Skocz do zawartości

Wasze Sugestie, Zmiany, Usprawnienia serwisu...


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zmieniam "Własny Statu Użytkownika" pojawia mi się okienko:

 

bladkw4.jpg

 

I nie mogę go zmienić.

 

Panel Uzytkownika -> Zmien Swoje Dane -> Pierwsza Litera wyrazu GRAFIKA -> G -> zapisz zmiany -> gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

też mam poszatkowane - Vista + IE

ale ten Klickowy wygląda fajnie

 

ciekawostka - jak sie wybierze liste userów i posortuje po ilosci postow too spoko jest ale jak po reputacji to szatkuje

Edytowane przez piksar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tymi zakładkami na głownej - Srebrana i Złota Galeria. Jako, że nie będą on raczej za często updejtowane to nie lepiej wsadzić tam np, WIP i , no nie wiem, linki obrazkowe do pojedynczych postow z lepszymi obrazkami z "Renderow testowych..." ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK - dzięki, nie zauważyłem filtru antyspamowego, bo go wcześniej tam nie było :) Przy okazji... nie ma to jak filtr antyspamowy pytający się o jedną rzecz w dodatku automatycznie się uzupełnia i zapisuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - Za każdym razem jak wejdę w menu "Zmień Swoje Dane", tam jest już wpisane G w filtrze :) Gdy wpiszę nowy status i nacisnę enter, status od razu się aplikuje. Więc raczej Filtr nie działa, a przynajmniej w mym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam tak masz mieć wpisane. To zabezpieczenie tylko podczas rejestracji. Pozniej to zostawiasz i nie ruszasz tylko ostatnio przez modyfikacje niektórym z Was mogło się to przestawić.

 

Standardowo vB ma zabezpieczenie przed spamem, pytania obrazki, ale to nieskuteczne bo już dawno zostało złamane przez spamerów.

 

Minusem mojego rozwiązania jest jedynie to, że jest widoczne w profilu później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z funkcją search, czy to normalne? Że jak wpiszę kilka słów, to mi nie szuka ich wszystkich, tylko zadowala się jednym.

Wpisuję np.

corel painter język

I mi wyszuka wątki z językiem, ale bez corela, i na odwrót.

Próbowałam z plusami pomiędzy słowami, próbowałam w cudzysłowiu "corel zmienia język" zawsze to samo, wyświetla mnóstwo wątków ale nic w temacie. Bardzo trudno się czegoś konkretnego doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałaś wyszukiwanie zaawansowane.

 

Wkrótce będzie wyszukiwarka przeszukująca wszystkie podstrony w domenie max3d.pl. Będzie oparta na silniku google'a i może lepiej się sprawdzi przy niektórych zapytaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się zrobić, by wszelkie tzw. "ogłoszenia" nie pojawiały się na liście "Nowe Posty"?

Albo przynajmniej znikały po użyciu "Oznacz wszystko jako przeczytane".

 

Nieco irytujący jest fakt, że wisi to ogłoszenie w Nowych Postach dopóki się tam nie wejdzie. Nie każdego interesują ogłoszenia na tyle, by zmuszać kogokolwiek do wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam że na stronie głównej logowanie jakby nie do końca działa. Loguję się, ale nie pisze mi że jestem zalogowana, dopiero jak odświeżę stronę to jestem. To samo jest z wylogowywaniem się.

 

Jak się wie to nie przeszkadza, ale początkowo myślałam że złe hasło wpisuję albo coś.

 

Browser: Opera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam że na stronie głównej logowanie jakby nie do końca działa. Loguję się, ale nie pisze mi że jestem zalogowana, dopiero jak odświeżę stronę to jestem. To samo jest z wylogowywaniem się.

 

Jak się wie to nie przeszkadza, ale początkowo myślałam że złe hasło wpisuję albo coś.

 

Browser: Opera

 

Sprwadze to oczywiście. Powinno być przekierowanie i informacja "Zalogowałeś się poprawnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka:)

a ja z innej beczki, mianowicie co sie stalo z tygodniowymi speedmodelingami?

gdzies je przespalem (gdzies sie zakamuflowaly?), czy umarly smiercia naturalna (male zainteresowanie)?

juz kiedys pytalem, ale jakos sie nie doczekalem odpowiedzi, takze nie bijcie za to marudzenie, bo chyba nie jestm na bierzaco ostatnio.

pozdrawiam

tadzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzio ak umarły śmiercią naturalną kiedyś Klicek próbowałe zreaktywować speeda z rycerzem ale nie było jakiegoś mega zainteresowania jak na porzedłużony 2 tygodniowy termin :) sam też coś robiłem ale nie zmieściłęm się w czasie więc wrzuciłem do modeli testowych :D

 

tyle... masz jeszcze chelendźe teraz jest mięśniak w rajtkach jak byś chciał się pobawić :D

 

cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko u mnie czy u innych tez, ale w dziale "Rigging & Animation" zawsze wyswietla mi sie tylko temat "Z jakiego softu do compositingu korzystasz?". Inne tematy, ktore sa tworzone wyswietlaja sie tylko przez jakis czas i pozniej znikaja, pozostaje tylko ten jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLS na dole możesz sobie wybierać od kąd mają być wyświetlane wątki nie jest to najlepszy patent już kiedyś proponowałem żeby zrobić (o ile się da) taki automat żeby sprawdzał ile jest wątków i jeśli jest 1-5 to dawał dłuższy termin 2 miesiące lub więcej żeby coś więcej było na stronce, ale nic z tego jak widać nie wyszło, zresztą ustawienie na defaultowa ostatni dzień jest imho mocno chybionym pomysłem :/

 

a tak btw to w Rigging & Animation wątek Z jakiego softu do compositingu korzystasz? być też nie powinien tylko w Editing & Compositing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1 miniaturki zginęły z całego forum chwilę wcześniej nie mogłem wejść na forum bo była aktualizacja oprogramowania pewnie dlatego się pokaszniło trochę :) ale zaraz powinno działać poprawnie i pewnie jakieś nowe opcje dojdą :)

 

Ania nie wiedziałem o tym fajny trick thx! :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek, Ania - dziex za info, i sie znalazly watki;]] troche beznadziejnie, ze defaultowo ustawione sa widoczne watki tylko z ostatniego dnia i tylko w niektorych dzialach. Wszedzie powinno byc ustawione "od poczatku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

trochę się czepiam, ale jako uwaga może to gdzieś tam wylądować w pojemniku na drobniaki

 

po zalogowaniu u góry jest "welcome 3grosze" i pod spodem "ostatnio zalogowany bla bla"

no więc nieco niekonsekwencji jest w tym miejscu, aczkolwiek nie przeszkadza w niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f_dsfm_325b6ea.jpg

już prawie prawie ale jeszcze nie ten odcień ;)

 

a tak poza tym :) w większości odświeżone kotlety

 

1. dział kosz gdzie będą przetrzymywane tydzień wątki które zostały usunięte pprzez modów

 

2. dział modo

 

3. dział hudini :)

 

4. moderacja pierwszysch 3 postów!

 

5.

Nie dałoby się zrobić jakiegoś automatu, który w momencie edycji posta przez moda, wysyłałby PM o treści mniej więcej takiej: " Twój taki post w takim temacie został zmodyfikowany/usunięty" ?

 

 

6. mam taki pomysł aby w poszczególnych działach jakiś skrypt czy coś sprawdzał ile jest postów i automatycznie ustawiał odpowiednią opcję w opcjach widoku aby coś tam było a nie jak np. w dziale final rendera od 2 miesięcy nic nie ma i jak się tam wejdzie to tylko jest przyklejony wątek z regulaminem , w dziale Brazila jest nawet lepiej bo od 100 dni nikt nic nie zapostował ;) nie wiem czy te działy takie potrzebne są zresztą :P

 

7. tak pomyślałem jeszcze odnośnie haseł może zrobić jakąś zasadę utrudniająca ich złamanie przynajmniej dla nowo rejestrujących się coś w tym stylu : :D

Hasło musi zawierać przynajmniej 8 znaków, przynajmniej 3 litery przynajmniej 1 dużą, przynajmniej 1 małą , przynajmniej 2 cyfry, przynajmniej 1 znak specjalny oraz nie może zawierać 3 lub więcej identycznych, następujących po sobie znaków.

 

 

8. Ania

A czy dałoby się zrobić że jak piszę odpowiedź, a tymczasem ktoś inny zrobił w wątku posta, będę o tym powiadamiana z opcją że mogę najpierw zobaczyć co ktoś napisał zanim wstawię mojego posta?

Widziałam na innym forum że tak to jest zrobione, i jest dość praktyczne bo nie powtórzę niechcący czyjegoś posta tylko dlatego że zbyt wolno piszę.

 

9.czy dałoby radę zrobić żeby cytowanie postów innych userów działało jak na forum3d.kom-net.pl tzn zaznacza się kawałek postu klika cytuj i w ułamek sekundy bez żadnego przeładowania strony cytat jest dodany do szybkiej odpowiedzi na dole

szybko, łatwo i super poręcznie

+ może drugi przycisk cytujący całego posta bez zaznaczania ale w taki sam sposób jak poprzedni

 

myślę że to byłoby bardziej poręczne niż zwykłe cytowanie i multi-quote

 

10. informacje dla górnika przed zapostowaniem w stylu " W tym wątku nie postowano od ponad 120 dni, pomyśl dwa razy ;)"

 

11.brakuje mi globalnej opcji do wyłącznia emotikonek przy pisaniu posta, mogłaby być taka w panelu użytkownika albo chociaż mały check box w szybkiej odpowiedzi

 

 

12. Otworzyć dział hardware i wolne dyskusje tylko dla osób z min 5 postami

 

13.Ardeni

Odnośnie tych obrazków i ich skalowania, fajnie jest to rozwiązane na game-artist.net Obrazki są skalowane automatycznie do szerokosci ekranu chyba i dopiero gdy klikniemy na odpowiedni link mozemy zobaczyc pełny rozmiar.

 

14piksar

skrócić czas-okres między możliwością przyznania kolejnej reputacji, szczególnie pozytywnej,

3grosze

tak sobie myślę - bo czasem mi się zdarza

czy można by było jakoś zmienić nieco mechanizm dawania punktów reputacji?

mianowicie chodzi o sytuację, kiedy chcę dać komuś pozytywa, drugi raz pod rząd

mechanizm krzyczy, że muszę porozdawać ich trochę innym użytkownikom, zanim będę

mógł przyznać pozytywa danemu typowi po raz drugi - wszystko ok

ale czy nie można by było jakoś dać limitu czasowego powiedzmy nawet na jakieś dwa miechy, po którym to ograniczenie idzie się kochać? - bo czasem pasuje komuś dać pozytyw, a się nie da się.

 

15. myślę że dobrym pomysłem byłoby zrobienie nowego działu gdzie będzie mozna dzielić się swoimi modelami, texturami i innymi różnościami

 

np.

nielot udostępniał basemeshe w newsach

arevulopapo textury kafelek

ktoś gdzieś udostępnił bardzo fajny model hi poly samochodziku

a jeszcze ktoś inny różne meble

piksar dał czołga :)

w renderach testowych też czasem ktoś da jakieś model, scene, materiał czy plik psd z łączenia 3d ze zdjęciam(kantor :))

 

zmierzam do tego że nie ma odpowiedniego działu na tego typu rzeczy a w pozostałych działach te przydatne wątki/posty szybko giną w lawinie innych wątków/ postów i po jakimś czasie nie sposób ich odszukać a w takim dziale zawsze byłyby pod ręką

 

RA

Dział z modelami jest potrzebny. Ale na zasadzie ogłoszeń, czyli podział na free i płatne modele. Dzięki "trybowi wątkowemu" ludzie widzą liczbę odwiedzających wątek itp. :)

 

16. w zaawansowanym edytorze postów WYSIWIG przy szybkiej odpowiedzi brakuje mi opcji zarządania załącznikami i to główny powód dla którego wchodzę w zaawansowane opcje

no i jeszcze zmiana tytułu by się przydała i zaawansowane opcje praktycznie niebyłby potrzebne

 

17. w dziale tutroiale powinny (zgodnie z opisem) być tylko tutoriale ale pojawiają się tam pytania/ proźby o tutorial jego wykonanie itd. jakiś mod powinin tam wpaść i radośnie powywalać śmieci i porozdawać banany :0

 

18. wątek Z jakiego softu do compositingu korzystasz? przenieśc z działu Rigging & Animation do Editing & Compositing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram punkt 15 - nie koniecznie musi to obciążać serwer, na rapidshare każdy praktycznie może coś wrzucić a to by usystematyzowało i pozwoliło ogarnąć lepiej ten problem. Sam kiedyś przez pół dnia szukałem czegoś co ktoś tu udostępnił, i w końcu sie wkurzyłem i sam sobie wymodelowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikołek, Ania - dziex za info, i sie znalazly watki;]] troche beznadziejnie, ze defaultowo ustawione sa widoczne watki tylko z ostatniego dnia i tylko w niektorych dzialach. Wszedzie powinno byc ustawione "od poczatku".

Zdecydowanie beznadziejne, domyslnie powinno byc ustawione przynajmniej miesiac. Mysle ,ze to przyczynia sie do tego iż te działy ciesza sie bardzo malym zainteresowaniem, np w dziale

"Animations"

(Tutaj umieszczajcie zarówno swoje projekty jak i WIPy ich tworzenia)

umieszczane sa watki z pytaniami ktore powinny pojawiac sie w dziale:

Rigging & Animation

Wszelkie kwestie dotyczące animacji i rigowania.

Po prostu nie oplaca sie zamieszczac tam watku skoro jutro juz go nie bedzie i malo kto go przeczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mallow z Cinema4D to samo

i mam drobne rozwinięcie tego pomysłu wywalić podpisy dla

3ds max, Blender, Cinema 4D, Lightwave 3D, Softimage XSI, Maya, ZBrush bo wszyscy wiedzą że to programy a nie stacje radiowe ;)

podpisy przydatne mym zdaniem są tylko w CAD i Inne byłoby ładniej i czytelniej imo :)

 

i btw search tag cloud chyba jest niepotrzebne i możnaby to ukryć, swoją drogą dziwnych rzeczy tu ludzie szukają :D

 

f_dfgdgdfm_53ed4e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności