Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jakoś odnoszę wrażenie że za jakiś czas znacznie spadnie liczba studentów w kraju...

 

oby nie musieli zamykać uczelni...

eee raczej uczelnie prywatne nie ucierpią teraz sie studiuje bo jest 'moda' na wyższe, a nie żeby uciekać przed wojskiem. Gorzej jeśli chodzi o CKU, cosinusy i inne takie bezpłatne szkoły dla dorosłych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze watek nie umrze :)

 

no to to chyba nie ma co liczyć...

w tej kwestii zawsze coś będzie...

trzeba będzie to oblać... bo ostatnim razem to o mały włos i by był po drugiej stronie lustra... :P

 

POZDRAWIAM!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdyby rzad po takich obietnicach i takiej pompie na ten temat sie wycofal to pograzylby sie strasznie... Zaufanie spoleczenstwa (zwlaszcza meskiej czesci) poszlo by sie pasc... To bylaby kompromitacji elity rzadzacej. Dlatego mam nadzieje, ze watek ten bedzie mial mniej postow :) Koniec ze SPAMem :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem wkleić tego linka :)

 

Jeszcze mam jedną zagwozdkę. Ostatnio mój tata zawoził moje papiery do WKU, bo ja akurat nie mogłem. Jestem na ostatnim roku studiów, a w tym roku jest ten ostatni pobór. No i się mój tata tam spytał po co te papiery trzeba jeszcze dostarczać. Jakaś babka mu tam powiedziała, że to ostatni pobór zasadniczy, ale i tak po studiach biorą na szkolenia. I teraz pytanie, czy ona była po prostu źle poinformowana, czy jak? Mi się wydaje, że chodzi o to, że to odroczenie jest na czas pokoju i w razie zagrożenia muszą mieć bazę ludzi, których można by wcielić do woja. O czymś takim przynajmniej piszą w gazetach. A nie, że dalej ma być szkolenie studentów. Takie szkolenie to chyba 3 miesiące trwało, więc nie jest to rok, ale jednak. Jak z tym w końcu jest? Bo rodzi mi się takie pytanie: "Lepiej rzucić szkołę i nie pójść do woja, czy lepiej ją skończyć i iść na szkolenie?" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o szkolenia rezerwy, normalka, maja je ludzie nawet po odbebnieniu swojego w woju

 

teraz jak idziesz do rezerwy to dostajesz przydzial mobilizacyjny, czyli przydzielaja Cie do konkretnej jednostki w miare blisko miejsca zamieszkania gdzie masz sie udac w razie ogloszenia wojny i poboru powszechnego. Kaza jednostka od czasu do czasu robi cwiczenia i czesc ludzi sciaga na takowe. Sa to krotkotrwale lub dlugotrwale, moga trwac dzien, ale moga trwac 3 tygodnie. Ogolnie nie wiecej niz 6 tygodni w roku (o ile pamietam i nie wiecej niz 18 miesiecy w ciagu zycia). Biora do 60 roku zycia na takie cwiczenia. Teoretycznie nie mozna od tego uciec, praktycznie mozna zawsze zadzwonic ze sie nie moze i kombinowac. Pracodawca teoretycznie nie ma nic do gadania i musi Cie puscic i nie moze wyciagnac konsekwencji :) ale wiadomo jak jest. Rozne jednostki roznie cwicza, niektore nie wolaja wogole na cwiczenia bo szkoda im czasu pokazywac cos zielonym cywilom ktorzy o wojsku wiedza tyle ze jest tam zle i nic wiecej :)

 

pozdrawiam

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdyby rzad po takich obietnicach i takiej pompie na ten temat sie wycofal to pograzylby sie strasznie... Zaufanie spoleczenstwa (zwlaszcza meskiej czesci) poszlo by sie pasc... To bylaby kompromitacji elity rzadzacej.
NAczelne pytanie: i co z tego? Myslisz ze oni sobie cos robia z tego w tym quasi-demokratycznym kraju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja ostatnio słyszę coraz więcej dobrego o uczelniach prywatnych. Często wykłada na nich ta sama kadra profesorska co na renomowanych uczelniach państwowych, ALE... I tu mnóstwo ochów i achów czytałem (choćby we Wprost było o tym trochę plus listy do redakcji), bo raz, ze lepiej tam zarabiają, pracują w większym luzie, mają lepsze zaplecze. Wszelkie materiały czekają gotowe dostępne na stoliku zaraz po wykładach i na www. Zajęcia wspierane są przez technologie multimedialne, wszystko jest przedstawiane o wiele ciekawiej i lepiej. No ale to chyba nie w temacie ;) . Na szczęście mało mnie on interesuje, "D"upa jestem wołowa i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem już że sytuacja poborowych jest uregulowana...

NIE JEST...

 

część przypadków regulują już przepisy. (urodzeni do "tego a tego roku", pobierający naukę w "tym a tymroku" itp.)

 

przed chwilką miałem telefon z WKU (!). Pani pytała czy już skończyłem studia..(jestem na 9roku(?)[yee]), ja na to że mam repetę, Babeczka była miła.. udzialiła kilku informacji, między innymi tą... że pomimo obietnic Ministerstwa i Premiera, odpowiednie regulacje prawne nie zostały zatwierdzone, przez co nie powinny zostawać wprowadzone. Jednak Chłopaki już teraz masowo są przenoszeni do rezerwy, bo wiadomo że już za chwilkę ma być wszystko uregulowane...

Jednak nie wszyscy mogą zostać automatycznie przeniesieni do rezerwy. (podobno "wytyczne" dla WKU mówią na razie o osobach które rozpoczęły naukę przed 2002 rokiem ale już ukończyły... inne przypadki nie podlegają "amnestii" na razie...

 

W między czasie trzeba wysłać zaświadczenie o nauce do WKU (dla pewności - bo nadal mogą wysyłać bilety).

 

mam nadzieję że nikogo nie wystraszyłem. Dowiedziałem się że w krótkim czasie mogą zapaść końcowe postanowienia, ale jeszcze ich nie ma...

 

Pamiętajcie, nie wierzcie we wszystko co piszą/mówią w Mediach...(z wielu powodów)

Zadowolenie społeczeństwa (młodych niedoszłych-wojaków) sięga zenitu... i git... tylko przydałaby się jeszcze do tego Ustawa regulująca.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie tutaj:

http://www.polska-zbrojna.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=9&Itemid=113

 

Sam też napisałem przed świętami maila do redakcji wojskowej, żeby wytłumaczyli mi co i jak z tym wojskiem w końcu się dzieje. W odpowiedzi też otrzymałem takiego maila:

 

Ostatnie wcielenie odbyło się w dniach 2-4 grudnia 2008 r. Pana

przeniesienie do rezerwy nastąpi „automatycznie” z dniem wejścia w

życie

tzw. średniej nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ustawa ta

 

została przegłosowana przez Sejm 5 grudnia 2008 r. a jej wejście w życie

 

planowane jest pod koniec stycznia 2009 r.

 

Na podstawie art. 18 tej ustawy wszystkie osoby, które nie zostały

powołane

do odbycia zasadniczej służby wojskowej do dnia 4 grudnia 2008 r. (tzn.

nie

odebrały kart powołania) zostaną automatycznie przeniesione do rezerwy.

 

To samo stanie się z osobami, które nigdy nie stawały do poboru, ale po

przejściu kwalifikacji wojskowej.

 

Po wejściu w życie ustawy można zgłosić się do właściwej

terytorialnie WKU w

celu uzyskania wpisu do książeczki wojskowej o przeniesieniu do rezerwy.

 

W drugiej połowie stycznia proszę więc śledzić stronę internetową

Ministerstwa Obrony Narodowej http://www.mon.gov.pl – znajdą się na niej

informacje

o wejściu w życie ustawy wraz z komentarzem.

 

Pozdrawiamy i życzymy wesołych świąt

Edytowane przez pwq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamykać to nie jest dobre rozwiązanie, tyle tutaj było ciekawych historii że szkoda aby był zapomniany...

 

może wymyślmy jakąś legendę dla naszych potomków, którzy będą się uczyć na lekcjach historii o przymusowych poborze do woja... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności