Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

pecet> a co ja napisałem? :> Napisałem,że 600 za sam model, bez teksturek i mapowania to dobra cena. Za całość 600 ok, pod warunkiem, że to model do gry na komórkę :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Tylko uściślijmy.. 600zł to cena za sam model low-poly z jakimiś delikatnymi normalkami.. przynajmniej ja bym to tak policzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie dla prywatnej osoby kawałek otoczenia 3d w cadzie składajcy sie z 4 kamienic i pasażu handlowego każdy budynek to sama bryła z 2 elewacjami( tylko te potrzebne do finalnego renderu) nie obejmuje to materiałów - wszystko na podstawie zdjęc. Pierwszy raz robie takie cos za kase i nie mam pojecia ile można za to wziac.

 

ma to wygladać mniej wiecej tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile proponować za:

 

1. zVirejowanie pomieszczenia (materiały, światło) + przelot kamerki + rendering

 

2. pokazanie kopalni w przekroju: od budynków na górze, windy, chodników, kolejki i maszyn górniczych. W małej rozdzielczości (800x600) więc nie będą to skomplikowane obiekty.

 

są to osobne projekty więc proszę o 2 propozycję cen jakie mogę zarządać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFFtopic:

 

nie wiem czy tylko ja tak myślę, ale temat "Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?" zrobił sie nudny jak flaki w oleju,

 

na kilkudziesięciu podstronach 100 pytań i 5 odpowiedzi.

 

Nie tylko Ty tak myślisz :) Wszyscy już tak wypasieni i kasiaści że nawet się nie zastanawiają za ile robią :) A tym co zaczynają to po co radzić - jakoś sobie i tak poradzą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty tak myślisz :) Wszyscy już tak wypasieni i kasiaści że nawet się nie zastanawiają za ile robią :) A tym co zaczynają to po co radzić - jakoś sobie i tak poradzą :(

 

To nie do konca tak, wiekszosc pytajacych zlewa caly watek i nie korzysta z niego. Co chwile sa TAKIE same pytania o analogiczne rzeczy! Oczywiscie nie tyczy sie to wszystkich.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często pisanie konkretnych kwot zaczynało bezsensowne dyskusje. niektórzy już w ogóle nie piszą w tym wątku.

scirocco: za model budynku jak na obrazku ok 300-400 zł. , może więcej zależy jak mocno będziesz wnikał w detal

gavreel: 1. zależy ile ujęć i długość animki. 300-400 za ustawienie materiałów i oświetlenia + 150-200 za każdy render + dodatkowa kasa za animke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy 300zł za jeden model? ten budynek ma tylko 1 elewacje modelowaną, ale bardzo szczegółowo - brakuje tylko klamek w oknach. Klient zaproponował mi 500zł za 5 takich budynków z czego wiekszość ma po 2 elewacje - też wydało mi sie to mało, tymbardziej że fotki w terenie sam porobiłem. Pewnie znajdzie sie ktos kto zrobi to za 300 za całość:)

 

właśnie zaczynam bezsensowną dyskusje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich zleceniach rozpiętość cenowa jest największa. Zależy komu to się robi, do czego, w jakim terminie i jakie jest skomplikowanie roboty. Rozdziałka mała jakaś, czyli nie jest to poważne komercyjne zlecenie podejrzewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. Jak wycenić projekt stoiska wystawienniczego o romiarze 40m2. mam mało szczegółowych informacji, czyli mam zagospodarować przestrzeń wg własnej inwencji twórczej. Oczywiście nie mogą to być proste ścianki i trybunka ale ciekawa forma, oświetlenie, elementy graficzne,monitor plazmowy, stoliki itd. Będzie to zarówno mój projekt, jak i wizualizacja 3D. Dopiero zaczynam przygodę z projektowaniem na zlecenie dlatego mam problemy z wyceną swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm glowy nie dam ale cos mi kiedys znajoma z dubaju wlasnie wspominala o 3.5/4.5 k $

 

siema,

no wlasnie w zeszlym tygodniu pisalem z babka z Dubaju w sprawie ogloszenia o prace, ale oferta okazala sie przekiepska. 1k $ i zakwaterowanie plus premie od projektow. Pozniej znalazlem dwie inne podobne oferty, gdzie oferowali 2k $ ale nie wiem jak z mieszkaniem. Generalnie po kraju ropa plynaca spodziewalem sie 5k $ minimum!

 

Szczegolnie jak porownam sobie zarobki poczatkujacego inzyniera budowy (wlasnie pisze prace dypl. ) - pensje zaczynaja sie od 10-15k $$$ :)

 

Moze sie ktos pochwalic ile zarabia sie w studiu, typowa vizualizacja arch., w Anglii albo USA ?

Nidlugo pora udac sie w Świat :)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. chcialem spytac czysto teoretycznie na ile wycenic mialbym projekt lazienki, w ktorej miala by byc:

-kabina prysznicowa

-umywalka

-wanna

-kibelek :P

-ze dwie szafeczki

- rozne male przedmiociki :)

 

projekt mialby byc robiony na podstawie zdjec.

rozdzialka 1280x1024,

ze 3-5 ujec,

 

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam zlecenie od dosc duzej firmy developerskiej na wizualizacje osiedla. w sumie jest tego z 8 ujec, przedstawiajace rezydencje pod warszawa w rozdzielczosci 1024x768. ile za to wiziac bo nie mam pojecia. poprzednio robilismy im strone za 9k i byli happy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta okazala sie przekiepska. 1k $ i zakwaterowanie plus premie od projektow. Pozniej znalazlem dwie inne podobne oferty, gdzie oferowali 2k $ ale nie wiem jak z mieszkaniem. Generalnie po kraju ropa plynaca spodziewalem sie 5k $ minimum!

 

może to za tydzień, a nie za miesiąc pracy? Nie we wszystkich krajach pensja jest wypłacana miesięcznie.

 

pozdrawiam,

makak_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sklepy (obuwniczy + odziezowy) w jednym budynku ( z czasow PRL)

- inwestor jest wlascicielem obu. ( w sumie jakies 240 m2).

 

projekt polega na modernizacji wnetrz + elewacji frontowej.

 

zakres prac: inwentarka konstrukcji + zdjecia obecnego stanu, koncepcja - a raczej wykreslenie tego, co zostalo powiedziane (naszkicowane).

 

upraszczajac: jest to koncepcja, w sklad ktorej wchodza kolejno:

- rzuty funkcji + oswietlenia, elewacje, widoki scian - jako rozwiniecia(w ilosci sztuk - 8 - + widoki( 2-3) z zewnatrz + wnetrza - po 2 na sklep - rozdzialka powiedzmy 1600x1200 (oczywiscie do tego dochodzi model).

 

ile mozna brac za takie zlecenie bez krępacji ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do wykonania fotorealistyczne render przedstawiający osiedle i jego otoczenie oraz ludzie i samochody.

Możliwe iż kadr będzie obejmował tylko jeden budynek, lecz to jeszcze nic pewnego.

Prosiłbym o wycene dwóch wersji:

 

1.Tylko jeden budynek i jego otoczenie.

2. Całe osiedle wraz z otoczeniem

 

Obrazek w rozdzielczosci 300 dpi.

 

Projekt dość pilny, bo na początek Maja.

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek w rozdzielczosci 300 dpi.

 

mam nadzieje ze wiesz ze to nic nie znaczy.

 

Lukasz_Stanek: co do spark vision, to pisalem tam ponad rok temu (jeszcze wtedy nie mieli biura w UK), niestety roboty nie dostalem. Btw, Goeteborg jest super miastem (z tego co go zwiedzilem w 2-3 dni), jakbys mial mozliwosc tam pracowac to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to ja inaczej troszke

 

wyjzdzam do Danii sadzić tuliapny (oby), może ktoś już tam pracuje w bardziej "dizajnerskim" fachu i chciałby coś napisać jak to tam wygląda.

Chodzi mi o prace tak na przyszłość a obecnie o staż, czy jest jakaś możliwość odbycia stażu lub praktyk (nie znam duńskiego).

 

Takie samo pytanie ale o Londyn, przyjmują tam w ogóle na staże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu męcze się z modelowaniem stolicy ( na oko to jest kwadrat jakoś 7x7 km - sam środek śródmieścia). Dokładność jest google-map'owa(najwazniejsze są proporcje budynków i jakieś tam daszki ewentualnie czy inne "szczegóły") z pewnymi wyjątkami jakimi są kluczowe budynki (typu Pałac Kultury i te wysokie/znane pozostałe). Nie musze tego teksturować, tylko modele. Jestem ciekaw ile byście policzyli za cos takiego? Roboty troche jest, chyba że ja nie mam na to metody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etykieta na piwko (sic!), front + tył + szyjka. Oczywiście logo i założenia kolorytyczne dostanę.

Wszystko w curvach.

Browar jest regionalny, klient robi się stały powoli, to jego drugie zamówienie..

Jak myślicie ile liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znajomy chciałby zrobić gierkę rpg (ma już sponsora); miałbym mu wymodelować "architekturę", jakieś 100 budynków typu od zamek średniowieczny do chatka drewniana + high poly do filmiku. Pytanie kolegi: jaki musi stworzyc zespół do realizacji takiego projektu? No i pytanie zgodne z wątkiem ile im zapłacić (no i mnie również)? Wiem, że pytanie może brzmieć jak z serii: po ile ten czerwony car... ale może ktoś kto profesjonalnie się zajmuje tematem, znajdzie chwilę na podpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci znalazłem takie zlecenie ,nawet się nie porywam ani nic nie mam zamiaru z nim działać ,tylko ciekawi mnie ile za taką animacje :

"Poszukuje grafika i animatora 3D. Chodzi o wizualizacje samochodu. Nie wazne narazie jakiej marki.

Sprawa prosta... auto jedzie, otwieraja sie np drzwi, wyjezdza silnik, itp. Wersja full wypas i duzo detali.

Dostarcze szkice, zdjecie i wszystko co bedzie potrzebne. Czas trwania animacji ok. 20 min. Czas realizacji max do koncowki lipca.

Animacja wygaldac ma mniej wiecej tak http://www.magmaconcept.com/transfert/titanium7-720.zip"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znajomy chciałby zrobić gierkę rpg (ma już sponsora); miałbym mu wymodelować "architekturę", jakieś 300 budynków typu od zamek średniowieczny do chatka drewniana + high poly do filmiku. Pytanie kolegi: jaki musi stworzyc zespół do realizacji takiego projektu? No i pytanie zgodne z wątkiem ile im zapłacić (no i mnie również)? Wiem, że pytanie może brzmieć jak z serii: po ile ten czerwony car... ale może ktoś kto profesjonalnie się zajmuje tematem, znajdzie chwilę na podpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

 

OK, a ile może zarobić na wymodelowaniu takiej osady (+teren) modeler 3D? Pozdrawiam.

Edytowane przez adam_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci znalazłem takie zlecenie ,nawet się nie porywam ani nic nie mam zamiaru z nim działać ,tylko ciekawi mnie ile za taką animacje :

"Poszukuje grafika i animatora 3D. Chodzi o wizualizacje samochodu. Nie wazne narazie jakiej marki.

Sprawa prosta... auto jedzie, otwieraja sie np drzwi, wyjezdza silnik, itp. Wersja full wypas i duzo detali.

Dostarcze szkice, zdjecie i wszystko co bedzie potrzebne. Czas trwania animacji ok. 20 min. Czas realizacji max do koncowki lipca.

Animacja wygaldac ma mniej wiecej tak http://www.magmaconcept.com/transfert/titanium7-720.zip"

 

hmmmm interesujący jest też termin ;P do końca lipca to lekko absurdalny termin, jeżeli to ma być model samochodu (rozumiem, że high poly) razem z wnętrzem, silnikiem itd...Wszystko ma być ruchome...i z tego zrobić jeszcze 20 minutową animację...Czyli trzeba jeszcze wymyśleć co ma się przez te 20 minut dziać ;] No i zostaje jeszcze sam rendering, który krótki nie będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba założyć, że nie jest to zadanie dla jednej osoby... jakby się za to wziął zespół doświadczonych grafików z renderfarmą to praca jest do zrobienia w takim terminie (tak mi się przynajmniej wydaje). A wymyślić co się ma dziać przez 20 min, żeby nie było nudno jak przy transmisji obrad sejmu i cena to już inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.... na ile wycenić animacje, ma być to animacja mysle kolo 20 sek, prezentacja działania pompy parowej do łaźni. W miare fotoreal. Animacja dla dobrego znajomego, firma rozwijająca się, narazie nie ma wysokiego budżetu.

Edytowane przez ETA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja moze zadam tu pytanie

 

animacja, 3min, zakład produkcyjny, nie fotoreal, renderowane w Scanline renderze, scena dosc rozbudowana, pokazany ogolny zaraz fabryki z gory, przejazd kamera we wnetrzu, pokaz linii montażowej,

 

czas pracy - 2 tygodnie

 

jakby ktos mogl odpowiedziec bo mi... na czasie zalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności