Skocz do zawartości

Silver Award : DAVID


Rekomendowane odpowiedzi

staszek_david.jpg

 

czesc,

 

Zawsze chcialem zrobic jakas klasyczna rzezbe w 3d. i wkoncu sie nadazyla okazja.

 

to jest pracka na malutki konkursik - kto lepiej zrobi model Davida w 3tygodnie.

Niestety nie moglem nawet polowe tego czasu na to poswiecic a model jest naprawde bardzo trudny (nawet nie myslalem ze az tak ..zanim zaczolem)

Nie wszystko poszlo jak planowalem.

Wyrenderowac tez nie zdazylem jakos pozadnie ale chyba nie jest za tak zle,

 

http://img397.imageshack.us/my.php?image=david14je.jpg

 

tu jest link do WIP gdzie mozecie podejzec siateczki itd..:

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?p=3474504#post3474504

 

 

animacja- rotacja modelu.

http://www.staszek-marek.pl/tmp/x.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kolejna Twoja praca i kolejny raz mało co zawału z podziwy nie dostałem, normalnie mnie zatkało... poprostu ekstra model

 

ps. które miejsce zająłeś?? jeśli można wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Anioł musi się przewracać w grobie jak widzi tylu grafików kopiujących w 3d jego dzieło w 2 tyg, podczas gdy on męczył się z tym wiele wiele miesięcy :)

 

Świetna robota, gratuluję skilla :) - Rekoma musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze wam sie podoba! - nie jest to jeszce to ale jest juz niezle.

Rendering jest kiepski - zwykly scanline i 2 swiatelka - mialem fajne lightpreset'y z radiosity ktore robilem na medium poly(w wipie sa testy) ale po zbrushu musialem odpuscic taki rendering.. za duzo poly za malo pamieci i czasu :) (mental tez zawiodl a czas lecial - sporo nerwow mnie kosztowaly otatnie 3h).Ogulem robilem to 9dni po godzinach z czego weekend na maxa - to spowodowalo ze przez pospiech kilka rzeczy zepsulem dopiero w zbrushu (np plecy i lewa strona twarzy). i wiele malych bledow - jak np kluchowate palce u stup :) i calosciowe proporcje tez troche zachwialem.

Najwazniejsze jest jednak to ze to naprawde wiele mnie nauczylo - nie wiedzialem co mnie czeka biorac sie za ten model - mimo iz materialy byly super. okazuje sie ze male przeklamanie perspektywy powodowalo lawine niezgodnosci. i to definitywnie jest najtrudniejsze w tej rzezbie - proporcje jak wiadomo sa zmienione - Michal Aniol pracowal(z czeladnikami oczywiscie : )) 4 lata nad tym zeby zmienic proporcje tak aby wygladalo dobrze z dolu(ma ponad 5m wysokosci) - poprostu wszystko jest troche inaczej niz w normalnej anatomi(pod wzgledem proporcji) np uda sa krotkie , glowa duza, rece sie roznia rozmiarem jedna od drugiej itd.. itd..

I biorac to na tapete uwazam ze detale sa malym problemem(troche czasu) ale cala poza ..to miazga.

Kiedys jak bede mial czas to wyrenderuje to pozadnie z fajnym kadrem i tlem- ale to kiedys :)

 

Pozdrv wszystkim,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi jego podbrodek cos nie pasi z orginalem ;-) z tego co sie przygladalem delikatnie zeszla ci linia, i przez to jest jakis taki dziwny. pozatym zrenice wygladaja hm.. dziwnie, i niepasujaco . ale tak pozatym to respekt, bo ja bym czegos takiego w zyciu nie zrobil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowa jest duza fakt . ja chyba dobrze zrobilem(troche jest zle przekreona ) ale prawda jest taka ze zrabalem ujecie... moglem dac kamere z dolu bardziej to by bylo dobrze. zepsulem i teraz sam sobie w brode pluje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Na pleckach się coś porobiło :)

Ale model pierwsza klasa! Jak na 3 tygodnie to naprawdę dobra robota!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam sie z wami - glowa jest za duza, plecy sa skopane, i sutki tez :) i palce u stup mogly byc lepsze- no i renderi ujecie do niczego.. ale reszta chyba gra. ( w ostatni dzien to wiecej posulem w tym modelu niz zrobilem :) wiecie zmeczenie materialu i te sprawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności