają te ogromne umiejętności i są utalentowani to już choćby z tego powodu nie należy tak ich oceniać- wielu Wielkich tak miało i to nie jest znak tylko XXI wieku.

BTW to wystawiłeś się sam na marną ocenę tą wypowiedzią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wykonania 4 ilustracje które mają być wykorzystane na stronie internetowej (main page, about, contact itp) jako główne grafiki. (900x 380 pixeli).No górze i na dole bedą menusy itp (tego robić nie będę).Zlecenie jest ze Stanów wiec cena będzie w dolarach;-) Czas około 3-4 tygodni. Ile zawołać? Miał ktoś podobne zlecenie? Potrzebna mi szybka odpowiedź. Na dziś;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, proszę ile powinienem sobie policzyć za sekundę animacji postaci na potrzeby gry komputerowej. (cykle, strzelanie i inne "growe" akcje) na pozimoie mniej wiecej takim jak w załączonych animacjach, albo nawet lepszym, pozbawionym "brudów i trochę lepsza fizyką. Dodam że moim zadaniem jest animowanie gotowych rigów i odsyłanie scen.

A oto przykłady (pewnie już widzieliście) obecnie jestem 25 % lepszy ;) w te klocki więc proszę weźcie to pod uwagę.

 

oto przykłady: http://pl.youtube.com/watch?v=yucZ_kn9n-o&feature=channel_page

 

http://pl.youtube.com/watch?v=LxLTx8GT8lc&feature=channel_page

 

http://pl.youtube.com/watch?v=4XrfjOHO58g&feature=channel_page

 

 

ps.

 

A ile powinienem sobie liczyć od jednego takiego rysunku koncepcyjnego (mam na myśli jedną postać), o takim stopniu zaawansowania (nie lepszy nie gorszy) oto przykład ;) :

http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=58461&d=1221780682

 

PS2.

 

hehe mam nadzieje że to przełkniecie, ale jestem w takiej sytuacji że muszę mniej więcej zorientować się w cenach, bo trza za chałupe czymś zapłacić ;) Wiec za taki badziew ile powinienem sobie policzyć http://pl.youtube.com/watch?v=DYeNTS3pwQ4&feature=channel

Wiem że to staroć teraz zrobiłbym lepsze bla bla bla, ale chcę też zrobić rachunek sumienia i sprawdzić jak bardzo "tanim lesiem" byłem ;)

Edytowane przez Brat kuzyna mojej ciotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moze przynudze, jako praktyk w skubaniu klientow;

 

zamiast siedziec tyl na tylkach przed kompami zainwestujcie w kurs perswazji, negocjacji;

 

od klienta bierze sie tyle ile wytrzyma;

 

nie porownojcie pensji grafika do murarza, chyba ze juz cos wymurowaliscie i jeszcze stoi;

 

garstka prawnikow zarabia kokosy, tak samo garstka grafikow, to normalne dla kazdego zawodu, reszta to wyrobnicy od codziennej chaltury; wcale nei zarabiaja najwiecej najlepsi, tylko Ci, ktorzy najlepiej tna klientow;

 

trzeba tak zarobic, zeby sie nie narobic;

 

celem sprzedawcy jest zarobic, a nie dbac o klienta;

celem klienta jest kupic tanio, dalszy los dostawcy ma w powazaniu, dostawcow uslugi jak psow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieam.. mam pytanie.. bo dostałem propozycje zrobienia takiego intro.. reklamy 25 sekund bedzie się to wyswietlalo na Ekranie multimedialnym w centrum miasta...

 

Animacja w maxie.. Szescian z logo kręci się spada na ziemie odbija się pare razy poczym zoom, fullscreen i się cofa. .skacze i znów zoom, fullscreen.. tak 3 razy potem na końcu przy fulscreenie .. młotek uderza w tak jak by monitor. .to się rozpada i z pod spodu juz wchodzi Tło z logiem firmy !!

 

potrzebuje pomocy bo się nie znam.. :D a w maxie tak hobbistycznie dziergam od paru lat z przerwami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wszystko racja co piszesz vektor, ale jak się ma stałych klientów/wykonawców to wygoda dla obu stron. Wykonawca z czasem może podnosić stawki a zlecający mu będzie je płacił bo wie że tamten zrobi to dobrze i na czas. Na dłuższą metę takie rozwiązanie jest lepsze niż wyciąganie z każdego nowego klienta ile się da. Na początku trzeba trochę porozpieszczać za kwoty niekoniecznie z górnego pułapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy-staly klient to staly klient, tutaj udalo Ci sie wytworzyc sentyment, wygode, poczucie bezpieczenstwa;

 

natomiast zarobki nie maja zadnego zwiazku z jakoscia pracy, cegla polozona w Dublinie nie jest polozona 12 razy lepiej niz w Gdansku, ale jest 12 razy wyzej wyceniony czas jej polozenia;

 

nigdy nie rozpieszczalem klientow, klient tak naprawde nie wie czy cos jest zrobione cudownie czy tylko poprawnie... idzie to tak:

 

budowa przecietnego domu kosztuje 0.4 sek za materialy i 0.3 sek za robote, klientowi sprzedaje sie to 1.2 - 1.5 sek, ta roznica to wlasnei sciema ktora mu sie wciska, jakie to wyjatkowe sa nasze produkty, jak solidne wykonanie, jak duzo zaoszczedzi na dobrze ocieplonym i szczelnym domu, jakie to ekologiczne materialy i ze nasz drewno nei jest z lasow deszczowych wiec niby klient dba o ekologie... po takim gledzeniu klient ma wrazenie (zludzenia), dokladamy jeszcze 0.2 sek na wystroj wnetrz przez naszego zajerenomowanego artyste;

 

oczywiscie to w otoczce pieknych folderow, ladnego biura, sprawnego wciskacza, cena za samo bzdurzenie zostala podbita o 0.5 sek, bank udziela kredytu, klient zadowolony, jego dom bedzie wyjatkowy, przynajmniej on w to wierzy, po ukonczeniu oprowadzamy losia i podbijamy jego ego;

 

myslicie ze klient pojdzie do kogo innego? coz... czego klient nei bardzo jest swiadom to to ze w okolicy firm, ktore zbuduja mu dom jest jeszcze 6... i rozpiska ile mu sie nawciskalo i za ile oraz jaki dom trafia do wszystkich... gdy klient przyjdzie to oferta juz na niego czeka... zmowa? korporacja zawodowa? nazywajcie to jak chcecie...

 

cash is king

 

i taka zmowe Wam polecam, i wspolne dzialania marketingowe potraktojcie jako zyczenia noworoczne dla Was, obyscie obdzierali klientow w Nowym Roku i oby zaden sie nei wylamal z typowym, nadwislanskim "zrobie to taniej";

 

------------

ceny podane w mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy, uważasz że rozpieszczanie klienta za kwoty z niezbyt górnego pułapu jest rozsądne? Ja uważam, że nie jest, bo to jest rozpieszczanie, dosłownie, wciągnięcie go później na wyższą stawkę będzie trudne, czasochłonne, męczące lub zniechęcające samego klienta.

Tak samo podawanie "zachęcających" stawek mniej więcej (przykład 2,5k-5k "w zależności") powinno się zaczynać od kwoty zawyżonej, czyli te przykładowe 2,5k niech będą stawką do której możesz zejść i nie stracisz na roboczogodzinach.

Spowodowane jest to tym, że podając zaniżone kwoty jesteście w negocjacji na przegranej pozycji, po twoim ruchu następuje ruch klienta, który zaniży stawkę do Twojego minimum, o ile nie będzie się starał zejść jeszcze niżej.

 

Vektor dobrze prawi. I tak ja na ten przykład znając stawki za "cośtam" i znając ludzi którzy robią to "cośtam", wiedząc ile biorą za to "cośtam" nie wciskam klientówi, że zrobię to taniej niż oni bo mi się to nie opłaca osobiście, jeśli klient nie chce skorzystać z moich uzług za odpowiednią kwotę to dziękuję, niech to zrobi ktoś taniej, bardzo proszę.

Wieść za ile to robisz może się rozejść wśród klientów (jeśli branża jest ścisła), że ten facet robi to dobrze i za grosze i za jasną ciasną nikt nie da Ci więcej, przynajmniej przez jakiś czas, aż okaże się, że nikt nie zrobi tego lepiej niż Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Wam dokrece srubke...

 

kto wliczyl w cene oryginalne oprogramowanie i amortyzacje? reka w gore :)

kto sie pochwali ze ZARABIA okradajac innych TWORCOW?

 

//edit: Siwy-ja sie wypowiadam jako praktyk od wciskania ciemnoty klientom, klienci wybieraja tego ktory ma lepiej gadane, co wiecej, nie ma znaczenia kto wykona projekt, bo zatrudnia sie do pomocy "konkurencje" jaki podwykonawcow i vice versa... tak to dziala w przemysle... sam potrafie na bezczelnego odeslac klientow do dowolnej firmy w okolicy i bede podwykonawca, a klient zaplaci tyle samo...

 

no brutalne prawo rynku-klient jest tutaj osamotniony przeciwko zmowie;

 

upieracie sie za konkurencja dumpingowa, czyli sami osamotniacie sie w walce z klientem;

 

rozumu troche trzeba, podzielic swiat na swoich i zwierzyne, jesli ktos robi taniej od Was i nie dociera do neigo ze powinien sie dostosowac to kupujcie od neigo te prace, ktora tak tanio sprzedaje i sprzedawajcie dalej za normalne pieniadze, z niewolnikow trzeba korzystac, skoro chca za miske ryzu, nie olno im bronic, a klienta wyizolowac i skubac;

Edytowane przez vv3k70r
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. zaczyna się niekończąca się dyskusja. sto razy o tym było. a chciałem unikać rozgrzebywania tematu. nie chodzi o robienie po zaniżonych stawkach. tylko wchodząc na rynek jak nie można zaoferować tego samego co wyjadacze oferuje się czesto w podobnej cenie np. lepszą jakość albo więcej obrazków itp co jest właśnie dopieszczaniem klienta. Można też tą samą jakość co wyjadacze zrobić za stawkę nieznacznie niższą (powtarzam - nieznacznie bo stawki ssą w tej branży dość elastyczne). Nie mówię tu o robieniu za miskę ryżu. Często zdarzało się że firma jak miała do wyboru wykonawcę który robił już podobnych tematów dużo a drugiego który robił o połowę mniej chociaż na niezłym poziomie i obaj dogadali się że dadzą tą samą cenę w ofercie, wybierała tego z większym doświadczeniem. Normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieam.. mam pytanie.. bo dostałem propozycje zrobienia takiego intro.. reklamy 25 sekund bedzie się to wyswietlalo na Ekranie multimedialnym w centrum miasta...

 

Animacja w maxie.. Szescian z logo kręci się spada na ziemie odbija się pare razy poczym zoom, fullscreen i się cofa. .skacze i znów zoom, fullscreen.. tak 3 razy potem na końcu przy fulscreenie .. młotek uderza w tak jak by monitor. .to się rozpada i z pod spodu juz wchodzi Tło z logiem firmy !!

 

potrzebuje pomocy bo się nie znam.. :D a w maxie tak hobbistycznie dziergam od paru lat z przerwami :D

 

 

a tego nikt nie zaówazył... myslalem ze mi pomozecie bo zielonego pojęcia nie mam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od dawna mówię żeby ustawę napisać co by grafiką 3D mogli się zajmować tylko ludzie którzy egzamin państwowy zdadzą i zostaną przyjęci do korporacji ;). I jak u notriusza. Wizka min 2k. Taka mała, zrobiona w dzień. Większa? No to będzie drożej. A ktoś robi boxy bez egzaminu państwowego? No to sąd, przepadek kompa i majątku, chłosta i roboty publiczne.

 

Ja oczywiście żartuje, jednak jeżeli kiedyś będziecie chcieli skorzystać z usług architekta, prawnika albo innego korporacyjnego to zobaczycie jak działa wolny rynek usług w praktyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wliczam amortyzację oprogramowania - bo jakoś nikt mi na nie kasy nie dawał. Stąd ceny jakie są takie są. Proste. Ludziom się wydaje że jak walną kwotą 3000zł za obrazek to są pro. a zapominają że trzeba:

 

1) zapłacić banditen od tego

2) zapłacić zus co miesiąc

3) zapłacić księgowej co miesiąc (można samemu nie przeczę, ale czy to najlepsze wyjście?)

4) zapłacić za kompa, prąd, oprogramowanie, modele duperele papier do ksero, tusze i tonery do drukarki, spinacze biurowe, flamastry długopis cholera nawet ołówka za frajer nikt poza Ikeą i Castoramą nie rozdaje...

 

i jak sie to przeliczy tak konkretnie, to z 3000 za obrazek wychodzi na rękę 1500zł - szału nie ma jednym słowem panowie :)

 

Popieram korporację Hynola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram również.

A co do cen to od roku cały czas podnoszę mimo, że na jego początku już myślałem że są duże. I niech tutaj nikt nie mówi, że się nie da podnieść cen swoim stałym klientom. Odpowiednia argumentacja i pieprzenie o dupie maryny (czyli to o czym wspomina Wektor, którego również popieram) wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z korporacją architektów to troche teoria bo niby SARP wydał cennik jaki powinien obowiązywać ale w praktyce go nie ma. ceny dyktuje rynek. Projekt domu można zrobić za 5 tys, można i za 50. Podobnie jak z wizualkami, może na mniejszą skalę bo uprawnień nie ma aż tylu architektów ale ceny są bardzo różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś wprowadzi uprawnienia na wizualizacjie to zabije śmiechem :) - rynek powinien to wyregulować sam ceny. rynek i policja skarbowa. ale to za trudne w tym kraju (gdzie połowa biur architektonicznych robiących projekty za cięzkie pieniądze jedzie na autocad LT... bo szkoda im na pełną wersję i wolą jakby co ściemniac że te cady to tylko do nauki są, a wszystkie 20 projektów rysują się na 1 kompie w biurze co ma pełną wersję...

 

no ale takie życie... - ponazekalem sobie moge iść spać jak prawdziwy Polak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolny rynek panowie? wolne zarty... ostatni raz wolny rynek smial podniesc glowe w styczniu... do kwietnia na rynku zrobilismy taki kryzys, ze ceny wzrosly dwukrotnie... akurat robie w budowlance... klienci zaczeli kombinowac jak tu zrobic taniej, a my, biedni przedsiebiorcy poprosilismy naszych ciezko tyrajacych budowlancow zeby urzadzili strajk, ze stawki niskie, ze dzieci w domach glodne... i z powodu strajku, czyli tzw wyjatkowych okolicznosci zaczelismy odkladac termin ukonczenia prac, a poniewaz okolicznosci byly zgodnie z litera prawa WYJATKOWE i NIEZALEZNE nie przysluguje z tego tytulu rekompensata...

 

a klient koszty ma, kredyt splacac do banku musi :D

mieszkac gdzies by chcial :D

a my, biedni przedsiebiorcy, coz moglismy poczac ze we wszystkich firmach w okolicy byl nagle strajk, jak wszyscy w jednym zwiazku zapisani, a my sami dokladamy im na dobrych prawnikow?

 

i coz mogli poczac klienci i ich "wolny rynek"?

 

rynek jest szybki, w grafice jest dokladnie ta sama sytuacja;

klient bez reklamy to sobie moze najwyzej palcem w nosie podlubac a nei cos sprzedac;

 

wizytowki trzeba zaprojektowac, wydrukowac, ulotki, foldery, strony, skrypty, to sie nie robi samo... choc wielu tak uwaza... to jest ciezka, wymagajaca intelektualnie praca, a Was jest tak malo, ze jak klientowi sie nei podoba to moze co najwyzej isc dac na tace...

 

zmowa, klienta za morde, za kieszen, i tak zeby jajka znosil, bo po to sie kure trzyma;

chyba ze sami wolicie byc kurami, za jajka dostaniecie pare ziarenek do wydziobania, a nioske od jajek dupa boli tak samo jak artyste od siedzenia przed kompem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam pytanie odnośnie wyceny. Pisali wszyscy o roboczo godzinie itp. Jednakże takie tyciunie obrazki do gry internetowej w rozmiarze 64x64 to jak byście wycenili? Przykładowo 20 zł za sztukę czy jakoś inaczej byście lecieli? Obrazki raczej nie bardzo szczegółowe. Tak np.

http://www.gotyx.pl/Bartek/las2.png

albo http://www.gotyx.pl/Bartek/gory02.png

Pozdrawiam B .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wektor, masz rację, od tej pory jak coś wyceniacie to robcie to tak jak zawsze i na koniec mnożnik x2. Przekażcie znajomym.

Myślisz że przejdzie?:)

 

PS:

mysle ze 20zl za sztuke to taka dobra cena na to ja bym liczyl podobnie, przeciez to chwile zajmuje zrobic cos takiego :)

 

...a po reformie 40zł.

 

Coś takiego jak nie te krzaczki tylko to drugie to tak podejrzewam z otwarciem szopa, wklepaniem formatu namalowanie i save for web jakies 1-1,5 minuty... tak czuję..

Edytowane przez Levus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej dziel przez 2 :)

Chociaż kto wie ? Nie tak dawno wziąłem 1zł od zdjęcia za 'optymalizacje zdjęcia do użycia na stronie internetowej', czyli za puszczenie makra Save for Web z PS'a (a zdjęć było troche ponad sto sztuk).

Dobra cena, czy się szmace ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker -> powinieneś brać 2zł od sztuki według najnowszej reformy, zeszmaciłeś się:p

Bacry -> jak widzisz linijkę wyżej, mnożnik aktualny:)

sanki -> zależy jaki klient, jak zwykła firemka to ja bym wychodził od 2k do negocjacji. Nie sugeruj się jednak tym, tak palnąłem, nie wiem jak chodzą takie usługi. (Hm, tak właściwie to 4k do negocjacji!:D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak policzyć za wykonanie reklamy, czołówki, filmu instruktażowego w 3d+post? Naliczać stawkę od sekundy animacji czy godziny pracy?

 

Przykład nr1 : cała reklama w 3d 8s poczynając od modeli kończąc na postprodukcji. W tym animacja jednej/dwóch postaci. Ewentualnie kompozycja 3d z materiałem filmowym. Czas wykonania ok 14 dni.

 

Przykład nr2: reklama, czołówka wykonana głównie w afterku, animacja loga, napisów, tła połączone wszystko efektami. Wszystko ok 12s w 6dni.

 

Która forma naliczania jest powszechnie stosowana?

Ustalić jedna stawkę godzinną ( ~80zł? ) albo sekundową podzieloną na zaawansowane (ful 3d) i prostą (afterek) ? Jaka może to być stawka sekundowa (~ 800zł za wersje zaawansowana ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Orientuje się ktoś ile można policzyć za animację teletubisia :) [w sumie to dwóch :P].

Prosta animka, macha sobie rączką itd... jakieś tło do tego.

Zlecenie typu "kolego pomóż, za tydzień mam oddać pracę na zaliczenie, a nie wiem jak to zrobić/nie mam czasu by ro zrobić!".

do wykonania: modele + animacja + render

Edytowane przez Talei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności