Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie wiecie jak wyceniać to liczcie na godziny tak ze 20 zł/h jak szybko robicie np vizka w 1 dzień to dorzucacie tyle żeby być zadowolonym :) (to bardzo dobra zasada btw ;)) a jak się grzebiecie i modelicie szarą kulkę w dwa dni to trochę trzeba zejść z ceny bo klient może uciec :)

takie uniwersalne proxy ale jak się nie ma czego czepić może być na start ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dostałem zlecenie zwizualizowania gabinetu dentystycznego wraz z zaprojektowaniem mebli, oświetlenia, itp.(gabinet, poczekalnia i może łazienka.) Wolna ręka w projektowaniu mebli (meble będą robione na zamówienie)? Jle cos takiego jest warte?

 

Może ktoś z was ma jakiś model fotela dentystycznego?

Edytowane przez syriusz 27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient-biuro projektowe(arch wnetrz) -wizka mieszkania 100m2 (3 pokoje, kuchnia, 2 lazienki, hol)...ile za to?

 

Tak sie jakos sklada ze wszelkie moje rozmowy z potencjalnymi klientami urywaja sie po rozmowie o kasie wiec ciekawi mnie ile byscie powiedzieli, chodzi tylko o czyste wizki, bez projektowania/aranzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracować dla biura arch wnętrz, jest dość ciężko, bo nie użyjesz gotowych mebli, nie wstawisz textur ze swojej bazy, wszystko...całkowicie wszystko trzeba robić od zera i dodatkowo baaardzo dbać o kolory ;)

Także wizualizację czyjegoś projektu i wizualizacje w której ma sie wolną rękę (czyli sie projektuje) imho należy wyceniac tak samo ;)

 

Popieram wycene Loki'ego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika27

ile mogę wziąć za katalog-ofertę handlową do wydruku, format A-4, pokazano mi wzór. około 20 stron, liczzyć za stronę czy za całość - ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mogę wziąć za katalog-ofertę handlową do wydruku, format A-4, pokazano mi wzór. około 20 stron, liczzyć za stronę czy za całość - ile?

 

Tak strzelająć.. 100zł za stronę? to 2k.

Przelicz może sobie na roboczogodziny według własnej stawki.

 

Też chętnie usłyszę co inni myślą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika27

sa tabelki, tekst, obrazki, zdjęcia sama musiałam poszukać w internecie + obróbka, strona tytułowa, okładka, pokazano mi katalog i miałam zrobić podobny, z tymi samymi wyrobami,

nie mam własnej firmy i własnej stawki, więc chciałam tak mniej więcej się dowiedzieć.

Czy brać pod uwagę to, że to są pracodawcy mojego męża?

 

co to znaczy 2k?

bo jestem bardzo początkująca:))

Edytowane przez monika27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeskanowana siatka nie będzie precyzyjna, tzn, skopiuje geometrie tak jak widzi, nie ma mowy o topologicznej poprawności, wieć i tak trzeba będzie to poprawiać, lepiej od razu z palca zmodelować.

 

Co do ceny, to 100 to imo za mało, osobiście by mi się nie chciało nawet kompa włączyć, Siwy, dziabałbyś taki model za 100zł, z tymi wszystkimi łukami itp??

Bliżej jak Shogun bym wyceniał, 500-600 za model, renderki od 100 za sztuke, zależy ile roboty ze sceną.

 

Wiesz, nie wiem co to za klient, pozatem każda cena może wystraszyć. I zależy jak oceniasz swoją sytuację czy możesz odpuścić zlecenie na zasadzie "jak się cena nie podoba to nara".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie mowa tutaj o modelach tylko na potrzeby wiz. jezeli to ma byc model do produkcji to zupelnie inna stawka i technika. Rhino sie klania :) i znajomosc fachu rzemieslniczego

 

leech: zobacz jakie kiedys zrobilem pierscionki w Nurbsach. MASA roboty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. Faktycznie, masa roboty z tym modelowaniem. Szukam sposobu żeby odlew na zdjęciu wyglądał jak naturalny, złoty pierścionek. W Photoshopie raczej się tego nie da zrobić (chyba że znacie jakiś sposób), więc myślałem że w 3d jakoś to w miarę łatwo i szybko pójdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Photoshopie raczej się tego nie da zrobić

Skoro tak piszerz to tobie napewno się to nie uda.

Otóż Wszystko da się zrobić. Potrzebny jest tylko warsztat. Czy to w 2d czy 3d nie zrobisz kompletnie nic bez znajomości narzędzi, metod i problemów jakie możesz napotkać. a gdzie dopiero rozmowa o wycenie.

Żaden wizard typu skaner 3d nie załatwi sprawy za ciebie. W ogóle abstrakcja.

Jetyne wyjście jakie ci pozostaje to od razu powiedzieć klientowi że nie jesteś w stanie LUB samemu zlecić to gdzieś dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna animka, a skoro twoja ma byc lepsza, to mysle ze 10k to troche za malo. Samemu to ogarnac w rozsadnym terminie bedzie ciezko, i bez farmy tez sie nie obejdzie. Gi flicker zabija, a render timy sa kolosalne(wlasnie sie wpakowalem w takie cos).

Jezeli klient jest z Polski, to podnies troche cene, a jezeli z EU, to moze byc troche mniej tylko w euro :)

 

takie jest moje odczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10K to rozsądna cena. w tej animacji podoba mi się ostatnia seq z przejściem do logo. natomiast śledzenie ciężarówki nie było potrzebne. mało postprodukcji widać. "ludki" się nie ruszają, chyba..:)

 

powodzenia z projektem.

 

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy to tu chyba w tej chwili jest scenariusz. Bez tego ani rusz. Wycenić można pod kątem właśnie scenariusza, jak narazie to sam nie wiem jak to ma wyglądać, ma być podobne do tej animacji ale zawsze można coś przecież zmienić. 15k nie wiem czy będą w stanie zapłacić. Jak narazie to zastanawiam sie cały czas a że z animacji taki dobry to ja nie jestem więc zaczynam też myśleć o pomocy kogoś kto jest w stanie coś takiego zanimować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10k - zgoda. Ale Euro, nie złocisze.

Zobacz ile tam jest lokacji, kazda lokacja to jak przyzwoita wizka. Do tego mają być dobre tekstury. Modelowanie, mapowanie, render do kanałów, postprodukcja... do tego wszędzie GI i maaasa liczenia na przyzwoitych ustawieniach tylko po to, by nie było flickeringu. Do tego rendery testowe... Staaary... maaaasa roboty. Poniżej 10k Euro nie rozmawiaj. Za połowę tej kwoty i tak będziesz sobie musiał kupić sprzęt liczący by się wyrobić czasowo z samym renderingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc rozsądnie (5-7 minut na klatkę, dla Quada), przy 30 klatkach na sekundę, daje to

 

(90 x 5 x 30 ) / 60 = 225 godzin [samego renderu, gdybyś liczyl to na 1x quad, po tym co piszesz, wychodzi ze bedzie 1/3 z tego czyli i tak 75 godzin minimum] wersja optymistyczna oczywiście , realnie będzie pewnie raczej koło 7-9 minut na klatkę.

 

czyli tak czy tak sporo liczenia, fakt masz jeszcze przy okazji 2x core 2 duo (ale czasy na nich będą średnio o 70~100% wyższe) - przygotuj sie na duzy rachunek za prąd :)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłacałoby się renderować od razu w HD... więc czas renderu dłuższy,

rzeczywiście, jesli jakość ma być lepsza, tekstury, raytrace niedajboże, to cena mogłaby być nawet 2x większa, spokojnie, zależy też po czyjej stronie scenariusz - za pomysły też się płaci :)..

robisz bezpośrednio dla klienta, czy przez agencję..?

przemyśl umowę, ilość projektów wstępnych w cenie i procedurę (ilość) poprawek, późniejsze przetważanie animacji np. do netu - czy zgoda na edycję, i na jakich zasadach.

 

pozdrawiam.

 

(co do współpracy, to ja chętnie -post; na gg jakby co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. ok 150 modeli budynków ( namioty, baszty, jakiś zameczek, katapulta itp.). LP

2. ok 100 modeli przedmiotów ( włócznia, topór, miecz, itp.). LP

3. powiedzmy 5 postaci high poly - popiersi.

4. 10 postaci lub zwierząt high poly - całych.

5. i do tego jakieś 2 rendery z ustawionymi postaciami i budynkami w tle.

 

To wszystko z texturami, gdzieniegdzie jakies normalki, utrzymane na poziomie, czegoś w stylu http://www.2kgames.com/stronghold2/.

 

1. Ile kosztowałoby coś takiego ?

2. Może to głupie pytanie ale czy istnieje jakas róznica w wycenie modeli do gierki online od zwyklej ?

3. I czy istnieje jakas norma w upustach przy tak dużym zleceniu ?

 

Bede wdzieczny za odpowiedz. I z góry dziekuje !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferni -> Czyli komplet assetów do gry online. Nie wydaje mi się, żeby była różnica w wycenie jeśli idzie o robocizne. Na oko... 5 cyfrowa kwota? I to raczej z tych bardziej pięciocyfrowych? Może okrągła kwota sześciocyfrowa nawet?

Określ stawkę za model, z poślizgiem czasowym, przemnóż przez ilość modeli. Przekalkuluj na roboczogodziny. Od stawki odejmij upust jakiśtam. Podziel otrzymaną stawkę na roboczogodziny i zobacz ile wyjdzie. Itp kalkulacje.

Nie ma się co szczypać, że duże zamówienie to taniej. Roboty tyle samo.

 

Za same postacie (10+5 sensownych) wyjdzie ponad 10k-15k spokojnie.

Jeśli chciałbyś to zlecać albo kogoś zatrudnić to musisz doliczyć marżę, co odpowiednio zwiększa stawkę. Więc jeśli to zlecasz, żeby dobrze w miarę wyjść krzyczysz klientowi jakieś 20k.

...i 150 modeli domków, zaj....ć się można

 

Upust tak, ale trzeba takie coś bardzo dobrze przeliczyć pod kątem stawki za roboczogodzinę i ilości roboczogodzin.

 

syriusz -> widzisz, masz teraz do myślenia:) będę trzymał kciuki za pomyślne ubicie interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności