Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, mogę wypunktować ;) Lakier samochodu - płaski, nic się na nim nie dzieje. Żywopłot na pierwszym planie jest zbyt jednolity - bardziej oddalone jakos się bronią, ale z takiego bliska wygląda to po prostu słabo. Przydało by się wprowadzić delikatne zróżnicowanie koloru.

 

Serio nie czepiam się na siłę, pokazywałeś dużo lepsze rendery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

fajne obrazki jeno samochód nie do końca wylądował na bruku (tak się jakoś mi wydaje po cieniu)

 

ładne kontrasty masz panie Bonifatz - w sensie cień / światło

 

liście dziwnie wyglądają troche ( w sensie powinny być po kontach chyba bardziej rozrzucone a nie tak na środku).

 

wrażenie bardzo pozytywne - mnie się podoba - klient raczej na 100% będzie zadowolony a w sumie tylko o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna skała (sic!), ale czy nie dało by się zrobić tego samego bez displace? (np troche bardziej porzeźbić model i dać normal mapę na to razem z bumpem ) ? szkoda displace jeśli to ma być tło do czegoś - taka moja opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki, wydaję mi się, że disp pozwolił w tym wypadku oszczędzić sporo czasu, a nie ukrywam, że za dużo go nie mam. Efekt też nie musiał być nie wiem jak hiper real:) Skała będzie praktycznie widoczna w takim ujęciu jak jest teraz, nie z oddali.

pionix, łapki, łapki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jli: Co to za płytka? Podoba mi się pomysł ściany-parawanu, ale stół faktycznie nie pasuje, lepsze byłoby coś kanciastego, prostego z rozchodzącymi się nogami może, ale to tylko takie moje dywagacje. ;)

 

Pozdrawiam

Szymon

 

Płytka nic specjalnego(Arroway Concrete - nr 32 przerobiona w Adobe Photoshop a ustawienia materiału to archshaders_vol_2- wall 04 :) i trochę zwiększony bump.

 

Co do stołu to już wyrzuciłem dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten stół obrazek zaraz przechyli się w prawo. Daj coś "lżejszego"

Nie podobają mi się też (zapomniałem jak się to nazywa) wcięcie w suficie.

Ogólnie git majonez :) Szkoda że wizka też taka nie ostra.

 

Stół faktycznie jest za ciężki :) a co do wcięcia, to sam nic przeciwko nim nie mam. Jak dla mnie są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test wnętrza

 

Uwagi mile widziane :)

 

3ds MAx 2009+ Vray

 

attachment.php?attachmentid=67487&stc=1&d=1257598768

Ładnie..Co do stołu..Morze spróbuj bardziej smuklejsze zrobić..(Np. odbicie w parawanie tych nóg Nawe nawet wygląda..) A potem do stolarza by zrobił szablon.. (Ok. 600zł), ładnie wyszło tło za oknem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten widok już gorszy i widać nieco niedopracowanie. Wydaje mi się że skala książek jest

- nie taka - poza tym niefajnie wyglądają puste półki i powtarzalność egzemplarzy. Ten szezlong nie pasuje do reszty.

Krzesło do fortepianu mi nie pasi. Powinieneś jakoś lepiej zabrać się za te

półki - zrobiłbym im plecy w jakimś kontrastowym materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten widok już gorszy i widać nieco niedopracowanie. Wydaje mi się że skala książek jest

- nie taka - poza tym niefajnie wyglądają puste półki i powtarzalność egzemplarzy. Ten szezlong nie pasuje do reszty.

Krzesło do fortepianu mi nie pasi. Powinieneś jakoś lepiej zabrać się za te

półki - zrobiłbym im plecy w jakimś kontrastowym materiale.

 

co do książek to masz racje( złapał mnie leń, bo było to ostatnie ujęcie :) )

Fajny podrzuciłeś mi pomysł z półkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczekus

Witam :)

Od dawna interesowała mnie grafika 3D, więc postanowiłem w końcu się przełamać i zacząłem stawiać swoje pierwsze kroki w 3ds max. Oto moje dwie ostatnie prace.

 

- 3ds max 9 z V-Ray 1.5 RC3

- czas renderingu to około 23min 13s (ah ten mój kochany złom)

- Moja "pierwsza praca". Zrobiona aby zobaczyć co jestem w stanie stworzyć i trochę się podszkolić. USB próbowałem odwzorować dokładnie takiego jaki jest w rzeczywistości. Jeszcze dużo(baaaardzo...) czasu minie zanim osiągnę chociaż kawałek umiejętności któregoś z was, ale na początek chyba może być ;)

 

Link do większego obrazka:Click

 

A tutaj spontan, tak mnie coś natchnęło.

- 3ds max 9 z V-Ray 1.5 RC3

- ~3min render

 

Click!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Ewert - bardzo fajnie Ci to wyszło :)

Szczekus - pendrive bardzo przyzwoity. Jedynie ginie detal w czarnych elementach. Trochę więcej światła, jaśniejszy czarny kolor i jakiś satynowy odbłysk na nim by się przydał.

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pres- może i racja ale nie chciałem dawać sztucznego światła pod dach. Dzieki

tjviking- cegła taka miała być, kiedyś robiłem cegłę z połyskiem wiec teraz taką sobie wymyśliłem. Nie chciałem żeby wyszedł bajkoland dlaczego że powierzchnia cegły jest bardzo duża a przy zdecydowanych wyglądało by to dziwnie. Dzieki.

Siwy, Pionix - dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morphe ja wiem ze to "teścior" ale te kwiaty, ich kolor jakos tak bije po oczach - zamykam

oczy, otwieram, i widze... tylko te kwiaty :D

 

a reszta... no coz, no coz, no coz - nie bede juz tutaj wylewal wazeliny bo ci sie w glowie przewroci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez slodzenia, wystarczy czy dobre czy np poprawic te kwiotki? hmm a na jaki kolor, moze w tkaim razie zolty? bialy? hmm jaki?

kompresja zezarla te czerwony, ale on i tak cosmi wychdzi w swetle plasko, tak samo dechy szare, tu nie widac bo male, jak sie przespie, to wrzuce zblizenie na kwiatki i deski, mzeo ktos mipowie co zle robi ze na deskach w sloncuw ogole sloi nie widac..

 

hc -co jest zlego w tych chonkach? ich uklad? wyglad? czy chodzi o to zeby horyzont byl otwarty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez slodzenia, wystarczy czy dobre czy np poprawic te kwiotki? hmm a na jaki kolor, moze w tkaim razie zolty? bialy? hmm jaki?

 

ja bym je dal zolto-zielone, tak zeby nie dominowaly nad reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze bylby lepszy, w sumie tak w oddali jest jeziorko..

tj, no moze, jeszce pare domkow zostalo to w innym dam zolte, a w ostantim biale moze :).

 

uzytkownik - niestety nie wiem czy to taki zarcik z twojej strony, czy cynizm , ale bujna roslinnosc jest na zycenie klienta, wiec masz zonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności