Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy jak wiele musisz zrobic. jezeli musisz zaprojektowac makiete i łamanie itp. i do tego koordynowac prace z firmą pudełkową (produkującą kartony) to niezbyt mało, bo samego dogadywania produktu bedzie sporo. Jak nie robiles wczesniej to sie nie bierz, bo latwo sknocić i kasy nie zobaczysz. Ew. wez kogos do pomocy, kto projektuje na codzień opakowania.

 

Prawda jest taka, ze jeśli ma to byc ciekawe i fajnie wykonane powinno kosztowac klientak kilkadziesiat tysi, a on powinien wzór od razu zastrzec. Jezeli ma tyle kasy to fajnie jezeli nie, lepiej by trzymal sie z daleka od fantazji, bo utknie na etapie logistyki albo merchendisingu (jakkolwiek sie to pisze). Pewnie nie wiesz co mam na mysli, jesli tak, to tym bardziej nie powinienes brać zlecenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wycenić takie coś:

 

Zlecenie wymodelowania armatury łazienkowej - cały katalog (około 300-400 modeli: umywalki, wanny, szafki łazienkowe itp) - coś jak to co można pobrać ze strony http://www.kolo.com.pl/

 

eksport do 3-4 formatów (.3ds, .max, .obj) - bez renderów, ewentualnie mapowanie na niektórych elementach (jak szafki z okleiną itp).

 

Kwota netto oczywiście. Nie bardzo mam jak określić czas realizacji całego zlecenia, bo nie wiem jeszcze ile tych modeli będzie, stąd moje pytanie ile za model liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio 200-300zł od modelu, niektóre 500zł. Robiłem coś podobnego dla Roca w liczbie około 70-100, nie pamiętam dokładnie. Przy Twojej ilości możesz dać 50-100zł mniej. Koniecznie rozliczaj się co np 30-50 modeli.

 

a tak na marginesie to przy modelowaniu więcej rób modyfikatorami i staraj się pracować na jak najprostszej siatce. Prawdopodobnie dostaniesz wymóg zachowania małego rozmiaru pliku .dxf .dwg o które też mogą poprosić. Nauczyłem się uzyskiwać mały rozmiar pliku przy tym zleceniu, jakby co to dawaj na GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki SWRSC za ta wycene chyba sobie wydrukuje i na sciane walne, a wytluszcze:"przecież to można zrobić w godzinę, Twoja cena jest za duża" są bez sensu - dlaczego? Patrz wzór wyceny

Ostatnio spotkalem sie z tego typu wypowiedzia i az mnie zatrzeslo, a pozniej zachodzilem w glowe ze to moze On ma racje a ja jestem *** z tymi cenami, teraz mam jasnosc

Dzieki !!

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z dokonaniem wyceny jachtu (podobny na obrazku).

Polega on głównie na tym, że od dawien dawna działam tylko w zakresie arch. wiz i jakoś ciężko podać rozsądną cenę za zlecenie:

-model jachtu wraz z wnętrzem***

-5 ujęć z zewnątrz

-3 ujęcia z wnętrza

 

***Cena za model stanowi dla mnie największy problem, wiec może jeśli ktoś robił coś podobnego to może by mi coś podpowiedział.

 

Za wszelką pomoc w wycenie z góry dziękuję :)

 

2576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrekt186>> czy 200-300 pln za modelowanie, teksturowanie, rander pomieszczenia to nie za malo??

 

SWRSC pisze ze tyle to za model baterii sie bierze.

 

Panowie ile za rander, teksturowanie, modeling pomieszczenia o sporej ilosci detalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonzo71 : piotrekt186>> czy 200-300 pln za modelowanie, teksturowanie, rander pomieszczenia to nie za malo??

 

Jeżeli planujesz nie jeść i pić przez cały rok żeby tylko na 3ds'a legalnego zarobić to spoko. Nie mówiąc już o oryginalnych pluginach, komputerach, monitorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z troszkę innej beczki, nie do końca związane z grafiką, ale może akurat ktoś tutaj ma doświadczenie.

 

Chcę zatrudnić do pracowni osobę nie posiadającą jako takiego dyplomu, ale za to znającą bardzo dobrze 3ds+vray (robi świetne wizki), autocada oraz robiącą niezgorsze projekty wnętrz. Polecono mi go, a i sam już z nim rozmawiałem, i widziałem oraz wiem, że jest dobry. Jego zadania:

 

-projektowanie nowoczesnych wnętrz

-wizualizacja tychże oraz dokumentacja w postaci rozrysowanego wnętrza w autocadzie oraz jakiegoś krótkiego opisu

-przejmowanie moich obowiązków od czasu do czasu jak jestem na jeden-dwa dni w trasie

 

Chciałbym zatrudnić tą osobę na jakieś 3/4 etatu. Czy ktoś spotkał się z taką/podobną sytuacją i byłby w stanie powiedzieć ile powinienem takiej osobie zaoferować?

 

Z góry dzięki za wyrozumiałość i wskazówki

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka tak pracowała i zarabiała 1,5-1,8k dostawała za godzinę i w przeliczeniu tyle zarabiała to było ok. 15-17 zł/godz.

A też jest druga strona medalu... skąd jesteś? Inna znajoma pracowała ze mną w Wawie i zarabiała 3k i pojechała do Łodzi z powodu studiów mgr na tamtejszej politechnice i tak ułożyła sobie plan by mogła podjąć normalnie prace 8-16 i na rozmowie pytają ją ile chce to ta: 3k, szef o mało co kawą się nie udławił i powiedział 1,5k to max co może dostać bo TU jest Łódź, a nie Wawa :) Podziękowała i wyszła... została freelancerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter przenieś się na Podkarpacie. Tutaj firmy oferują najniższą i znajdują pracowników. Inna sprawa że jeżeli ta osoba naprawdę zna się na projektowaniu wnętrz (asortyment, kosztorysowanie) to 2-3 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KWOTA OFERTOWA = czas pracy nad zleceniem + Twoja marża + marża rangi klienta + marża rangi przeznaczenia grafik + koszta realizacji zlecenia

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- czas pracy nad zleceniem: wyznaczyć stawkę godzinową

 

- Twoja marża: Twój prestiż, renoma etc. która sprawia, że to właśnie Tobie zleca się dany projekt aż prosi się o doliczenie dodatkowej kwoty.

 

- marża rangi klienta: Prestiż Twojego klienta, im większy tym większa dodatkowa kwota. Inaczej płaci "zakład motoryzacyjny Romet" w porównaniu do koncernu "BMW". Im większy klient tym więcej kasy jest w stanie zapłacić (dodatkowo logiczne, że duża firma nie zleca byle czego na zewnątrz)

 

- marża rangi przeznaczenia grafik: co innego 30sec animacji na www a co innego ta sama 30sec animacja do TV. Im wyższa ranga przeznaczenia tym więcej sobie liczymy

 

- koszta realizacji zlecenia: Nie zapominajmy, że czasem będziemy musieli coś kupić (modele, tekstury etc.) na potrzeby realizacji zlecenia. Należy to uwzględnić przy wycenie.

 

Powstanie nam KWOTA OFERTOWA którą przekazujemy klientowi.

 

Dla osób z nastawieniem "dam_mniej_bo_pewnie_nie_przejdzie":

jeżeli macie już jakieś umiejętności, na forum wasze prace są oceniane pozytywnie to w momencie kiedy klient stwierdzi że za dużo sobie życzycie - uznajcie to za swój sukces, bo to KLIENTA nie stać na Wasze usługi a nie WAS na pracę z danym klientem.

 

Posty typu "przecież to można zrobić w godzinę, Twoja cena jest za duża" są bez sensu - dlaczego? Patrz wzór wyceny.

 

Pozdrawiam,

SWRSC

 

Bardzo ładnie i konkretnie. Proponowałbym podpiąć ten tekst pod pierwszy post, bo większość ludzi właśnie tego szuka, a trochę trudno znaleźć za pierwszym razem wśród tylu postów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale sporo osób tak się podnieca tą rozpiską SWRSC a jak dla mnie to ona jest kolejnym w tym wątku, tyle że bardzo ładnie poskładanym uogólnieniem, bo choćby początkujący ją wyrył na pamięć to dalej nie będzie wiedział czy te 500zł to już będzie maksymalnie wywindowana pod sam sufit i jeszcze kawałek dachu kwota, czy może po obliczeniu rangi swojego "awesomeness" powinien wołać 10000zł za samo odpalenie Maxa (bądź innego programu). A co do sukcesu, że klienta na nas nie stać, khem... :) Fajne podejście, pod warunkiem, że w zanadrzu mamy oferty innych klientów, których na nas stać, bo inaczej to odniesiemy tak wielki sukces, że aż nam na chleb zabraknie :]

 

Teraz, żeby nie było, że też sobie ładnie poogólniałem i uciekam to napiszę coś co i mi ostatnio pomogło, bo kłopot z wyceną to mam od zawsze, mimo że już od paru ładnych lat jestem freelancerem. Jeśli nie ma się żadnego punktu zaczepienia odnośnie ceny za zlecenie to najprościej będzie ustalić sobie stawkę jaka nam się marzy na miesiąc, dla przykładu niech to będzie 5000zł (chociaż to już oczywiście zależy od indywidualnych potrzeb), teraz jeśli wychodzi nam, że na zlecenie potrzebujemy 2 tygodnie to dzielimy 5000zł/2 i mamy nasz wymarzony punkt zaczepienia, czyli 2500zł. Teraz dopiero możemy bawić się albo w dodanie kilku zł albo odjęcie, w zależności od tego kim jest nasz klient, jak bardzo mu się śpieszy, itd, itp.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Loozack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale sporo osób tak się podnieca tą rozpiską SWRSC a jak dla mnie to ona jest kolejnym w tym wątku, tyle że bardzo ładnie poskładanym uogólnieniem, bo choćby początkujący ją wyrył na pamięć to dalej nie będzie wiedział czy te 500zł to już będzie maksymalnie wywindowana pod sam sufit i jeszcze kawałek dachu kwota, czy może po obliczeniu rangi swojego "awesomeness" powinien wołać 10000zł za samo odpalenie Maxa (bądź innego programu). A co do sukcesu, że klienta na nas nie stać, khem... :) Fajne podejście, pod warunkiem, że w zanadrzu mamy oferty innych klientów, których na nas stać, bo inaczej to odniesiemy tak wielki sukces, że aż nam na chleb zabraknie :]

 

 

I właśnie o to chodzi! Każdy ma swoje indywidualne potrzeby, ale są i tacy ludzie, którzy są początkujący w tych sprawach i potrzebują pewnego schematu działania, który by ich trochę naprowadził na tor. Chodzi mi o to żeby pogrupować jakoś Wasze rady, aby było przejrzyście i łatwo dostępne. W sumie nie tylko post SWRSC można gdzieś załączyć jako "poradnik", ale zrobić taki większy tekst z Waszymi technikami działania, które JA - czytelnik, osoba szukająca pomocy - mogę mniej więcej dopasować pod siebie i uczyć się od Was - bardziej doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to to ja akurat miałbym pewnie nawet wzór matematyczny:

x = (ile ja chcę zarabiać)/10 ;)

 

tak zle pewnie nie ma nigdzie, ale trzeba zwrocic uwage, ze to ile my chcemy zarabiac ma wpływ na stawki. Stawka z ktora czujemy sie pewnie jest do wybronienia, a ona kształtuje sie wedle naszych potrzeb. Gdybysmy zaplacili komus tyle ile chcielibysmy zarabiac na takim stanowisku to z oplatami zwiazanymi z etatem (od zusu po dodatki w rachunkach za prąd itp itd) okazuje sie, ze pojawia sie w nasym budzecie spora rozdymająca go kwota. Lepiej sobie odpowiedziec ile mozemy komus zaplacic i szukac koogos, kto bedzie w stanie pracowac za okreslona stawkę. Mysle, ze lepiej (nawet jezeli pracownik tego nie doceni bo nie ma o tym pojecia) jest zapewnic stabilna pracę, aniżeli po kilku miesiącach wyskoczyć "słuchaj tyle zarabiasz, moze w teraz Ty kupisz kawe i cukier" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja też poproszę o orientacyjną kwotę na jaką wycenilibyście następujący projekt:

Prezentacja we Flash'u dająca użytkownikowi możliwość widok obietku z dwóch perspektyw (gotowe jpg'i tych widoków) oraz zmianę kolorów głównych (paleta kolorów) i tekstur części obiektu, która nie należy do części głównej. Materiały (interfejs i rendery obiektu po zmianie tekstury) są dostarczone, do mnie należy napisanie tego.

To tak np 100zł czy 500zł?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutek, ciezko powiedziec, bo i 100 i 500 jest ok, taki skrypt to mozna napisac teoretycznie podczas jedzenia sniadania, ale jak to jest klient indywidualny to moze jeszcze zmieniac koncepcje, kaprysić itp. wiec dla agencji, ktora bedzie Ci zlecac wycen w dolnej granicy, dla klienta, ktorego trzeba pilnowac w okolicach gónej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tydzień nad tym siedzę :| Co prawda trochę mi sie to dłuży dlatego, że praktycznie od zera poznawałem Actioscript 3 ale tak czy siak wątpię, że da się to zrobić szybciej niż w kilka dni. Klient nie kaprysi, na szczęście :) Dzięki za pomoc, będę już wiedział, żeby raczej trzymać się dolnej granicy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja oceniłem samą funkcjonalnosc - nie wiem czego wymagaja w ramach zlozenia z komponentow tej prezentacji, ale jak sie dopiero uczysz AS'a to nawet drobne modyfikacje sa koszmarne ;) w sumie jak skladasz prezentacje, to tak minimum 500-1000 myslalem ze masz gotowca i tylko podpinasz skrypt to tego podgladania. Chyba nie doczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego pół gotowca. ;) Mogłeś mnie źle zrozumieć bo zbytnio uprościłem to co robię, a też wielu szczegółów nie mogę zdradzić. Mimo wszystko wiem już czego się trzymać więc dzięki. :) Wcześniej kompletnie nie wiedziałem czy to właśnie np 100zł, 500zł czy aż 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prośbę o pomoc w wycenie zrobienia modelu ciężarówki DAF XF.

Tak to wygląda:

http://skat.com.pl/cust/pliki/galeria/gal5strona%5B600x450%5D.jpg

+ naczepa.

 

Model ma być bardzo dokladny, realistyczny itp.

Będę wdzięczny za chociażby uśrednioną wycenę w przypadku modelowania samchodów tego typu.

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu byla tu rozmowa nt. szczegolowego modelu samochodu (bardziej zawilego w konstrukcji) z detalami silnika i częściami. Tam wyszlo 10k pln do 10k euro. Taki w sumie prosty model nie wymagajacy detali: http://www.v10.pl/archiwum/flota/newsy/marki/daf/DAF%20XF105%202009%203.jpg

skonczyc sie moze na modelu z dobrymi teksturami i mapami i fajnym shaderem.

 

O ile zycze mu jak najlepiej, o tyle mysle ze 10k (1pln za poligon?) przestraszy klienta. Ale to musi ocenić sam. Imo 10k to wygorowana cena. 3500nie jest wygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zlecenie aby przenieść loga do programu CorelDRAW (rozmiary około 30 x 15 cm). Loga idą do drukarni i będą na samochodach (jako loga sponsorów) no mniejsza z tym. Było tego 6; przy dwóch spedzilem po 2 dni a z czterema wyrobiłem sie w po jednym dniu. Nie wiem czy moge zamieścić wiec nie zamieszczam. Ile powinienem sobie policzyć za taką pracę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Robił kiedyś ktoś coś podobnego?

 

Animacja 20sek do prezentacji naukowej dla osoby prywatnej. W animacji jest ujęty ruch całej postaci (sam modelowałem), całego szkieletu (sam modelowałem). Nic trudnego, wszystko z Footstep Mode z niewielkimi modyfikacjami, bo skupić się trzeba było na ruchu stóp niż całego modelu. A że to do prezentacji na rzutniku to 800x600 w scanline wystarczyło.

 

Animacja już została skończona i dostarczona, tylko teraz nie wiem ile za to zaśpiewać. A że klientką jest moja siostra to tym bardziej nie wiem.... Jak narazie napisałem jej, że zbieram jej na nowy sprzęt, ale nie napisałem ile będzie kosztować. Tak naprawdę to jest moje pierwsze zlecenie w życiu, wcześniej tylko sam dla siebie wszystko robiłem.

 

Czy jak zaśpiewam 2.500 to myślicie że to będzie zdzierstwo i wykorzystywanie rodziny? Sam nie wiem... Bo właśnie tylu mi brakuje do kompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, ze tyle Ci brakuje do kompa i jest to kwota będąca i tak zaniżoną kwotą w skali cen rynkowych. Napisz jej też, ze głupio Ci kasować ja na budżet, ale skoro sama się zadeklarowała zapłacić, to life is brutal, 2,5 na stół, bo komp to też człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie robi tego w celach zarobkowych tylko dydaktycznych, to powiedz jej to dopiero jak nie bedzie trzymała jakiejś kawy w kubku, bo sie poparzy...

 

Nie rozumiem tej części z kawą w kubku, jeszcze wcześniej nie słyszałem takiego zwrotu:)

 

A siostra robi to... za kasę. Są to badania naukowe (w Szwajcarii dokładnie, instytut EPFL). I prezentacja miała właśnie być decydującą, czy dalej ma drążyc dany temat (nie wiem czy mogę powiedzieć o co chodzi, wolę nie) i dają na to kasę, czy nie. Ale animacja nie było elementem decydującym w prezentacji, tylko dodatkiem

Edytowane przez XaoC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. powiedzcie proszę. ile można zażyczyć sobie od firmy (której w przyszłości ewentualnie będę robił wizualizację całego pomieszczenia - restauracja), za zrobienie kilku elementów, tj. stół, lampa wisząca (nieskomplikowana) i spory żyrandol (taki, który finalnie miałby zająć prawie połowę sufitu) - pełen błyskotek i różnych takich - jednym słowem, skomplikowany. Pytam bo pojęcia nie mam. nie chcę rzucić śmiesznie niskiej ceny, coby nie narazić na pośmiewisko społeczności 3d ;) trzeba się szanować ;) wiem, że mogę powiedzieć np 200zł (to mi wyjdzie dzień pracy, tak myślę) ale chcę wiedzieć na ile niektórzy z Was by się cenili w takim małym zleceniu zleceniu. pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności