Skocz do zawartości

Game Art : Newsy ze swiata Game-Dev'u & nowe gry


Hatred

Rekomendowane odpowiedzi

KLICEK - to był żart. Forum, na którym większość stałych bywalców zagląda tylko do wolnych dyskusji nie jest w stanie pomóc w wyrobienia czegokolwiek, nie mówiąc tu o prawdziwym warsztacie ;P A CoJ jako SP był super, natomiast multi to już zupełnie inna bajka, jakby zupełnie kto inny to robił. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cruszer masz racje i zgadzam sie z Toba, polskie gierki były fajne np. słynna gra Laboratorium komputerowego Avalon - Schizm ... niestety z nowymi technologiami jest tak ze wymagaja wiekszych nakładow przede wszystkim pienieznych, a w polsce o takowe trudno ;)

 

Z tego co sie orientuje to pcf został wydymany przez ThQ ;) itp itp, wiec jak widac nie brakuje rowniez pecha :/

 

Kuba oj oj :D przesadzasz troszkę, no ale nie mozna nie przyznac Ci rowniez racji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie Admni nie zabiją za to ale nawet jeśli ktoś chce zrobić już coś na poziomie to nie ma kasy...

 

ostatnio wyniki w Unii Europejskiej wykazały że w Polsce jest piractwo na b. wysokim poziomie...

 

CoJ jest spox, dostałem tą grę do karty graficznej :P bo pewnie nie było by mnie na nią stać... i jest spox...

 

jednak prawda jest taka że inni szukają trefnych źródeł na zdobycie takich gier...

 

Inna rzeczy że w porównaniu do Maluch Racer za 9,99 kupiłem Colina 4 za tą samą cenę i mam większą frajdę z gry...

 

looknijcie na to:

zakładka video jak kolo pokazuje jak się gra, polecam w 640x480

http://ps3.ign.com/objects/714/714044.html

 

edit:

rozwaliło mnie jak kolo zamienił się w beczkę i poźniej hawtował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

a ja to jestem wybredny jakis bo mi sie zadna poska gra nie podobałą i nie podoba ani chrome ani ten western od techlandu ani painkiler te ostatnie 2 to takie młodziezowe bez klimatu z małą miodnoscią a wręcz upierdliwoscią i schematyzmem, graficznie owszem trzyma to swaitowy poziom ale brak im tego czegos co przyciaga stąd tez na mojej polce gosci moze 20 lub wiecj pozycji kotre uwazam za pierwszą lige smutek mnie bieze tylko bo z ostanich 2 -3 lat nic nie zawitalo do tej 1 ligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze forum daje skilla ? ;) hehe gloood luck

To po co to forum? wiesz moze nie podnośi tak doszczętnie ale to zawsze coś jak niektórzy ludzie są nowi i chcą ulepszać swoje umiejętności, i inni urzytkownicy mogą zawsze takiej osobie pomóc, doradzić, chyba że myślisz że to forum jest tylko dla takich jak ty? którzy już nie podnoszą skilla bo chyba osiągneli 100 lvl :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum raczej srednio pomaga, sami sobie pomagacie, pracujac i sluchajac krytyki znajomych, mamy, taty, brata, psa, to jest podstawa. Forum spoko jest to jakas pomoc, ale bardzo okrojona, zobaczcie jak wygladaj posty, niekiedy nic w nich niema oprcz "nie podoba mi sie". Naprawde forum sluzy do chwalenia sie tym co sie robi/nauczylo (tak mi sie wydaje :P), nie mozna wymagac od kogos zeby komentowal i pisal co by poprawił i jak by to zrobil, no ale to wlasnie takie posty duzo pomagaja, a jest ich jak na lekarstwo :(

 

Forum jest dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

Matys zaczynajac od początku: kingpin, deus ex 1, redline, system shock2, silnet hill2, RTCW, max payne 1 i 2, nomad soul, carmagedon tdr 2000, mafia, gta 3 i vc, far cry, kroniki riddika, manhunt, half life 1, blood rayne 1, ut 2004, farnehait, call of cthulhu, moze jeszcze cos by sie znalazlo + pare bijatyk na pleya, wybredny jestem ale to jest moja 1 liga w która pogrywam co jakis czas reszta gier a wsumie przezucilem tego z 90% to takie sredniaki lub cieniaki na ogól poza "akszyn" nie wychodze nie liczac paru wciagajacych wyjątków : )

 

Ibanez grunt to widzec swiatełko w tunelu i za nim podąrzac to jest podstawa, ja dziele sprawe na 3 polki, niską srednia wysoką, będąc na niskiej kazdy kometarz i pomoc duzo wnosi do sprawy bo user stale dowiaduje sie czego nowego itd, problem zacyzna sie od srenidj polki bo tam juz nie otrzyma konkretych porad i pomocy lub racze rzadko i tu juz musi sam dzialc intesywnie , wyskoa polka ma to do siebie ze juz wogle brak osob do konkretnych konwersacji lub częstko zaczyna sie tu z kolei czepailsto o duperle, pamietam to z roznych tu wątków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Electronic Arts czyli znana każdemu firma produkująca jedne z najlepszych gier na świecie, zapowiedziała właśnie, że zamierza otworzyć nowy oddział firmy, tym razem na terenie...Rosji! a konkretniej Moskwy. Nowe moskiewskie studio zajmie się przede wszystkim lokalizacją topowych produkcji firmy, takich jak seria Need For Speed czy Fifa.

 

Rynek gier w Rosji wyceniony został na 250 milionów dolarów.

Kwota spora, jednak jeden z przedstawicieli EA twierdzi, że tamtejszy rynek rozwija się w zastraszającym tempie i już za 3 lata może być dwa razy większy.

 

Miejmy nadzieję, że wzrost sprzedaży gier przyniesie nam wiele nowych i naprawdę niesamowitych hitów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już niebawem każdy Rosjanin zainteresowany Need For Speed'em zakupić będzie mógł sobie grę w swoim rodzimym języku! Da swidanya! ;) "

 

słyszał ktoś o tym???

 

 

edit:

 

Atari prezentuje swój line-up na GC 2007

Każdy kto interesuje się zbliżającymi targami Games Convention , które odbędą się w Lipsku, zainteresuje się pewnie line-upem firmy Atari. Już 23 sierpnia bieżącego roku, firma zaprezentuje sześć wyjątkowych pozycji. Warto zaznaczyć, iż wśród nich znalazło się miejsce nawet dla polskiego Wiedźmina, który to nie znika z ust zarówno polskich jak i amerykańskich graczy już od dłuższego czasu.

 

Gry, które zaprezentuje Atari to:

· The Witcher [PC]

· Eternal Sonata [X360]

· Ace Combat 6 [X360]

· Dragon Ball Z : Budokai Tenkaichi 3 [Wii]

· Naruto : Ultimate Ninja 2 [PS2]

· Asterix at the Olympic Games [Wii]

 

 

 

 

David Jaffe rozpoczyna pracę w nowym studio

Człowiek dzięki któremu wcieliliśmy się w krwawego Kratosa z gry God of War czy twórca takich serii jak Twisted Metal - David Jaffe postanowił zakończyć z tego typu ogromnymi projektami i rozpocząć pracę w nowym niezależnym studio Eat Sleep Play. Nowy koncern tworzyć będzie tylko i wyłącznie na konsolę PlayStation 2 oraz PlayStation 3. " Prowadziliśmy rozmowy z wieloma wydawcami, którzy wyrażali chęć współpracy, jednak Sony to nasz dom. Jesteśmy dumni, że japoński gigant dalej chciał kontynuować z nami pracę, które na dzień dzisiejszy trwają już piętnaście lat".

 

Nowa firma zapowiedziała już Twisted Metal Head On, który to będzie portem z konsoli PlayStation Portable. Nowo powstałej firmie życzymy wielu sukcesów, oraz by karmiła graczy tylko towarem z najwyższej półki!

 

 

 

Football Manager 2008 przełomowym?

Każdy fan piłki kopanej oraz gier o tematyce menadżerów piłkarskich, z pewnością rozpoznaje markę jaką jest Football Manager. Najnowsza odsłona serii zatytułowana Football Manager 2008, która tworzona jest w studiu Sports Interactive, przyniesie wiele istotnych zmian.

 

Zacznijmy jednak po kolei, i tak oto tym razem, gracz dostanie możliwość przejęcia kontroli nad bagatela...5 tysiącami drużyn z całego świata! Zaznaczyć należy, że wszelkie zmiany jakie przeprowadzone zostały w tej odsłonie gry, są sprawką fanów wcześniejszych części, którzy służyli twórcą dobrą radą.

 

Zmianą którą zauważy z pewnością każdy fan serii będzie niemożność spauzowania gry, podczas meczu. Zabieg ten wpłynie przede wszystkim na realizm rozgrywki, gdyż odprawa przedmeczowa będzie dla Nas ostatnim kontaktem z naszymi zawodnikami.

 

Kolejną zmianą będzie motyw kadry narodowej, który w tej części serii będzie bardzo, bardzo obszerny. Nie tylko dostaniemy możliwość objęcia tejże posady. Takie czynniki jak wzajemne relacje między naszymi podopiecznymi czy szczegółowa selekcja wpłyną w pozytywny sposób na naszą karierę trenerską.

 

Ważną rolę odgrywać będzie również poparcie, jakim darzyć lub nie darzyć będą Nas kibice oraz zarząd czuwający nad każdym naszym ruchem.

 

Grafika również ulegnie znacznej poprawie, jednak gra nadal przypominać nam będzie typowy arkusz kalkulacyjny, znany chociażby z programu Microsoft Excel.

 

Gra ukaże się jeszcze przed Bożym Narodzeniem, więc dla każdego fana piłki nożnej, prezentem gwiazdkowym wręcz obowiązkowym, będzie Football Manager 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze witcher piekna promocne ma :) juz chyba nie moze sie nie udac :) trzymam kciuki.

 

A co do tej ea, szkoda ze w polszy nie załoza ;( przydało by sie tu takie studio z prawdziwego zdazenia klepiace gierki, bo talentow u nas pod dostatkiem i zaloze sie ze szybko opuscili by swoje dotychczasowe miejsca pracy ;) no i wreszcie z polski jakies hiciory by szły ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja klicek - szkoda, że w Polsce nie powstało to studio, ale fakt - tam też jest wielu zdolnych ludzi...

 

Co od CoJ'a: Cieszę się, że wogóle ktoś poruszył ten tytuł i że gra się podoba :) Z Polski wkrótce wyjdzie kilka gierek, ale miano "Hit" może dostać Witcher...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie można mieć wszystkiego. Ruscy mają EA, a my będziemy mieli tarczę anty rakietową :P

 

Co do Łiczera to mam jak zwykle mieszane uczucia :P Ale to nie mój klimat wole Science Fiction.

 

 

Też mam mieszane uczucia po tym jak napalałem się na "Two World", a jak zobaczyłem dzisiaj grę w akcji to zapał minął... A szkoda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolejny Indiana Jones!

 

Zarówno Lego Star Wars część pierwsza jak i druga okazały się sporym fenomenem. Dlaczego więc nie pójść dalej jeżeli chodzi o gry komputerowe czerpiące inspiracje z magii klocków LEGO?

 

Developer Gwiezdnych Wojen w wydaniu "klockowatym" zapowiedział, że pracuje nad kolejną produkcją, która opierać się będzie na tym właśnie motywie - Lego Indiana Jones. Wygląda więc na to, że sławny Indy powróci, lecz tym razem w bardziej zabawnej oraz bajkowej oprawie. Tytuł ten będzie już trzecim, jeżeli chodzi universum klocków LEGO ze stajni Traveller's Tales.

 

Przypomnę tylko, że na tym nie koniec, firma aktualnie pracuje jeszcze nad dwoma projektami, które prawdopodobnie będą równie świetne co gry wcześniejsze. I tak oto w roku 2008 powinniśmy zagrać w Lego Star Wars : The Complete Saga oraz Lego Batman. Niestety boli fakt, że żadna z wymienionych wyżej gier nie zasili biblioteki tytułów na PC, miejmy nadzieję, że twórcy jednak pójdą po rozum do głowy i szybko otrząsną się ze wspomnianych zamiarów!

Zobacz galerię z gry

LEGO STAR WARS II: THE ORIGINAL TRILOGY (XBOX360)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez względu na to jaki będzie finał tej gry, jesteśmy i tak za słabi żeby wypromować tą grę na poziomie Gothica...

 

Uważam że jeśli CD PROJECT RED wyciągnie wnioski z nauki jaką daje jej ten projekt to w przyszłości będą kolejne tytuły...

 

Mi się w szczególności podoba, bo to w pełni polska robota i za to cenie sobie tych chłopaków i kobitki też... :)

 

To nie jest kolejna cześć w której ktoś coś poprawia, udoskonala, tylko to pierwszy Polski tak duży projekt... więc krytyka powinna być konstruktywna oparta na podstawach, a ludzie którzy nie lubią tego typu gier będą pisać : "mi się nie podoba".

 

mniejsza już z tym gadaniem...

 

to jest duża szansa dla naszego rynku gier i zamawiam przedpremierową wersje...

 

szkoda że duża cześć polskich graczy tego nie doceni i poszuka innych źródeł niż sklep:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sojusz Rockstar Games i Sony niebawem zaowocuje?

 

Mimo tego, że to właśnie Microsoft wykupił sobie dodatkowe epizody do produkcji Grand Theft Auto IV, Sony nie wydaje się być tym zbytnio przejęte, gdyż Rockstar Games zapowiedział właśnie całkiem nową markę, która ekskluzywna będzie na konsoli PlayStation 3. Na oficjalnym blogu Sony przeczytać możemy wypowiedź jednego z pracowników firmy.

 

" Niezaprzeczalnym jest, iż seria GTA na konsolach Sony odniosła wielki sukces. Jesteśmy bardzo szczęśliwi iż dostaliśmy możliwość kontynuowania rozpoczętej już tradycji, jednak przyszłe efekty między Sony oraz Rockstar Games ekscytują Nas jeszcze bardziej. Oni serio stworzyć chcą produkcje, która pokaże rzeczywistą moc procesora CELL oraz zapełni cały dysk Blu-ray. Nasza umowa im na to pozwala. Takie posunięcie jest świetnym pomysłem zarówno dla Nich jak i dla Nas".

 

Ciekawi mnie ile Sony zapłaciło firmie, która odpowiedzialna jest za powstanie GTA. Wszystkich na koniec zapewniam, że nie chodzi tutaj o produkcję L.A. Noire, która to powstaje na konsole nowej generacji. Tytuł oraz tematyka najnowszego dzieła Rockstar'a jest jeszcze owiana tajemnicą.

 

 

Nowy Counter Strike!

 

Azja jest krajem w którym to produkcja Counter Strike nie jest zabardzo rozpoznawalną marką. Z tego względu twórcy produkcji, zapowiedzieli wypuszczenie gry na tamtejszym rynku, już po sporym liftingu i pod nową nazwą, która brzmi...Counter Strike Online.

 

Ostatnie słowo w tytule kojarzyć ma wspomnianą grę z gatunkiem MMO, który to na dzień dzisiejszy króluje na terenie Azji. Valve ma nadzieję przyciągnąć tym sporą liczbę klientów. Nexon jest natomiast wydawcą oraz twórcą gier MMO, który tym razem pomoże Valve w pracach nad grą.

 

" Wielką przyjemnością jest pracować razem z członkami ekipy Valve, nad produkcją Counter Strike Online. Możemy Was zapewnić, że najnowsza odsłona Counter Strike'a pozwoli na dalszy rozwój całej tej marki oraz na zdobycie nowych graczy".

 

Jesteśmy bardzo ciekawi jak wyglądać będzie najnowsza odsłona sławnego CS'a, mamy nadzieję, na coś równie dobrego co oryginał!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku po odbywających się targach E3 (w tym roku w nieco "ubogiej" scenerii) przyznano Game Critics Award, nagrody dla najlepszych produktów w poszczególnych kategoriach, przyznawane przez grono amerykańskich dziennikarzy pism oraz serwisów internetowych.

 

Rewelacji nie było, można powiedzieć że dość standardowe wyniki, i pomyśleć że 10 lat temu główną nagrodę zgarnął Metal Gear Solid, ach co to był za piękny moment. Wracając do tematu, poniżej znajdziecie listę wyróżnionych przez krytyków gier.

 

Najlepszy produkt pokazany na targach: Rock Band.

Najbardziej oryginalna gra: LittleBigPlanet.

Najlepsza gra na konsole: Mass Effect.

Najlepsza gra na PC: Crysis.

Najlepsza gra na handheldy: The Legend of Zelda: Phantom Hourglass.

Najlepszy sprzęt: Instrumenty do Rock Band.

Najlepsza gra z gatunku bijatyk: Virtua Fighter 5.

Najlepsza gra akcji: Call of Duty 4.

Najlepsza strategia: World in Conflict.

Najlepsza gra online: Halo 3.

Najlepsza gra sportowa: Madden NFL 08.

Najlepsze wyścigi: Burnout Paradise.

Najlepsza gra logiczna/casual: Rock Band.

Najlepsza przygodowa gra akcji: Bioshock.

Nagroda specjalna za doznania estetyczne: Killzone 2.

Najlepsza gra RPG: Mass Effect.

 

 

 

Czego to nie wymyślą twórcy gry by nagłośnić tytuł jeszcze w czasie tworzenia produkcji. Serwis Gran Turismo Center, który jak można wywnioskować z nazwy zajmuje się tematem serii GT opublikował ciekawe informacje na temat samochodów dostępnych w najnowszej piątej odsłonie GT.

 

Według redaktorów serwisu pojazdów ma być bagatela 10 tysięcy. Tak. Dziesięć tysięcy wozów, ale nie od razu. Podstawowa wersja GT5 ma zawierać w sobie wyłącznie 340 pojazdów, kolejne będzie można ściągać z Internetu jakiś czas po premierze. Za darmo? Tu mi traktorek jedzie! Chociaż nikt nic jeszcze nie ogłosił. Ciekawie przedstawia się opcja indywidualnego zamówienia wozu, polega to na tym iż wysyłamy do Polyphony zgłoszenie, uiszczamy odpowiednią opłatę i za jakiś czas dostajemy na twardy dysk swój wymarzony wóz.

 

Z serwisu GTC informacja równie szybko pojawiła się co znikła. Oczywiście nie znamy powodów takiego działania. Opcje są dwie, albo informacja była fałszywa albo prawdziwa i do akcji wkroczyło Polyphony.

 

 

 

A jednak. To co jeszcze nie tak dawno było niepotwierdzoną plotką dziś staje się potwierdzonym przez wydawcę faktem. Jak wiadomo Medal of Honor: Airbone ma mieć swą premierę już pod koniec tego miesiąca. A o demie było głośno już jakiś czas temu za sprawą redaktorów serwisu GameStar, jednak wówczas informacje te były czystymi plotkami.

 

Electronic Arts potwierdziło iż pojawi się demo nowego MoHa, i to już za kilka tygodni, co może oznaczać iż w demo będziemy mogli zagrać jeszcze przed oficjalną premierą produkcji. Najprawdopodobniejszy wydaje się termin około 20 sierpnia, poprzedzający o mniej więcej tydzień premierę gry.

 

Plik z grą będzie dostępny wyłącznie dla posiadaczy pecetów i Xboxów 360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak wiadomo tegoroczna edycja targów E3 nie spodobała się wielu graczom, recenzentom oraz samym producentom. Najwidoczniej jednak gdy jedna impreza umiera jej miejsce przejmuje kolejna. I tak najwidoczniej się stało. Tokio Game Show, które odbywać ma się 20-23 września będzie największą edycją od początku istnienia tych targów.

 

W tym roku na TGSie pojawi się aż 168 wystawców z całego świata. Oczywiście standardowo ujrzymy już wielką trójcę, Nintendo które ostatnio jest na topie, Microsoft którego w Japonii nikt nie kocha, i Sony, na którego konsole nie ma póki co gier, które byłyby wstanie ostro napędzić sprzedaż platformy.

 

Faktem, który cieszy jest to iż impreza ze stricte japońskich targów przeradza się w coś międzynarodowego, bowiem chęć w uczestniczeniu w tym przedsięwzięciu wyraziły także firmy, które z japońskim rynkiem nie mają za dużo wspólnego.

 

Tegoroczna edycja TGS będzie odbywała się równocześnie z Japan Internetional Contents Festiwal, która ma promować japońską muzykę, gry, filmy, mange oraz ogólnie japońską kulturę. Oczywiście spowoduje to iż oglądających będzie również więcej. Wg. przypuszczeń tegoroczne targi odwiedzi aż 180 tysięcy graczy z całego świata."

 

Lair opóźnione !

 

"Niestety. Jedna z ciekawiej zapowiadających się produkcji na konsole PS3 zalicza opóźnienie mimo że jeszcze nie tak dawno ogłoszono iż premiera gry będzie miała miejsce już 18 sierpnia. SCE postanowiło opóźnić premierę o całe 3 tygodnie.

 

W chwili obecnej oficjalną datą premiery jest 4 wrzesień. Jak wiadomo firma odpowiedzialna za Lair utrzymywała iż prace nad grą zostały zakończone a sama produkcja trafiła do tłoczni. Jednak w ostatniej chwili podjęto decyzję o wstrzymaniu wypalania płytek, gdyż Factor 5 postanowiło wprowadzić parę zmian do systemu odznaczeń oraz rankingu najlepszych graczy.

 

Oczywiście jak to często bywa w takich momentach, w sieci zaczęły powstawać coraz to nowsze teorie spiskowe na temat omawianej obsuwy. Oczywiście fani gry wierzą w zapewniania producenta, jednak przeciwnicy Sony rozgłaszają że Factor 5 dostało dodatkowy czas na poprawienie sterowania, które zostało już skrytykowane przez zachodnich recenzentów , którzy położyli swoje łapska na finalnej (jak się wówczas wydawało) wersji programu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlatOut rox. mam obie części i czekam na carnage... na jutubie są filmiki z dema z iks-boksa i mi sie wydaje że to tylko prezentacja nowej wersji silnika graficznego i fizycznego, bo stunty te same i nic nie zmienione(tylko że np. żabki w dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności