Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

...dopóki nie uważam moich prac za super...

Oj to tak będzie raczej do końca ;).

 

...wizka świerszcza a moja to zupełnie inny kosmos...
...każdy ma własny kosmos...a może to był sajgon...

 

Edit: No i dzięki...rep potrójny w sile :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytając Wasze wpisy zastanawiam się ile macie lat???

Zapytam panów ile panowie chcą zarabiać w wieku 30lat?

2tyś -3tyś zł???To idźcie na budowę i tyle wyciągniecie na rękę.

 

Ilu z was pracuje na legalnym sprzęcie?około 22000zł Max + 4000Vray.( rok pracy na soft).Opłać ZUS + Podatki+prąd itp.

NIe przeczę że jak zaczynałem również moje stawki były marne ale i efekt końcowy rónież...hehehe

Klijent zawsze ma pieniądze w przeciwnym razie nie zawracałby sobie głowy wizualizacją.Wasza w tym głowa żeby wyciągnąć jak najwięcej.

 

Zawsze jest duuuuużo pracy ;)

Większość z nas pracuje przez neta ,a odbiorca nie wie czy ty masz 17 czy 30 lat.Z rozmowy jedynie może wywnioskować.

30latkowi nie zaproponuje 300zł za wizkę domu ...hahahaha za włączenie komputera to ok

Przyjmujcie zlecenia przeważnie od firm...umowa o dzieło przydatna-jest ona prostym zabezpieczeniem waszej wypłaty

 

Koledzy trzymajmy się razem bo mamy umiejętności i wiedzę na światowym poziomie.Zarobić można i 10tyś miesięcznie ... a jak kilka nocek nie prześpicie to i więcej.

Nie jesteśmy robotnikami :)

Pewna firma udostępniła cennik w googlach za wizualizację to jest odnośnik.

Pozdrawiam i duuuuużych zarobków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo faworyzować, ale wspolnie z Lisem, MarkiemG, Zedem staram sie utrzymać podobny poziom cen bo wszyscy pracujemy w podobnym segmencie klientów przy czym nie wchodzimy sobie w drogę. Czasem porozumiemy sie do co do stawek by wszystko było na poziomie.

Obawiam się że klientów i poziom macie zupełnie różny. Jeżeli stawki macie podobne to znaczy że Lis robi za ułamek ceny i psuje rynek najbardziej wymagających zleceń ;)

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www. 3dlive.pl jeżeli to są ceny firm więc pomyślcie ile prywatnie brać:)

Nie trzeba się ograniczać do wizualizacji architektonicznych.

Szukaj zleceń w różnych branżach...a zarobisz odpowiednio:)

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że 3dlive wyrzucili ze strony gadającego kolesia. Pewnie stracili przez to niejednego klienta :P . Ogólnie to ta stronka może być motywacją dla świeżych wizualkowiczów i przykładem na to, że jakość i zaawansowanie techniczne w wizualizacjach nie jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam do zrobienia wizualizacje do 2ch mieszkań nowobudowanego osiedla

10 wizualizacji ( x2 - bo 2 mieszkania ), realistycznych w rozdzielczosci ok 4000 x 3000 .. ile mozna za to wzisc kasy ( netto ) ?

Prosze o podpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo. Malo. Zalezy od Ciebie

Po raz kolejny:

Oszacuj ile godzin ci to zajmie, pomnoz przez stawke, ktora bys chcial zarabiac godzinowo dodaj: podatki, amortyzacja sprzetu i oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z wyceną, a obliczanie godzinowych stawek odpada ponieważ projekt był robiony po trochu przez bardzo długi okres czasu. Były bardzo różne odstępy czasowe i nie jestem w stanie nawet w przybliżeniu określić stawki godzinowej…

Animacja jest swego rodzaju prezentacją, której elementy będą również wykorzystane do stworzenia intra strony internetowej. Wszystko jest wykonane ze sporym detalem, jednak grafika jest troszeczkę bajkowa.

Teraz napiszę może coś więcej o tej animacji:

- pierwsze 1,5 minuty to full 3D krajobraz po którym porusza się kamera. Elementy otoczenia to: jezioro, trzciny, linia lasu, spróchniały pień, lecąca ważka, lecący ptak. Na pień i ptaka są duże zbliżenia.

Ptak akurat został kupiony gotowy… Poprawiane jednak były wagi vertexów, dorabiane były morphingi, no i tekstura była robiona zupełnie od nowa (jak się można domyślić piórko po piórku). No i oczywiście wszystko było przepuszczone przez efekty postprodukcyjne - glowy, blury, lensflarki, starburst itp. Było też troszkę rotoskopii

- kolejne 11 i pół minuty to animacja składająca się z sekwencji ponad 50 obrobionych zdjęć, na które nałożone zostały głównie postprodukcyjne efekty świetlne. Na tle tych zdjęć przez większość czasu widać tego samego ptaka co wcześniej (znowu macha skrzydłami). Ptak 3D i jego ruch zostały zsynchronizowane ze zdjęciami tak, by stanowić wiarygodną całość.

- jeszcze kolejne 1,5 min to trójwymiarowa rzeka, znowu ptak i tło ze zdjęcia, dodatkowo masa bajkowych efektów post i cząsteczkowych (ze względu na moment kulminacyjny)

Wszystko wyrenderowane osobiście.

- muzyka została skomponowana z wielu sampli z użyciem różnych efektów. Zadbane zostało również o to, aby nie zabrakło dźwięków otoczenia :)

 

Wiem, że sytuacja ta jest niecodzienna, ale tak to właśnie wygląda… Skoro naświetliłem trochę sytuację i treść projektu mam nadzieję, że ktoś może żuci wycenę mniej więcej… Chodzi o to, aby załapać chociaż jakiś punkt zaczepienia. Z naszej grupy (to nie był projekt na 1 osobę) nikt nie wie jak to w ogóle ugryźć, a na mnie spoczął obowiązek poszukania tego właśnie „punktu zaczepienia”. Nigdy wcześniej nie siedzieliśmy przy „czymś takim”, nie byliśmy nawet do końca pewni jak to z tym będzie… No nie będę się rozpisywał więcej. Po prostu liczymy na jakąkolwiek pomoc…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehm reasumując wykonałeś pracę, zrobiłeś zlecenie i nie wiesz za ile? (tzn nie ustalałeś z klientem PRZED zleceniem za ile to zrobisz?)

 

no to jest dobre :) serio

 

a z 2 strony (przed podpisaniem umowy z klientem) warto bylo się umówić na jakąś stawkę za sekundę animacji gotowej i było by bez problemu. Taka moja rada na przyszłość. A teraz pozostaje Ci zaproponować stawkę która Ciebie usadysfakcjonuje i nie zastrzeli klienta.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stara praca, pierwsza duża jaką wziąłem dość dawno temu i rozbijana mocno na raty. W historię wolę nawet nie wnikać ;) Jedno jest pewne - od drobiu 3D będę trzymał się z dala. Nie mniej i tak chciałbym choć w przybliżeniu wiedzieć jaka by była wartość czegoś takiego określona umysłem innym niż mój pomijając okoliczności. Dalej już sobie poradzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bodesign

Jesteśmy studiem projektowania produktu, i również mieliśmy problemy z wyceną świadczonych przez nas usług. Rozwiązaliśmy ten problem patrząc na niego z innej strony. Jaką wartość będzie miał dla naszego klienta nasz projekt, jakie są nasze możliwości wytwórcze (ile jesteśmy w stanie zrobić projektów w ciągu roku i ile chcemy na tym zarobić) biorąc pod uwagę nasze doświadczenie i wykształcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

dostałem możliwość zrobienia prjektu graficznego dla następujących elementów:

strona internetowa gry on-line,

grafika do gry w przeglądarce internetowej (dosyć rozbudowana),

projekt skrzynki mailowej wewnętrznej, czata itd

 

ogólnie wszystko od początku do końca... i tu sens tego wątku:

 

Ile wziąć za takie zlecenie?

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o cenę, ale nie za grafikę, dostałem projekt pomieszczenia lokalu w piwnicy, ale nijak ma do rzeczywistości, i muszę od nowa pomierzyć wszystkie ściany, w umowie było, że projekt miał być zgodny z rzeczywistością, ile mam powiedzieć inwestorowi (zwykły, nie jakaś firma wielka), za poprawę wszystkich wymiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jako że po raz pierwszy wykonywałem reklamę na szybę samochodu, chciałbym zapytać na ile można coś takiego wycenić. Czas pracy jakies 6-10h z poprawkami

 

f_j3r6ghdem_46bd28f.jpg

 

Dodatkowo do ceny doliczę koszt wykonania wizytówki dwustronnej.

 

f_j3r6ghdem_f4a279d.jpg

 

Jakieś propozycje? z góry dzięki!

Pozdrawiam

Edytowane przez hkropinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w tych kwestiach ale strzelam między 100-500zł. Przynajmniej ja bym myślał nad takim przedziałem za takie coś. Aczkolwiek ładne to to :)

 

Myślę, że 300zł to dobra cena, zakładając, że osoba nie zna się na grafice i cenach i byłbym na jej miejscu skłonny tyle zapłacić. Ale mną się nie sugeruj za bardzo bo jak mówiłem ja tak strzelam z tą ceną :) Starałem się wczuć w zleceniodawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie może opowiem swoją sytuację. Pracuję w pewnej firmie jako programista, lecz mój pracodawca zobaczył w moim CV, że znam grafikę 3d (kiedyś się tym bawiłem ponad rok) i zażyczył sobie abym wykonał dla niego 3 modele postaci (mniej więcej pół człowiek, pół maszyna od pasa w górę), które będą służyć do tworzenia grafiki do obecnie pisanego programu, reklamówek, a w przyszłości także animacji w ww. programie. Czyli w grę wchodzą: model, mapowanie, tekstura, rig (no ogólnie wszystko co potrzebne aby przygotować postać do animacji).

I tutaj nasuwa się moje pytanie: Ile mogę za coś takiego (tj. jeden model) sobie krzyknąć? Jeśli chodzi o grafikę to zawsze traktowałem to hobbystycznie, a od dłuższego czasu w ogóle się tym nie zajmowałem. Myślałem o kwocie 800 zł/model. Czy to za dużo czy za mało?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

tr!ckle

 

EDIT: Jeszcze dodam, że pracodawcy pokazałem swoje dawne prace, także wie on na co się pisze, zlecając mi to zadanie ;]

Edytowane przez tr!ckle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gameartowo najmniej chyba 400 zł za model się spotkałem, jeśli Cię interesuje dół.. Ile najwięcej, nie wiem. Ja bym poniżej 800 zł za sam model z teksturą nie schodził.. zależy też ile tam ma być detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detalu ma być troche więcej niż na grę, ponieważ te modele będą używane do splash screenów w programie, oraz krótkich animacji. Nie będą to może super szczegółowe modele, hmm... takie średnio szczegółowe. Dzięki za pomoc, już mniej więcej mam punkt zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ponawiam prośbę z mojego postu: w jakich granicach cenowych mieszczą sie modele pojazdów do gier, okolo 8k poly z texturami. Bo np. Ja osobiście sądzę, że nie powinienem schodzić poniżej 400zł. Dodam, że staram się jak najlepiej optymalizować model, nie tracąc przy tym detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ile wziąć na łazienkę ze wszystkimi detalami, dobre oświetlenie + jeszcze pręty w ścianach :P

 

Wiele zależy od komfortu i jakości produktów jakie planujesz wykozystać. Na moje od 7.000zł do 125.000zł (wersja z akwarium pod podłogą, plazmami w ścianach i granitowymi wykończeniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie.Jaka jest cena modelu wyrzezbionego w Zbrushu do gry.

Czyli przygotowanie bazowego mesha w maxie,rzezba w brushu,retopologia,wypalanie normalmap,zrobienie colormapy i speculara.

Rozdzialka map 2048.

Jak to policzyc?

Osobno "HEAD" osobno "Body" i osobno kazda mape?

Jestem gamedeveloperem.Zajmuje sie cutscenami w grach.

Mam mozliwosc wykonanie postaci do naszych gier.Ale nie jestem wtajemniczony w sprawy finansowe i nie mam pojecia ile firma placi za postacie.

Zalozmy ze jakosc postacie bedzie na wystarczajaco dobrym poziomie.

Jaka by byla cena?

Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Jezeli ktos zajmuje sie tym fachowo na codzien to prosilbym o udzielenie takiej informacji.Ile bierze za postac.Bylbym baaardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergio policz sobie to wg. następującej reguły:

CENA = klasa budżetowa gry + wymagana jakość assetu x przewidywany czas pracy

Myślę że to sensowny wzór. Ale jeśli chcesz sprawe uprościć to możesz to zrobić tak:

CENA = dzienna stawka za ile opłacałoby się pracować (nie pomiń kosztów pracy) x ilość dni pracy

Edytowane przez PAINbringer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...No ok ale moze sie tez okazac,ze wezme 5k za charactera a wartosc rzeczywista takiego modelu jest 10k.Albo odwrotnie,zarzycze 5k,a jest to warte 500zl.Co do biudzetu gry,pojecia nie mam ile.Jestem tylko wykonawca :( A pozatym ile bym nie powiedzial to i tak zetna cene,jest to rzecz jasna...

No dobra moze inaczej...Czy cena 5000 jest odpowiednia?2 tyg czasu po 3 godziny dziennie po godzinach pracy :)

 

p.s. czaderski filmik haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000zl za 30h pracy? niezla stawka :)

Troche nie łapie "ile bym nie powiedzial to i tak zetna cene,jest to rzecz jasna...". W takim razie mozesz smialo powiedziec 1 mln, skoro i tak zetną. Jedyne co ci mozna poradzic to to co napisal painbringer - "CENA = dzienna stawka za ile opłacałoby się pracować (nie pomiń kosztów pracy) x ilość dni pracy ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000zl za 30h pracy? niezla stawka :)

Troche nie łapie "ile bym nie powiedzial to i tak zetna cene,jest to rzecz jasna...". W takim razie mozesz smialo powiedziec 1 mln, skoro i tak zetną. Jedyne co ci mozna poradzic to to co napisal painbringer - "CENA = dzienna stawka za ile opłacałoby się pracować (nie pomiń kosztów pracy) x ilość dni pracy ".

 

Zadam pytanie.Czy ktos z was pracowal w agencji reklamy lub przy produkcji gier?Bo ja troche nie kumam.Panowie przeciez to nie jest budowa prawda?Jak mozna podliczyc w ten sposob?No zalozmy ze miesiecznie mam kwote"x" gdzie robie 8h dziennie od pn do piatku.Jezeli zrobie postac w 2 tygodnie to mam za to wziasc polowe swojej stawki miesiecznej "x"?

W reklamie liczy sie za wszystko np. Animacja 2d,animacja 3d,ile sekund,jaki podklad muzyczny itp. I agencja nie liczy ile zeszlo na zrobienie tego prawda?Da sie zmontowac spokojnie 2 spoty reklamowe dlugosci 30sec w 3dni razem z animacja(bo tak kiedys mialem jak pracowalem w agencji reklamowej TV).Czyli 3 dni pracy.Wziasc za to 500zl to max?Jak sie okazalo to agencja trzepnela czystego zysku ponad 50 tys,a ja jako wykonawca dostawalem smieszna stawke miesieczna.

 

Co do tego,ze "ile bym nie powiedzial,to i tak zetna". Tak sie sklada ze jaka bys kwote nie zapodal dla zamawiajacego to i tak bedzie chcial negocjowac.Moge sie zalozyc ze jak powiem:"Wystarczy mi 300zl"za postac.Zamawiajacy pokreci nosem i powie,ze jest w stanie dac za to 200zl...

Oczywiscie jak powiem ze chce 5000-7000tys to tez moze sie rozesmiac prawda?Daltego sie pytam tutaj na forum,zeby nie strzelic sobie gola ,ale tez nie chce nie chce robic za grosze...

 

Moze ktos jeszcze ma jakies pomysly?Moze ktos pracowal,albo robil modele postaci z normalmapami przygotowane do rigowania i animacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie małe pytanie:

 

Czy ktoś potrafi wskazać najlepszych modelerów i animatorów w Polsce, Londynie i USA

I powiedzieć ile oni kosztują?

 

Tylko jeżeli można to prosiłbym aby pisały tylko osoby, które orientują się w temacie.

 

Pozdrawiam i Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie chyba nietypowe pytanie mam - przynajmniej nie przypominam sobie by ktoś tutaj pisał o czymś podobnym.

Ile można sobie zażyczyć za przygotowanie videotutorialu (+ narracja) o modelowaniu w 3d jakichś powiedzmy dość prostych urządzeń + podstawy renderingu, nakierowanego na początkująych? Czas wszystkich lekcji, które miałyby wchodzić w jego skład to pewnie tak około 9 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności