Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

czyli za takie co sie da wyzyc to jest godne ? Ale z tego co wiem to sa ludzie co pracuja za minimalne i moga wyzyc. Byc moze dorabiaja jeszcze gdzies na czarno albo inaczej sobie radza, niewazne, wazne ze wszyscy moga jakos wyzyc a wiec zarabiaja godnie.

 

albo nie lapiesz, albo celowo odwracasz kota ogonem zeby sie podraznic z ludzmi.

Pewnie, jedzac tylko rzeczy marki tesco i mieszkajac w jakiejs klitce ktora od 10 lat wymaga remontu da sie przezyc, tylko wcisnij gdzies tam godnosc, bedzie ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale to wy nie lapiecie podstaw ekonomi. skoro placa minimalna jest taka dobroczynna i zapewnia GODNE zycie WSZYSTKIM to czemu nie 2200 ? albo 3000 ? albo co tam... 10tys bedziemy najbogatszym panstwem na swiecie :)

 

poprostu touch chce tych wszystkich ktorych praca nie jest warta 2 tys zwolnic. I nie widze tu zadnej poprawy godnosci ani wzrostu bogactwa kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobby, tylko powiedz mi, po co z braku argumentów uciekasz do skrajności? Kto tu pisze o 3 tys, o 10 tys? No super, wiadomo, miło by było tyle zarabiać, ale większości ludzi w Polsce wcale o to nie chodzi, ale właśnie o godne życie, o którym pisałem wyżej.

Ja chcę kogoś zwolnić? Nie, przeciwnie, ja chcę, aby niewykwalifikowany pracownik na pełnym etacie zarabiał w Polsce przynajmniej 2000zł brutto. Że firmy zaczną zwalniać ludzi? Moje zdanie jest takie, że jeśli kogoś nie stać na płacenie ludziom godziwych pieniędzy, powinien sam harować i tyle, koniec, kropka.

 

I taka jeszcze uwaga ze świata liczb. Weźmy na przykład płace w TESCO Polska. Miałem swego czasu 'przyjemność' tam zabawić. Praca ciężka, marnie płatna. Najniższa krajowa, 1126zł brutto. Zaczęły się protesty, związki zaczęły żądać podwyżek dla podstawowych pracowników o 700zł. Oczywiście oburzenie, jak można tyle żądać. Ale nikt nie wiedział, że aby dać takie podwyżki wszystkim pracownikom, o których była mowa w żądaniach wystarczyłoby, aby TESCO zwiększyło sprzedaż o... 2% i te 2% wyrównało by kwotę podwyżek.

Pozostawię to bez komentarza....

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo skrajnosci pokazuja szkodliwosc placy minimalnej. nie wnikam w to co ty chcesz a czego niechcesz, licza sie przedewszystkim skutki, niechcesz czy chcesz, zwolnisz. Jak ktos nie jest wstanie wypracowac wiecej niz pensja to zostanie pooprostu zwolniony bo nikt nie zatrudnia ludzi dla samego zatrudniania tylko dla zyskow. Sam napisales ze jak kogos nie stac na zatrudnienie to powinien pracowac sam. Sam to jest mniej niz wspolnie z kims wiec sam widzisz ze zwiekszysz tylko bezrobocie. Pozatym wzrost pensji oznacza rowniez wzrost Cen( pensje to jest koszt), wiec lepiej sie zajmijcie innymi kosztami niz pensjie, np podatki skladki itd. Jesli ceny spadna to bez sztucznych manipulacji przy pensjach wszyscy wiecej beda zarabiali. Tzn w sensie ze wiecej beda mogli kupic za ta sama pensje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę że rozpętała się dyskusja socjalno/ekonomiczno/polityczna więc przerwę ją może innym pytaniem :) Ile średnio kosztuje zrobienie wizki salonu (~3x5m, dwa rodzaje krzeseł, dwa stoły, kanapa, jakies tam pomniejsze mebelki przy tv)?

Tak wygląda zakres moich możliwości graficznych i mniej więcej na takim poziomie zrobie zlecenie:

salonay9.th.jpg interiorfinalcompoc8.th.jpg

Obecnie celowałbym w 1000zł, ale pewnie zaraz ku mojemu zadowoleniu usłyszę że bierze się za to minimum 3k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ale kombinujesz. Mysle ze masz zle podejscie do sprawy.

Pokazales tutaj swietna vizke, ale dosc latwo mozna by jeszcze podniesc jej jakosc i wtedy byla by juz na innym poziomie cenowym. Opisujesz to jako prosty salon 3x5m dwa stoly......., klienta nie interesuje czy to trudno zrobic czy nie, jego intersuje cena i chce widziec za co placi. Doloz pare elemantow ktore ozywia ten salon, dopracuj materialy itd. i juz vizka bedzie warta 3k.

 

edit:

No wlasnie mnie zalamales!. Obejrzalem twoje folio i nie moge uwierzyc ze z takimi projektami ktore juz robiles, ciagle nie wiesz na ile to wycenic. Nie kumam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem twoje folio i nie moge uwierzyc ze z takimi projektami ktore juz robiles, ciagle nie wiesz na ile to wycenic. Nie kumam....

Tak się składa że większość prac robiłem albo dla siebie, albo na uczelnię, albo "po znajomości" i dotychczas nie wiedziałem jakie są poważne rynkowe ceny konkretnych wizek. A że właśnie kończę edukację i mam zamiar zacząć pracować pełną parą to chciałem się mniej więcej rozeznać w przedziałach cenowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze ze wiesz ile kosztuje ciebie to czasu na zrobienie, i ile poswieciles na nauczenie sie tego.

Jedyna rade co do wyceny jaka moge ci dac, ktora juz nie raz byla tutaj dawana, to wziecie "na oko" ile czasu tobie zajmie to zlecenie * stawka na godzine (np. 20-40zl/h) ale to i tak zazwyczaj wychodzi mi dziwnie malo i idzie mnoznik *1.2-1.5 :)

 

Moze ktos poda jakas konkretna cene, ale to prowadzi glownie to sporego zamieszania i czesto oburzenia.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jakby nie patrzeć to obliczanie ceny stawką godzinową to w miare uniwersalne rozwiązanie, przynajmniej można wytłumaczyć inwestorowi że cena nie wzięła sie z nieba. Teraz tylko muszę zrobić ze dwa zlecenia z zegarkiem w ręku bo przez zupełnie nieregularną pracę nie mam pojęcia ile czasu mi z tym schodzi ;) Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walne taką plamę, że mnie do upadku Microsoftu będziecie wyśmiewać...

 

Czy są jakieś stronki, na których można dawać modele High Poly i sprzedawać je? Widywałem takowe, ale anglojęzyczne. Bardziej ciekawią mnie po polskiemu ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do kwestii stawki za godzinę. 20-40zł? Powiem Wam, że kiedy pracowałem w niewielkiej agencji reklamowej w mieście ok 70tys. mieszkańców klienci byli kasowani na 50zł za godzinę pracy grafika i to nie było żadne 3d;) Nie zróbcie sobie krzywdy;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmowa prezentacja Szpitala -czyli przygotowanie materiału sprzedażowego w

postaci ok. 5-minutowego filmu zrealizowany w technice 3D, przygotowany w

oparciu o symulacje architektoniczne szpitala oraz materiał filmowy (show

room, elewacja, stopień zaawansowania prac).

 

Pierwsza część filmu - zaawansowana, robiąca wrażenie animacja komputerowa,

która pokaże w pełni wykończony, nowocześnie wyposażony, funkcjonujący

szpital - hol główny, przekrój przez wybrane oddziały, aparatura, fachowcy,

luksus, profesjonalizm. Wrażenie: nigdy czegos takiego nie wiudziałem...

Druga część, juz filmowana tradycyjnie, pokaże dwa show roomy - obecnie

gotowy standardowy 2 osobowy, 1 apartament typu VIP oraz budynek z aktualnym

stanem zaawansowania prac budowlanych.

 

Całość filmu zostanie opatrzona komentarzem promującym, jako

organizację konsekwentnie realizującą swoją wizję i misję, spełniającą dane

klientom obietnice partnera zapewniającego dostęp do kompleksowej opieki

medycznej. W ramach pierwszej części komentarz odwołujący się do tego, że to

co widzimy wygląda na odległą wizję, odległą przyszłość...

...tymczasem my już jesteśmy w trakcie zaawansowanego procesu. Przechodzimy

od animacji do realnego obrazu otwieranych drzwi do apartamentu VIP,

pokazujemy konstrukcję budynku.

 

Dodatkowo, w komentarzu, zostaną zaprezentowane najciekawsze i unikalne

cechy funkcjonalne szpitala, robiące wrażenie rozwiązania techniczne -

pomiar wilgotności, itp.

Dostanę jeszcze do tego jeszcze rysunki CAD i pdf-y. Jak myślicie ile to może zająć? 1 miesiąc? Ile za to wziąć? Kwota 5 cyfrowa mi się wydaje tu będzie bardziej wchodzić w grę, bo to troszkę bardziej skomplikowany projekt jest. Ale nie jestem pewien. Do końca sam nie jestem przekonany czy to brać, bo animacji nigdy nie robiłem tylko coś sobie modelowałem albo renderzyłem :) jednym słowem: Pomocy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek:

"zaawansowana, robiąca wrażenie animacja komputerowa,

która pokaże w pełni wykończony, nowocześnie wyposażony, funkcjonujący

szpital - hol główny, przekrój przez wybrane oddziały, aparatura, fachowcy,

luksus, profesjonalizm."

 

Strzelam:15-30k? Zależy jakie koszta produkcji (wnętrza, aparatura - takie modele mogą być trudno dostępne, więc zlecenie ich zmodelowania zwiększa koszta, postacie - animacje) bo jedna osoba sprawnie i szybko tego nie udźwignie, szczególnie że "bo animacji nigdy nie robiłem tylko coś sobie modelowałem albo renderzyłem :)"

Do tego sprzęt co to policzy sprawnie i szybko trzeba zorganizować? Ale farma to mniejszy problem chyba już..

 

"Wrażenie: nigdy czegos takiego nie widziałem..."

O lol, cena skacze trzykrotnie conajmniej:p

 

 

EDIT:

fikołek: pewnie masz jednak rację, że nie z tych dolnych...

trosiek jeszcze raz: w miesiąc czasu.. 3-4 osobowy squad z dobrym workflowem i sprzętem?

 

 

Wrócę jeszcze do kwestii stawki za godzinę. 20-40zł? Powiem Wam, że kiedy pracowałem w niewielkiej agencji reklamowej w mieście ok 70tys. mieszkańców klienci byli kasowani na 50zł za godzinę pracy grafika i to nie było żadne 3d;) Nie zróbcie sobie krzywdy;)

 

Pozdr

 

Pewnie. Z tym, że stawki zależą od branży (masz projektowanie graficzne, dtp, produkcję filmową, reklama atl/btl, gameart, plastyka) i od sytuacji freelancera, bo nie każdy może sobie pozwolić na ssanie za wysokie stawki godzinowo, szczególnie gdy zaczyna i nie ma kontaktów.

Mając mniejszcze doświadczenie w branży (w sensie niech pan powie gdzie pan pracował) nie wyciśnie dużej stawki u pracodawcy. Oczywiście zależy też od pracodawcy.

Edytowane przez Levus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki! wiedziałem że można na was liczyć :) Wysłałem maila po więcej szczegółów. Levus - nad drużynką 3-4 osobową właśnie myślałem. I po już większych uzgodnieniach z klientem zacznę szukać ludzi. Potrzebni będą od modelingu, renderingu i animacji :) Czas to bym jednak wziął ze 1,5 miesiąca, bo w sobotę wyjeżdzam na wakacje i prawie 2 tyg mnie w domu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm 1,5 miesiąca zakładając, że niczym innym w międzyczasie nie będziesz się zajmował. To jest kuuuupa roboty, jeszcze większa kupa problemów. Tymbardziej, że tak złożonym projektem się jeszcze nie zajmowałeś. Co do zespołu to znajdź osoby w miare pewne, oczywiście w miare możliwości. Bo to może być największy problem. Sam rendering sporo czasu zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dopisać, że to ma być animacja wewnątrz i zewnątrz budynku;x we wrześniu do szkoły trzeba więc troszkę lipa... Projekt jest faktycznie duży. Jak narazie to czekam na odpowiedź klienta z pdf-ami i cadami. Przeglądam teraz portfolia ludzi z forum :) Jak przestanie dziś padać to przejdę się chyba do everów i zorientuję się z kosztami renderingu bo oni w białym mają siedzibę (tak pisze na dole ich strony :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to przeczytałem to się usmiechnąłem :) , optymistyczne podejście ale moge ci zagwarantować że lekko nie będzie, zależy jaka ma byc tego jakość ale przy pojedynczych ujęciach budynku z zewnątrz i wewnątrz trzeba się często nieźle napocić a animacja to wszystko zwielokrotni, podobnie z błędami, poprawkami itp. . 5 min. animacji to dużo, wyjdzie coś koło 7,5 tys klatek, licząc 5 min. na klatkę daje ci 625 h samego renderingu = 26 doby. na renderfarmie pewnie szybciej, ale trzeba to najpierw sprawnie poustawiać, potem ewentualne poprawki jeszcze raz zrenderować itp.

mimo wszystko życzę powodzenia, 1 miesiąc co niedużo, zostaw sobie z tydzień na dopracowanie i poprawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że to będzie strasznie trudne! ale trzeba podejmować wyzwania. Czas renderingu faktycznie mnie rozwalił... 1 miesiąc z tego co piszecie to faktycznie mało. Mam nadzieję że znajdę kogoś godnego zaufania do pomocy :) Jak narazie to wsiadam na rower i jadę do everów :D jeszcze raz dzięki wszystkim za rzeczową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie mowie zebys nie podejmowal wyzwania, tylko mowie zebys zdawal sobie sprawe z wielkosci.

Wlasnie dokladnie sprawdzilem, i rzuce ci porownanie.

Penwith Collage (wrzucilem ta animacje na forum jakis czas temu) robilismy w 3 osoby. Popatrzylem na daty, od zrobienia pierwszego modelu, do zlozenia calego "sajtu" minelo dokladnie 1 miesiac i jeden tydzien. Do tego dolicz czas renderingu i posprodukcji. Dodam do tego ze to byl tylko exterior, a klient nie wnosil zadnych idiotycznych poprawek po drodze.

Dlatego dobrze to sobie policz, bo jak chcesz zamknac to w miesiac, to przyda ci sie zgrany zespol i renderfarma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha :x to co robimy chłopaki z tym fantem robienia szpitala? ;) tasiek właśnie wróciłem od everów (pomijając fakt że cholernie zazdroszczę im warunków pracy i całego biura, chociaż sa w conajmniej dziwnym miejscu...) i powiedzieli mi, że muszą mieć dokładniejsze dane co do renderu, żeby zrobić wycenę. Ja mogłem im podac jedynie że bedzie to ok 7000 klatek a to za mało informacji dla nich. Bo w rozdzielczości nie wiem jakiej to ma być :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: u mnie w firmie zgrany team 4-5 osob zrobi szkole 1x aerial, 2x external, 5-7 internals + animacja 4-5min oparta w 70-80% na tym co bylo wymodelowane do still'i w 2tyg + pare dni dla chlopakow na zrobienie DVD.

 

profesjonalne doswiadczenie kazdego to min. 2 lata, w firmie jest jeden koles ma tak duze doswiadczenie i wiedze ze w przypadku problemow rozwiazuje je w kilka minut (powaznie) do tego wlasna renderfarma 30x 2xQuadXeon 2.4Ghz 4GB RAM

 

na koniec dodam ze kllient jest zadowolony ale ani still'e ani animacja do portfolio firmy nigdy nie trafi :)

 

jeszcze apropos animacji, ZAWSZE trzeba przynajmniej dwa razy renderowac bo gdzies jakis polygon wystaje albo mapowanie nie takie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie tez napisali, ani przez chwile nie myslalem o podjeciu sie tego...

klient chyba nie zdaje sobie sprawy (nie musi, wiadomo) z tego ile takie cos wymaga pracy/organizacji itd i dlatego pisze do indywidualnych freelancerow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie tez napisali, ani przez chwile nie myslalem o podjeciu sie tego...

klient chyba nie zdaje sobie sprawy (nie musi, wiadomo) z tego ile takie cos wymaga pracy/organizacji itd i dlatego pisze do indywidualnych freelancerow...

 

oj klient wbrew pozorom zdaje sobie najczęściej sprawe właśnie. a zgłasza się do freelanecrów z pełną premedytacją. Uzyskuje w taki sposób wycene, najczęściej niższą niż ta, którą otrzymał od profesionalnego biura i ma podstawe do negocjacji. Ma być to wizualizacja szpitala, a więc szczerze wątpie żeby to projektowała jakaś mała firma bez doświadczenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytania:

1 - wymodelowanie 2 telefonów motorola (narazie nie wiem jakich modeli dokładnie) - jeden klapka a drugi zwykły baton. Ile za to wziąć? Koło 600-700zł za 2?

2 - czy jest jakaś możliwość podpisania umowy bez podawania swoich konkretnych danych personalnych jak np. adres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chodzi mi tylko o adres. Pytam z czystej ciekawości :)

 

raczej nie przejdzie. Raczej watpie zeby ktokolwiek podpisal umowe z "Jan Kowalski, adresu brak, a jak cos spapram to szukaj mnie w okoliach [edit ze wzgledu na prostesty mieszkancow Czestochowy] Helsinek" :)

Edytowane przez mirach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek - hehe, też to dostałem, ale nie będę Ci robić konkurencji, bo od razu odmówiłem - nie mam czasu.

Ja szczerze mówiąc brałbym 0,5k, ale zawsze sobie zaniżam cenę, żeby nie wystraszyć klientów... więc mnie nie słuchaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podpowie ktoś ile wziąć za zrobienie 2 telefonów? Tak średnio skomplikowane są. najprawdopodobniej każdy z modeli będzie mieć tylko 1 referke, ale w przyzwoitej rozdziałce.

 

Jak klient z Białegostoku to minimum 10k za sztukę. Jak duża agencja z Warszawy to od 50k w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha chłopaki bardzo smieszne z tymi cenami :P Klient z wawy. Czyli dla np. everów miałbym zaniżać ceny? xd Ale i tak nie wezme tego bo jutro wyjeżdżam na 2 tyg. Poza tym mam już parę rzeczy po powrocie do zrobienia :) Bacry - nie chciałbym tych telefonów bo wyglądają na low endy a poza tym mam już dość motoroli bo posiadam jedną od dluższego czasu ;)

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności