Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

akcja.jpg

 

normal_Obywatel%20026.jpg

 

normal_Obywatel%20023.jpg

 

normal_Obywatel%20050.jpg

 

Wczoraj na mieście zanotowano rozruchy. Zaczęło się na przedstawieniu w zakładzie dla

schizofreników paranoidalnych, gdy ktoś krzyknął: "Uważaj, jest tuż za tobą"!!!

* * *

W Australii skrzyżowano koalę z kangurem. Biedne zwierzę zasnęło w czasie skoku i się rozbiło...

* * *

Seks bez miłości...Okropność! Jak Boże Narodzenie bez pisanek...

* * *

Masz coś do mnie? - pyta wiatrak piernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie zmachalem :D a tak powaznie ja na nikim nie siedze tylko mam dzis zly humor :D Master ciebie misiu nie tykam :* Kome ciebie tez nie bo wiekszy jestes :P

 

ps. a tak na powaznie Mloda to chyba fora pomylilas, nic nie wnosisz w to, gadasz tylko o rzeczach godnych chatu, a to jest forum zwiazane tematycznie z grafika jak by nie bylo i poprostu tak wyszlo, nie chcialem urazic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija właśnie 15 lat od momentu nawiązania w Polsce po raz pierwszy łączności w protokole IP: 17 sierpnia 1991 r. Rafał Pietrak, fizyk z Uniwersytetu Warszawskiego, nawiązał łączność w oparciu o protokół IP z Janem Sorensenem z Uniwersytetu w Kopenhadze. Moment ten jest uważany za symboliczną datę narodzin polskiego internetu.

 

Ten pierwszy skromny jeszcze kontakt był efektem kilkumiesięcznej współpracy Rafała Pietraka przede wszystkim z Krzysztofem Hellerem - fizykiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która miała na celu właśnie wprowadzenie internetu do Polski. Dużą rolę odegrało też powołanie do życia wiosną 1991 roku NASK, pierwotnie jako Zespołu Koordynacyjnego Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej przy Uniwersytecie Warszawskim. Misją zespołu było zorganizowania łączności komputerowej dla polskiego środowiska naukowego i akademickiego.

 

Wcześniej, już od 1989 roku trwały starania grupy entuzjastów z polskiego środowiska naukowego i akademickiego o przyłączenie Polski do EARN (European and Academic Research Network) - europejskiego odgałęzienia sieci BITNET (Because It's Time Net) oraz spontaniczne działania na rzecz przełamania amerykańskiego embarga na eksport nowoczesnych technologii komputerowych i telekomunikacyjnych do krajów byłego bloku wschodniego.

 

W działaniach tych aktywny udział brał obecny dyrektor NASK Maciej Kozłowski, który wspomina: - Pełne dołączenie Polski do Internetu światowego nastąpiło dopiero ok. 20 grudnia 1991 roku, kiedy to "podniosły się semafory" po stronie USA, dając nam dostęp internetowy na cały świat. W tym momencie nasz internet obejmował sieci lokalne na Wydziale Fizyki UW (ok. 40 komputerów) i w Obserwatorium Astronomicznym UW (ok. 10 komputerów), w Centrum Astronomicznym PAN (ok. 20 komputerów), w krakowskim Instytucie Fizyki Jądrowej (ok. 10 komputerów) i pojedyncze komputery w Uniwersytecie Jagiellońskim, w krakowskim "Cyfronecie", w Toruniu, w Katowicach i oczywiście centralny węzeł łączności, ulokowany w budynku Centrum Informatycznego UW. Szykowała się jednak już do podłączenia duża sieć kampusowa Politechniki Warszawskiej, przy tworzeniu której zastosowano łącza światłowodowe, trwała budowa podobnej międzyuczelnianej sieci kampusowej w Krakowie.

 

Z punktu widzenia rozwoju polskiego internetu najważniejszą sprawą była podjęta 11 czerwca 1993 roku decyzja Komitetu Badań Naukowych o budowie Miejskich Sieci Komputerowych w jedenastu ośrodkach akademickich: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Katowicach/Gliwicach, Łodzi, Szczecinie, Rzeszowie i Lublinie. Liczba tych ośrodków została później zwiększona do 21. Przyznano także środki na rozbudowę szkieletu sieci NASK w Polsce.

 

Budowa niektórych z tych sieci przebiegła imponująco. Największa spośród nich - warszawska sieć metropolitalna WARMAN - została zbudowana w technologii ATM jako jedna z pierwszych sieci rozległych w Europie. Z kolei krajowa sieć NASK była pierwszą w Polsce siecią Frame Relay i została oddana do użytku o wiele wcześniej niż analogiczna sieć Telekomunikacji Polskiej.

 

Pierwsze ogólnopolskie badanie społeczności internautów zostało przeprowadzone na zlecenie NASK w październiku 1995 roku. Wyniki tego sondażu były przez długi czas jedynym źródłem wiedzy o polskich użytkownikach sieci. W owym czasie społeczność ta była nieliczna i mało zróżnicowana pod względem społecznym - z internetu korzystali głównie mężczyźni z wyższym wykształceniem, w większości pracownicy naukowi, w związku z czym dziennik "Rzeczpospolita", komentując wyniki badania, określił polski internet '95 jako "sieć wykształconych mężczyzn". Ta sama "Rzeczpospolita" podała we wrześniu 1995 roku, że ...do końca tego roku liczba komputerów przyłączonych do sieci NASK sięgnie 40 tys., a liczba użytkowników 200-400 tys. W tym miejscu warto wspomnieć, że zapowiedź gazety sprawdziła się szybciej: już w październiku 1995 roku liczba użytkowników internetu w Polsce osiągnęła pół miliona.

 

Maria Baranowska, kierownik Zespołu Public Relations NASK: Rozwój polskiego internetu był pierwotnie związany - podobnie jak to miało miejsce w innych krajach - z zaspokajaniem potrzeb środowiska naukowo-akademickiego. Poza nim niewiele osób wiedziało, co to jest internet i do czego może służyć. Dlatego w pierwszych latach naszą promocję w NASK skupiliśmy na propagowaniu wiedzy o sieci i możliwościach, jakie stwarzała. Naturalnie, w tamtych czasach nie wszystko mogliśmy przewidzieć, ale w pewnych momentach czuliśmy, że mamy do czynienia z przełomem. Było tak, gdy w czerwcu 1994 roku na targach komputerowych w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się oficjalny pokaz polskiego serwera WWW, który powstał także na Wydziale Fizyki UW z inicjatywy innego naszego współpracownika - pioniera i entuzjasty internetu, Jacka Gajewskiego. Na serwerze tym przez kilka lat funkcjonował przodek wszystkich polskich portali - Polska Strona Domowa, czyli Polish Home Page.

 

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,60070,3541515.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini revolwer od swiss-a strzekla prawie jak prawdziwy ale nie wiadomo czy można coś tym zabić poza robakami ;-D

 

rev_main.jpg

rev_jeans.jpg

 

a tu link do strony producenta

 

link

 

 

David Copperfield znalazł fontanne młodości na kupionej przez siebie wyspie na bahamach

zatrudnił biologów i geologów aby to zbadali

już niedługo będzie woda butelkowana Davida Copperfielda ;-)) odrobina magii na codzień ;-))

 

link

 

 

darmowy emulator nintendo ds No$Gba v2.3

 

sciągnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy na cd radio

 

1 - Kocham ten odcinek drogi

2 - Ja też, trzęsie jak na byku

1 - Ale przynajmniej nie zasnę od tych wstrząsów

3 - A ja mrugać nie muszę bo mi powieki same skaczą

 

* * * * *

 

1 - Mobilki te miśki z 78 to się zwijają

2 - Pojechali sobie?

1 - Światła włączyli jak ich przejechałem.

3 - Kolego jak ich przejechałeś to już nigdzie nie pojadą.

 

* * * * *

 

1 - Hamuj stary hamuj bo lepper przede mną wyskoczył (czyt. traktor)

2 - Ufff dzięki bo prawie bym ci w tyłek wjechał!!!

1 - Ty spójrz na niego jak go będziesz wyprzedzał jakoś burak podobny do tego z wawy

2 - Faktycznie tylko jakiś blady taki

1 - Hmm to trza mu talon na solarium wręczyć

 

* * * * *

 

1 - Mobilki jak dróżka do Warszawy

2 - Czysto miałeś kolego

1 - Dzięki. Jak pomykasz do Warszawy to też czysto

.........

2 - Kolego to gdzie ty jedziesz?

1 - No z Warszawy, a co?

2 - To po co ci sytuacja na drodze do W-wy

1 - Bo ja nie chcę mandatów płacić

 

* * * * *

 

1 - Kolego z Dafika powiedz temu co stoi obok Ciebie żeby włączył radyjko...

2 - Już kolego...

(sekunda i na radyjku)

2 - Rafal włącz radyjko

 

* * * * *

 

1 - Mobilki misiaczki na 390 stoją

2 - Te misiaki to jakieś tropikalne... na pełnym słońcu stoją już z godzinę

3 - Eee to polarne, właśnie się aklimatyzują

 

* * * * *

 

1 - Koledzy muszę stanąć na chwile a nie wiem gdzie.

2 - I po to blokujesz "19"-tkę ?? Stań se w krzakach jakichś.

1 - Ale tu nie ma krzaków, pytam się o jakąś stacje albo parking

2 - No to nie ma

1- Choroba

3 - A kup se pampersy i nie blokuj kanału

 

* * * * *

 

1 - Ogólny Starogard, ogólny Starogard

2 - No dawaj ogólny.

1 - Możesz mi powiedzieć jak się piszę łyżka i nóż jakie "u" i "ż" czy "rz"?

2 - I ty ogólnego wołasz żeby takimi pierdołami eter zawalać, podjedź sobie do najbliższego przedszkola a tam ci na pewno powiedzą

 

* * * * *

 

1- Jacek w lewo mieliśmy dać!

2 - To czemu nie dajesz... widzę, że masz kierunek wrzucony ale prosto jedziesz to za tobą jadę

1 - No wiem ale na pasach szła taka fajna laseczka po drugiej stronie i się zagapiłem

2 - No ty zboczeńcu jeden, zobaczysz powiem twojej zonie

 

* * * * *

 

1 - Mobilki uważajcie na trasie do Tczewa jedzie pijany nieoświetlony rowerzysta i ciągle zmienia pasy.

2 - Przecież do Tczewa jest jeden pas.

1 - No właśnie!!

 

* * * * *

 

1 - Mobile, mobile jak mnie słychać?

- ....

1 - Mobile, sprawdzam radyjko, jak mnie słychać?

2 - Jak Papcia Rydzyka kolego, głośno i wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności