Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Master - nawet zakładając 6 dziennie wychodzi imo średni miesięczny zarobek. Jeśli wszystkie te modele to podobne kanapy to przynajmniej roboty niewiele przy założeniu że nie wymagają modelowawnia od 0 a wystarczy edycja to nawet przyzwoity układ. Jednak po takim miesiącu z kanapami chyba nigdy więcej bym się na żadnej nie położył:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturro, właśnie nie koncepcyjny. za ok. 5 tys już można mieć pełne opracowanie dla domu (zwykły taki jak na wizce świerszcza) chociaż cena rynkowa projektu w normalnej pracowni to ok 100 zł. za metr. Znam dużo takich przypadków. Znam biura które zatrudniają absolwentów arch płacąc im 600 na rękę i ciągle mają chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC ładnie piszesz, ale skąd "nowy" ma wziąśc zaufanie i renome?

 

wyrobić sobie? Wiadomo, że od czegoś się zaczyna. Tworzysz portfolio, www opracowane w dobry sposób (radze poradzić się kogoś, kto na tym się zna) - czyli nie w stylu "moje portfolio, nazywam się Jan Kowalski", tylko takie, które samym wyglądem i zawartą treścią wzbudzi respekt.

WWW jest dobre na początek zabawy z wejściem na rynek, póxniej już nie ma takiego znaczenia kiedy wyrobimy sobie kontakty.

Następna ważna kwestia to podejście do klienta, jakość pisanych na maila ofert i ogolny kontakt - warto kogoś obsługiwać na maxa profesjonalnie, bo naprawde jest to doceniane.

Dostępność dla klienta w dniach roboczych przez jak największą ilość dnia też dużo daje.

 

U mnie wypracowanie czegoś takiego trwało jakiś niecały rok.

Nowy też może zacząć na dobrym poziomie - podstawa to dobre portfolio i www.

 

Świerszczu gratulacje, a tak na marginesie to jakby dobrze poszukać po małych biurach arch. (np w białymstoku albo innym mniejszym mieście) to możnaby znaleźć projektanta z uprawnieniami który za niewiele więcej by zrobił projekt takiego domu a jakby usłyszał że za wizualke do jego projektu można wziąć tyle to by nie uwierzył. Ostatnio jeden taki jak usłyszał 1000 za wizke domu (2 widoki, elewacke, animacja obrotu) to się za głowę złapał i podziękował. Rynek w PL nie jest wszędzie taki sam. Taka ciekawostka bo wcale nie namawiam do robienia za miskę ryżu.

 

Architekci mało płacą. Sorry, że nie dopisałem - takie stawki to głownie u developerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadamy sie, to widac:) sa jakies 2 swiaty po prostu.

 

Tak nie dogadamy :D

 

Nawet jesli zalozymy, ze praca jest na czarno (bo nie wyobrazam sobie zeby ktos pracujac legalnie mogl sobie pozwolic na takie stawki placac podatki itd.), i ze traktujemy to jako prace dorywcza, to moim zdaniem siedzenie 1-2 godziny nad czyms + czas na kontalt z klientem + ew male poprawki za rownowartosc szesciopaku z piwem to zenada. Koszt pradu, sprzetu i softu na milosc boska jest juz znaczna czescia tej sumy, tylko wiekszosc ludzi tutaj nie potrafi tego dostrzec bo rachunki placa rodzice, komputerek kupili rodzice, a oni sobie sciagneli cracka korzystajac z netu oplacanego przez rodzicow :) nie pije do nikogo bezposrednio, generalizuje. Jak ktos mi zaraz wyskoczy z linuxem i blenderem to pogratuluje zawziecia, jednak ile jest takich osob?

 

Nie przesadzaj, w dzisiejszych czasach wystarczy raz wyłozyc 2000pln na komputer żeby popracowac na nim 12miesięcy, nie musisz wymieniac sprzętu co zlecenie..

 

Mieszkam z bratem, nei mam rodziców, sam zarabiam na siebie, mam renderuje na maxwellu od toma z nextlimitu, prawda - nie mam pełnego maxa.

 

Ktos napisal ze mozna sie nauczyc szybko robic modele... a kurka ten hydraulik ile sie uczyl gdzie ta uszczelke wsadzic? 15 lat?

 

Racja...

 

Dla mnie osoby rzucajace takimi stawkami to po prostu dzieci ktore chca budowac skilla i portfolio i zdobywac jakies tam doswiadczenia. Z tym nie ma co walczyc. Inne przypadki moim zdaniem to nieporozumienie.

 

Lepiej tak niż zgrywac profesjonaliste bez doswiadczenia, jak połowa kolesi tutaj na forum... ale to inna bajka.

 

Przy przykladowo wspomnianych cenach 300zl za model, przy ilosci 50 mozna a nawet nalezy dac mniejsza kwote... min 200zl, to i tak niezla znizka (patrz na procenty, nie na sumy).

 

Tak ale lepiej rzucic cała sume niz wyliczac konkretnie za modele po 300pln. Lepiej zawołac za takie cos odrazu 3000pln - innaczej to brzmi, i innaczej jest odbierane.

 

Jak klient sie przewroci przy takiej sumie i pojdzie do kogos innego, to wspaniale. Nie bedzie marnowal mojego czasu.

 

Tak sie cenisz...

 

Ale jak mowie, nie dogadamy sie bo ewidentnie widac, ze sa tutaj dwa (przynajmniej) swiaty i ani jedni ani drudzy nie przekonaja nikogo.

 

To fakt.

 

Ja tylko moze zyczyc powodzenia ludziom ktorzy pracuja w 3d za 30zl za godzine.

 

Nie mierz innych swoją miarką, skoro ty modelujesz tego typu model (kanapa z obrazka) godzine to to już twoje zmartwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturro, właśnie nie koncepcyjny. za ok. 5 tys już można mieć pełne opracowanie dla domu (zwykły taki jak na wizce świerszcza) chociaż cena rynkowa projektu w normalnej pracowni to ok 100 zł. za metr. Znam dużo takich przypadków. Znam biura które zatrudniają absolwentów arch płacąc im 600 na rękę i ciągle mają chętnych.

 

Boze uchowaj Polske w takim razie... na szczescie w mojej Polsce jest tez alternatywa i lepsze szanse, szkoda ze jeszcze jest to mniejsza czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak klient sie przewroci przy takiej sumie i pojdzie do kogos innego, to wspaniale. Nie bedzie marnowal mojego czasu.

 

2. ladna wizka swierszczu i dobra cena. Mozesz powiedziec jeszcze ile ujec bylo w tej kwocie? oraz czy to brutto czy netto?

 

3. Moj przyklad, bierzacy projekt, na ukonczeniu (razem ze strona i printem)

http://www.perlabaltyku.com.pl/test/wizualizacje.html

za to co widac (same wizki) 5500 netto i uwazam ze nie za duzo

to tez dobry przyklad na to ze wazniejszy jest ladny obrazek od 101% fotorealizmu.

 

1. Popieram

2. ujęć w sumie 3 (2 konfiguracje domku - druga rozni sie tym, ze nie ma okien dachowych a trzecia ze nie ma garazu). Wszystkie ujęcia od ulicy, z delikatnie zmieninym katem kamery

3. no bajer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz innych swoją miarką, skoro ty modelujesz tego typu model (kanapa z obrazka) godzine to to już twoje zmartwienie.

 

Generalizujemy, wiadomo ze niektore modele sie robi szybciej niz inne. Za podawaniem klientowi stawek za calosc przy wiekszej ilosci tez jestem, chodzilo o wlasne wyliczenia w celu wykombinowania tej stawki.

 

Zeby nie przeciagac, proponuje sie nie licytowac, jak dajesz rade sie utrzymac tak pracujac to na prawde gratuluje i zazdroszcze. Zanizania cen rynkowych nie ma co obgadywac, wszedzie to jest. W ostatnich miesiacach branza IT w USA poleciala na leb na szyje przez najazd hindusow (abstrachujac od generalnych problemow z gospodarka)

 

Zostawmy ten watek do pytan o konkretne projekty jesli ktos ma watpliwosci... dostanie kilka roznych odpowiedzi i sam wyciagnie wnioski.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC, Ty się na tym znasz, więc czy mając tylko dobrą strone i portfolio można jako jedne z pierwszych zleceń wziąść tyle ile Ty wziąłeś za tą wizke? Czy Ty od samego początku siekałeś takimi cenami? Czy dopiero po jakimś czasie jak byłeś bardziej pro? (myśląc "pro" nie chodzi mi tu o jakość wizek, tylko tą całą otoczke).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC, Ty się na tym znasz, więc czy mając tylko dobrą strone i portfolio można jako jedne z pierwszych zleceń wziąść tyle ile Ty wziąłeś za tą wizke? Czy Ty od samego początku siekałeś takimi cenami? Czy dopiero po jakimś czasie jak byłeś bardziej pro? (myśląc "pro" nie chodzi mi tu o jakość wizek, tylko tą całą otoczke).

 

Wiem o czym mówisz. Kiedy pracowałem bez włąsnego www, zadnej identyfikacji to cięzko mi było robić za wysokie stawki i fakt - robilem za niskie. Ale w momencie stworzenia porfolio na www - przyznam, że wszystko było bardzo dokłądnie i szczegółowo przemyślane, szablony rozbudowanych ofert na maila, taki pseudo plan marketingowy, to pierwsze zlecenie zrobiłem za kwotę 2300zł netto i były to 2 interiory - sypialnia i łazienka. Myśle, że jak na początek to dobra stawka. Nastawiłem się generalnie na "wysokie" (jak na moje tamtejsze rozeznanie w rynku) stawki od początku - to naprawde pomogło zdobyć dobrych klientów.

 

ech no właśnie arturro, tak sobie myśle identycznie teraz.

 

Są klienci którzy szukają taniego wykonawcy i są tacy, dla których tani nie jest barny pod uwagę.

 

I tyle, zakończmy dyskusje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej ale podobnej beczki...na co dzień pracuje w biurze projektowym, jako asystent konstruktora i po kliku miesiącach zauważyłem, że trzaskanie mnóstwa projektów za "małe" pieniądze, tak jak ktoś wspomniał o projekcie domku za 1tys zl, ceny sam potwierdzam. Tyle że nawet robiąc tych projektów całą masę, ciężko było biuro utrzymać, dopiero jak wzieli się za duże projekty hal, duzych i prestiżowych budynków, gdzie jest kapitał, to dopiero była kasa. Bo i później w przetargach większe szanse na kolejny duży projekt, i doświadczenie rośnie co też bardzo ważne, a i o kasie nie wspomne, bo jak biuro dostało np 150 tys za duży projekt to robiąc takie 3,4 na raz nie musimy się martwić o jutro, a do wizualizacji tej sytuacji nie daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC, Ty się na tym znasz, więc czy mając tylko dobrą strone i portfolio można jako jedne z pierwszych zleceń wziąść tyle ile Ty wziąłeś za tą wizke? Czy Ty od samego początku siekałeś takimi cenami? Czy dopiero po jakimś czasie jak byłeś bardziej pro? (myśląc "pro" nie chodzi mi tu o jakość wizek, tylko tą całą otoczke).

 

Oczywiscie ze nie, dlatego uwazam, ze nie ma co walczyc z poczatkujacymi. Kazdy pisze ze "swojego punktu siedzenia".

 

Ale w takim razie traktuj takie wyzsze sumy jako pewien wskaznik poziomu do ktorego powinienes sie zblizac z kazdym zleceniem. A tutaj niekotrzy krzycza ze zdzierstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: Siwy

B*lS*t. Opracowanie domu to nie zadna wizka, moze myslimy o czym innym.

Powiedz w Krakowie byle absolwentowi architektury wnetrz 50 zl / metr to

cie wysmieje. Chyba mylisz pojecia, projekt koncepcyjny, pozniej lazenie po

sklepach, uzgadnianie z klientem (albo co gorzej z mlodym malzenstwem),

dobieranie materialow, kosztorysy, na koniec projekt wykonawczy

(techniczny) i nadzor autorski. Do tego dom/mieszkanie sie buduje/urzadza

miesiac, dwa, pol roku ? Wizke strzelisz w 2 dni, mieszkanie urzadzisz

i zrealizujesz w dwa miesiace i to duzym nakladem czasu policz 50 zl za metr

i ci wyjdzie ze pracujesz za stawke z mcdonalda. 150 zl/metr brzmi rozsadniej,

zalezy co... kuchnia, lazienka duzo wiecej (ale usrednia sie

jakimis pierdolami). Znam taka agentke co se policzyla 70 zl za metr mieszkania

i truje teraz ze sie ciagnie miesiacami a kasa ciurka w miare postepow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC właśnie o to chodziło, ja nie moge teraz robić portfolio ani strony, bo musze robić zlecenia z których pieniądze potrzebne są na inne rzeczy w tej chwili , a na grafice nawet psując rynek i tak zarabiam więcej niż jak bym poszedł do jakiejś "normalnej pracy", mając 20 lat, wykształcenie średnie techniczne i zero udokumentowanego doświadczenia pracy w zawodzie (oprócz praktyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC właśnie o to chodziło, ja nie moge teraz robić portfolio ani strony, bo musze robić zlecenia z których pieniądze potrzebne są na inne rzeczy w tej chwili , a na grafice nawet psując rynek i tak zarabiam więcej niż jak bym poszedł do jakiejś "normalnej pracy", mając 20 lat, wykształcenie średnie techniczne i zero udokumentowanego doświadczenia pracy w zawodzie (oprócz praktyk).

 

czasem warto zlecić (jak masz fundusze) wykonanie www dobrej agencji interaktywnej. za 2k masz już wypasioną stronke z logowaniem dla klienta.

co do braku czasu w pełni Cie rozumiem. Mam identycznie, teraz robie sporą przebudowę całego interesu i wszystkie prace związane z portfolio na www i innymi duperelami zleciłem na zewnątrz. Sam bym nie dał rady. raz ze bark czasu, dwa ze brak doświadczenia w wielu sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: Siwy

B*lS*t. Opracowanie domu to nie zadna wizka, moze myslimy o czym innym.

Powiedz w Krakowie byle absolwentowi architektury wnetrz 50 zl / metr to

cie wysmieje. Chyba mylisz pojecia, projekt koncepcyjny, pozniej lazenie po

sklepach, uzgadnianie z klientem (albo co gorzej z mlodym malzenstwem),

dobieranie materialow, kosztorysy, na koniec projekt wykonawczy

(techniczny) i nadzor autorski. Do tego dom/mieszkanie sie buduje/urzadza

miesiac, dwa, pol roku ? Wizke strzelisz w 2 dni, mieszkanie urzadzisz

i zrealizujesz w dwa miesiace i to duzym nakladem czasu policz 50 zl za metr

i ci wyjdzie ze pracujesz za stawke z mcdonalda. 150 zl/metr brzmi rozsadniej,

zalezy co... kuchnia, lazienka duzo wiecej (ale usrednia sie

jakimis pierdolami). Znam taka agentke co se policzyla 70 zl za metr mieszkania

i truje teraz ze sie ciagnie miesiacami a kasa ciurka w miare postepow

 

nie mówiełm o wnętrzach. stawki arch.-bu. i wnętzr są bardzo podobne za metr. 100 za metr przy projekcie arch.-bud. to nie jest mało. Za domek wychodzi wtedy 15-20 tys. i jest to robota na ok 2 miesiące dla powiedzmy 3 osób a nie robia tego dzień w dzień, zwykle po kilka projektów na raz. I zwykle nie ma w tej cenie żadnego nadzoru a i po hurtowniach nikt nie jeździ. Wnętrza to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: Siwy

A to zwracam honor, jakos mi sie zakonotowalo ze chodzi o wnetrze. Ale co

do projektu architektonicznego to 5000 zl tez brzmi raczej jak projekt z

katalogu. Znajomi architekci (hmm... z 3-5 lat po studiach) przygotowywali

projekt podmiejskiego domu z "mchu i paproci" (sustainable, jakis torf/mech

do ocieplania i inne ekologiczne bajery) i to bylo _grubo_ ponad owe 5000 zl,

no ale jest przyklad roboty na zamowienie i to z udziwnieniami.... A suma

summarum to tego domu i tak chyba nikt nie wybudowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tys to jako ciekawostka byla, caly czas mozna znalezc kogos kto zrobi za tyle projekt arch.-bud. z projektem zagospodarowania dzialki. Dlatego jak ten projektant slyszy 2-3 tys za wizke tego co zaprojektowal to sie lapie za glowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 tys to jako ciekawostka byla, caly czas mozna znalezc kogos kto zrobi za tyle projekt arch.-bud. z projektem zagospodarowania dzialki. Dlatego jak ten projektant slyszy 2-3 tys za wizke tego co zaprojektowal to sie lapie za glowe.

 

jak ktos robi projekt za tyle, to mu nie potrzeba wizek "w naszym pojeciu", starczaja proste rendery z cada (wszystko jedn oczy auto czy archi czy jakiegos innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupio mi ze odpowiadam dopiero teraz, ale caly dzien jakos nie mialem czasu tu zajzec (ucinajac wszelkie komentarze - nie nie robilem modeli za 20zl/h w tym czasie )

 

to ja zbiorczo odpowiem teraz:

 

Lukasz_Stanek - tak to to samo zlecenie - wycenilem 1 sztuke na 100 - 120zl ; ten ktory pokazales zajal mi jakies 50min (łącznie z pocięciem obrazka, wymodelowaniem high i low poly) czyli wychodzi jakies 110zl /h - imo niezla stawka - a wycena stąd : Turbosquid - sofy ( 1$ = 2.4525 zl) Klient sam zaznaczył że nie zależy mu na 1000% dokładności i zgodności (nie modelowałem szwów, z reszta zmieszczenie tego w 50000 poly jest trudne [dla mnie i na moim poziomie, nie twierdze ze sie nie da, bo nie da sie tylko hełmu na lewą stronę ubrać] )

 

Klient się do mnie nie odezwał - widocznie zaproponowałem za mało

 

SWRSC - model który pokazałeś (post #1572 ) jest znacznie bardziej skomplikowany od tego który pokazał Lukasz_Stanek wiec cena tez powinna byc wyższa imo - chyba sie zgodzicie sami.

 

arturro:

 

Dla mnie osoby rzucajace takimi stawkami to po prostu dzieci ktore chca budowac skilla i portfolio i zdobywac jakies tam doswiadczenia.

 

gratuluje wrodzonych zdolności i szczęścia w życiu, też bym chciał miec klientów za 5000zl od modelu 3 dni po zainstalowaniu 3d studio, ale jakoś po 2 latach zabawy w 3d (pracą tego nie nazwę bo z definicji musiało by to przynosić jakieś wymierne korzyści) jakoś ich nie mam.

 

Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem i pozdrawiam.

 

a teraz 3 grosze na koniec:

 

Duzym problemem w tym wątku jest moim zdaniem ogólność wszystkich stwierdzeń.

 

Ktoś pyta " ile za wizualizację łazienki" jedeni mówią 1000zł inni 5000zł, ale tak na prawdę każda łazienka jest w zasadzie inna, innego wkładu pracy wymaga nowoczesna łazienka (high tech, mało modelowania kilka świateł, płytki itp) a zupełnie innego wymaga "full wypas rokoko sie chowa" na 50 metrach kwadratowych z sauną i basenem.

 

Moim zdaniem jeśli ten wątek ma czemuś służyć, odpowiedzi powinny byc nieco inne. nie pytać się ile za co, ale własnie tak jak zapoczątkował to ktoś kilka stron temu, pokazać scenę wyrenderowaną (a jeszcze lepiej poprostu zrzut z viewportu) i powiedziec ile za to się wzieło (chciało ale klient wymiękł) itp, wiem ze połowa z was pewnie uzna ze to "ujawnianie własnych cenników) i konkurencja nie powinna wiedzieć tego ( no nie czarujmy się, wszyscy którzy zarabiają na tym, na tym forum są konkurencją), ale z 2 strony pozwoli to uniknąć wpadek takich jaka mi się trafiła i ustalania cen z kosmosu - w konsekwencji praktycznie wszyscy zyskają, ceny powinny się ustabilizować [heh pachnie zmową na kilometr :D], ludzie nie będą robic za przysłowiową miskę ryżu, a klienci umierać na zawał po usłyszeniu ze jego "garaż metalowy z blachy falistej" na renderze jest 3 razy droższy od tego który stoi na jego podwórku.

 

jak widać to dążenie do ideału, a jak wiadomo ideału nie ma więc sam nie wiem czy ma sens, poprostu pomysł poddaję dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no super,

ja troszkę inaczej wyceniłem to zlecenie (pewnie to samo co Ty) powiedziałem ze 300 zł za model,

a za przykład było to:

za_robote.jpg

 

to już wiem czemu sie nie odezwał, jak Ty podałeś 50.

Nie myślisz ze troszkę przesadziłeś? może daj jakiś rabata 60%, albo pakiet za 10 modeli 200 zł?

 

dalej już nie pisze bo dostane bana.

 

Ja zawołałem 250-300 i ... nie odezwał się, za grosze nie będę robił, bo na brak zleceń chwilowo narzekać nie mogę. Trzeba się cenić niestety, nie ma nic za darmo, jak się dobrze zagra to mozna naprawde godziwe pieniądze zarobić za dośc mało wymagające pracki/rendery/modele.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji się spytam jak to jest z legalnością. Czy np. jeżeli posiadam nielegalnego maxa i jako osoba prywatna zrobię komuś za kasę jakąś wizualizacje to czy mogę spodziewać się jakiejś kontroli albo cuś takiego? ;) Jeżeli firma to rozumiem, że musi być oryginalny wtedy nie ma problemu ale osobe prywatnę nie zawsze stać wydać 20k na maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie. Grafik 2D działający w tej branży dopiero 3 miesiące zarabia już na layoutach co najmniej 300 zł od pracy. Zna się również na skryptach html, java, C++, ale to inna bajka. Czy grafik 3D ma również szanse zarabiać pieniądze w takim stylu jak grafik 2D?

 

Mówiąc "Grafik 2D" mam na myśli mojego kumpla ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za layout strony www? 300zl to dosc malawo, tak wg mnie oczywiscie. I co to znaczy "3 miesiace w branzy"? znaczy sie 3 miesiace temu odpalil pierwszy raz photoshopa i zrobil pierwszy layout?

 

Zależy co rozumiesz przez layout :) :P

Weź też pod uwagę, że jeśli ktoś robi "wizytówkę" z 5 podstronami za 1k to ciężko mu będzie wydać więcej niż 400zł na grafika :) Tak więc myślę, że to całkiem dobra kaska za budżetówkę.

Jeśli mówimy o stronach Corporate to 300zł to jest dużo za mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc.jestem tu nowy i zainteresowla mnie dyskusja o wycenach, w zwiaku z tym mam pytanie

ile wg was warta jest ta scena (mam na myslo jpegi dla klienta a nie geometrie z texami UV)

21hrs_galeria_lampy.jpg

22hrs_topsun_loft_plant-1.png

jeszcze mu tego nie wycenilem ale nie chce psuc rynku a tez nie mam zamiaru dac ceny z kosmosu

 

cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pxl666 - ja bym sobie to wycenił na: 1000 euro - 1 obrazek, 300 euro każdy następny.

Ta, od razu milion :)

 

spokojnie...

jaki jest cel tej wizualizacji? Po co ona klientowi (sprzedaz mebli, aranzacja wnetrz, po prostu chcial zobaczyc jak bedzie wygladal projekt galerii ktora chce otworzyc na strychu). Dostales rzut pomieszczenia i opis?

 

Ja bym to wycenil raczej na 1000zl za obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze że klient będzie gotów zapłacić ponad 1000 euro za to, ale próbować można. Realna stawka to będzie prawdopodobnie do 1000 za wszystkie widoki.

 

A tak ogólnie odnośnie tematu to nie tylko efekt końcowy ma wpływ na cenę wizki, ważne też jak długo to było robione i z jaką łatwością. Często klient woli zapłacić więcej ale mieć z głowy odpowiadania na głupie pytania do projektu a potem wyszukiwanie błędów i pisanie listy poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma do rzeczy, bo klient ma terminy których nie może zawalić i solidność o której we wcześniejszych postach pisał Świerszcz to właśnie gwarancja zrobienia dobrej wizki na czas a łatwość to ogólnie rozumienie wytycznych i samodzielność w robieniu. To pisałem tak ogólnie nie do tych ostatnich obrazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta od razu 100 :D

 

 

Jak klient ma 1000 euro na obrazek jeden, to idzie do studia wiekszego i znanego, skoro tutaj pada pytanie jak wycenic, znaczy ze to nie studio.

Chodzi o realne patrzenie, jakosc jest dobra, wiec dla klienta powaznego i z zachodu 1000euro by przeszlo.

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest cel tej wizualizacji? Po co ona klientowi (sprzedaz mebli, aranzacja wnetrz, po prostu chcial zobaczyc jak bedzie wygladal projekt galerii ktora chce otworzyc na strychu). Dostales rzut pomieszczenia i opis?

 

ta - facio dal rzut pionowy i jak bym mu to zagospodarowal na wypchane pomieszczenie audio video z obrazami corki. wolna reka to pojechalem po bandzie.kominek raczej nierealny i sufit jest nizej. ale za 1000 e za powiedzmy 5 screenow to niewiem czy pociagnie. co powiecie na 2k zlotych. za malo za duzo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie rozgraniczam, klient z Zachodu, Polski, Rosji z Marsa. i tak ta sama praca

no ale ja nie jestem jeszcze jako studio - pracka taka po znajomosci...nie mam nawet swojego portfolio ani stronki wiec dzialam tak na lapu capu...mysle ze jakbym robil na zachod to oczywiscie ponizej 1000e za 5 screenow i dwa dni roboty to bym nie zszedl. w wawie/wrocku/kraku itp to tez napewno bym nie pracowal za stawki ponizej ehm sredniej ale w moim miescie (bielsko-biala) to takich zlecen sie nie liczy peczkami...wiecie co - moze by ogolnie ustalic jakis cennik ponizej ktorego nie wypada/nie wolno (!!!) schodzic zeby noobsi nie walili wizek za 200 zeta i klient mniej wiecej wiedzial na ile sie ceni CG w polsce? tylko nie jako watek ale np stronke do komentowania czy cos? np 500zeta za dzien pracy nad wizka? 2k za 5screenow HDQ??? metraz planu arch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie. Jednego nie kumam dlaczego niektore osoby sie tak wysoko cenia albo podaja takie ceny za vizki a raczej maja marne doswiadczenie i rendery, wazne jest to zeby wkoncu nauczyc sie cenic i wtedy mozna zarabiac dobre pieniadze ale po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbcie cennik, wtedy graficy z gimnazjum co niedawno skończyli robic własny pokój będą się ogłaszać że robią wizualizacje, ale oczywiście poniżej 1 k euro nie schodzą.

ok moze sie zagalopowalem ale wczesniej (doszedlem wczoraj do 25 strony tego watku...) czytalem ze mlodzi psuja rynek bo robia za pol darmo wiec moze wypadaloby uswiadomic jakie sa ceny i za ile nie wypada pracowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi... gosc zaczyna, na licencje zbiera, portfolio buduje... jak wyciagnie za te obrazki tysiaka do lapy to bedzie dobrze.

no cos takiego - zaczynam - licencji nie potrzebuje bo te wizki na free sofcie powstaly i oczywiscie wyciagne ze to ile sie da a odnosnie "a ja nie kumam jak to jest, że niektórzy dopiero po zrobieniu wizki przechodzą do negocjacji cenowych..." to poczatkowo to wzialem zeby zrobic za free jako cwiczenie komercyjne a teraz widze ze komus odebralem chleb noi skoro sam chce pracowac w tym fachu to nie bede psul sobie przyszlosci a kolegom terazniejszosci , dobrze mysle? kiedys pracowalem za 900 za mc wiec 1000 za dwa dni w ciepelku i z muzyczka to jak dlamnie luksusik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa...to ja bardzo chętnie sie dowiem jaki darmowy soft robi takie renderki...

 

kolega sobie ze mnie dworuje? jest z 6 rendererow ktore ja znam a mozna w nich takie efekty osiagnac...zeby nie byc goloslownym - blender internal, yafray, yafaray, kerkythea, indigo , sunflow,parthenon, darmowa wersja gelato... nadchodzi luxrender...mental nie jest koniecznoscia...codo modelowania to mozna w wingsie lub w blenderze...w czym kto chce...

ps twoja lazienka bardzo ladna - aczkolwiek trudno bybylo znalezc w pl wykonawce (choc pewnie zalezy za ile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności