Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba powinienem dopisać, że te trzy zlecenia nie mają ze sobą nic wspólnego, dlatego prosiłbym o wycenienie każdego z osobna.

Mam też jeszcze jedno małe pytanko na temat konsultacji, ponieważ jest tego sporo. Jak na to patrzeć, gdy godzinami się siedzi z klientem i wspólnie dopiero tworzy projekty i przy okazji uczy podstawowych zasad działania programów (inaczej się nie da bo gość jest zbyt dokładny). Na jakie koszta w związku z takimi nietypowymi konsultacjami powinno się narażać klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Jak na to patrzeć, gdy godzinami się siedzi z klientem i wspólnie dopiero tworzy projekty i przy okazji uczy podstawowych zasad działania programów (inaczej się nie da bo gość jest zbyt dokładny). Na jakie koszta w związku z takimi nietypowymi konsultacjami powinno się narażać klienta?

 

Ja osobiście w ogóle czegoś takiego unikam. Najgorszy rodzaj pracy Ci ktoś siedzi za plecami i komentuje/dopytuje/patrzy na ręce. Twój warsztat Twoje tajemnice kropa.

A jak klient chłonny na wiedzę to można jakieś kursy polecić ew. samemu zaoferować jak ktoś ma czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm renderkow za kaske jeszcze nie robilem, wiec zglaszam sie do was:) Chodzi konkretnie o jeden sill render mojego evo(studio). Zaznaczam, ze to jakis obcjokrajowiec i nie mam pojecia za ile to wycenic. Szczerze mowiac praca bedzie polegala glownie na ustawienia swiatla w studiu oraz ewentualnych korektach materialow, jako ze model juz mam:)

co o tym sadzicie?:)

aha dodam jeszcze, ze to ma byc render wykorzystany na jakiejs stronie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że takich sytuacji się unika, ale z facetem współpracuje się wyjątkowo dobrze. Tajników swoich raczej nikt nie przekazuje, a jedynie zasady działania technologii. Wszystko po to aby np. wybić z głowy pomysły które wymagałyby render farmy. Przy okazji tego wszystkiego klient dowiaduje się np. czym jest system cząsteczkowy.

Robimy projekty na kartkach, zbieramy materiały i opisujemy co ma z nimi być. Czasami tylko robi się jakiś przykład w stylu „latająca kropka” żeby lepiej wyczuć scenę.

Uwieżcie lub nie, ale nie jest źle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm renderkow za kaske jeszcze nie robilem, wiec zglaszam sie do was:) Chodzi konkretnie o jeden sill render mojego evo(studio). Zaznaczam, ze to jakis obcjokrajowiec i nie mam pojecia za ile to wycenic. Szczerze mowiac praca bedzie polegala glownie na ustawienia swiatla w studiu oraz ewentualnych korektach materialow, jako ze model juz mam:)

co o tym sadzicie?:)

aha dodam jeszcze, ze to ma byc render wykorzystany na jakiejs stronie:)

 

ehhh no tak JohnZi ale model to też twoja praca, więc powinieneś też ją uwzględnić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dobre. Potrzebuję jak najwięcej opinii, bo po tym co Lewus napisał wiem już że ludzie będą to różnie wyceniać. Dzięki Lewus, może masz coś do dodania?

Mogę mieć coś do dodania ewentulanie.

Uważam, że praw do produktu nie ma sensu sprzedawać za grosze.

Wystarczy sobie przeliczyć dochodzy ze sztuk z dystrubucji.

 

Dlatego napisałem, że chętnie przeczytam co inni myślą.

 

Co do pozastałych Twoich pytań, rada taka jak zawsze, przelicz szacunkowo roboczogodziny według swojej stawki doliczająć trochę zapasu czasowego, dodaj opodatkowanie i koszta poprawek. Klient może mieć wiele uwag, więc warto się czasowo zabezpieczyć, żeby uniknąć przeciągniecia zamierzonego czasu pracy z powiedzmy 2 tygodni na miesiąć, co odbije się na stawce godzinnej. Trzeba wyrobić sobie wyczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, nie zwiazane z 3d: jakiej ceny się spodziewać za poskładanie prostej scenki we flashu, i nie mam tu na mysli zeby ktos robil strone od podstaw. ja daje grafike, a on tylko sklada, tworzy jakies prosciutkie przejsca... ile takie cos mogloby kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,zauważyłem ciekawe zlecenie jak byście je wycenili?

Trzeba przygotować 3 postaci do gry na urządzenia PDA ,komórki każda postać musi składać się z 12 klatek animacji jakiegoś tam ruchu który wykona w grze ,jak byście wycenili taką robotę ?

I w ogóle w czym sie robi takie animki flash? 3D? ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3d potem render (jeszcze sie dowiedz od kolesia, ja kiedys coś takiego robiłem to dawałem poprostu 16 png), koniecznie z kanałem alpha :P. Ja bym to wycenił na hmm coś koło 600 PLN, bo wydaje mi się, że postacie te nie będą zbyt skomplikowane:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka... Dostałem zlecenie na pojedynczy model fotelu na pewną stronę... Mam stworzyć model zwykły i model który pokazuje, że w fotelu w środku są mieciutkie gabeczki, a nie np. spręzyny... Podkreślam że zlecenie dostałem dzisiaj rano i mam czas do wieczora wiec pracuje w stresie :D Na ile byście to wycenili bo ja nie mam pojecia, nie chce przesadzić, żeby gośc mnie nie wyśmiał, ale z drugiej strony chce troche zarobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile za to: Do zrobienia fasada budynku "lekko zabytkowego" tzn. zawiera ona kilka elementów dekoracyjnych (gzymsy, kolumny, sztukaterie z motywami roślinnymi) - w sumie niezbyt skomplikowanych. Wysokorozdzielczościowy render w wersji dziennej i nocnej + fotomontaż - wklejenie w zdjęcie (budynek znajduje się w ciągu zabudowy okalającej rynek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować zrobienie takiej animacji:

http://portalwiedzy.onet.pl/filmy/887,2836664,odtwarzaj.html

Animacja ok. 20 min, ponad 1000 obiektów. Pracowało nad tym 13 osób (+konsultanci naukowi), przez kilka lat. Pozdrawiam.

roboty pewnie wiecej archeologicznej niz 3d...z tego co widze to 3d tam jest marne (moge sie mylic) ale za grafike to bym wiele nie dal...obiekty jak z gier 7 lat temu albo gogle earth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roboty pewnie wiecej archeologicznej niz 3d...z tego co widze to 3d tam jest marne (moge sie mylic) ale za grafike to bym wiele nie dal...obiekty jak z gier 7 lat temu albo gogle earth...

No ale ile, tak mniej więcej (pomijając prace archeologiczne, tylko modeling i animacja)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te animacje są takie jak na tym filmiku i jakość renderów/modeli podobna, to ja nie wiem co ci ludzie robili te kilka lat. Wyceniłbym to może na 40-50 k maksimum.

Jakość tej próbki jest słaba (jak to w sieci) na DVD jest ok. Nad projektem pracowało (naliczyłem) 26 osób z profesjonalnej krakowskiej firmy (na podanym linku jest jej nazwa+ kilka renderków). Projekt ten jest pionierskim przedsięwzięciem tego rodzaju, na skalę europejską (zapewniają autorzy).

http://portalwiedzy.onet.pl/139788,,,,krakow_wczesnosredniowieczny,haslo.html

Czyli wg Hynola pracowali kilka lat za ok 1500 na głowę (może pomysłodawca więcej). To super opłacalne zajęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tej próbki jest słaba (jak to w sieci) na DVD jest ok. Nad projektem pracowało (naliczyłem) 26 osób z profesjonalnej krakowskiej firmy (na podanym linku jest jej nazwa+ kilka renderków). Projekt ten jest pionierskim przedsięwzięciem tego rodzaju, na skalę europejską (zapewniają autorzy).

http://portalwiedzy.onet.pl/139788,,,,krakow_wczesnosredniowieczny,haslo.html

Czyli wg Hynola pracowali kilka lat za ok 1500 na głowę (może pomysłodawca więcej). To super opłacalne zajęcie ;)

 

mylisz sie! nad animacja nie pracowali tyle czasu, pracowali nad wykombinowaniem jak to wygladalo. Team od 3d byl bankowo mniejszy, tyle osob zrobilo by taka animacje w 2 tyg max razem z renderowaniem :) Firma wiem jak bardzo PRO, ale strone maja fatalna, jakosc projektow srednia. Takie 3d to bylo w latach 90tych.

 

Za animacje mogli skasowac te 50tys. Moze wiecej. Nie liczac researchu na temat jak to wygladalo, i na pewno nie pracowali za 1500:) praca przez ten research archeologiczny byla rozciagnieta na 2 lata, czysej pracy w 3d nie bylo tak duzo. Mozliwe ze bylo troche robienia / poprawiania / poprawiania i poprawaiania jak kolejni archeolodzy wmyslali ze to na pewno wygladalo inaczej. Jak tak pracowali to 100tys moglo byc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile wycenić zrobienie grafiki, (nie montaż we flashu) strony którą widzicie poniżej, jej wszystkich podstron oraz kilku dodatkowych przejść-animacji we flashu. wszelkie obiekty jakie są na stronie zostały zrobione od podstaw, czas pracy - kilkanaście godzin. pozdrawiam

ico003bp5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile wycenić zrobienie grafiki, (nie montaż we flashu) strony którą widzicie poniżej, jej wszystkich podstron oraz kilku dodatkowych przejść-animacji we flashu. wszelkie obiekty jakie są na stronie zostały zrobione od podstaw, czas pracy - kilkanaście godzin. pozdrawiam

 

test002v2jm7.th.jpg

 

nie rozumiem: nie montujesz we flashu ale robisz kilka przejsc animowanych we flashu?

mysle ze 1500zl netto minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie montuję:) jakoś nie trawię flasha, animacja - mam na myśli bardzo proste skrypty typu - po najechaniu na piktogram zeby się gładko podświetlił itd... preloadery i inne większe funkcje to juz nie moja sprawa, ja zostałem poproszony o zrobienie samej grafiki... 1500zł.... dzięki za pomoc, wiem już na czym stoję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaziko

Witam.

Pytanie: grafika na stronę do flasha. Model 3d (logo) dość prosty, na którym opiera się cała strona. Ile wołać za wyrenderowanie, ile za sam model? (Nie wiem jaką formę będzie mieć ta strona, możliwe, że rendery jako tło, możliwe ze interaktywny model 3d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wycene... wizka domu jednorodzinnego dostalem rzuty wizka bedzie wykorzystana w folderach reklamowych i na stronie...ile za to? Jakbyscie mogli to prosilbym o w miare szybka odpowiedz:)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt budynku biurowego o powierzchni ok 16000m2 , projekt koncepcyjny , typu open office biura , budynek do 15m wysokosci , rzuty/przekroj schematycznie bez szczegolow byle byly sensowne i calosc do realizacji no i do tego 2-3 wizki format hmm a4 moze mniejsze.

 

Ewentualnie jesli dodatkowo ktos zazyczy sobie cos na zasadzie filmiku/modelu ktory moze obracac w 3d i budynek z kazdej strony zobaczyc , to ile doliczyc , tu juz mniejszy format bedzie a5 powiedzmy.

 

Z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja taki głupi problem: człowiek któremu robiłem sklep internetowy zaproponował mi wprowadzenie ok 50 produktów (ubrania) do sklepu - wycięcie ze zdjęcia, drobny retusz jesli konieczny i umieszczenie na serwerze. czy macie pojęcie, ile 'rzucić' ?

bardzo prosze pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest podstawowa srednia stawka za wnetrze ? jakas cena wyjsciowa za 1m2 , czysta wizka bez projektowania czegokolwiek

 

nie ma takiego czegos jak stawka za 1m2...no dobra może jest ale to całkowicie bezsensowny sposób ustalania stawki. Powiedzmy że robisz wnętrze, a niech będzie 1m2, schowek jakiś, i klient sobie chce zeby na wizualizacji znalazlo sie wszystko co w normalnych schowku jest, miotły, wiadra, odkurzacz..itd itd...Na wizke schodzi Ci kilkadziesiąt godzin, a stawka za 1m2 była 50zł...Czyli bzdura kompletna...

 

Ustalasz sobie stawke godzinową. Masz troche doswiadczenia to wiesz ile mniej wiecej Ci zajmie wykonanie danej wizualiazacji. I na tej podstawie ustalasz cene za wizualizacje. Takiego czegos jak srednia stawka za wnetrze tez nie ma. Cena w duzej mierze zalezy tez od klienta. Niektorzy sa sklonni zapłacić więcej i być pewnym dobrego wykonania, niektórzy tną po kosztach i średnio ich obchodzi jakość wizualizacji...

 

Ponieważ pracuje też na etacie, wizualizacje poza pracą robie może 2 w miesiącu to stawke godzinową ustalam sobie z przedziału 25-40zł. W zależności jaki to klient i czego oczekuje. To ile obecnie mam czasu w sumie też ma znaczenie. Czasami daje bardzo zaporową cenę tylko po to, żeby troche odstraszyć klienta...O dziwo ostatnio coraz częściej takie stawki przechodzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki, no domyslalem sie ze wprost nie da sie z m2 wycenic ale jakos trzeba oprzec sobie podstawowa cene na czyms ;] , a w sumie biorac pod uwage malo/srednio wymagajacego klienta to czasem stawka godzinowa wychodzi malo oplacalna :) ale spr tak wycenic prace faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje wycenić 20 medeli futurystycznych samochodów ( tzn mogą przypominać istniejące dziś concept car'y, ale nie mogą być identyczne ), ok. 100 dodatków tuningowych do szykowanej gry MMO. Praca bez konceptów ( moja wolna ręka, ale muszę dodatkowo "projektować" te samochody). Docelowo modele mają trafić na stronę w postaci podobnej to tego: http://www.kopalnia.pl/galery.php?action=galery&id_site=51&id_language=1&site_location=2&nameFile=13&deparment_change=&

tylko, że z widokiem od zewnątrz. Odpowiadam tylko za przygotowanie modelu wraz z teksturami. Czas na wykonanie... ok. roku ( ponieważ engin gry jest dopiero w produkcji ).

 

Na ile to wyceniacie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190
miałem podobną propozycje tylko z normalnymi samochodami, wyceniłem po 600zł za jeden ale chyba klienta przeraziło, mimo to uważam że to w miare odpowiednia suma jak nie za mała

 

600zł za 1 model samochodu? Razem z teksturami? Chłopaki.. 600zł to za zmapowanie i oteksturowanie się bierze. Drugie 600 za model. Poniżej 1000-1200zł bym nie schodził na waszym miejscu. Psujecie rynek i to dość ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś jakie są zarobki w Dubaju ? na co może liczyć pracownik

jakie jest utrzymanie itd?

Praca głownie przy wizualizacjach

 

mm glowy nie dam ale cos mi kiedys znajoma z dubaju wlasnie wspominala o 3.5/4.5 k $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600zł za 1 model samochodu? Razem z teksturami? Chłopaki.. 600zł to za zmapowanie i oteksturowanie się bierze. Drugie 600 za model. Poniżej 1000-1200zł bym nie schodził na waszym miejscu. Psujecie rynek i to dość ostro.
model modelowi nie równy, 600zł za prosty model (bez mapowania i teksturowania) bez wdawania się w szczegóły (proste lampy, bez wnętrza, uszczelek i duperelek), ze 2-3 dni pracy po 8 - 10h, nie sądze że to psucie rynku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności