Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

grafik3d- ziomka widze:) a próbowałes kadrów z poziomu człowieka? bo te z lotu mi tak srednio leżą, moze wówczas by ten tort wyglądał lepiej?

ano widze KIELCOWO pozdro:)

 

Niestety kadry wybrane, nie mialem za wiele do powiedzenia, choc plyty marmurowe na front to moj patent, zaczelo to jakos wygladac ai daszek w tej eliptycznej kompozycji mial byc jak klatka przed wieżowcem z lat 80

Edytowane przez grafik3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafik3d - oj słabo. Ta jasna plama po prawej koszmarna. Raczej zaświeciłbym z drugiej strony, kamera w dół, ładne odbicie światła w szybie i wrzucił mebelki za witryny. Kamienice ze zdjęcia okropne. Obiecałeś je usunąć.

arturprx2 - ładna łazieneczka. Chrom tylko niezbyt chromowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafik3d - oj słabo. Ta jasna plama po prawej koszmarna. Raczej zaświeciłbym z drugiej strony, kamera w dół, ładne odbicie światła w szybie i wrzucił mebelki za witryny. Kamienice ze zdjęcia okropne. Obiecałeś je usunąć.

arturprx2 - ładna łazieneczka. Chrom tylko niezbyt chromowy.

 

kadru nie moge zmienic, a kamienice PODOBAJA sie, nie mam na to wplywu, ale mam wplyw na konto:) na dobra sprawe to po za daszkiem i marmurem, zmiana balustrad z rurek na szklo, alu na 4p , drzewka i przerobka frontu nie mialem nic do TALK

 

powtórzę sie ale TORT tylko swiczek brak

Edytowane przez grafik3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgazam się jeśli chodzi o światło, zaś jeśli chodzi o meble, to meble są wykonane z dokładnością co do centymetra w rozmiarach podanych przez producenta. Wina leży po stronie kamery, która zaburza perspektywę. Tylko drzwi są wzięte z buta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man no to skoro drzwi wzięte z buta to one robią zamęt - daj tu wysokość nadproża 205 - 210, tyle na pewno nie masz ;)

VS_ Nie będziemy się tu napinać ,ale w tym przypadku nie jest to plomba - bo jak sama nazwa wskazuje jest to wypełnienie luki pomiędzy istniejącymi już budynkami - w jednej pierzei. Wolno stojąca plomba polega na tym samym lecz nie łączy się z murami sąsiadów. Może w ujęciu urbanistyki miasta - tak, ale z drugiej strony co nie jest :) Interpretacja pojęcia - ja to widzę tak... koniec spamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freedom: swiecone bitmapa i vray sphere. Lakier to shellac.

Georgas: speculary odpadają, to jest sypka skałka więc nie odbija zbytnio - takie mialem założenie;)

Edytowane przez Kub@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man no to skoro drzwi wzięte z buta to one robią zamęt - daj tu wysokość nadproża 205 - 210, tyle na pewno nie masz ;)

 

Kurcze sprawdzilem i teraz mam drzwi na 208 ten wysoki komin ma 203 komoda ma 116 wszystkie wymiary zachowane, wiec problem lezy gdzie indziej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man: Mebelki to zapewne VOX, one faktycznie są paskudne w realu. Popraw teksturowanie tych obramowań, nie pamiętam czy VOX miał takie forniry w ofercie ale "czuję", że masz tam coś z mapowaniem. Ciemniejsze forniry na 100% obramowiania miały z fornirem góra-dół w ramie pionowej i tam wzór był drobny. Podnieś kamerę - te meble są trochę za duże jak na takie ułożenie (już to przerabiałem z ich zestawami). Może lepiej by się to prezentowało z tapetą z drobniejszym wzorem - same meble udają masywne i faktycznie robią takie wrażenie (szkoda, że tylko optyczne). Nie wiem, czy nie zrezygnowałbym z wysokich ozdób na komodzie. Ciężkie meble sobie wybrałeś - większość zestawów od VOXa trudno pokazać w ciasnych ujęciach, szczególnie jeśli pokazujesz tylko 2 elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jahred6 render fajny, ale.... :)

 

Oświetlenie sufitowe, model wygląda jak puszka. Widziałbym lampę klasyczną.

Ręcznik biało niebieski i zamiast szczoteczek kwiaty w wazonie najlepiej białe róże ;)

 

To tylko takie moje uwagi. Do renderu się nie czepiam, bo jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jlidesign dzięki, ale tutaj właśnie chciałem uniknąć formy -prezentacyjnej - kwiatuszki, kolorki, dywaniki itd. Myślałem o kwiatach, ale to zbyt duża i przyciągająca forma. Powrzucałem małe dodatki w różnych kolorach - żeby to "ożyło". Lampa, może masz racje, szukałem takiego modelu, finalnie wrzuciłem takie - specjalnie mi nie przeszkadzają :)

 

Morphe dzięki szefie! Właśnie zastanawiałem się nad brudkami tu i ówdzie, ale jednak to jest łazienka hehe, nie chciałbym żeby ktoś mi powiedział że brzydziłby się tam kąpać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Ewert to mój materiał, a textura przemalowana z cgtextures. Reflect 40 falloff, rglossiness 60, bump 5 , displace 0.5, Reflect 255, 255, 255, fresnel 1.6. Mogą to być jakieś głupotki bo testuje każdy materiał na żywca sugerując się jedynie wynikiem renderu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, wrzucam taki projekcik ktory dojrzewa pomalu, glownie chce sie poradzic o oswietlenie, bo wiadomo ze samemu po paru godzinach trudno to stwierdzic, wiec hopcy tylko swiatlo, ziarno jest plamy sa to wiem.....

 

ikea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie te studyjne obrazki wychodzą w Indigo, jak z czasami? np ten kwiatek?

 

a tu finał tego łupka - diffuse + bump + normal + displace wszystkie tileable.

 

 

lupek_knossos_3.jpg

 

teapot ma gdzieś 23cm wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLASTI

to rozmycie pierwszego planu kiepskie, rozmywa tez kawalek tylu poduszke na lozku itd. a i to swiatło z żaluzji bądź rolet jakies wyciete

jahred6

na mój gust textury arroway

Edytowane przez grafik3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter - ładne szkło i woda. Szkoda, że shadery kwiatka i pomidorka odstają. Ile się renderowały żeby pozbyć się noisa? Ja mam problemy ze szkłem w exteriorkach. Nie wiem czy to odbicia promieni czy co tak je kaszani że mam białe kropki na nich a używam szkła z ich biblioteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności