Skocz do zawartości

Dział ZBrush - czy nie czas?


Osobny dzial Zbrush to:  

84 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Osobny dzial Zbrush to:

    • Świetny pomysł, w końcu będzie wszystko w jednym miejscu
      57
    • Fatalny pomysł, wystarczy tak jak jest
      0
    • Kpina z patriotyzmu
      27


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już dawno powinien powstać taki dział a przynajmniej przyklejony temat w WIPie (zważywszy na duży krok do przodu co do Zbrusha 3). Kiedyś wyskoczyłem z taką samą propozycją, ale mój pomysł został najwyraźniej zbagatelizowany, dlatego podpisuję się i liczę na to, że tobie się uda :).

 

EDIT: Albo ogólniej: dział Sculpting, wkońcu nie wiadomo co Mudbox zaprezentuję :].

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas najwyższy.

 

Można się tylko zastanowić czy faktycznie nie lepszy byłby dział "sculpting" w końcu mamy jeszcze mudboxa i takie tam :P

 

Głosy na "kpina z patriotyzmu" powinny się nie liczyć - sam się powstrzymywałem aby tak nie zagłosować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_kuba_

Ja się nie zgadzam na dział zbrush!! Na dział Sculpting się zgadzam!!

 

A ja odwrotnie wolę :)

 

A na poważnie to jednak wolałbym dział Zbrush ,program wyrósł i dojrzał na tyle, że powinien mieć samodzielny dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Chodzilo mi o dzial softowy, zeby mozna bylo zadawac pytania odnoscie problemow z nim zwiazanych.

 

Sculpting - bardzo ogolnie, ale jezeli dodac odpowiednie przedrostki, typu

Mudbox: jak zrobic ostra krawedz?

Zbrush: jak tego ***** uzywac?!

Blender: pierwszy post od roku?!

 

...to moze i daloby rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sculpting! tak, tak!

 

choc jestem fanem zbrusha to w koncu nie tylko tego tutaj uzywaja!

 

a i LOL - zbrush: jak tego **** uzywac - rzeczywiscie to chyba najlepszy poczatek... ja jak pierwszy raz to otworzylam to chcialam komputer przez okno wyrzucic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że lepszy byłoby podforum w dziale Oprogramowanie, niż w dziale pomoc. Jeśli ktoś nie będzie wiedział jak wyrzeźbić coś - zada pytanie w podforum Modeling - od tego jest, nie trzeba rozdrabniać.

 

Co do mudboxa- można to sbforum nazwać ZBrush, Mudbox i inne takie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie dzialu Sculpting jest imho bez sensu. Zadna filozofia i spokojnie mozna sie wcisnac w dzial Modeling, bo to nie jest zadna odrebna dziedzina, tylko zwykle modelowanie.

 

Problemy sa ze Zbrushem i Mudboxem. Z softem.

 

No ale, mnie to wisi. Byle bylo osobne miejsce na zbieranie odpowiedzi na pytania o ZB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator, to jak nazwac dział, bo softow jest kilka przydał by sie chyba jeden dział dla zb i muda? czy rozdzielic je ? czy w ogole działu modboxa nie robic tylko zb ? a reszte wwalic do "innych" ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Klicor, mnie to ryba;)

 

Mudboxowcy moga sie poczyc dysryminowani, chociaz spojrzmy prawdzie w oczy - ten program jest przeciez prosty jak d***czenie:) Osobne forum dla 3 osob na rok, ktore maja dwie lewe rece? ;> Moze i tak.

A nazwy...

 

Zbrush i inne?

Zbrush, Mudbox i inne

Zbrush i podforum Mudboxa, Blendera?

Sculpting Soft ? Bleh....

 

 

Whatever:) Tylko nie robmy zaraz glosowania, ktora nazwe wybrac;) Szkoda na to czasu.

Klicor, czy ktokolwiek niech zdecyduje odgornie i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał powstać jakiś nowy dział ogólny to niech to już lepiej zostanie w "inne" :).

 

W sumie każdemu zb towarzyszy tyle niejasności i problemów że takowy dział wydaje się jak najbardziej na miejscu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie dziwie czemu tego dzialu nie ma jeszcze, przekopywac forum w te i spowrotem zeby znalesc cos odnosnie zbrusha to masakra, polowa rzeczy jest w jednym temacie na X stron, jeszcze inne gdzies w wipe / game art przyklejone..

a pytan rodzi sie multum, szczegolnie ze zb3 wyszedl..

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam ze imho dzial skulpting nie ma kompletnie sensu bo to poprostu modelowaine (inna metoda tylko)

 

to tak jakby rozbic pomoc -> modeling na: box modeling, splajny, nurbsy patche etc.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - niech będzie sam ZBrush ;)

Pytania do Mudboxa, Blendera, Maya i innych, w których da się scluptować niech lecą do podforum Inne. Tych pytań nie ma tyle, by ziastniał bałagan. Gdyby wszystkie softy wrzucić do jednego podforum, trzebaby wprowadzić nazewnictwo w stylu [ZBrush]Pomocy!!!!, [blender]Niech mi ktoś pomorze etc.

Forum tylko dla ZBrusha powinno, na chwilę obecną, wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze faktycznie walnac "Zbrush" i juz... taki dzial... ewentualnie dorzucic kolejny dzial Mudbox. Jak jakis Rhinocostam ma swoje podforum - a nikt mnie nie przekona ze ma to wiecej userow niz Zbrush.

 

Chyba faktycznie dzial dzielony nie ma sensu - no bo jak tak to zaluzmy:

- max, maya, XSI i inne

- photoshop, paint shop pro i inne

- Autocad i takie tam

 

bez sensu, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności