Skocz do zawartości

Game Art : Newsy ze swiata Game-Dev'u & nowe gry


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wiecie moze czy jest jakaś gra która pozwala importowac modele tak jak san andreas i w dodatku obsługuje normale

sorry za OT ale nie chcialem robic nowego tematu na taką blachostke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mentaller: Taa, to rzeczywiscie robi wrazenie. Specjalnie sciagnałem sobie ten filmik w wersji HD po tym jak znalazłem na GoogleVideo. Cieakaw jestem jak robi sie łzy w realtime. Kto nie widział to naprawde polecam Heavy Rain realtime video. Kiedyś nawet miałem aspiracje by zrobić podobną scenkę w specyfikacji na nextgena ale oczywiście nie z takim rozmachem. Kto wie może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Spore, to według mnie będzie tak, że gra nie sprosta większości oczekiwoniom graczy i ich rozczaruje. Trochę z dystansem podchodzę do tej gry, bo to co do tej pory zostało pokazane nie jest imo zbyt ciekawe. Owszem, cały rozwój cywilizacyjny, to super pomysł, ale ta realizacja mi trochę nie podchodzi, albo te ich stwory z próbek filmowych sa aż tak nieciekawe wizualnie.

Byle by ta gra wymagała bardziej strategicznego podejścia niż zręcznościowego.

Ale oczekuję z niecierpliwością, oby to był hit na miarę tetrisa. :)

 

Co do Crysisa, to fajny benchmark znowu będzie. ;)

Tylko czemu ciągle się pchają w te krzaki. :D Przynajmniej fragmenty z lotniskowcem będą bardzo ciekawe.

Ehh, ale trzeba będzie kupić wreszcie grafę do tego.

 

EDIT:

A Supreme Commander, to będzie miazga do kwadratu. :D

Może być ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore jak oglądałem filmik gameplay sprzed roku to mnie oczarował, ale kiedy już przeszło do trybu "Plemienia" to według mnie porażka, potem miasta, i galaktyka. Ostatni tryb to coś w stylu "OK Dzięki że grałeś w naszą gre, teraz będzie już tylko nudniej więc masz swoje własne ufo i rozwalaj sobie co chcesz"

 

W dalszych częściach filmiku super był tylko zoom ukłąd słoneczny-galaktyka-wszechcświat;). To robi wrażenie ale grywalności nieurozmaica.

 

Gierka teraz wydaje mi się połączenie wszystkich simów, Maxima. Tyle że jest SporeSimsy są gorsze od Simsów, SporeMiasto jest gorsze od SimCity.

 

Takie wsumie Maxim w pigułce.

 

A Supreme Commander... mmmmmmmmmmm... co tu dużo mówić:D

 

 

Co do Crisisa: Buehehe! Vindows Łista!!! najmniej bezpieczny system operacyjny w układzie słonecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w morde kopane, jak moglem o tym zapomniec: DEVIL MAY CRY 4 i SILENT HILL 5: ORIGINS, uuuuf musze ochlonac, devil napewno bedzie wymiatal (ps3), ale silent, o jaaa powrot do korzeni 1 i 2 czesc, to bedzie cos! widzialem trailer, jak zwykle to w trailerach silenta malo co tam widac, oprocz obrazu z jakiegos telewizora sprzed wojny, tyle ze znowu widze tylko x360 i ps3, co jest, wszystkie hity uciekaja pecetom sprzed nosa, sprawiedliwosci nie ma.. no dobra ps3 i tak kupie, ale przeciez jak bede mial kupowac kazdy hit na ps3 (za 150-250zl) to sie zle skonczy.. btw. biora w polsce krew za kase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bioshock -> man, po screenach spodziewałem się więcej :/

 

No gobra, grafika piękniusia (zwłaszcza woda - jak zobaczę coś takiego w realtime to się chyba zmoczę ;) założenia niektóre nowatorskie, elementy RPG (choć to już było chociażby w ET) klimacik schyłku też wporządku... Ale jak dynamika rozgrywki będzie taka jak na tym filmie to cała gra sprowadzi się do podziwiania grafy i kontemplowania świata, bo przy takim tępie chodu i obracania się nie ma szans na skonstruowanie typowo zręcznościowej walki...

 

Powinni nad tym naprawdę mocno pomyśleć i wlać w tą produkcję odrobinę więcej zwykłej grywalności, bo jak na razie to leży i kwiczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puck, mogliby zrobić jakiś preloader do tej strony bo to co się dzieje to masakra.

EDIT:Po wyłączeniu dźwięku i przeczekaniu az raz się zaladuje można oglądać ;) Ciekawe, ciekawe, nie powiem. Tylko że taka bardzo niszowa wydaje mi się ta gieka (o ile takie coś wyjdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cos wygrzebalem (sam nie wiem z jakiego to servisu wiec moze juz ktos widzial)

 

 

'Game developers within Europe are being invited to join a new trade organisation. The newly formed EGDF will represent some 500 studios based across Austria, Belgium, Germany, the UK, France, Italy, the Netherlands, and the Nordic countries, with the goal of promoting and supporting the gaming industry. The EGDF is essentially a collaboration of a several smaller trade associations--Tiga (UK), APOM (France), GAME (Germany and Austria), Benelux' BGIn (Belgium, Luxembourg and Netherlands), Spelpan-ASDG (Sweden), Finnish Neogames (Finland) and Producentforeningen (Denmark). Chairman Fred Hasson wrote in a statement that although a growing number of countries are recognising the importance of games as both a cultural medium and a successful economic sector, rapid globalisation still means that there are tough challenges ahead. "The EGDF members believe Europe needs to respond swiftly to remain in the race, in particular promoting the creation of new intellectual property, updating workforce skills, and backing technological research and development," said Hasson.

 

http://www.egdf.net/'

 

psaoosa

 

ps. tak sobie mysle ze moze by zalozyc tutaj sticky watek z niusami ze swiata game-dev'u??

 

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz - kontraktowcow interesuje kasa - a z pobierznego przejzenia materialow na ich stronce (http://www.egdf.net/media.pdf) wynika ze mozna sie starac o jakies fundusze i inne pierdoly... wiec to nie do konca jest tak z podzialem na hobbystow i kontraktowcow (madrze byc i jednym i drugim naraz :)

 

pozooa

 

ps. tak czy siak warto zajrzec i poczytac...

 

[edit]

i tak sobie jeszcze pomyslalem ze to w sumie jest niezla okazja dla naszych wszystckich 'amatorskich grup developerskich' - mozna sie gdzies pokazac, w jakies drzwi stukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym aby było wiecej stickow niz tematow, ale jezeli naprawdę jest taka potrzeba i tak uwazacie przykleję na probę jezeli bedzie sie rozwijaj i bedą przychylne opinie uzytkowników zostanie.

 

Ftorek i taka prosba jeszcze pomysl nad jakas miniturka do watku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ogólnie fajny pomysł na wątek :) Mam nadzieję że coś się z tego wykluje i będzie co poczytać w wolnych chwilach ;)

 

Co do newsów to może ja zacznę: Ciekawy artykuł na temat wykorzystania tekstur porceduralnych w realtime:

http://www.bit-tech.net/gaming/2006/11/09/Procedural_Textures_Future_Gam/1.html

być może jest to technologia jutra jeżeli chodzi o teksturowanie w grach komputerowych... Tekstury proceduralne zajmują mniej miejsca niż zwykłe, a do tego nie "mydlą" nawet przynajwiększych zbliżeniach. Jestem tyleż zafascynowany tą technologią co przerażony że być może niedługo cała nauka photoshopa i tworzenia bitmap może okazać się zbędna... No, zobaczymy jak to będzie działało w praniu. Dodatkowo macie tutaj linka do firmy która szykuje nam tą rewolucję: http://www.profxengine.com/index.php?PAGE=GALLERY

 

źródło informacji: http://boards.polycount.net/showflat.php?Cat=0&Number=162628&Main=162602#Post162628

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności