Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze ale wrocimy do meritum, dla mnie taki domek to rowniez pare h modelowania wiec ile zawołac za te 1h godzine pracy aby wyslzo adekwatnie do wlozonej pracy i aby klient i moja osoba byla zadowolona .... 20 - 25 zł / h doradzcie ...

 

A ile chcesz - bo przy podanych przez Ciebie widełkach to na dzień 200PLN wyrobisz ale jeśli stukniesz go dajmy na to w 4 godziny to tylko 100PLN - no według mnie to torchę mało - jeśli codzi o Twoje zadowolenie to też :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mishu a jesteś pewien, że to samo modelowanie ma być?? bo tak czytam i nie moge się dopatrzeć sensu modelowania wnętrza bez materiałów...jeżeli klient się na tym nie zna to szczerze mówiąc na twoim miejscu porozmawiałbym z nim jeszcze raz. Bo dla niego wymodelowanie może oznaczać równie dobrze zrobienie wizualizacji. Mi się już tak zdarzyło więc radziłbym się upewnić.

 

A co do ceny. Jeżeli 200zł go odstraszy nie rozmawiaj z nim więcej ;]

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

Drodzy użytkownicy mam pytanie ,ile za modele obiektów do gry ,wraz z teksturami diffuse oraz bump ,modele to powiedzmy ,jakieś kasy ,szafy ,krzesła ,nie wiem sam dokładnie ale rzeczy w takim stylu ,chodzi mi o wycene jednego takiego modelu ,wiem że to rzecz względna ,ale tak mniej więcej ,pozdrawiam.

Edytowane przez adrian2608
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys juz tlumaczylem w jednym wątku. oczywiście jak są rysunki w cadzie. Wyczyszczone rysunki wrzucasz do maxa, kazda elewacja jako osobny spline, elewacje ustawione do pionu i wokół rzutu poustawiane. ze snapem obrysowujesz, extrude i te obiekty ustawiasz na rzucie. dach robie zwykle z rzutu dachu spline + edit poly i tyle. gotowe detale edytujesz i ustawiasz w odpowiednich miejscach i masz gotowy domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to ja chyba jeszcze prościej robie :P każdą elewacje w Cadzie przygotowuje tak, że po wczytaniu do maxa wystarczy konwertować do editable poly. rzut oczywiście też wczytuje, ale w sumie tylko w celu weryfikacji czy sie wszystko zgadza. ustawiam elewacje, łącze ze sobą, na to shell i w sumie buda stoi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile byście wycenili węża?

http://www.ania.xibo.at/tmp/waz600.jpg

Rosyjska firma chce użyć tego na hologram. Ceny gotowych hologramów które znalazłam w internecie wynoszą po kilkadziesiąt Euro.

Praca jest już gotowa i się kurzy na dysku, więc musiałabym im tylko przesłać gotowy plik i ewentualnie zanimować kamerę naokoło obiektu. Renderowali by sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jakiej technologii ten hologram ale jeśli zwykła folia to wyceń sobie tTwoje 2 godziny pracy. Tyle będzie się renderował obrazek do hologramu. Tojest jakieś 20 dpi. Więc można szaleć z aniamcją i kompletnie nie przejowac się renderem. Jakość obrazu i tak będzie żenująco słaba.

a

i te dwie godziny poracy pomnóż przez 3000. W końcu to rosyjeski gaz i ropa placi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania.. nie sprzedawaj "gotowego kurzącego się dziełka"... tylko Dzieło nad którego jakością pracowałaś wiele godzin... to powinno wpływać na cenę.. bo Oni chcą właśnie tą jakoś kupić...

 

pozdrawiam.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym was prosić o pomoc.

Nie wiem na ile wycenić taki obrazek. (ma być jeszcze dopracowany, jakieś szczegóły)

Boję się że się klijent wystraszy.

Ale z drugiej strony poświęciłem na to trochę czasu i skoro mam to oddawać za bezcen to może nie warto się tym zajmować.

Ile według was jest warte takie 2D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ile grafik może zarobić na kilkuminotwym klipie muzycznym wypełnionym efektami i animacjami rodem z np. Władcy Pierścieni. Dokładniej Dwie wieże, a jeszcze dokładniej ostateczna bitwa o Rohan.

 

Pytanie czysto ciekawskie ^^

 

Ani w rozsądnym ani w nierozsądnym czasie to niemożliwe, szczególnie mając do dyspozycji samo CG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, a mnie zastanawia, ile potrwa i ile mozna zarobic na wybudowaniu takiego mniejszego biurowca samemu? Mam na mysli cos w rodzaju Sierce Tower, ale ciut nizsze.

 

Trybal, a jak ci sie tak bardzo nudzi, to poszukaj sobie na sieci ile ludzi nad tym pracowalo, ile kompow i ile mieli doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybal nad lotr pracowali na pewno mega specjaliści z wielu dziedzin CG i nie tylko. Z samego studia WETA w creditsach jest na pewno ze setka albo i dwie setki osób. Specjaliści od animacji, modelerzy(nie koniecznie 3d bo większość modeli to skany), spece od matte paintingu, od renderingu, od róznych fx efektów, composittingu, and so on... wymieniałem tylko sprawy związane z CG

Opanuj jedna z tych dziedzin na takim poziomie żeby efekt był tak jak napisałeś na poziomie lotr to zobaczysz na co sie porywałeś. Dodaj do tego miliony dolców na sprzęt. Taki koleś który sobie jedzie na koniu w scenie o której pisałeś, całe jego wyposażenie, broń ubranie, nad tym przez siedem lat pracowało setki jeżeli nie tysiące rzemieślników. No nie da się samemu.

Chyba łatwiej byłoby wybudować ten biurowiec o którym pisze mirach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wynająć by dużo chińczyków i parę słoni to może nie wyszło by tak drogo ;). A co do ceny nikt Ci wiarygodnej nie poda - przecież to nie jest nasza liga. To nie jest liga żadnego grafika nawet, tylko kogoś kto zarządza takim projektem. Niewielu jest takich ludzi na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Mirach, że zadaje pytania i że nie jestem taki mądry i inteligentny jak Ty...

 

wybaczam, nie kazdy musi.

 

trybal, mi chodzi o to ze ten watek to i tak smietnik w tym momencie. Trudno tu sie dogrzebac do konkretnej odpowiedzi chocby na pytanie ile wziasc za 1 wizke, a ty wyskakujesz z pytaniem na ktore nikt ci tutaj nie udzieli odpowiedzi. Napisz list do kogos z hollywoodu, moze oni uszczknal tajemnicy. Tutaj to jest tylko gdybanie ktore czyni ten watek jeszcze bardziej bezuzytecznym.

 

Edit:

W ramach potwierdzenia swojej wiedzowej supremacji, odwolam sie do mego tajnego zrodla wiedzy, czytaj, wlacze google.

 

Pamietasz Trybal moze Men in Black? Na koncu byla taka krociutka scenka jak wszystko sie oddala a pozniej kosmita gra w kulki. To tak dla przykladu, na tej stronie:

http://www.kmf.org.pl/fx/mibe.html

pisze "To zakończenie wymyślił Sonnenfeld po pierwszych próbnych pokazach dla szefów wytwórni Columbia. Bossowie studia zachwyceni filmem, dali reżyserowi dodatkowy milion dolarów na realizację tej końcówki."

 

To tak w ramach tego, ze nam, zwyklym przesuwacza vertexow, bardzo ciezko jest ogarnac o jakich pieniadzach jest mowa przy realizacji takich produkcji o jakich piszesz.

 

pozdrawiam i milej nocy.

mirach

Edytowane przez mirach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najciekawsze jest to, że jak pamiętam tą końcowkę, to poza animacją odjazdu kamery w kosmos od miasta, reszta była na dość... ekhm... średnim poziomie... Przynajmniej wedle obecnych standardów. Miałem wrażenie wręcz, że render był robiony w Scanline na materiałach zblizonych do defaultowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

wiesz Trybal - to kosmiczna produkcja , i kosmiczne pieniadze. Trudno o tym gadac nawet.

Mysle ze juz prosciej byloby , gdybys zadal pytanie odnosnie jakiejs z reklam robionych w polsce . Tutaj moglbys dostac juz wiecej konkretow, lacznie z tym ,ze firma A nie ruszy tego ponizej sumy X, a firma B bardzo chetnie .

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

wiesz Trybal - to kosmiczna produkcja , i kosmiczne pieniadze. Trudno o tym gadac nawet.

Mysle ze juz prosciej byloby , gdybys zadal pytanie odnosnie jakiejs z reklam robionych w polsce . Tutaj moglbys dostac juz wiecej konkretow, lacznie z tym ,ze firma A nie ruszy tego ponizej sumy X, a firma B bardzo chetnie .

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

no nie wiem... kiedy zapytałem o coś takiego przedwczoraj, przeczytałem w odpowiedzi że takie pytanie na pewno już padło...

 

więc idę szukać postów sprzed 3 lat.. różnicę w cenach sobie obliczę.. :(

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

z góry przepraszam, jeśli pytanie, które chcę zadać już padło wcześniej - ale ten wątek jest tak obszerny, że trudno mi w nim znaleźć interesujące mnie informacje (btw może dałoby radę zrobić wyszukiwanie tylko w danym wątku?;) )

 

chodzi o cenę za zrobienie postaci "maskotki" portalu i jednocześnie "przewodnika" po programie (coś jak spinacz w wordzie) - tylko nie animowane, po prostu zabawna ilustracja postaci ludzkiej. Ile można "krzyknąć" za coś takiego? Ile za zrobienie "pierwowzoru" a ile za kolejne wariacje na jego bazie (w wersji na krzywych lub psd)?

czy ktoś może mi doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dziwna sprawa - w FF nie miałam tego menu (było tylko Narzędzia wątku i Wygląd), pomimo, że byłam zalogowana. W IE mam. Ponadto po zmianie opcji w Wyglądzie w FF widzę pustą białą stronę (status pobierania strony: Zakończono)

 

przepraszam więc za zamieszanie i off-topic :")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna mi szybka pomoc - rysune jak nizej , do zrobienia wizualizacja krzesla na podstawie materialow rzuty itd i zdjecia pare , to raz dwa ile liczyc za wizke 3000x2000 rozdzialka , ilosc w sumie 35 , na kazdej stol z jakiejs perspektywy , sama wizka mam gotowe modele juz ( wczesniej robilem je ) za sztuke. Do tego termin wynosi 1 dzien :) , wiem krotko itd. robilem dla tej osoby wczesniej mebelki , stoly , teraz chce jeszcze raz + to krzeselko oraz po drobnych zmianach reszty jeszcze raz w wiekszym wydaniu.

 

z gory dzieki za sugestie ;]

 

5b93f9b48e0a1fb1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie, na ile wycenić Indian Vintage Chief z podpisu wraz z prawami autorskimi, nie chciałbym sprzedać go za tanio, bo pracka dała mi kontakty :) to nie pierwsza propozycja kupna, możliwe, że moja cena była zbyt zaporowa albo klient mało poważny:)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w orientacyjnej wycenie takiego zlecenia:

 

Docelowym obiektem wizualizacji będzie galeria wraz z otoczeniem.

Sama galeria składa się z ok 5 budynków połączonych placem.

 

- ujęcia z rzutu izometrycznego (z lotu ptaka) wraz z otaczającą architekturą (trzeba modelować) - 3 sztuki(w tym nocne)

- exterior samej galerii - 6 sztuk (z perspektywy pieszego jak i samych elewacji)

 

Termin to 1 miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie, na ile wycenić Indian Vintage Chief z podpisu wraz z prawami autorskimi, nie chciałbym sprzedać go za tanio, bo pracka dała mi kontakty :) to nie pierwsza propozycja kupna, możliwe, że moja cena była zbyt zaporowa albo klient mało poważny:)

pozdrawiam!

 

A jaka byla ta cena ? ;/

 

Ja bym taki model wycenil na 1200-1500zl liczac 250-300zl za dzien bezstresowego modelowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja pierwsza robota, kompletnie się nie orientuje ile wziąć za otexturowany model postaci(+rig i animacja) i jednego levelu low-poly do gry na komorkę, ilość poly dla postaci mniej więcej jak w q3 ;)

Pomozcie pliz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności