Skocz do zawartości

Choreografia walki - demoreel


Pawel Lipka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Chcialbym przedstawic swoj nowy demoreel, ktory udalo mi sie zrealizowac mimo mozliwie wszystkich przeszkod jakie tylko moglem sobie wyobrazic na swojej drodze..hehe

Niestety zawazylo to tez na jego ostatecznym wygladzie, ale nie jestem tez jakos specjalnie niezadowolony:)

Staralem sie tym razem zadbac o strone wizualna, choc bez wiekszych nakladow pracy i dopieszczania.

Okres kwadratowych bipedow jednak przeminal, gdyz typowy widz tak srednio to kupuje;)

 

Mam nadzieje, ze bedzie sie Wam podobac...:)

 

Pozdrawiam,

Pawel

 

Na razie link do wersji low:

http://www.youtube.com/watch?v=dUlvVFp5rDQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

powiem tak, moja umiejetnosc animacji ogranicza sie do zrobienia footstepa i machania lapka przez bipeda;)

jak na animke bez motioncapturea to swietne. choc jeli mam byc szczeru to sa miejsca gdzie postaci zachowuja sie troche sztucznie (balans ciala, niewspolgranie ruchu konczyn z korupsem itp).

ale to juz moze czepianie sie;)

mowie to jako widz;)

ogolnie bardzo fajne;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mimo wszystko udało się wreszcie zapanować nad v-rayem:)

Animacja postaci b. dobra. Jest oczywiście kilka ujęć gdzie ruch ciała wygląda jakby kilka osób animowało osobną kończynę, ale o tym już wspomniał tadzio (szczególnie 1:19sek). Mimo to timing, choreografia i montaż na wysokim poziomie.

Te zwolnienia to nie czasem postprodukcja? bo chyba trochę skaczą.

 

Pozdrawiam

DaveBorck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam to jeszcze z wipa,dobrze że nie użyłeś kwadratowy bipedów (są strasznie tandetne w swojej postaci).

Nie wiem czemu roboty się biją, pewnie maja na to ochotę :)

Też nie wiem czemu zamieściłeś ten tekst na początku, „NO...”.

Mc i triki,hmm właśnie szkoda że ich nie użyłeś chociaż trochę, tak naprawdę widza nie obchodzi co użyłeś a czego nie, liczy się efekt końcowy który ma opuszczać mu szczene

Animacja jest dobra, ale nie powala ratuje ją montaż,dzwięk.

 

Chociaż powiem ci że animacja tych robocików w 00:29 jest świetna

A i jeszcze te przebarwienia, dają taki odpychający klimat:(

Ale najważniejsze że skończona animka.:)

Pozd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam to jeszcze z wipa,dobrze że nie użyłeś kwadratowy bipedów (są strasznie tandetne w swojej postaci).

Nie wiem czemu roboty się biją, pewnie maja na to ochotę :)

Też nie wiem czemu zamieściłeś ten tekst na początku, „NO...”.

Mc i triki,hmm właśnie szkoda że ich nie użyłeś chociaż trochę, tak naprawdę widza nie obchodzi co użyłeś a czego nie, liczy się efekt końcowy który ma opuszczać mu szczene

Animacja jest dobra, ale nie powala ratuje ją montaż,dzwięk.

 

Chociaż powiem ci że animacja tych robocików w 00:29 jest świetna

A i jeszcze te przebarwienia, dają taki odpychający klimat:(

Ale najważniejsze że skończona animka.:)

Pozd..

 

wlasnie napis jest dobry, bo jak pracowadca sie zna na zeczy to doceni ze potrafisz animowac bez mc, no bo np skad wezmiesz mc smoka albo nastoletniego wojwniczego zulwia ninja itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc animacji wynika troche z faktu, ze na starcie mialem inne zalozenia...hehe...tzn. zaczalem od animacji bardziej stylizowanej, z momentami cartoonowymi prawie pozami. Jakis czas pozniej zrobilem kilka bardziej realistycznych sekwencji i troche w ta strone mnie to pociagnelo czego efektem jest taki wymieszany styl i utrata wagi, ktora nie przeszkadzala w ogole na poczatku, a potem w konfrontacji z tymi lepszymi momentami zaczela sie ujawniac:)

 

Inna sprawa jest, ze zupelnie inaczej wykonalbym jeden 10 sekundowy shot(szczegolnie komercyjnie:)

i mysle,ze wtedy inaczej wyglada kwestia jakosci. Tutaj samo zalozenie zrobienia kilkuminutowego materialu zniechecalo mnie do dluzszego cackania sie w animie....materialu powstalo z reszta wiecej niz widac finalnie(kilka ujec 10-15 sekundowych poszlo do kosza, ale moze zapodam cos z tego w pozniejszym czasie jako ciekawostke;).

 

 

Dzieki bardzo za opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny poziom! Naprawdę miło się oglądało :) Jedyne do czego możnaby się przyczepić to mało naturalny ruch po 1:20 min, ale jako całość demko wyszło rewelacyjnie! Gratuluję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ja moge poweidziec, ... zaryzykowal bym stwierdzenie ze jestes jendnym z najlepszych polskich animatorow jesli nie najlepszym i ze czeka Cie jeszcze wiele dobreg w tym biznesie :D

jedyne czego moge Ci zyczyc to szybkiego powrotu do zdrowia.

pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa animka, fajnie się ogląda takie efektowne ruchome obrazy. Czasem ruch robotów jest nienaturalny. ( nie widziałem jeszcze robota który by się naturalnie ruszał ale w tym świecie jest wszystko możliwe)

Gratulacje jak najbardziej zasłużone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna robota - pamietam jak sie tu pojawialy na forum jakies przedpremierowe filmiki na bipedach ale koncowy efekt na prawde jest super, zgranie z muza znakomite - czasami widac sztucznosci ale ta walka w parterze zaczynajaca sie w 25 sekundzie a konczaca gdzies w 34 to dla mnie absolutne dzielko - jakbym ogladal BJJ albo walki w klatkach - czad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie, autorytetem nie jestem wiec nie bede sie wypowiadal o jakichs tam bledach, choc moze jakis sa. Dla mnie filmik jest spoko, zwarty i dynamiczny, napracowales sie chopie i naleza Ci sie gratulacje,

good job man: ], oby wiecej takich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ester3e

Animacja robi wrażenie- Super! Kiedy prześlesz zaproszenie na imprezkę w Holi ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajefajnie jest, nie ma sie do czego przyczepic (a z dzwiekiem przyjmijmy wersje ze tam si enei podpisal dzwiekowiec)...

timingi swietne,

animacje swietne,

modele (no przyjmijmy ze nie o modeling tu chodzilo);

iskry sie z dziadow nie sypia jak sie piora, ale jest cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animka robi wrażenie.

 

Może dwie sekwencje bardzo nieteges, ale zalety całości wrzucają niedociągniecia na dalszy plan.

 

Ile czasu zajęło Ci zrobienie finalnego filmiku, od zera (wliczajac oczywiscie prace nad modelami i szkieletem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolana!!

 

Prawdziwe szaleństwo! Kawał świetnej roboty! Robi wrażenie zarówno ogrom pracy jak i warsztat... bo przecież nie tylko animką się tu popisałeś.. oświetlenie, klimat ujęć, postprodukcja. Myślę, że będzie się o Ciebie bić wielu pracodawców! Z całego serca tego Ci życzę!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za bardzo pochlebne komentarze:) To dodaje energii:)

Odpowiem od razu na kilka pytan.

Projekt przechodzil metamorfozy dlatego ciezko mi precyzyjnie okreslic co i jak przebiegalo w czasie. Zaczalem zupelnie z inna koncepcja, ale moj stary komp(athlon 2,4) zweryfikowal to i owo, gdy przyszlo do animacji ciezkiej siatki(samo rigowanie trwalo wieki) . Rownorzednie powstawaly jakies tam animacje na bipedach, ktore potem i tak nie bardzo graly mi z tamta postacia, bo doprowadzilem ja do takiego poziomu/charakteru, ze pasowalaby na surowa, brutalna walke rodem z klatki:) Animki natomiast byly lekkie i dynamiczne.

Zdecydowalem sie wiec na dwa projekty. Pierwszy w postaci demka z robotami juz widzieliscie. To swego rodzaju rozgrzewka, gdyz ogolnie nie animowalem zbyt wiele(zaczalem projekt po wczesniejszych 2 latach pracy w RMG FX jako rezyser, przy okazji cos tam muzykujac, malujac koncepty,itd.)

BTW pozdrawiam znajomych z firmy, w szczegolnosci Asblaze'a i Jasia:)

Z animacja w praktyce nie mialem nic wspolnego przez okres tej pracy tak wiec widac pewne bledy w projekcie wynikajace z tego faktu. Aktualnie jestem bardziej rozruszany w materii ruchu:)

Poza tym z pozoru chaotyczny projekt z robotami pozwolil mi przemyslec pewne zabiegi kompozycyjne,dynamiczne..ocenic co sie sprawdza, a co nie.

Duzo cennych rzeczy, ktorych nie widac na pierwszy rzut oka, ale bagaz doswiadczen sie powiekszyl:)

 

Planuje w najblizszej przyszlosci wypuscic materialy making of, scenki, ktore nie weszly do montazu, pewne przemyslenia animacyjne i nie tylko...byc moze kogos to zainteresuje:)

 

Tymczasem pozdrawiam i dzieki jeszcze raz,

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa czyli to jest to nad czym siedziałeś przez ostatnie miesiące ;) bardzo mi się podoba ! świetnie zrobiony reel, chętnie zobacze materiały które nie weszły i makin ofa

pozdrawiam

p.s. Twój nowy core2duo uciągnął cały projekt czy korzystałeś z jakichś zaprzyjaźnionych farm renderujących ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rewelka;)

A tak na marginesie ostatnia scena, gdzie robot leci z prętam na drugiego.

Wydaje mi się, że ten drugi miał sporo czasu żeby przeliczyć i uniknąć ciosu- wkońcu to robot :P

I tak świetna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co było do powiedzenia było powiedziane ale powiem co i tak powiedzieć wypada bo nie powiedzieć niemożna :P

 

reel w całości po prostu rewelacyjny, tak jak Jaras czekam na dodatki narazie wyjść z podziwu nie mogąc..

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa!! Poznaje większość z tych animek :) Miałeś robić jakiegoś pakera, co by się gdzieśtam bił :P

Animacja bardzo fajna i najczęściej hmm.. "wiarygodna". W niektórych miejscach ruch jest moim zdaniem zbyt szybki; postać przechodzi z pozy do pozy zbyt szybko, co daje po oczach i wtedy można wyczuć, że to freeform.

Mimo tego, animacje są świetne. Że tak powiem; prawie jak w FF7: Advent Children xD

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu genialne! Chciałem poświęcić mojego pierwszego posta na tym forum właśnie Panu, Panie Pawle, ponieważ Pana animacja mnie do tego zachęciła! Kawał dobrej roboty!!!

 

Tylko niech Pan nie emigruje, bo brakuje w Polsce takich ludzi jak Pan!

 

Pozdrawiam,

patryk1412

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same słowa uznania jak się czyta :) i ja również się przyłączam. Bardzo mi się podobało... odrazu skojażył mi sie film Ja robot tam też walczyły roboty... naprawde miło się to ogląda. Bardzo mi sie podobało to jak udało ci się uchwycić wagę tych robotów, aż nie moge sie doczekać następnej produkcji :) jak wszyscy zrestą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności