Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

trosiek mnie zainspirował i po godzinie powstało takie coś, szału jak to mawiają nie ma...

 

betonowydach01cu7.jpg

w800.png

 

 

(teraz widze, że z blurem nieco mi nie wyszło w fotoszopie i słońce mi sie nie zgrało z tym na obrazku :/ ) - ale myślę że jak dodam przynajmniej bump do niektórych tekstór i znajdę lepsze tło, to będzie można z umiarkowanym wstydem to komuś pokazać. Co myślicie ?

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Właśnie podłoga jakoś lewo wyszła, nad tym muszę popracować. Miał być malowany parkiet w każdym razie.

Lampa to Bourgie (od firmy Kartell) - tyle że powinna być bardziej matowa, zapomniałem zmienić glossa i fog.

Świecone niebieskim enviro i widocznymi lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh u mnie nie ma nawet drzwi wejsciowych jak na oryginale.

 

Swiatlo - vraysun lekko ponad horyzontem (nawet nie pamietam z ktorej strony)

materiały są 3 :)

- szkło - lekko niebieski difuse chyba, fresnel reflect fresnel refract, affect alpha, affect shadows - materiał prosty jak drut.

- deski - tylko difuse (nawet bump'a nie ma)

- beton (w zasadzie 2 różne bo na jednym są te dziury (filar wewnętrzny) a na 2 nie ma. tez nie ma nic poza difuse w nim.

 

i w zasadzie tyle.

 

a i VrayPhisicalCamera - z pamięci : f-speed 8, iso 200, shutterspeed chyba 200 ale pewny nie jestem, do tego: 1.0, 0.65, 2.2 reinhard (ale tylko w framebufferze) i lekko poruszona curva właśnie we framebufferze. Więcej grzechów nie pamiętam :)

 

a i tło w fotoszopie dodane - razem z postprodukcją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! rep poleciał oczywiście :)

 

Radek93 - widziałbym to szczerze mówiąc w takich klimatach jak x6 ReflectVision :) Z taką kolorystyką i takim ujęciem :D jakoś najbardziej tu pasuje chyba, ale z drugiej strony może być też tak, że te ujęcie strasznie mi się spodobało i uważam że wiele samochodów by pasowało tam xd

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grigoriob - swiecone zwyklym directem, a sky jest jako skylight na geosphere dookola sceny, to textura 360 sciagnieta z cgtextures. Z ustawien rendera hmmm tylko w color mapping zmieniny na reinchard 0,5 i gamma na 2,2.

 

Bacry - pewnie masz racje.. w domu mam stary crt ktory juz dochodzi swych dni i sie rozmazuje wszystko.. przewaznie jak potem potem patrze na dobrym mnitorze to rzeczywiscie zbyt ostro i kontrastowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz: bardzo fajnie Ci to wyszło

 

etyr11: mi się tam ta obróbka nie podoba, za żółto. Wersja Bonifatza dużo lepsza.

 

jacekdrze: brakuje mi jakiegoś zdecydowania, obrabiałeś to w PS? Jakiś mocniejszy kontrast czy coś?

 

Edit:/ jacekdrze: oj i mapowanie, szczególnie zaraz na pierwszym planie, leży i kwiczy. ;)

Edytowane przez pressenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że jakaś ironia z tym obrazkiem ukryta SWRSC, ale widzę że nie wiec SWRSC przychylić się do opinii chudego i miracha, jak na Ciebie to bieda panie oj bieda...

 

Pewnie termin 1 dniowy? :)

 

jacekdobrze - raczej nikt nie ułoży Ci kafelek w ten sposób, (chodzi mi o górną krawędź kafli, nie ułożysz nigdy z takich cienkich pasków cokoła na górze ) - przesun sobie mapowanie na dół :) - poza tym fajnie :)

 

jacekdobrzeec2.jpg

w597.png

 

a tu takie moje nocne raczej żenujące wypociny - jakies 3h na wszystko - łącznie ze znalezieniem kafelek, i zorientowaniem się czy są dostępne "od ręki" i ile dostanę na nie rabatu :)

 

lazienkadolnatubadziadzcw8.jpg

w600.png

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że jakaś ironia z tym obrazkiem ukryta SWRSC, ale widzę że nie wiec SWRSC przychylić się do opinii chudego i miracha, jak na Ciebie to bieda panie oj bieda...

 

Pewnie termin 1 dniowy? :)

 

o lol :D

Termin dłuższy, ale faktem jest że ta wiz powstała w 2 dni. Klient już zaakceptował taką wersję, w Hires wygląda to troszke lepiej bo widać detal i nie ma wrażenia doklejenia w PS.

No ale zgadzam się z ogólnym zdaniem - słabo. Dlatego daje w testowych. by zebrać niezbędne komentarze na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh dzieki, fajnie ze sie podoba :) tuta moge nagrac bez problemu tylko u mnie jest taki problem ze jestem baardzo leniwy i zanim cos zrobi minie kawal czasu. A model jest prosty, plane w ksztalcie liscia gdzie pivot jest na koncu i lodyga, uzylem scattera do przylaczenia, ogolnie polowe tego przyaczenia robilem samodzielnie bo ciezko mi bylo to ustawic.

Polecam tutek z ev tam te funkcje sa bardzo fajnie opisane i ladne ksztalty mozna uzyskac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wrzucam taki setup jakby do wizek wizytówek, czy log. Sama wizytowka w tym wypadku to po prostu tekst wiec prosilbym jej "design" pominąć ;).

Chciałbym wiedzieć czy wygląda to w miare dobrze i realistycznie.

Co byście poprawili?

wizkaTest.jpg

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności