Skocz do zawartości

Predator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 671
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kazuniu: W magazynie 3D FX są zamieszczane podstawy 3d maxa w formie videotutoriala. Masz tam wszystkie podstawy wytłumaczone w możliwie prosty sposób i co najważniejsze po polsku. Obecnie w sklepach do dostania jest już 3 nr,ale wcześniejsze da radę zamówić u wydawnictwa/redakcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, pamiętam jak ja zaczynałem wszystko robić booleanem. Zrobiłem nawet celę więzienną z łóżkiem piętrowym, kibelkiem, zlewem, stolikiem i krzesełkami xDDD Hehe, i wszystko za pomocą booleana:) Zrób tak: kliknij prawym na obiekt convert to -> editable poly. Jak to zrobisz to pobaw się paskiem na prawo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, pamiętam jak ja zaczynałem wszystko robić booleanem. Zrobiłem nawet celę więzienną z łóżkiem piętrowym, kibelkiem, zlewem, stolikiem i krzesełkami xDDD Hehe, i wszystko za pomocą booleana:) Zrób tak: kliknij prawym na obiekt convert to -> editable poly. Jak to zrobisz to pobaw się paskiem na prawo:)

 

tu chyba nawet booleana nie ma :P ode mnie *****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludek fajniejszy od armaty (?). Przynajmniej bez podpowiedzi widać, że to ludek. Armata wymaga wprowadzenia w klimat. Zapisz gdzieś te prace. Po pewnym czasie zrobi Ci się ciepło na sercu jak je znowu zobaczysz.

Edytowane przez tomdv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również wczoraj zacząłem bawić się 3dMaxem, i to ten temat mnie właśnie do tego skłonił. Nie wiem jednak w czym widzisz problem, gdyż po zainstalowaniu maxa i uruchomieniu go, pojawia się okno z Videotutorialami które wyjaśniają podstawy. Następnie po nich, trafiasz na strone http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?siteID=123112&id=11006495&linkID=9241175 gdzie na samym dole ściągasz wszystkie te tutoriale i masz je w formie wygodnej książki. Jeżeli brakuje Ci plików to na tej stronie masz je podane do każdego działu.

 

Max nie taki straszny jak go malują i dostarcza niesamowitej zabawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich userów ponownie:)

 

Po mojej długiej nieobecności na forum(gdyż zbierałem fundusze na 3D maxa)

postanowilem powrócić z nowymi pytaniami dotyczących 3D maxa 8 i pytanie brzmi następująco:

Czy są jakieś tutoriale na temat tworzenia charakterów( nie mówię o gotowym modelu bipied chyba ze da sie go mocno zmodyfikować)???

Wiem ze to długa robota będzie.

Jeżeli ktoś zastanawia sie dlaczego od tego chce robić odpoiwedź prosta wystraczy ze mam 400 tutoriali z martwa natura typu domek itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 400 tutoriali z martwa natura przerob na poczatek bo chyba nawet nie wiesz do czego służy biped...

 

No biped to jest szkielet charakteru z tego co ja wiem i mozna go jakoś przerabiać narazie wiem tyle ze mogę bipeda na szkieleta male lub female wybrać oraz to jest najprostrzy sposób do robienia prostej animacji a mi chodzi o modelowanie indywidualnego charakteru który nie przypomina kanciatego bipeda.

Więc chyba troszke na ten temat wiem a jeżlei chodzi o tutoriale z matrwa naturą mam ich przesyt jak narazie zrobiłem ich tylko 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No biped to jest szkielet charakteru z tego co ja wiem i mozna go jakoś przerabiać narazie wiem tyle ze mogę bipeda na szkieleta male lub female wybrać oraz to jest najprostrzy sposób do robienia prostej animacji a mi chodzi o modelowanie indywidualnego charakteru który nie przypomina kanciatego bipeda.

Więc chyba troszke na ten temat wiem a jeżlei chodzi o tutoriale z matrwa naturą mam ich przesyt jak narazie zrobiłem ich tylko 20.

noo duzo wiesz, to teraz juz mozesz robic bardziej pro modele !

poka co wyszlo z tych 20stu przerobionych tutkow lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biped moze nie wyglada za ciekawie no ale on nie sluzy jako glowny model jest raczej narzedziem do animowania wlasnego modelu wiec modyfikacja bipeda to glupota choc przyznam ze widzialem tutki jak autor przerabial bipeda na zwykly model heh ... co do modelowania postaci to w sieci jest wiele takich tutorialow i nawet w samym maxie mp np low poly postac pilota i na poczatek napewno bardzo pouczajace to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod rozpoczynającego ten wątek. Możecie mi polecic jakąś fachową literaturę odnośnie nauki animacji, nie zależy mi na infatylnych animacjach z bipedem, tylko coś o odrobine większym wyrafinowaniu. Jakieś podstawy z niej mam, ale po przeszukaniu neta specjalnie żadna pozycja nie wpadła mi w oko. Poleccie coś ciekawego prosze, ewentualnie jakiś link do rozbudowanych animacji tutków również nie wzgardze :)

Mam nadzieje, że mnie nie odeślecie do google, ani innych wątków na forum które przejrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 3DSMAXUSER

Witam jestem nowy a oto moja pierwsza praca:

Jabłko:)

a9e1fd6db2970346.pnga9e1fd6db2970346.png

Proszę o porady i tutoriale jak zacząć

 

Gdzie jest to Edges faces z poradnika???

Edytowane przez 3DSMAXUSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 3DSMAXUSER

Może mi ktoś przesłać jakąś teksturkę i wytłumaczyć jak oteksturować ten obiekt?

Jestem początkujący i jeszcze za bardzo się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 3DSMAXUSER

Dobra udało się szafka :

39c533f0787994ce.png

I jeszcze stolik mojego pomysłu:

f9e86f0d02808f33.png

 

 

Teksturki znalazłem na stronie www.okleiny.info :)

 

Oceńcie moją pracę.

Edytowane przez 3DSMAXUSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jest jednak prowokacja :D A jak nie to jeszcze duuuzo masz do nauki :) poczawszy od textur gdzie mapowanie jest zjechane do samego modelowania az po rendering :]

edit :

Moze narazie wstrzymaj sie z pokazywaniem swoich wypocin na forum a cwicz sobie i jak zrrobisz cos co naprawde Tobie sie spodoba zloz temat wip lub 3d i pracuj dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich grafików :) Wiem, że pytanie pewnie się już pojawiało, ale muszę się zapytać: Jak zacząć modelować coś konkretnego? Wiem, że to pytanie błahe, ale proszę, piszcie jak Wy zaczynaliście. Pozdrawiam! :)

PS: Przerabiam tutoriale, ale to mi nie przynosi wielkiej satysfakcji takiej jak przy własnym modelu stworzonym od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutki nie są po to żeby modelować konkretne rzeczy, tylko żeby załapać o co chodzi.

Czasami fajne kruczki są w nich pokazane.

Ja na przykład utknąłem kiedyś na zatemperowanej końcówce ośmiokątnego ołówka - a rzecz do zrobienia w minutę.

 

PZDR

mkeruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cwicz cwicz cwicz. wszystko przyjdzie z czasem. nieda sie od razu zrobic eleganckiego modelu. ja cwicze juz jakis czas i dopiero od niedawna zaczyna sie to podobac ludziom.

pzdr.

 

Jak możesz "heaven" to zajrzyj na: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=51411

To mój post i oceń jak możesz :) Oglądałem Twój wątek o pokoju. Świetne krzesło i reszta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam wziasc udzial np w kolejnej "Bitwie" ....

jest temat.....jest motywacja ......

to moim zdaniem najlepszy poczatek.

Sam zaczynalem modelowanie przedmiotow i konczylo sie to po 1-2 dniach pracy znuzeniem i brakiem checi ...

Jednak gdy wstawisz swoje dzielo na forum (WIP) ...bedziesz naprawde mial motywacje do pracy ...

 

powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam wziasc udzial np w kolejnej "Bitwie" ....

jest temat.....jest motywacja ......

to moim zdaniem najlepszy poczatek.

Sam zaczynalem modelowanie przedmiotow i konczylo sie to po 1-2 dniach pracy znuzeniem i brakiem checi ...

Jednak gdy wstawisz swoje dzielo na forum (WIP) ...bedziesz naprawde mial motywacje do pracy ...

 

powodzenia !

 

Ale ja już zamieściłem swoją pierwszą pracę/dzieło xD na forum WIP. Jak możesz, zobacz link http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=51411 i nie żałuj krytyki :D chce znać wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, studiuje wlasnie tutorial dotyczacy tworzenia tostera, lecz natknelem sie na pewien problem, otoz nie wiem jak stworzyc raczke do tego tostera (link: http://www.3dtotal.com/team/Tutorials/toaster/toaster_09.asp ). Nie wiem czy ta "raczka" ma byc odzielna czescia czy ma byc polaczona z tosterem, jezeli ktos by napisal jak to zrobic, bylbym dozgodnie wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności