Skocz do zawartości

Teczka 2D: maroński


maronski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 361
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć wszystkim!

Jak zwykle przepraszam za długi niebyt na forum na którym pojawiło się ostatnio sporo świetnych prac.

Postaram się nadrobić te zaległości. W międzyczasie też działałem ale nie było czasu by uzupełnić teczkę. Kurcze, do zrobienia apdejtu na forum potrzeba parę godzin czasu. Przymulasta pogoda pomogła mi dziś to ogarnąć.

Mam nadzieję, że nadrabiam tym wątkiem.

Bardzo mi miło, że mogę pokazać ostatnie robótki i w końcu podmalówki do „7 bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego przy których pracowałem z Tomkiem Bagińskim dla PI.

Pozdrawiam i zapraszam.

Heeeeej!

 

helkules1.jpg

 

merlinn.jpg

 

lovetih.jpg

 

okadkamag.jpg

 

Okładka do Romy eterny i sam mistrzu - Robert Silverberg. Musiałem go wrzucić bo to spojrzenie na grafę śmiesznie wyszło:).

 

rome6.jpg

 

sea.jpg

 

arturro.jpg

 

wiato.jpg

 

teranezja4.jpg

 

A tu 3 cyberpunkowe speedy. Na każdy poświęciłem koło 3-4 h

 

tomas3sztuki.jpg

 

valek2.jpg

 

wrak.jpg

 

bounty.jpg

 

Taki odgrzany kotlecik z czasów starwarsowych.

 

czarownicat.jpg

 

I podmalówki do "7 bram Jerozolimy"

 

penderrro1.jpg

 

penderrro2.jpg

 

penderrro3.jpg

 

penderrro4.jpg

 

penderrro5.jpg

 

penderrro6.jpg

 

penderrro7.jpg

 

penderrro8.jpg

 

penderrro9.jpg

 

penderrro10.jpg

 

 

Pozdro!!!

Edytowane przez maronski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i krytykę.

voxmortem, dzudzu - merci.

miriam - dzięki. Miałem tego więcej ale zrobiłem selekcję znając poziom maxa :) Król się zaplątał niepotrzebnie.

Morbid, masz)rum - święta racja z tym królem. Ale tekst Marcina o pijanym królu mnie po prostu rozwalił:) :) :) On wygląda nawet tak jakby się najarał :) Będę wrzucał prace w WIPach, żebyście mi czasem parę rzeczy uświadomili bo teraz to musztarda po obiedzie.

aspenboy - faktycznie skróty lipne, taką niewdzięczną pozę mu wybrałem. A w ogóle to wiecie, że z postaciami to u mnie drętwo czasem...

 

Tak to jest, że przy lubianych zleceniach daje się więcej z siebie tak jak było w przypadku Pendereckiego. Wymuszone tematy gorzej mi wychodzą i nie ukrywam jadę często automatem.

 

Tu jest zwiastun do 7 bram, nie wiem czy Tomek mnie nie zje za ten link:

Nie wiem czy w sieci gdzieś śmiga film. Wkleiłem bo chłopaki w postprodukcji świetnie poruszyli moje obrazki i nadali mega klimatu. Szacun!

 

Pozdrówa dla wszystkich!

Edytowane przez maronski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podmalówki są według mnie naprawdę dobre. Szczególnie 1 i 6 rząd - ktoś mógłby powiedzieć, że bardziej puste w porównaniu z resztą prac - ale to pole do pracy dla wyobraźni. Przynajmniej dla mnie nie zawsze przytłoczenie detalem działa na korzyść. Klimat to naprawdę mocna strona tych prac - a jeśli są jakieś techniczne niedociągnięcia - to ogólna "siła rażenia" obrazu pozwala o nich zapomnieć.

Bardzo podoba mi się, że mimo opierania się na fotografiach, co u wielu ludzi wywołuje ambiwalentne uczucia (w tym u mnie), nie trzymasz się kurczowo tego co widzisz, a tworzysz nowe światy traktując te zdjęcia jako surową materię do przetworzenia, a nie jakiś wzorzec rzeczywistości.

Co do okładek - podejrzewam, że są takie jakimi chciał widzieć je zleceniodawca, co niestety nie zawsze dobrze wróży ilustracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne prace... Obserwuję Cię na digarcie ale tam większości nie ma... Chciałam napisać, która najbardziej mi się podoba, ale nie mogę się zdecydować... :p naprawdę genialne :) max gwiazdek ode mnie :) czekam na dalsze prace!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje oddanie własnemu stylowi i to jak go pielęgnujesz jest godne podziwu. Muszę przyznać, że należało by cię na tej płaszczyźnie porównać np. do Gigera. Ładne prace. Świetnie ci Enviry wychodzą, ekstra kolory i bardzo klimatyczna gra świateł. Trochu szkoda, że w 7Bramach nie udało się w pełni oddać tego co jest ukryte na twoich ilustracjach (chociaż pewnie uproszczenie grafiki przez PI ma swoje praktyczne przyczyny...)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić o tych pracach to cieszą się dużą popularnością, co widać np. po opiniach na digarcie... Dużo rzeczy wcześniej pisałem, musiałbym się teraz powtarzać...

Napiszę, że ciekawią mnie dwie sprawy - jedna to taka, że gdzieś czytałem że sam malujesz kolory - to dalej tak jest że wszystkie kolory tu są zrobione ręcznie na osobnej warstwie nad kolażami fot i 3d w mono ? Druga kwestia, to zastanawiam się skąd bierze się fotografie do takich komercyjnych prac... Kupuje się w specjalnych sklepach internetowych ? Widziałem takie strony, ale foty tam nie były zbyt tanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Postaram się wrzucać na bieżąco teraz.

SBT77 - kolory nie są robione ręcznie na osobnej warstwie. Po prostu jak mam jakiś obiekt 3d lub kawałek foty to desaturuję go do 30% i podkręcam kolor własny balansem. Czasem trzeba wyciąć pewien połączony obszar, znów zmniejszyć nasycenie i podkręcić. Robię to tak długo aż mi przypasuje wszystko. Co do fotek to dużo rzeczy pstrykam samemu ale czasem trzeba coś "pożyczyć" Robię to niegroźnie mam nadzieję bo z jakiejś fotki z googli biorę np. dach a z innej okno - wyginam je kombinuję zniekształceniami. Jeśli potrzebuję postać to głównie ze stoków.

Pozdrówa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ TOMASZU TOMASZU!! :) Nieładnie tak zasypywać kolegów tak wysokiej klasy prackami! Jeszcze gotowi pomyśleć, że powinni równać do Twojego poziomu i co? I czeka iż życie w pogoni za nieosiągalnym.. dolina murowana ;)

 

żarty żartami - świetnie popatrzeć jak produkujesz tony dobrego - tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Wydaje mi się, że tutaj chodziło przede wszystkim o koncept strojów - a jeśli tak, to po co picować postacie ? Poza tym, mnie one się podobają chociaż faktycznie wyglądają na 3d.

Są większe wersje tych prac, które poszły na okładki ? Bo same okładeczki z daleka fajnie wyglądają, ale trochę to małe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak późno piszę.

emmilius - Racja to poser. a co do okładek fantasy to dzięki dzięki.

SBT77 - Chodziło o koncepty strojów. Modele były długo podmalowywane. Zarost włosy oczy usta to wszystko ręcznie. Nie mogę jeszcze wrzucać dużych wersji tych okładek. Sorki. Nie ma nawet zapowiedzi o tej serii.

Pisałem, że coś wrzucę i wrzucam. Dziś trochę zielono:)

Pozdrówki!

okok.jpg

 

okejokej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne do czego bym sie przyczepił to do ręki tego kolesia na dole. Imho wygląda trochę plastikowo, może jest zbyt płaska, może na dłoni się robi zbyt wybledzona :? coś chyba z nią jest nie tak. Ale ogólnie to świetny klimacik! Bardzo podoba mi się materiał tej roślinki i użycie teksturek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję umiejętności, dorobku, warsztatu graficznego. Jednak jeśli chodzi o moje zdanie w Twoich pracach brakuje świeżości, klimatu. Wydają mi się kiczowate i w najwyższym stopniu plastikowe. Prezentując wysoki poziom techniczny porównałbym Twoje prace do wysoko budżetowych filmów hollywoodzkich w zestawieniu z ambitnym, dobrym kinem. Więc z jednej strony robią wrażenie, ale niekoniecznie pozytywne. Czy możesz podrzucić jakieś niekomercyjne prace, albo rysunki odręczne? Ale tak jak pisałem na początku, gratulacje warsztatu graficznego. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 bram jerozolimy ma jakis klimat widać, że potrafisz pracować pod zlecenie, reszta to straszna cepelia. Ogólnie poza filrtowaniem w photoshopie to chyba wiele przy tych pracach nie robisz, bo nawet kompozycji nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chętnie zobaczył Twoje bazgroły, szkice, koncepty ale prywatne i na dzień dzisiejszy. Bez zleceń, pośpiechu, robienia pod publike. Free your mind, itp. itd. luźne szkice bez detali. Robisz/masz czas na takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Emmilius niestety nie mam fajnych szkiców. Jedyne co robię na początku pracy to szybkie rozrysowanie perspektywy i zaznaczenie najważniejszych rzeczy na obrazku. Z doświadczenia wiem że to co zakładam na początku zmienia się w trakcie tworzenia i wolę być otwarty na te zmiany i oszczędzam sporo czasu.

"Bez zleceń, pośpiechu, robienia pod publike" - ja za tym tęsknię ale nie mam kiedy tego realizować. Pod publikę nie robię - robię dla innych, zlecenia. Każdy chce coś innego więc staram się dopasować. Ludzie mi ufają pod względem terminów i trafności tematu.

 

Do kolegi który odgrzebał moją teczkę: Miałem sporo olejnych obrazów które wrzucałem wcześniej na forum. Teraz pracuję szybko i komercyjnie, korzystam z dobrodziejstw jakie daje mi z każdej strony komp a jak mi się znudzi będę ot choćby sadzić marchew.

 

Misiek: Kurde przebiję te cholerne bramy jak będę miał luz dla siebie a ty zrobisz nowego aliena ok?

 

ola-f napiszę Ci tak na serio że za stary jestem na takie zaczepki.

 

Pozdrówki Panowie i gorąco nie dziękuję za odgrzebanie teczki.

Edytowane przez maronski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy ze jest "cos nie pod publike"?? ja to rozumiem ze jest to cos takiego co tylko autorowi sie podoba... wiec może sobie rysować sam dla siebie i chować do szuflady... jak dla mnie te prace są bardzo dobre, nie bede sie absolutnie rozwodzić co ja bym zrobila a czego nie, co bym zmienila a co zostawila bez zmian... to bez sensu..wizja, wykonanie, wyobraznia - świetna:) gratuluje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update teczki.

Pozdrówki!

 

50083043.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

87622161.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

59734314.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

20057203.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

89476398.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

64973917.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

13210536.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

firstring1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

45816885.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

40355351.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

63246518.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

61851038.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

35572596.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

37768566.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

83043774.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Edytowane przez maronski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim fanem tego co robisz. Nie patrzę technicznie, foty, pozery itp. Tutaj można mnożyć zastrzeżenia, jak ktoś lubi je mnożyć. Są też potknięcia w szczegółach, technikach... można się ich doszukiwać - jak ktoś chce.

Dwie rzeczy są jednak w tym co tworzysz takie, które sprawiają że pierwsze ze zdań, które napisałem ma rację bytu.

Pierwsze - masz łatwo rozpoznawalny styl. Nie znam na świecie wielu twórców którzy przedstawiają rzeczy w podobny sposób. Może dlatego że jako jeden z nielicznych twórców robiących obecnie w CG nie masz aż tak silnych korzeni w popularnym nurcie promieniującym z Hollywood, natomiast inspiracja polskim realizmem fantastycznym jest absolutnie oczywista. Właściwie kolorem działasz w tym kierunku co Siudmak, a fakturą, formą coś jak Beksiński.

Jasne - nie uważam tego za wysoką sztukę, raczej taką sztukę chodnikową, dla mas, ale podświadomie czuję, że jako jeden z niewielu ludzi tworzących CG robisz to szczerze i tak od serca. Jest to autentyczne, tak jak bywa że autentyczny jest raper walący co mu leży na duszy, a nieautentyczny jest muzyk po wyższej szkole muzycznej grający szopena tak jakby czytał książkę telefoniczną.

Druga - masz człowieku nieprzeciętną wyobraźnię. To wcale nie jest łatwe żeby wymyśleć. Obecne CG się tym po prostu dławi. Dosłownie zżera własny ogon - każdy kopiuje od każdego, właściwie robi się taka papka, że po setnym obejrzanym obrazku już nie wiem kto jest autorem czego.

W sumie jest wielu ludzi pokazujących rzeczy lepsze technicznie, ale autentycznie mi imponuje, że robisz większość rzeczy po swojemu.

 

Z tych ostatnich rzeczy podoba mi się ostatni obrazek w ostatnim secie (plansza z modelami statków). Fajny design, coś jak połączenie epoki wiktoriańskiej ze sci-fi. Pewnie w steam-punku czułbyś się bardzo dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne CG się tym po prostu dławi. Dosłownie zżera własny ogon - każdy kopiuje od każdego, właściwie robi się taka papka, że po setnym obejrzanym obrazku już nie wiem kto jest autorem czego.

 

świete słowa SBT77! ja wlasnie ostatnio jak robilem swoje rzeczy do portfolio i nie chcialem na jana kopiowac od innych bo tez uwazam ze to najgorsza droga z mozliwych; ale jesli wiązesz z tym jakas przyszlosc to bedziesz musial to niestety robic bo przeciety janek nie wie czy to na co patrzy jest dobre niesety... mozesz mu dac jakas perełke ale on z niej zrezygnuje na rzecz jakiegos tandetnego i na 1000 sposobow walkowanego juz efekciarskiego motywu... to temat na bardzo obszerna dyskucje bo inspirowanie sie pracami innych, i nauka od nich to bardzo dobra rzecz, ale sa granice... "kazdy spiweac, moze troche lepiej..." nie bede tego parafrazowal :) soras za offtopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności