Skocz do zawartości

Pojazd 3D: moje pierwsze auto (maluch)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra - model ok, ale przednia szyba ma niewłaściwy kształt. Przy dachu, na środku jest również widoczny badziew - pewnie po dodaniu symetrii. Lakier niestety bardzo słaby. Jeżeli to ma iść do renderingu, to metoda nakładania w difuse zarówno lakieru jak i brudu oraz rdzy + jechanie na specular/reflection map jest niestety nie do przyjęcia. Tutaj aż prosi się o blending tekstur. Będzie z tym mniej roboty a efekt dużo lepszy, bo całe sterowanie ustawieniami warstwy odbywa się z poziomu danego materiału. Praktycznie nie ma już powodów żeby dla współczesnych rendererów łączyć warstwy na kanale difuse/specular/reflection. Kształt pęknięć od rdzy również do mnie nie przemawia. Podobnie z kolorem rdzy, która powinna być dużo mniej nasycona, mniej czerwona i ciemniejsza. Na koniec - rozdziałka tekstur - z tego co widze bardzo niska - ledwie poprawna dla renderingu w tych rozmiarach.

 

Mimo wielu słów krytyki, mam nadzieje że doprowadzisz obrazek do perfekcyjnej jakości. Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nieee no co wy standardowy kolor malucha to taki kremowy jest, który tak naprawde zawsze wyglądał jak dziesięcioletnia biała, tzn już pożółkła farba :P

 

co do rdzy to jest dziwna i jest jej zdecydowanie za dużo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc w odcienu czerwieni, bo nie od dzis wiadomo ze czerwone samochody sa najszybsze :P

 

Z ta rdza to rzeczywiscie nie dokonca.

Tzn jako zamierzenie to mi sie calkeim podoba, ale wykonanie tekstury poprostu lezy.

 

No i ten kolor.. :P

 

Pozdravki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem całego watku (swoja droga troche by mi zajeło), wiec moze kogos powtorze. jak 3dxtreme celnie wspomniał, lakier błyszczec sie na tym maluchu nie powinien. moze odpuść rdzę, a zamiast tego daj jakies shitowe, kiczowate winyle, płomienie, tribale, no nie wiem. ta żółć bedzie sie dobrze nadawać jako podkład:D w kazdym momencie razie coś niekoniecznie z gustem. wtedy lakierek bedzie pasował, a i pan w autku jakos nabierze rispektu ;)

pzdr

 

byłbym zapomniał - jest cool ;) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

Aniu tak zastanawiam się kiedy ty spędzasz czas wolny jak tu non stop są twoje coraz bardziej genialne prace!!!! nie wiem ja Ty to robisz??????

 

a kaszlaczkowi najbardziej będzie w żółtym no i czarna rejstracja, koniecznie!

pozzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lizusy ^^ nie no maluch super tylko lakier raczej nie powinien tak świecić jak jest zabrudzony ;) i dokończ inne materialy a i jeszcze poprosiłbym wersję czerwoną ;]

 

edit: aa i jeszcze opony by się czarne prydały ;] (fele też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruneq - on nie zniknie, obrazek będzie tuż przed zniknięciem.

 

DraB - proszę bardzo

(chociaż chyba się jeszcze za mocno świeci w porównaniu do prawdziwych ślimaków)

 

materiał: (mapki skalowane do 50% i oczywiście obcięte, w kolejności diff - bmp - spec - norm

materialyjx2.th.jpg

 

ustawienia sceny:

scenapx6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Ania że tak się dzielisz tym do czego Sama doszłaś (ustawienia, metody itp) napewno wiele osób skorzysta w tym ja:), świetny tutek "Making of: Syrenka" - podziwiam Cię (sposób robienia kosza powalił mnie rewelacja!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli moge wejsc w slowo to :P

 

1) bump + shadowbump (ktory sie wolno renderuje) ale dzieki temu bump jest peolniejszy

2) normal = szadowbump odrazu nie zwalniajacy renderu ;) jakosc taka jak na dispie zdradza sie tylko na "edgach" gdzie nie szarpie powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowbump jest chyba w brazilu i finalrenderze, (nie wiem jak vreju) poprostu, na bumpie dodaje cienie, dzieki czemu wyglada to jak disp, bo cien sie załamuje na wypukłosciach

 

moze nie jest to najlepszy przykład ale nie mam nic pod reka innego, mam nadzieje ze widzisz roznice :

 

shadow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba (!!!) choć na pierwszy rzut oka ten ślimak wydaje się za duży, z bardzo ściąga uwagę (wiem, że jest głównym bohaterem, ale mimo wszystko)... Pomysł fantastyczny, maluszek 1-sza klasa :-) Wygląda to czadowo :-P Szkoda tylko, że taki mały render...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe, swietna scenka sie zapowiada, widze ze droga Pani wykopala to z czelusci zapomnienia: ], i dobrze bo bardzo fajny pomysl,

Ja kadru bym nie ruszal teraz jest bardzo ok, jedyna zmiana jaka bym zrobil to delikatny lifting slimaka, zrobil bym mu takie falowane faldki przy samej ziemi wskazujace na ruch, reszta pstawy jest odpwiednia, odchylony do tylu z przerazenia, : ]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł i wykonanie ekstra!Naprawdę wielki szacun za koncepcje!Jedyne co bym zmienił to nieco stabilniej postawił malucha bo IMO on nie wjedzie na ślimaka tylko sie przewróci za chwile...no chyba że następny kadr będzie że tak się właśnie stało i ślimak miał farta i na przykład w jakiś sposób ociera pot z czoła bądź szczerzy się z radości!Pod obrazkiem dałbym napis np. Maluch + Dres za kierownicą = kolejny szczęśliwy ślimak!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności