Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

pfff no swrsc co ty cytujesz wogole ?! Wycinasz je z kontekstu w ktorym pisalem o czasie wykonania chlopie a nie wycenie test renderu ! Czytaj uwaznie ! Wiem jakie sa realia i tymbardziej nie wycenial bym takiej wizki na 3k tylko na 800 zeta

mf dlaczego nie odpowiesz na pytanie ktore zadalem do akurat TEJ vizki ?! Bo z tego co mi sie wydaje chodzilo o wycene jednego pokazanego rendera ! No moze autor mial na mysli cos innego do wyceny ? A to ze 3d jest drozsze niz sprzedawanie w spozywczym to chyba raczej dlatego ze grafikow nie jest tak duzo i nie jest to tak bardzo rozprowrzechnione bo kto ci broni trzaskac wizki w blenderze ? A poza tym autor chcial wycene wizki a nie wliczanie rachunkow czy softow bo jeszcze raz to napisze klienta nie interesuje jak to robisz i ile placisz za prad ja bym zawolal 800 za to I tyle.

Kici sory ale troszke nie kumam co masz namysli z tym klientem ktory dzwoni I sprawdza ceny i czas wykonania bo chyba klient chce szybko dobrze i jak najtaniej a jezeli jest normalny to sam ustala termin finalu

Oj cos widze ze kazdy widzi to inaczej ale zapomnieliscie doczytac ze chodzi o ten jeden render a nikt nie prosil o wyliczanie rachunkow ja powiedzialem swoje i nie musicie sie z tym zgadzac tylko szkoda ze z wyceny wyszed drugi watek jak zarabiac przez internet

Ok kici wprowadzam poprawke swojej wyceny na 7K i misiac czasu na jej zrobienie tak git ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z hcpiterem, nie ze to rodzina czy cos, ale MF pisze cos o wizualizacjach i ilosci ludzi potrzebnej do niej aby bylo cool, SWRSC pisze o realiach a przeciez inteligentym byc nie trzeba, zeby wiedziec ze klient chce jak najwiecej zaoszczedzic pieniazkow i trzeba sie z nim ciagle uzerac o rozne bzdury czesto wedlug niego nieistotne.

Kici co do twoich postow to wylko widze jedno, zrobiles wizualizacje, napracowales sie i chcesz za nia bog wie ile pieniedzy, ale zwroc uwage na to ze znajdzie sie druga taka osoba ktora zrobi to 2razy lepiej za te same pieniazki, i w dodatku szybciej, bez marudzenia ze orginalny soft, kiepskie referki itp, to jak ci sie wydaje, kogo wybierze klient/pracodawca ?

 

i ogolnie sie tak nie chwalicie kto gdzie jak i z kim pracowal bo to jest nie istotne w tym watku :]

 

zycze milego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter spokojnie, ja nie atakuje Twojej osoby, pojawiły się argumenty na które nie masz kontrargumentów i niepotrzebnie się denerwujesz zamiast przyznać rację. Dyskutujmy, po to jest to forum i po to zamieściłem pytanie o wycenę. Nie kwestionuje Twojej ceny ani Twoich umiejętności. Pewnie jesteś bardzo zdolnym grafikiem i takie wizualki faktycznie robisz w parę godzin.

 

A poza tym autor chcial wycene wizki a nie wliczanie rachunkow czy softow bo jeszcze raz to napisze klienta nie interesuje jak to robisz i ile placisz za prad ja bym zawolal 800 za to I tyle.

Więc napisze Ci jeszcze raz, że owszem masz rację klienta to nie obchodzi ale Ciebie obchodzi! To Ty masz wiedzieć czy na tym zarobisz na koszty utrzymania sprzętu, softu. Chyba, że komputer kupili Ci rodzice, soft ściągnąłeś z internetu i chcesz na tym zarabiać. Wtedy taka działalność, co to dużo pisać, jest nielegalna i karalna.

 

Kici sory ale troszke nie kumam co masz namysli z tym klientem ktory dzwoni I sprawdza ceny i czas wykonania bo chyba klient chce szybko dobrze i jak najtaniej a jezeli jest normalny to sam ustala termin finalu

Jak chcesz kupić sobie np. aparat fotograficzny to po co wchodzisz np. na stronę „ skąpca”?

Żeby sprawdzić ceny, czas i warunki dostawy, opinie o sklepie. I wybierasz ten który jest najtańszy mimo, że połowę komentarzy ma negatywną?

Hehe, termin nie może ustalać klient. Może chcieć na jakiś termin, ale to Ty jesteś specjalistą i to Ty wiesz na kiedy możesz to wykonać.

 

Oj cos widze ze kazdy widzi to inaczej ale zapomnieliscie doczytac ze chodzi o ten jeden render a nikt nie prosil o wyliczanie rachunkow ja powiedzialem swoje i nie musicie sie z tym zgadzac tylko szkoda ze z wyceny wyszed drugi watek jak zarabiac przez internet

Skąd w takim razie cena jeśli nie liczysz kosztów? Przecież przeczysz podstawowym zasadom ekonomii...

 

Ok kici wprowadzam poprawke swojej wyceny na 7K i misiac czasu na jej zrobienie tak git ?

Wiesz dobrze, że nie jest git :-)

 

Załóżmy, że to ja jestem klientem i trafiłem do Ciebie, widziałem Twoje prace i zapytałem ile u Pana kosztuje podobna wizualizacja. Ty odpowiadasz, że zrobisz ją w 2 dni za 800zł. Ok. Moje pytania: brutto czy netto? umowa czy faktura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KICI: Odnosnie ceny. To konkretnie 1800 zl (w tym 3 rozne ujecia tego pomieszczenia). Faktura, cena netto.

 

of coz gdybym byl w polsce i mial wlasna firme ;)...

 

przeciez tutaj jest mowa o jednym konkretnym ujeciu/renderze przedstawionym przez autora i do tego chyba bylo pytanie o wycene a nie 3 roznych, moze klient chce tylo to jedno nie wiecej ? przeciez tego nie wiemy:]

 

 

 

 

Kici to powiedz ile chcialbys dostac za ta vizualizacje? Oczywiscie NETTO :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JunioR... Napisalem ile ujec jest wliczone w cene, to ile klient bedzie chcial to juz jego sprawa. Czytaj ze zrozumieniem ;)

 

no to w takiem razie bez z zgody i z wlasnym widzi mi sie zrobie 5dodatkowych renderow i zawolam 5razy wiecej pieniazkow ? "To klient wtedy do mnie slychaj ze zrozumieniem! chcialem jedna!"

 

a tutaj takie: 1800 podziel na 3 ujecia wychodzi 600zl za kamere to mniej niz hcpiter podal :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie wychodzi wasz brak doswiadczenia i nieumiejetnosc czytania ze zrozumieniem ;)... Wybaczcie nie chce was w jakis sposob urazic ale sporbuje jasniej: 1 shot -1800, 2 shot- 1800, 3 shoty - 1800... Wiecej wiazaloby sie z doplata, chyba ze to zlecenie dla dobrego klienta.

 

Jezeli bedziecie wyceniac zlecenie w zaleznosci tylko od ilosci renderow to nie wyjdzie wam to na zdrowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze moje doswiadczenie nie jest super ekstra git ale piszac 1800 w tym 3 rozne ujecia pomieszczenia to chyba w podana przez ciebie cene powinno sie doliczyc 3 dodatkowe rendery i czas na nie spedzony? czyli dodatkowa praca za free?

 

dobra juz ide i nie krece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas spedzony nad przygotowaniem sceny najbardziej wazy na cenie. Ile zajmie Tobie praca nad renderami majac gotowa scene? Max 15 minut na zaaplikowanie korekcji w PSie itp. ?, reszta to juz mozolna praca procesorow ;)...

 

MF piszesz pierdoły :)

 

W ktorym miejscu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz: 24 h to raczej malo realny czas. Mowie tutaj o renderach trwajacych 1-2 h na dobrym sprzecie ktorego cena zostala wliczona i rozlozona na wiele godziny pracy.

Oczywiscie kazdy liczy inaczej, nie mowie ze moja metoda jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycena dla klienta...:

 

Termin wykonania

- sam starasz się ustalić termin wykonania w oparciu o sugestie klienta (negocjujesz termin)

 

Wycena:

- cena za wykonanie wiz wg specyfikacji klienta (liczba ujęć, wersje etc.)

- dodatkowa kwota za poprawki (o ile nie wynikają z naszych niedopatrzeń)

 

i tak jak napisał Kici:

To Ty masz wiedzieć czy na tym zarobisz na koszty utrzymania sprzętu

Nie wiem jak to ludzie rozumieją, ale wiadomo że klientowi nie napiszesz że do ceny doliczasz koszta utrzymania sprzętu, prąd i inne duperele bo go to nie obchodzi. Musisz to jednak uwzględnić przy planowaniu oferty dla klienta aby chociażby wiedzieć ile kosztuje Twoja robocizna a ile pochłania reszta. To ważna informacja jeżeli myślisz o dłuższym siedzeniu w komercyjnym 3D. Zaczynasz od podliczania kosztów prądu i dupereli a z czasem doliczasz utrzymanie pracowników...

 

Przy wycenie należy uwzględnić rozdzielczość wiz. Standard przyjęty w PL to raczej A4 300 DPI a więc coś koło 3500 px.

- w przypadku kiedy klient chce większe - musi dopłacić określoną kwotę w zalezności od przyjętych stawek dla różnych rozdziałek

 

Warunki:

- co obejmuje cena (przekazanie autorski praw majątkowych, do prac zaleznych, czy przekazywane są pliki źródłowe itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać od razu, że SWRSC siedzi w temacie i wiec co i dlaczego.

Moja wycena nie odbiega od tych kwot które tu padają, lecz dodatkowo uwzględnia koszty które muszę ponieść. Więc zapytacie po co Wam głowę zawracam pytaniami o wycenę.

Otóż załóżmy, że któryś z Was jest obecnie studentem i robi wizualki na bardzo dobrym poziomie za jakąs tam kwotę, ale nie ma własnego softu, sprzętu. Po jakimś czasie stwierdza: "Kurcze dobrze mi idzie, fajną kasę da się zrobić, skończyłem studia więc zakładam firmę." Kupuje sprzęt, oprogramowanie np. na kredyt.

Dzwoni do niego stary klient z nowym zleceniem. Oczywiście mało go obchodzi, że założyłeś własną firmę. Pada kwota - ta co zwykle. Robisz. Klient płaci, wszystko cacy. Masz przychód. Teraz płacisz VAT, ZUS, podatek, koszt sprzętu, softu... i nagle olśnienie: Zostało Ci z kwoty 20%. Myślisz: "Nie no bzdura, nie zarobię na czysto więcej niż ekspedientka w supermarkecie i podnosisz ceny". Po jakimś czasie znów dzwoni stary dobry klient z nowym zleceniem. Wyceniasz po nowemu. Jaka jest jego reakcja? "Panie! pan jest jakiś oszust! Tydzień temu płaciłem połowę mniej!" I co teraz? Masz go z głowy...

 

Ja nie mówię, że macie podnosić ceny i wydłużać maksymalnie terminy. Liczcie koszty! Przecież to prosta matematyka. Nawet jeśli nie macie na razie sprzętu i softu, to zanim podacie cenę, policzcie sobie ile co kosztuje i w jakim czasie się zamortyzuje. Podzielcie to na koszt miesięczny i załóżcie np. że chcecie zarobić 2,5k netto miesięcznie. I tyle, kwota za wizualkę wyjdzie sama :-)

 

Moje zdanie na temat kilku renderów jednego pomieszczenia. Lukasz_Stanek ma tu sporo racji. Jeśli jest jedno, to zazwyczaj modelujesz tylko to co w nim widać. Jeśli mają być inne, modelujesz już zdecydowanie więcej. Zazwyczaj światło ustalasz pod każde ujęcie. Jeśli ma być animacja, to jest jeszcze inaczej, ale to wszyscy przecież wiecie. Cena za każde dodatkowe ujęcie nie może być x100% musi być proporcjonalna do ilości włożonej pracy.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po założeniu działalności zacząłem przyzwyczajać obecnych, stałych klientów do nowych cen wnosząc na rozmowie, że sytuacja się zmieniła, wystawiam f-vat bl bla bla i że ceny będą teraz większe. Z tym że dla nich ceny będa powoli, stopniowo wzrastały - kiedy dodałem, że dla nowych klientów ceny odrazu są większe to nie było problemu ze zrozumieniem i praktycznie wszyscy przyjeli tą nowinę ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KICI

 

Przy tej prostej matematyce nie należy jednak zapominać, że własna firma to nie tylko wydatki, a tak wynika z wypowiedzi. VAT, no wielu klientów będzie zadowolonych z tego, że im wystawiasz fakturę, można też być zwolnionym z tego podatku, masz więc wybór... Dochodowy podatek... no pamiętajmy, że wiele rzeczy wrzucić można w koszta... jak na przykład sprzęt, ZUS...

Matematyka może i prosta, ale trzeba uważać, żeby nie była za prosta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoł - oczywiście masz rację. Padały tu kwoty za przykładową wizualizację. Moje pytanie czy to netto czy brutto pozostało bez odpowiedzi. Więc zakładam, że to brutto dlatego zaraz potem pytałem czy osoba wyceniająca jest "VATowcem". Jak sam napisałeś wielu klientom zależy na fakturze VAT bo sobie go odliczą czyli mają cenę zdecydowanie niższą.

Podatek dochodowy - oczywiście znów masz rację, ale żeby wrzucić w koszty trzeba najpierw kupić, a żeby kupić trzeba zarobić. Taką "prostą matematykę" miałem na myśli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo praktyczne pytanie. Czy orientuje sie ktoś jakie są zarobki na stanowisku concept artist w polsce? Chodzi mi o firmy pokroju cd projekt, people can fly czy techland.

Ewentualnie mam jeszcze takie samo pytanie co do stanowiska art director. Z góry dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendel, fajne masz te modeliki. Jeśli mają być bardziej dopracowane i spójne, poniżej 1,5k netto za sztuke bym nie schodził. +za poze + za setup sceny +za render +za obróbkę powinieneś doliczyć.

 

Policz sobie ile czasu Ci zajmie zrobienie takiego jednego wraz z efektem końcowym i podlicz roboczogodziny wg uznania.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwentarka

 

Odwieczny problem , ile zawolac ;] , poniewaz ja i moja ekipa jeszcze mamy male doswiadczenie w negocjowaniu i ustalania ceny to moze ktos nieco pomoze. W sumie 5 budynkow a dokladnie ich fragment ( do pierwsze elementu konstrukcyjnego ) , czesc gdzie dany budynek styka sie z innym na sasiedniej dzialce , przekroje kazdego wiadomo , elewacja w uproszczeniu , plus dokumentacja foto uszkodzen budynku wew/zew. Inwestor zagraniczny , prywatny placi ;]. Ekipa 4 osoby , termin 2-3 tyg ( pewnie w mniej niz 2 tyg sie wyrobimy ). Z gory dzieki za podpowiedz ;]. Wiadomo na cuda nikt nie liczy ale chodzi tu o ustalenie sensownej kwoty za dana prace i w przyszlosci bedzi mi latwiej wycenic swoje/nasze uslugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie. Prosty model urbanistyczny, kilkanaście ulic, budynki to zwykłe pudełka z daszkami i okapami, jeden duży obiekt (5h modelowania), pokazanie zieleni, trawki i drzewka i do tego górzysty teren, przy którym nerwicy dostałem żeby dokładnie był zrobiony i potem wszystko jeszcze na tym posadzić. Proszę uwzględnić, że robie to dla promotora :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to odemnie prosil bym o wycene:

 

e-kartka - z dostarczonych zdjec i podpiecie pod strone www z formulazem do wyslania ?

 

e-tapeta - na bazie zdjecia dostarczonego przez pracodawce

 

e-wygaszacz ekranu - na bazie zdjeć dostarczonych przez pracodawce

 

nie mam pojecia jak to wycenic, a to dodatek do wizualizacji ma być. prosil bym o szybka odpowiedz jesli ktoś sie orientuje ile takie coś moze kosztowac pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizka budynku biurowego , na folder , budynek ze tak powiem z glowy jakis ;] , format broszury a4 wiec 1 ujecie pewnie i 200-300dpi , wiecej info nie mam , jakby ktos mogl przyblizona cene rzucic ( do zrobienia model , material , render )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie zostalem poproszony o wycene czegos takiego:

Modele typu ketchup, koncentrat, cherbatki itp. pełen realizm a do tego animacja obrót w okół modelu.

Ile cos takiego kosztuje, nie mam zielonego pojecia na ile wyceniac animacje bo nigdy tego nie robilem na zlecenie.

Z góry dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do moje pytania jesli to bedzie prosty koncept , modelowania na jeden dzien , reszta na drugi , 600 zl neto moze byc ? czy wyzej badz nizej sie cenic ;] , jestem jeszcze malo doswiadczony wiec to tez niejako biore pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze ja :) widze to tak:

wszystko zalezy od projektow i poziomu... pytania(nie wszystkie oczywiscie) formuowane na zasadzie: ile wziasc za samochod czerwony? na liczniku ma 200km/h, nie byl klepany chyba, i z konkretow to to jest ford.

 

JohnyCa

 

wookie

2projekt - 1500, model z glowy czesto ciezej zrobic niz z planow, jak symboliczne ksztalty i "wyzszy poziom abstrakji - malo detali, to i tak 1000 minimum.

 

cfaniak

 

loki

e-kartka - 400zl

e-tapeta - co to? flashowo zanimowany obrazek? czy po prostu jpg do sciagneicia na tapete? jak a) to 100zl jak b) to 50zl (zakladam ze raczej nie skomplikowanie, 1h - 1.5h)

e-wygaszacz ekranu - 300zl

 

michalogorek

 

JohnyCa

 

ferni -

 

pozdrawiam, odpowiedzi takie jak pytania, wiecej konkretow, lepsza odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez mam pytanie do wyceny ,

Logo 2D robione w Inkscape oraz potem Gimp z efektem odbicia jakby w podłożu ,ile za taki projekcik ?

Ogólnie jakie są ceny za logo 3D takie bardziej skomplikowane i animacja loga jakaś prosta załóżmy obrót wokół własnej osi ,jeżeli ktoś by mógł mniej więcej podać zakres .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez mam pytanie do wyceny ,

Logo 2D robione w Inkscape oraz potem Gimp z efektem odbicia jakby w podłożu ,ile za taki projekcik ?

Ogólnie jakie są ceny za logo 3D takie bardziej skomplikowane i animacja loga jakaś prosta załóżmy obrót wokół własnej osi ,jeżeli ktoś by mógł mniej więcej podać zakres .

 

logo to nietypowy projekt, nie ma znaczenia czy sklada sie z 2 lini 2d czy z miliona poly w 3d, nie ma znaczenia czy pracowales nad nim miesiac, czy godzine.... oczywiscie to tez naciagane, ale to nie powinno miec wplywu na cene, nawet jesli to nie logo dla znanej krajowej / swiatowej marki jest warte kilkaset tysiecy dolarow.

 

Dla malej / sredniej firmy logo to nic innego jak obrazek ktory sobie dodadza na wizytowke... niesety wowczas cena wacha sie nawet od 100zl do 200zl. Jesli swiadomosc tego ze to wazny element jest wieksza, ale firma dalej mala niedysponujaca duzymi sumami, koszt moze byc ok 500, czasem do 1000. W to wchodzi 1 projekt ewentalnei w kilku wariantach ktore latwo zrobic z jednego pomyslu, potem konsultacje i poprawki, ewentualny 2 projekt jesli 1 zupelnie chybiony, i znow konsultacje i poprawki, potem jeszcze raz to samo, ale wiecej. Ewentualnei na poczatek mozna 2 projekty rozne przygotowac jak sie ma pomysl, sume i tak bym 3 zostawil.

 

Jesli chodzi o zrobienie logo w 3d to tu juz skomplikowanie obiektu ma znaczenie. Ceny za model + render obrotu (rendery na obrazki nie maja zastosowania raczej, chyba ze logo jest jakies konkretne i ktos chce obrazek z "posazkiem" zwojego logo) zapodal bym (dla malych / ewentualnei srednich klientow) od 200 do 500.

 

pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko ,wpadła mi robota u znajomego i nie wiem jak ja wycenić ,

Robienie folderów ulotek w Corelu przygotować materiał do wydruku w drukarni ile za taką robotę , załóżmy mam przygotować 300stron instrukcji obsługi ,tzn mam wszystkie materiały mam to tylko do "kupy" złożyć dodać w odpowiednim miejscu obrazek i aby wszystko wyglądało ładnie i schludnie ,ile policzyć za jedną taką stronę jeżeli ktoś mógłby mi rozjaśnić byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Cze :)

 

Bardzo bym prosił o wycenę projektu.

 

Dostałem zlecenie na wykonanie sceny pod animacje.Czyli w grę jak na razie nie wchodzi rendering (może w dalszej części postępu prac klient zażyczy sobie wyrenderowanie wszystkich klatek).Tematem pracy są otwierające się drzwi(każde z dużą piaskowaną szybą) w różnych pomieszczeniach (bardzo proste pokoje).Ilość drzwi: 14 sztuk.

 

 

Pzdr.

 

Cornelius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko ,wpadła mi robota u znajomego i nie wiem jak ja wycenić ,

Robienie folderów ulotek w Corelu przygotować materiał do wydruku w drukarni ile za taką robotę , załóżmy mam przygotować 300stron instrukcji obsługi ,tzn mam wszystkie materiały mam to tylko do "kupy" złożyć dodać w odpowiednim miejscu obrazek i aby wszystko wyglądało ładnie i schludnie ,ile policzyć za jedną taką stronę jeżeli ktoś mógłby mi rozjaśnić byłbym wdzięczny.

hmm za skład oferty (10 stron) moja firma płaci grafikowi około 500zl (zalezy ile jego grafiki jest w tym a ile mechanicznego składania tekstu) - nie wiem czy to miarodajne jest w jakiś sposób, ale graficy nie nazekają :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,

 

Do tej pory pracowałam w firmie, lecz zamierzam podjąć współpracę zdalną. Projektuje materiały POS- stojaki, regały, displaye. Modele raczej nie są zbyt skomplikowane, ale to zależy, czasami trzeba podziubać przy ciekawej formie. Oczywiście zajmuje się opracowaniem całej koncepcji wraz z uwzględnieniem technologi wykorzystanej przy realizacji, potem rendery, a potem złożenie tego w jeden obrazek, ukazujący różne rzuty, wymiary itp. Ponieważ sprawa jest pilna bardzo proszę o podanie przybliżonej ceny za projekt np. stojaka na kosmetyki- średnio skomplikowany model, np. trzy półeczki, jakiś element z grafiką, toper z logotypem, oczywiście produkty "poustawiane" na stojaku- tak powiedzmy jeden wieczór modelowania, drugi renderowania ( render w miarę dobry, dobrze pokazujący zastosowane tworzywa- np. szkło, metal, drewno, ale niekoniecznie super realistyczny), do tego ładny layout w photoshopie. Jak wycenić tego typu projekt? Oczywiście chodzi mi o przybliżoną cenę, taką która dałaby mi jakiś ogólny zarys sytuacji i pozwoliła odnieść to do grubszych projektów, w które włożyłabym więcej pracy..

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

I jeśli już jesteśmy przy temacie, to może ktoś ma orientację jak mogą się kształtowac zarobki w przypadku zatrudnienia na stałe np. Warszawie dla grafika 3D projektującego materiały POS z niemałym doświadczeniem w branży? Wiem, że bardzo trudno jest na takie pytanie jednoznacznie odpowiedzieć ale może ktoś spróbuje nakreśłić m jakieś ramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dostałem zlecenie - wykonanie wizualizacji w 3d studio. Wygląda to następująco:

Do zrobienia budynek 2 piętrowy . Na parterze supermarket i jakieś magazyny, na pierwszym i drugim strefa mieszkalna. Dostałem dość ubogi projekt architektoniczny który pokazuje tylko plan parteru i układ ścian w magazynie. Szef powiedział mi tylko że ściany na parterze mają być mocno oszklone i że mają być wyraźnie zaznaczone drzwi. Kształt okien, drzwi kolumn itd. to już moja własna inwencja. Część mieszkalną mam sam zaprojektować (tj. wykonać układ ścian na piętrze). To samo ma się z wejściami do budynku (robie je gdzie chcę - według własnego uznania). Krótko mówiąc mniej więcej w połowie sam wykonuje projekt a następnie będę go konsultować z szefem i w razie czego będę wprowadzał zmiany. Jeśli byście mogli to napiszcie ile wziąć za taką robotę-dla ułatwienia powiem, że mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim czyli dość biednym regionie kraju;) Bardzo bym prosił o szybką odpowiedz i z góry dzięki.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle takie zlecenia to śmierdząca sprawa. Najczęściej wygląda to tak że szukają jelenia co zrobi wszystko za symboliczną kwotę. Mogę się mylić. Jakby to wyceniać realnie i solidnie podchodząc do tematu to kilka tys. za to trzeba wziąć, to zależy od twoich umiejętności i doświadczenia może 3-5 tys, a jakby chodziło o projekt architektoniczny, koncepcyjny to też inaczej. Oni pewnie się spodziewają 500-1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź:) Po jutrze mam iść się wycenić i dogadać. Myślę, że w takim wypadku 2500 będzie kwotą optymalną;) Zobaczymy co szef na to powie;) W każdym razie zawsze mogę odmówić dalszej współpracy;) Jeszcze raz dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile za 5 wizek wnetrza jednego domku, 5 pomieszczen (niby 4 ale salon/jadalnia to jedna duza przestrzen na dwa ujecia), sciany narzucone a poza tym spora dowolnosc, zeby bylo ladnie, czyli wiekszosc mebli mozna z gotowcow...wlasciwie jedno z pierwszych takich zlecen i nie wiem jakie stawki obowiazuja w tej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jakbyście wycenili coś takiego - tutorial do Photoshopa zrobiony we flashu, bardzo szczegółowy (od najprostszych rzeczy w stylu „zapisz jako” do prezentacji bardzo złożonych projektów np. kolorowanie szkicu, projektowanie plakatu itd.).

Teraz trochę bardziej szczegółowo - ten prostszy zestaw tutków na zasadzie tekstu, JPG-ów i typowej animacji flash, ten bardziej zaawansowany na zasadzie MPEG-ów z lektorem odtwarzanych we flashu z możliwością przeskoczenia do wybranych scen. Wszystko to ładnie zapakowane w działach i podrozdziałach pod rozwijalnymi przyciskami.

Gość ma dużą firmę (może nawet kilka) i KONIECZNIE chce to wykupić na absolutną własność, żeby potem sprzedawać…

 

2) To by było jedno pytanko, a teraz drugie – jak wycenić animację prezentacyjną dla bardzo znanej firmy, trwającą około 4min, z takimi elementami jak:

- animacja lotu trójwymiarowego ptaszyska. Ptak w bardzo wysokich detalach (będą mocne zbliżenia)

- animacja lotu ważki (oczywiście ważki 3d). Średnie detale

- spora ilość efektów świetlnych i cząsteczkowych

- ruchome elementy tła w stylu bujającej się trzciny, płynącej wody, lecących chmur wkomponowane w statyczne tło (choć po takiej obróbce ciężko je nazwać statycznym).

 

3) A teraz trzecie (też o wycenę) – strona internetowa promująca firmę i nie tylko. Na razie jest dopiero koncept w przygotowaniu, ale może ktoś na podstawie tego co napiszę określi jakieś minimum. Tak więc – strona zrobiona we flashu, na początek około 20 podstron (potem będzie jeszcze rozbudowywana). Do stworzenia na potrzeby strony są:

- rozbudowana „automatyczna” galeria

- 3d animacja z księgą i obracaniem kartek

- film 3d intro - kropla wpadająca do wody

- 2 postacie w 3d (bez nóg – nie będą potrzebne), które będą mówić i gestykulować. Postacie w wysokich detalach…

- animowana latająca sowa 3d – w średnich detalach, albo niskich (nie jest jeszcze pewne)

- różne ruchome elementy tła (większość 3d)

- kilka, kilkanaście panoram

W ogóle ma być zatrzęsienie animacji i efektów, oczywistych rzeczy nie wymieniałem. Tak dla jasności napiszę, że strona będzie w dużej mierze przeznaczona dla klienteli zagranicznej, poza tym będzie miała 2 warianty – dla szybkich i wolnych łączy (szybkich znaczy minimum 1Mb, wolnych znaczy że strona będzie bez tych wszystkich bajerów).

 

Wiem, że to trochę chore, że z takim giga postem wyskakuje, ale tak wyszło. Z góry dzięki za sugestie i porady CENne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grave:

1) Kilkadziesiąt tysi pewnie, w zależności od jakości merytorycznej materiału. Jeśli jakość średnia - minimum absolutne 10-15k netto, lepsza 25-30k, wypas 50-60k. 4-ro cyfrowe kwoty odpadają zupełnie.

 

Chętnie poczytam co inni myślą na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności