Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

rozwaliłeś mnie tym info - a już kompletnie

 

Okazało się, że to brat bliźniak Hindusa, który został uwięziony podczas życia płodowego w ciele swojego brata.
xD

 

Kazdego dnia czlowiek traci okolo 100 wlosow poraztajacych glowe, co daje ok.36,500 w ciagu roku, ale nie obawiajcie sie to nie wiele ze wszystkich 100,000 wlosow na glowie.

 

Podczas kichania powietrze opuszcza nasze pluca z predkoscia 100mph czyli ok.166 kmh

 

Popiol po kremacji ciala wazy ok. 4,5kg

 

Czlowiek potrafi przetrwac dluzej bez jedzenia, niz bez snu. Bez jedzenia mozna przezyc kilka tygodni, bez snu ok. 10 dni.

 

Przecietnie czlowiek podczas swojego zycia wypija 4 300 litrow wody.

 

Noworodki przychodza na swiat z 300 koscmi, jednak dorosli posiadaja ich tylko 206.

 

Twoje serce uderz 37,000,000 razy wciagu roku, a ciagu przecietnego zycia 2,5 biliona razy.

 

Kazdy centymetr kwadratowy twojego ciala jest zamieszkaly przez 32 miliony bakterii.

 

Najdluzszy organ wewnetrzny to jelito krotkie. Mierzy okolo 66 m?

 

85% mozgu to woda (reszta chyba sloma)

 

300 milionow komorek ludzkiego ciala miera kazdej minuty.

 

Masa zluszczonego naskorka w ciagu roku moze wynies ok. 0,75 kg. Po 70 latach stracimy 52 kilogramow naskorka.

 

Co 27 dni dochodzi do wymiany naskorka na calym ciele czlowiek co daje prawie 1000 nowych "skor" przez cale zycie.

 

Twarz potrzebuje 17 miesni aby wyrazic usmiech i 43 aby wyrazic smutek.

 

Przecietnie stosunek polciowy wynosi 2 min. Podobny wynik uzyskuja swinie.

 

Niemozliwe jest popelnienie samobojstwa poprzez wstrzymywanie oddechu.

 

Czlowiek nie jest w stanie polizac wlasnego lokcia!!!

 

Oko mruga 84 miliony raz w ciagu roku.

 

99.99% probowalo polizac swoj lokiec w przeciagu 5 sek. po przeczytaniu tego posta hehehe

 

Kiedy kichasz wszyskie narzady przestaja chwilowo pracowac lacznie z twoim sercem.

 

40 ludzi w ciagu kazdej minuty odwiadza szpital w wyniku pogryzienia przez psa.

 

Wlosy w nosie podczas zycia rosna do 2 metrow dlugosci.

 

Ludzkie zeby maja ok. 90 km kanalow wewnetrznych?

 

Impulsy nerwowe z i do mozgu poruszaja sie z predkoscia powyzej 280kmh.

 

Kiedy kaszlesz predkosc wydychanego powietrz to 100kmh.

 

Kobieta i mezczyzna przecietnie dziennie uzywaja 31,500 wyrazow. Ja mam inne doswiadczenia m=1000 k=slownik od a do z.

 

Kurz w twoim mieszkaniu to w znacznej czesci martwy naskorek.

 

Kobieta posiada o jeden organ wewnetrzny wiecej od mezczyzny i nie jest to jezyk, ale nie zawsze. Pojawia sie on na okres do 9 miesiecy jednak dzieje sie to za sprawa mezczyzny. Tym organem jest lozysko.

 

Byc moze podobne tematy byly, a raczej napewno byly poruszane, ale kilka nowych faktow nikomu niezaszkodzi.

. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze w ramach interesujacych wtrace...

 

idzie polizać swojego łokcia - sam tego dokonałem, tylko strasznie wtedy po tym boli bark i przez 30min nie idzie dobrze ręką manewrować :D (serio)

 

ps. a probowaliscie z tylu dotknac sie rekami - lewa przez lewy bok z dolu a prawa z prawej strony kolo glowy - chyba wiecie o co chodzi? jak wam sie udalo to sprobojcie pojsc dalej i dotknac w ten sam sposob z tylu lokcia :D (da sie bo sam sprobowalem ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

323648f400152865450c33a6

Tak może wyglądać Alfa Romeo 149

Czy tak będzie wyglądał następca Alfy 147? Raczej nie, ale nie mielibyśmy nic przeciwko, bo projekt wygląda ciekawie.

 

http://www.autoblog.com/2006/09/15/more-insight-into-new-alfa-romeo-149/

 

3f9f3d3d0011f313450c2cd0

Maybach na biało

 

Podczas tegorocznego Motor Show w Paryżu Maybach po raz pierwszy zaprezentuje biały model 57 S. Do tej pory luksusowa limuzyna oferowana była tylko w kolorze srebrnym i czarnym. (Warto na wstępie dodać, że pogłoska, której przed 2 laty bieg nadały "Gazeta Pomorska" i "Gazeta Wyborcza", jakoby o. Rydzyk jeździł Maybachem, okazała się nieprawdziwa, jednak weszła do obiegu popkultury i nic jej stamtąd nie wygoni - nawet to tłumaczenie.)Błyszcząca warstwa białego lakieru o nazwie "Antiqua White" podkreślać ma dynamiczny charakter ekskluzywnego Maybacha. Z całą pewnością jest to jednak ukłon w stronę klientów z krajów arabskich, gdzie najpopularniejsze są białe auta. Proces nakładania nowego lakieru jest zaawansowany i wymaga zastosowania specjalistycznej techniki. W odróżnieniu od konwencjonalnych powłok lakierniczych, gdzie nakłada się tylko jedną warstwę bazowego lakieru do uzyskania właściwego koloru, w Maybachu stosuje się dwa różne lakiery, z których ostatecznie powstaje ekskluzywny, jak cały samochód, kolor. Poszczególne warstwy lakieru nakładane są głównie ręcznie, a dodatkowe powłoki ochronne zabezpieczają nadwozie przed czynnikami zewnętrznymi. Wszystkie zabiegi towarzyszące powstaniu nowego koloru zapewniać mają grę światła i inny odcień w zależności od kąta patrzenia i oświetlenia.

 

Kolor "Antiqua White" dostępny jest na zamówienie jako jedna z ponad dwóch milionów opcji wyposażeniowych Maybacha.

 

3d41ab710027641f450aa273

Civic Type-R nadchodzi

 

Honda opublikowała zdjęcia i informacje dotyczące topowej wersji Civica

 

Najważniejsze kryje się pod maską. Znany z poprzedniego modelu silnik 2.0 DOHC i-VTEC nie jest wyraźnie mocniejszy (dysponuje mocą 201 KM, a starszy model 200 KM), lecz według producenta szybciej reaguje na gaz. Silnik rozwija moc maksymalną przy nieosiągalnej dla większości aut prędkości obrotowej 8000 obr./min.

 

Najlepsze przyspieszenie zaczyna się po przekroczeniu 5200 obr./min, kiedy włącza się system VTEC zmieniający charakterystykę czasu otwarcia i skoku zaworów na bardziej sportową. O włączeniu VTEC-a poinformuje kierowcę wskaźnik po prawej stronie prędkościomierza.

 

Osiągi auta są co najmniej dobre - 6,6 s do setki, 235 km/h prędkości maksymalnej. Zawieszenie oczywiście utwardzono, obniżono (o 15 mm) i poszerzono (z tyłu o 20 mm) w stosunku do "zwykłych" Civików.

 

Moc na asfalt przeniosą 18-calowe koła z oponami w rozmiarze 225/45. Rzadko spotykaną w usportowionych kompaktach zmianą jest zastosowanie bardziej bezpośredniego przełożenia układu kierowniczego, co na pewno pomoże w manerwowaniu autem podczas szybkiej jazdy.

 

Z zewnątrz auto wyróżniają agresywne zderzaki i spoilery, trójkątne lampami przeciwmgielnymi i zaciski hamulcowe z logo Type-R. Lustrzany grill zastąpiono "normalnym" o strukturze plastra miodu. Sportowych akcentów nie jest pozbawione wnętrze - kubełkowe fotele, aluminiowe dodatki, obciągnięta skórą kierownica.

 

Ile będzie kosztować w Polsce nowy Type-R? Nie wiadomo.

 

5cb64f770010ccef450967f6

Pierwsze BMW kabrio ze sztywnym dachem

 

Będzie to pierwsze BMW tego typu wyposażone w automatycznie składany, sztywny dach. Auto bazować będzie na technice BMW 3 Coupe i pojawi się w salonach w marcu 2007 roku.

 

Więcej zdjęć znajdziecie na:

http://www.worldcarfans.com/spyphotos.cfm/country/gcf/spyphotoID/6060817.001/bmw/spy-photos-more-bmw-3-series-coupe-cabrio

 

9af4debc0022b8484508361e

Chevrolet rozważa eksport nowej wersji legendarnego modelu Camaro do Europy - donosi serwis samar.pl

 

Za samar.pl:

 

"W wywiadzie dla Automotive News dyrektor wykonawczy Wayne Brannon przyznał, że chciałby włączyć ten model do obecnej gamy Chevroleta, ale to musi się również wiązać z korzyściami finansowymi, więc dlatego decyzja jeszcze nie zapadła.

 

Brannon podkreśla, że koncern nie postrzega tego jako możliwości zwiększenia sprzedaży, ale projekt musi mieć sens, żeby wprowadzić go w życie. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w pierwszym kwartale 2007 roku. Wpływ na to ma bardzo wiele czynników, np. przystosowanie do wymagań technicznych i emisji czystości spalin, obowiązujących w Europie."

 

Koncepcyjne Camaro wzbudziło bardzo pozytywne reakcje entuzjastów motoryzacji na całym świecie. Agresywnie wystylizowane nadwozie, niebanalne wnętrze, 400-konny, 6-litrowy V8 pod maską i przewidywana cena 20 tys. USD to w USA niemal gwarancja sukcesu (podobne parametry ma bardzo popularny w USA Ford Mustang).

 

Czy w Europie możliwa jest masowa sprzedaż takiego auta? Nawet przy założeniu, że będzie kosztować dwukrotność amerykańskiej ceny - 40 tys. dolarów czyli około 120 tys. zł, to niemożliwością jest znaleźć na europejskim rynku jakiekolwiek tak mocne auto w tak atrakcyjnej cenie. Za 120 tys. można kupić niemal dwukrotnie słabsze od Camaro usportowione wersje kompaktów, takie jak VW Golf GTI czy Ford Focus ST.

 

Trzymajmy więć kciuki za wprowadzenie Camaro na rynek europejski (i polski). Takie auto na pewno uatrakcyjniłoby nasze ulice i wymusiło obniżenie cen przez europejskich producentów sportowych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. miłe gg :P

Wystarczy mieć zainstalowany komunikator Gadu-Gadu i konto w Nagłosie, by zupełnie za darmo dzwonić na telefony stacjonarne w Polsce. Usługa startuje już dziś o godzinie 18.00.

 

 

 

 

Jak nam powiedział Jarosław Rybus, rzecznik spółki Gadu-Gadu, oferta jest wprowadzana bezterminowo i obowiązuje we wszystkie dni tygodnia między 18.00 a 20.00.

 

-Udostępniamy sześciu milionom użytkowników sieci Gadu-Gadu coraz lepsze i szersze, a zarazem konkurencyjne formy komunikacji (bezpłatne rozmowy głosowe, wideo, a od dzisiaj bezpłatne rozmowy na telefony stacjonarne). Będąc liderem rynku chcemy kreować i wyznaczać jego trendy, przechodząc od słów do czynów

- skomentował dla nas rzecznik spółki.

 

Aby móc rozmawiać bezpłatnie z numerem telefonu stacjonarnego w kraju, należy wybierany numer telefonu

poprzedzić gwiazdką z klawiatury Gadu-Gadu NAGŁOS. Przed rozmową oraz w jej trakcie dzwoniący usłyszy krótką reklamę.

Gadu-Gadu zapowiadało wprowadzenie darmowej usługi już w ubiegłym tygodniu na stronie gadu-gadu.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam pójść na krótki urlop. Uzmysłowiłam sobie jednak, że

przecież wszystko już wykorzystałam. Ba! Chyba nawet zalegam szefowi dzień (lubdwa?).Pomyślałam, że najszybciej zmiękczę bossowe serce, gdy zrobię cośtak głupiego, że ten zacznie się nade mną litować! No, bo przecież przemęczona jestem, przepracowana i... zaczyna mi odbijać. Samo życie...

 

Następnego dnia przyszłam trochę wcześniej do pracy. Rozejrzałam się dookola i... Mam!

Odbiłam się od podłogi i poszybowałam w kierunku żyrandola, złapałam

go mocno i wiszę! Wchodzi kolega zza biurka obok - i rozdziawia gębę

patrząc na mnie (drewniany wzrok ma koleś,czy co?).

- Ciiiii - szepczę konspiracyjnie. - Rżnę psychola, bo chcę kilka dni wolnego. Gram żarówę, rozumiesz? Kilka sekund później wchodzi szef.

Już od progu huczy basem, co ja tam robię u góry.

- Ja jestem żarówka! - wypiszczałam.

- No co ty? Pogrzało cię! Weź lepiej kilka dni wolnego, niech Ci

główka dpocznie! Wdzięcznie sfrunelam na podłogę i zaczynam się pakować.

Kątem oka widzę, że kolega też zaczyna się pakować! Szef zainteresowany pyta go:

- A pan dokąd?

Kolega odpowiada:

- No do domu... Przecież po ciemku nie będę pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności