Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Ile byście chcieli za dokładne wymodelowanie ze zdjęć:

http://www.menshealth.pl/images/1026/philips_open_par.jpg + to co w środku

http://www.housetohome.co.uk/imageBank/cache/p/philips-blender_RT.jpg_e_9c53654d7f7c9c72667efde1daba6b35.jpg

http://megamedia.pl/_p/22/n/sokowirowki-i-wyciskarki-philips-hr-1861-00-p22363.jpg

i realistyczny render tego wszystkiego obok siebie w rozdziałce ok. 10kx8k (A1 300dpi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak (na ili) wyceniacie zrobienie scenki typu prosta aula wykładowa z fotelami + materiały/tekstury + jakaś tam drobna obróbka w Photoshopie (jeśli chodzi o jakość renderu to...hum.. średnia - nie są to jakies cuda) ?

 

Tak się składa że trafiła się okazja na projekciki i nie wiem jak to wycenić (nie mam doświadczenia w takich sprawach) :/

 

Czy ktoś może mi jakoś pomóc (nie mówię o pomocy typu "wyceń godzinę swojej pracy" :). Macie może jakiś pseudo cennik (np kwota za model/scenę) ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to 100 - 1500 to odpowiedz na moje pytanie ?

 

Co jeśli taki "renderek" trafia później na jakąś stronę promująca projekt (może jakiś folderek itp) ?

 

Tak przeglądam powolutku wątek (mam już w głowie lekki mętlik) i że się tak wyrażę: pytam bo nie chcę psuć rynku zaniżaniem cen ;) A tak serio to nie chciał bym aby ktos sie później z mojej "głupoty" śmiał...

 

Kilka moich renderków

 

1

2

3

4 (tak, wiem, dach wyszedł płaski) :/

Edytowane przez Setesh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to 100 - 1500 to odpowiedz na moje pytanie ?

 

Co jeśli taki "renderek" trafia później na jakąś stronę promująca projekt (może jakiś folderek itp) ?

 

Tak przeglądam powolutku wątek (mam już w głowie lekki mętlik) i że się tak wyrażę: pytam bo nie chcę psuć rynku zaniżaniem cen ;) A tak serio to nie chciał bym aby ktos sie później z mojej "głupoty" śmiał...

 

Kilka moich renderków

 

1

2

3

4 (tak, wiem, dach wyszedł płaski) :/

 

Za dużo to nie weźmiesz bo poziom jeszcze niski jak na komercyjne robienie. Weźmiesz dużo za takie rendery to klient może poczuć że próbujesz go doić, weźmiesz mało to będziesz psuł rynek. Ja bym nie zlecił tobie wnętrza, jeszcze nie teraz. Ale może klientowi będzie ok.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wiele nie wezmę, dlatego pytam i załączam przykładowe prace.

Gość przysłał scenę zrenderowaną bez GI (chyba ktoś ptaśka nie zanzaczył), z lekko kanciastymi modelami. Chciał coś o podobnym standardzie ale myślę ze może uda mi się zrobić coś lepszego.

 

Specem nie jestem (niestety), a takie zlecenie to dobra okazja na naukę (czy może się mylę)? tutoriale swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycen nisko, bo szału nie ma ale dolicz za kazdy dodatkowy render czy ustawienie kamery po kilkanascie pln'ow, moze sie ubiera pięć stówek. Przy takim poziomie, gdzie potrzebujesz zlecen by sie poduczyć ja osobiscie bym wziął z 250pln bazy + to co pisalem. I miałbym psucie rynku gdzieś między poranną parówką a jogurtem sprzed 2godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dużo (O_O) ? Szczerze, to brałem pod uwagę z deka mniejsze kwoty (ale od czegoś trzeba zacząć) ;)

 

Dzięki za pomoc, może ktoś jeszcze coś podpowie...

Edytowane przez Setesh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilę zapłacę za następującą robotę (roboty) ?

 

(efekt końcowy to animacja postaci zrenderowana do 2D, widok z góry jak w GTA 1 i 2, z różnymi warstwami, tj.: buty, nogi, tors, ręce, głowa, przedmioty trzymane w rękach - żeby można było tworzyć różne kombinacje i w prosty sposób zmieniać ich kolory; plik SWF lub kompatybilny; wymiary 40x40 pikseli)

 

1. Przygotowanie animacji - myślałem o http://www.grupamy.pl , 4000 zł za dzień pracy, powinniśmy spokojnie się obrobić, choć moje główne obawy to żwawość aktora; może też dla potrzeb grafik o tak małych rozmiarach i niewiele pokazującym widoku istnieje jakieś lepsze rozwiązanie?

 

2. Przygotowanie modelu - trudno mi powiedzieć jaka jest trudność w przygotowaniu modelu, który będzie renderowany do 40x40 px. Chciałbym jak najlepszego wyglądu, choć to pewnie nic Wam nie mówi. Postacie muszą być wyraźne, jaskrawe, oraz dynamiczne jak cholera - powiewające włosy i tkaniny i być może Wy zaproponujecie coś jeszcze - przede wszystkim ten etap najtrudniej mi sobie wyobrazić, nie mam pojęcia ani odnośnie kosztów, ani czasu wykonywania takiej roboty, ani tego jak się przekładają małe wymiary i mało pokazujący kąt widoku kamery na ilość pracy, którą trzeba włożyć w wykonanie modelu (model czasami będzie się przewracał, choć zrezygnuję z takich animacji jeżeli będzie znacząco zwiększała koszty).

 

3. Zrenderowanie animacji w sposób opisany na samym początku - z podziałem na różne części składowe.

 

Jeżeli chodzi o ilość, bo to na pewno ważne, powiedzmy po pięć różnych modeli:

- butów

- nóg

- torsów

- rąk

 

Oraz dwadzieścia różnych przedmiotów trzymanych w rękach i tyle samo różnych głów.

 

Co do ilości animacji, na ten moment nie wiem, nie mam dokładnego wyliczenia. Powiedzmy, że między 20, a 50.

 

Nie napisałem tego w dziale z pracą oferowaną, bo odniosłem wrażenie, że służy tylko do zatrudniania grafika na etat (co też wezmę pod uwagę, choć uważam, że trzeba płacić za wykonaną pracę, a nie zatrudniać kogoś i pilnować by pracował)

 

Pewnie jak zwykle nie zostanę poważnie potraktowany :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3d nie wyciagniesz takiego efektu, albo będzie to Was kosztowalo sporo pracy. Lepiej zrobić to w wektorze - illustrator albo flash. Motion capture to w tym przeypadku tez zbedne wydawanie kasy. pozbieraj materialy dot. walkcycle i przyjzyj się gierkom na armor-games z podobnymi rozwiązaniami. Sprawa rozwiązana, jeszcze musi to ktoś zrobić ;)

 

btw. jezeli chcesz to robic we flashu i jest szansa ze ktos bedzie w to grał na mobilnym urządzeniu (a będzie tego więcej) to i tak musisz to prerenderowac do płaskich png (w miare mozliwości) inaczej proce padną przy większej ilości postaci na planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Mam niemały problem i zwracam się do was o jego rozwiązanie. Dostało mi sie zlecenia na wymodelowanie modelu ze zdjęcia.

budda.th.png

I tu jest moje pytanie... na ile wycenić coś takiego? Dodam, że modeluje/sculptuje w Sculptrisie i na tym polu nie mam prawie żadnego doświadczenia... aby to potwierdzić daje pierwsze wypociny rzeźby.

buddhamodel.th.png

Klient uparł się abym coś takiego wykonał i pociął to na 2 centymetrowe plastry a on z tego sobie to wyrzeźbi.

Oczywiście poinformowałem klienta, że mam małe doświadczenie w rzeźbieniu (niestety wizki rozleniwiły moje umiejętności przy tworzeniu organiki) i mam zgryz z wyceną :|

 

Jeśli możecie pomóżcie... :|

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-f, dzięki za rady. "Płaskie png" to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie, ze względu na to, że postać sam będę składał z opisanych komponentów (stopy, nogi itd.)

 

Jeżeli chodzi o animację i jej wydajność, mam to już obcykane (raz skomponowana postać będzie we flashu spłaszczona do jednej bitmapy na każdą klatkę, dzięki czemu nie będę miał wielu nakładających się półprzezroczystych pikseli, które skutecznie zarzynają Flash Playera)

 

Grafika wektorowa odpada, jakość jest za słaba (przykład: http://www.heromages.com)! Rachunek ekonomiczny zostawcie mnie, jak na skalę mojego przedsięwzięcia stać mnie na pewno na motion capture (choć nie jestem pewny co do tej technologii bo - szczególnie w tej skali - pewne rzeczy da się zrobić lepiej niż realistycznie) i myślę, że na kilka modeli i zabawę z podziałem renderów na warstwy też...

 

Z niecierpliwością oczekuję na Waszą wycenę, bo choć mam jeszcze sporo czasu, to nie chcę go marnotrawić.

 

(czy powinienem założyć osobny wątek, albo napisać w innym? Gdzie szukać odpowiedzi na moje pytanie oraz specjalistów? Dzięki za pomoc)

Edytowane przez Brodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzio na twoim miejscu zanim zaczął bym inwestować pieniądze, czy nawet zadawać pytania zrobił bym porządny research, inaczej możesz przepłacić inwestując w rzeczy które będą miały nikły wpływ na finalny efekt.

 

40x40 pixeli to strasznie mało, tak więc o powiewających włosach i tkaninach raczej zapomnij, nie będzie tego po prostu widać.

 

Motion capture to też zbędny wydatek lepiej znaleźć na forum porządnego animatora.

 

Przestudiował bym na twoim miejscu grę Diablo (I i II), tam użyto podobnego systemu, składania postaci z kawałków.

 

Przykładowe pytania które powinieneś sobie zadać to:

-Ile detali zmieścisz w obrazku 40x40 pixeli

-Z jakiego kąta kamery będą widziane postacie, np. z góry, izometryczny (Diablo), z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem.

Jestem młodym grafikiem w dziedzinie 2d.

Operuje głównie na photoshopie, corelu i flash.

Pracuje aktualnie w pewnej firmie, która oferuje mi zarobki niezbyt mnie zadowalające.

To co zarobie, starcza mi na opłacenie rat i zostaje mi marne 200 , 300 zł.

W Firmie jestem odpowiedzialny ogólnie za grafikę. Projektuje strony www dla w miarę dużych firm, dodatkowo oprawa graficzna dla platformy sklepów prestashop. Dodatkowo jakieś tam małe zlecenia typu wizytówki, bannery, katalogi.

Pracuje dopiero od 5 miesięcy. Mam nadzieje niedługo dostać podwyżkę, ale aktualnie kwota jaką dostaje za 1-mc to 1k. Warunki pracy mam bardzo, że tak powiem "wygodne". Ładne biuro, bliska lokalizacja, miła atmosfera w pracy. Wszystko ok. Jedynie co boli to to marne 1k za które nie mogę pozwolić sobie na wygodę. Firma dopiero "rozkręca" swoją działalność, dla tego też mój pracodawca nie jest w stanie na dzień dzisiejszy podnieść mi wypłaty. Prawda jest taka, że mógł bym w magazynie pracować za 2k -2,5k za miesiąc albo gdzieś wyjechać. Jednak po prostu nie chce opierać swojego życia na pracy w magazynach. Grafika to jednak jest coś, co mnie ciągnie od kilku lat.

Zanim firma rozkręci się finansowo chciał bym dodatkowo zarabiać na dodatkowych zleceniach. Myślałem nawet czy nie otworzyć jakiegoś małego sklepu internetowego, żeby chociaż dorobić to 500-700 zł. Jednak handel rzeczami jakimi chciałem handlować ma wysoką konkurencje i pewnie zaginał bym gdzieś pomiędzy innymi ofertami.

Co mam zrobić drodzy forumowicze?

Czekać cierpliwie na podwyższkę? Czy może otworzyć jednak coś dodatkowo? Może wykonywać jakieś zlecenia dodatkowe, jak logo, bannerki, szablony allegro? Jest sens?

Doradźcie mi, jak jako młody grafik mogę dorobić trochę więcej gotówki?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikes - nie wiem czy to pytanie, które zadałeś jest zgodne z tematyką tego wątku do końca. Może w małym stopniu tak...

 

A to o co pytasz, wydaje mi się, że nikt Ci tutaj nie odpowie na to pytanie - to ty powinieneś wiedzieć i czuć czy są szanse na podwyzke. 1k (rozumiem netto) to faktycznie mało za to co robisz (i jesli to za pelny etat), powiedziałbym, że bardzo mało (chociaz nie napisales jaki to typ pracy, pelny etat, umowa/zlecenie...). Jesli dobrze Ci sie pracuje - porozmawiaj z szefem szczerze jesli masz z nim dobry kontakt i widzisz, ze sa szanse rozwoju dla firmy.

 

Jesli nic z tego, pomysl byc moze o nowej pracy, w miedzy czasie mozesz sie rozgladac za lepszymi zlecaniami/ofertą.

 

Ze zleceniami dodatkowymi - jesli masz czas pewnie. Tyle, ze wtedy bedzie caly dzien w pracy. Ale wiele osob tak robi poki ma sily. Jednak to 1k to naprawde smiesznie mala kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jeżeli nie trafiłem z tematyką działu.

 

Pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 16.

Kwota jaką zarabiam jest naprawdę słabiutka. 1k dostaje czysto na rękę.

 

-Zanim porozmawiam z szefem, chciał bym wiedzieć, jaka stawka za godzinę była by odpowiednia? Nie chce podać za dużej sumy.

-Jeżeli zdecydował bym sie na małe dorabianie za jakieś małe zlecenia, to gdzie ich szukac? gdzie sie ogłaszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sytuacja wydaje się trochę nierealna. Skoro firma wykonuje zlecenia dla całkiem sporych klientów to raczej powinno ją stać na stosowne wynagrodzenie dla grafika. Poza tym 1k to wręcz policzek dla grafika i to w Krakowie! W takim wielkim mieście takie stawki? Ja pracuję w mieście 20k mieszkańców (chociaż nikt tak naprawdę nie wie ilu ich teraz jest, mi czasami się wydaje, że połowa na wyspach siedzi), a jako grafik nie jest wielkim problemem zarobić 2x więcej niż wspomniana przez Ciebie kwota, a tu są Mazury, ponoć najbidniejszy rejon Polski. Jeżeli jesteś dobrym fachowcem, masz fajne portfolio to czym prędzej szukaj lepszej posady, albo krzycz o podwyżkę, i to nie o 100 czy 200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żuć tę robotę. nie słyszałem jeszcze aby grafik pracował za 1k. minimalne wynagorodzenie o jakim slyszalem (dla osoby bez doświadczenia, bez studiów, bez znajomości języków obcych) to było 2k na rękę.

zresztą 2k to minimum, ja nigdy tak mało nie dostałem nawet w pierwszej pracy bezpośrednio po skończeniu liceum

 

Warunki pracy mam bardzo, że tak powiem "wygodne". Ładne biuro, bliska lokalizacja, miła atmosfera w pracy.

 

to słaby argument aby zostawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słaby argument aby zostawać.

 

Może dla Ciebie. To tak jak ja i mój kumpel - wchodzi super laska do knajpy, a on na to - Uhhh, ależ brzydka dziewoja.... ;)

 

W Krakowie stawki są niestety paranoiczne. Są trzy, może cztery firmy które płacą dobrze, kilka które płacą nieźle i całe mnóstwo takich gdzie 1200 na rękę to maksimum możliwości przy sporych umiejętnościach kandydata. Zobaczcie sobie oferty z małopolski. Duże agencje reklamowe które mają dobrych klientów, sporo robią, składają czasem takie oferty że człowiekowi się przykro robi. Ja często rozsyłam folio jak widzę ogłoszenie, chociaż raczej z ciekawości tylko i muszę powiedzieć że 80% ofert to jest polowanie na niewolników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1999 miałem jako grafik 2D 1000 na rękę przy um. zleceniu ... ale był to miły dodatek na studiach do kieszonkowego od rodziców, zwłaszcza że pracowałem 2-4h dziennie. Ale to Warszawa "eldorado reklamy" . Teraz uważam, że itak niektórym grafikom 3D nawet 1000 PLN się nie należy. Nie za umiejętności tylko za podejście do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 lata temu przeprowadzilem sie z Warszawy do Krakowa i pracuje tylko dla starych klientow z Warszawy, bo proba wspolpracy z krakowskimi agencjami to kolejne porazki. Niskie płace, opoznienia w platnosciach. Tu jest ponoc najwiecej "agencji reklamowych" w Polsce i przez to ceny polecialy w dol. A za tym jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, no to widzę, że nie fajnie to wygląda w mojej sytuacji.

Poczekam chwile i porozmawiam z szefem. Mogę wiedzieć zatem jaka stawka była by odpowiednia dla młodego grafika, pracującego w świeżo rozwijającej się firmie?

I drugie pytanie, gdzie mogę dorwać jakieś małe dodatkowe zlecenia? Gdzie mogę się ogłaszać? Może szablony allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, no to widzę, że nie fajnie to wygląda w mojej sytuacji.

Poczekam chwile i porozmawiam z szefem. Mogę wiedzieć zatem jaka stawka była by odpowiednia dla młodego grafika, pracującego w świeżo rozwijającej się firmie?

I drugie pytanie, gdzie mogę dorwać jakieś małe dodatkowe zlecenia? Gdzie mogę się ogłaszać? Może szablony allegro?

 

Wiesz - zależy ile potrafisz, jak szybko pracujesz itd. My nie wróżki. Szukasz ogłoszeń na portalach i wysyłasz folio do ludzi żeby złapać fuszki. Z czasem, przy dobrym portfolio ludzie zaczynają łapać Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Grafik grafikowi nie równy, a to pojęcie też jakby zatarło się ostatnimi czasy i dla niektórych grafik to ktoś, kto umie pociąć zdjęcie w szopie lub zmienić kolory.

Nie wiadomo, jaką robotę kolega wykonuje codziennie... ostatnio był przecież pan który pokazywał zdjęcia ślubne z dość kontrowersyjnym cieniem i też mienił się być grafikiem.

Fakt, że 1k to nawet na kasie w tesco nie płacą, ale też nie można wymagać od razu nie wiadomo jakich pieniędzy tylko dlatego, że się "grafik nazywam".

Ludzie lubią fantazjowaći nazywać się grafikami, muzykami, kompozytorami, bez jakiego kolwiek poparcia warsztatowego. Jednym słowem... dawaj portfolio :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się wypowiadać, bo dla mnie każda praca jest lepsza od jej braku. Jest wiele zawodów, gdzie trzeba pracowac latami za darmo lub za grosze a mimo to ludzie marzą by się w nich realizować.

 

To już stróż pewnie więcej zarabia.

Jedna z różnic jest taka, ze stróż może co najwyżej zrobić kurs starszego szlabanowego.

 

Moja rada - wykorzystaj czas w życiu kiedy moze Ci zostać kilkaset pln i przeżyjesz, bo ktoś CI pomaga na naukę tego co właśnie robisz. A jak idziesz po kilka stów podwyżki to trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja pierwsza "kariera" po ukończeniu szkoły. Studia dopiero za rok.

Mimo wszystko dzięki tej firmie, zdobywam doświadczenie i powiększam swoją teczkę.

Może za miesiąc pogadam o podwyżce.

Jednak mimo wszystko muszę złapać trochę dodatkowych zleceń dla siebie, tylko nie wiem jak to już wygląda prawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zlecenie na wykonanie loga chciałbym sie zapytac o wycene takiego czegos

 

-koncepcja byla zleceniodawcy

-ja mialem za zadanie zrobienie wizualizacji (moja koncepcja jak ja to widze)

 

i klient jeszcze potrzebuje animacji do tego jakies 7 sek. (napisy sie rysuja)

a budynki wyrastaja z ziemi, jakis dym do tego dojdzie + efek zamiany pilki w slonce (rozswietlenie sceny) oczywiscie ruchy kamera do tego dochodzą ...

 

no i moze przerysowanie logo w corelu na graf wektorowa

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pełno czynników wpływających na cenę - np. czy perspektywa dużej ilości robót od danego klienta jest bardzo realna, czy lokalna konkurencja, rozmiar materiału końcowego, ilość szczegółów "ekstra" (np. wspomniane przez CIebie dymy) itd. Musisz sam sobie odpowiedzieć. Cena za tę robotę powinna się zmieścić w BARDZO ogólnych widełkach od 1700 PLN (jeżeli to na baner na stronę internetową) do 4500 PLN (jeżeli do TV w HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak to jest z tymi umowami o dzieło - normalnie przysługuje przy nich 20% kosztów uzyskania przychodu, ale z tego co czytałem można odliczyć nawet 50% jeśli w umowie jest zawarte przekazanie autorskich praw majątkowych (nie musi być do całości pracy, może być nawet tylko do jakiejś małej rzeczy, ważne żeby w ogóle takie przekazanie nastąpiło). Co takie przekazanie praw majątkowych, np. do wykonanych renderów, oznacza w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się (w sensie ktokolwiek podpisze) umowę bez przekazania majątkowych praw autorskich? (jeśli idzie o wizualizacje)

 

To oznacza tyle ze zleceniodawca po zakonczeniu zlecenia, moze ten finałowy obrazek odsprzedawac, reprodukowac i powielać - bez płacenia tantiemy (mniej więcej w dużym uproszczeniu to tak wygląda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności