Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

SWRSC - oświelenie główne oparte na IESach. W kinkietach są jedynie małe VRayLighty. W lampach w stropie dopasowane IESy z firmy http://www.iguzzini.com/. Maja lampy podobne w kształcie i rozmiarze do tych zastosowanych w stropie.

Cornelius Scipio - ostatnio jadę na niczym wyrafinowanym jak widać na załączonym obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kolorki to pewnie zasługa Lineara, mnie ciekawi jak używając Lineara kontrolować przepalenia :) Mi np. białe/jasne ściany tak się palą że muszę schodzić w Reinhardzie z Burnem do ~0,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exponential może być, jak niedawno temu Kub@ mówił, pokazał jak to ładnie wychodzi, dał przykładowe sety.. reinhard też może być, ma w sobie troche tego lineara, przepały kontrolowane burnem... ale u mnie to jakie takie, wiec czasem do reinharda dokladam LWFa. Ale aktualnie korzysam z exponentiala i zadowolony jestem.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter - nic więcej juz z gammą nie kombinuję. Tekstury wczytują się domyślnie tak jak MAX ma ustawione.

Dunuś - nie wiem ;P

Razer - zdecydowanie przyciemnij ten biały kolor a przepalenia się zredukują. Biały nigdy w naturze nie jest biały

 

Moim zdaniem nie ma znaczenia jakiego color mappingu czy gammy się używa, tzn color mapping ma ogromy wpływ na to co zobaczymy po wciśnięciu F9, ale nie jest tak, że jak ktoś nie stosuje LWFa to jest z góry skazany na gorsze rendery. Ważny jest zadowalający efekt końcowy. Ja jestem zwolennikiem prostoty rozwiązań i niekomplikowania sobie życia i to co pokazałem w poprzednim poście najbardziej mi odpowiada. Nie znaczy to jednak, że tak jest najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razer - musiałeś przeoczyć jednego ptaszka. Załączam poprawioną wersję moich ustawień;)

Zaznaczenie tej opcji powoduje nałożenie na wszystkie kolory i tekstury automatycznie gammy 2.2. Działa to trochę podobnie do: http://www.scriptspot.com/3ds-max/plugins/autogamma

Niestety u mnie skrypt autogamma na MAXie 2010 nie chodzi ale w MAXie 2009 śmigało aż miło. :)

Różnica między tym ptaszkiem a autogammą jest taka, że zaznaczenie opcji linear workflow nakłada gamme 2.2 na wszystkie materiały i tekstury a autogamma nakłada ColorCorrecta z gammą jaką chcemy tylko na kolor i teksturę w diffusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores: poprzednia wersja mi się dużo bardziej podobała, tutaj to jakoś... nie wiem... nie spójnie kolorystycznie wygląda. "Babciny ogródek" to pierwsza myśl, jaka mi wpadłą do głowy. ;)

 

Ryba: zależy co chcesz uzyskać: równy trawniczek przed domkiem to to nie jest. ;)

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi i o profile i o cały ganek ze stali. Nie mogę tu dać zbyt lustrzanych odbić bo by wyszedł nie ten materiał. Odbicia są mocno podbite IOR 4,4 i nie chce żeby w biel przeszły. O ile bok ujdzie to front jest zbyt jednolity :(

pressenter - no cudują mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dodaj jakiś bump (noisem nawet) - blacha będzie wtedy miała ciekawsze odbicia, albo IOR mapkę. W zasadzie wszystko zależy od tego co napisał pressenter - co chcesz osiągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było. Czas odświeżyć stare '' tematy '' ;)

 

LWF

 

Test który zajął mi ok. 1,5 godziny. Dodatkowo test DOF PRO.

Materiały potraktowane bardzo ''szybko''. Cała scena w trakcie ...

 

7bbcf5f1c873bfbdm.jpg

Edytowane przez Pinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobohome Bardzo ładnie, chodź widziałem podobne.;)

 

Pinero nie marudź ziom :)..Ręce to ty masz:) tylko cienko z czasem chyba:)

 

Pionix - czysto i schludnie, taka samo wyznaje ze efekt końcowy jest najistotniejszy, a czy jak. Itp. to już rozmowa dżentelmeńska:)

 

A tu wypociny sobotnio/niedzielne-przedszkole.. bardzo jasne, ponieważ pod druk.

 

44web_1.jpg

23web_2.jpg

68web_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim:) za przychylność, i cenne uwagi. Co do projektu to nie jest mój, wykonałem przysługę bliskiej osobie podjęcia się wizualizacji, owszem towarzyszyłem dywagacji..I dialogowi, kiedy powstawał ten projekt.

 

Jlidesign- dziękuje. Czy zabawa? Tak..Oczywiście jak by jej nie było zabawy to może byśmy widzieli tu biedronkę, może z dachówkom.?I wtedy by się posypała dyskusja, czemu w Polsce jest tak a nie inaczej, czemu nie ma tego typu obiektów jak na zachodzie, tej klasy? Wyleczmy się z tego zakompleksienia polskiego.. Czy zdajesz sobie sprawę, jakie przedszkola generują koszta.? A jakie przychody.?Dotacje? Nawet prywatnych przedszkoli.?Np.. Na „bananowych osiedlach”? Psychologowie..Małe grupy..Opieka nawet 18 godzina.? Lekarstwo dla dzisiejszych, za zarobkiewiczów..I pokazanie się w towarzystwie, do jakiego to przedszkola posyłają córkę/syna.. To grupa ludzi wyższa niż może ci się wydawać..Jeżeli ktoś patrzy trochę dalej niż za horyzont w biznesie to widzi luki w rynku:) a rynek ich nie lubi..Jeżeli rozumiesz, co ma na myśli, problem tkwi w myśleniu naszym, żeby wyjąc z koszyczka Pierw trzeba do niego włożyć.. A u nas zanim pomyślą o wkładaniu już chcą się obławiać po pachy..Wiec lepiej zorbie coś tańszego, bo niema na to popytu..? Właśnie tego tupu myślenie generuje ludzi, którzy przyczyniają się miedzy innymi do dzisiejszej, „ Jakość naszej Pol. Arch. ” jedyna, na co ich stać, to kupić zagraniczną gazetę i po komentować, czemu u nas ta nie ma.

„…zdrowie społeczeństwa można określić, jedynie poprzez zdrowie jego dzieci..” T.Ando.

To takie super skrótowe streszczenie dla ciebie, procesu myślowego, które się przełożyło na wynik tej formy budynku-Przedszkola.:) Oczywiście nie usiłuje narzucać tego myślenia-bo równie dobrze można to odebrać, jako herezje i utopijne myślenie, i podważyć na tyle sposobów ze synonimów by zabrakło...Ale warto się na tym zastanowić..Gorąco polecam.

 

Ponix –:) nic w przyrodzie nie ginie:)dzięki bardzo.

Edytowane przez arch515
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinero - głębia ostrości jak sama nazwa wskazuje odbywa się WGŁĄB a nie z lewej na prawą ;)

 

arch515 projekt super - co do obrazków - gdyby te wizki wrzucił jakiś noob to poszłoby po ludziach, że przepalone i bez kolorów światła nieboskłonu, ale jak to Twoje to widać, że przemyślana stylizacja ;) ale te cienie pod fotelami to trochę niezasadna obecność czarnych dziur.

 

SWRSC - extra wnętrze z rzeczką.

 

Co do LWF to jego wykorzystanie nie determinuje powstania fajnej wizki, co widać choćby na moich gniotach. Można czary z mleka robić na każdym colormappingu jak masz talent i wyczucie estetyczne. Wszystko kwestia wprawy i talentu.

 

Są ludzie, którzy kompletnie nie wiedzą jak działa silnik renderujący a rezultaty zapierają dech w piersiach. Są też tacy którym zbyt dużo informacji widocznie przeszkadza w radosnej twórczości. Jak mi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności