Skocz do zawartości

Błąd na forum?


SSn4k3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

empeck: Tak jak napisałem wczesniej. To nie problem vB, a reklam Adkontekst. Zgłosiłem problem. Wystepował on na stronach używających tej formy reklam.

 

Dzisiaj dostałem odpowiedź, że problem zostanie rozwiązany. Byc może już został jesli fikołek pisze, ze u niego jest już ok. Problem dotyczył tylko Opery z tego co mi wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freedom Fighter

 

To ja coś namieszałem bo byłem w trakcie podmianki, grafika też docelowo miała być podmieniona - więc sorki za zamieszki :-(

 

Przekazałem to moderatorom - pewnie zaraz poprawią.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zaczęła się nowa bitwa 3d za każdym razem jak wchodzę na główną max3d.pl to mi sie firefox zawiesza. Może to przez te śnieżące telewizory? ;)

A okazyjnie jeszcze takie komunikaty np przy wchodzeniu do działu wip na forum:

blondyr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze to jeszcze, ale nie powinno byc problemu juz z wchodzeniem na forum. Taki blad mozna bylo w nocy zobaczyc, ale to przez blad na serwerze. Przygotowuje sie do zakupu nowego, szybszego z wieksza iloscia pamieci serwera.

 

Dzisiaj tez bede chcial dokonac pewnej konwersji bazy na forum (nie zmiany serwera). Ma to zwiazek z kodowaniem wiec mozliwe ze wieczorem (poznym) forum bedzie na kilka godzin zamkniecte. Ale skoncza sie wtedy problemy z logowaniem na glownej etc...

 

Forum jest w starym kodowaniu (pamieta jeszcze wczesne lata 2000) kiedy uzywalo sie kodowania iso. Chce to ujednolicic jednak ta operacja nie jest wcale taka prosta na jaka moglaby wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem ten komunikat ale okl 21 wczoraj, dzisiaj juz smiga az milo.

a po za tym dziwna taka u mnie jest sprawa, ze zadne z bledow, ktore byly wytykane nie pojawiaja sie u mnie, naprawde a uzywam zwyklego explorera :]

 

wiec spoxo i sie ciesze, pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia ten o przerwie też miałem wczoraj ale już spoko

A przede wszystkim chciałem powiedzieć o problemie który się pojawia u mnie już od dawna a od jakiegoś czasu dość notorycznie, jak się loguje, wyskakuje mi okienko że hasło nie poprawne bla bla 1 z 5 prob bla bla... ;-p nawet jak kasuje zapamiętane przez mozille hasło i wpisuje od nowa to tak się dzieje w kółko... dzisiaj już się wkurzyłem i zmieniłem hasło...i podczas logowania z nowym już hasłem z początku wydaje się wszystko spoko, a później wywala mnie z powrotem na strone logowania, wszedłem na Max`a klikając na link umożliwiający zmianę hasła (z mego konta o2.pl of course) ...jak się błąd znowu pojawi, to oczywiście napisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia ten o przerwie też miałem wczoraj ale już spoko

A przede wszystkim chciałem powiedzieć o problemie który się pojawia u mnie już od dawna a od jakiegoś czasu dość notorycznie, jak się loguje, wyskakuje mi okienko że hasło nie poprawne bla bla 1 z 5 prob bla bla... ;-p nawet jak kasuje zapamiętane przez mozille hasło i wpisuje od nowa to tak się dzieje w kółko... dzisiaj już się wkurzyłem i zmieniłem hasło...i podczas logowania z nowym już hasłem z początku wydaje się wszystko spoko, a później wywala mnie z powrotem na strone logowania, wszedłem na Max`a klikając na link umożliwiający zmianę hasła (z mego konta o2.pl of course) ...jak się błąd znowu pojawi, to oczywiście napisze...

 

Prosze usun cache przeglądarki. Wczoraj był upgrade forum i wgrane zostały nowe skrypty js, którę są cachowane przez przeglądarki. Nie powinno być takiego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularnie mam problemy z oznaczeniem przeczytanych postów, wchodze na forum, patrze na jakis dział, widze biała kartkę, po prawej data ostatniego postu, faktycznie świerza, po czym wchodzę do tego dzału a tam wszystkie "pod" wątki są przeczytane. Wychodzę wyżej, dalej święci się oznacznie o nowych postach w dziale. Oczywiście post faktycznie istnieje, data nowa jest, ale ja jeszcze go nie czytałem a już jest "przeczytany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni forum ma jakieś 'zwiechy', wczoraj ok 0.oo to już była kompletna padaka przez jakieś pół godziny. Niby komunikat 'Server is too busy...', ale czy na pewno to jest przyczyną? Dzisiaj też momentami przycina. Przeglądanie ok, ale kiedy przyjdzie do postowania, to trwa nawet ok. minutę zanim 'zaskoczy'.

Piszę tutaj, żeby nie zaśmiecać.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni forum ma jakieś 'zwiechy', wczoraj ok 0.oo to już była kompletna padaka przez jakieś pół godziny. Niby komunikat 'Server is too busy...', ale czy na pewno to jest przyczyną? Dzisiaj też momentami przycina. Przeglądanie ok, ale kiedy przyjdzie do postowania, to trwa nawet ok. minutę zanim 'zaskoczy'.

Piszę tutaj, żeby nie zaśmiecać.

 

Pozdr

 

Edit: Teraz zaskoczył po ponad minucie. Do tego zdublował posty, chociaż engine ma chyba mechanizm przeciwdziałania temu(?). A 'Wyślij odpowiedź' kliknąłem tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Są "przeciążenia" na serwerze i wkrótce zostanie zakupiony nowy dedyk. Ten ma już 2 lata, ruch jest większy, konieczne będzie przeniesienie tego.

 

Ale to będzie spokojnie do przejscia.

 

Teraz trafiliscie na krótką przerwe bo backup był robiony.

 

Komunikat "Serve is too busy" jest prawidłowy i faktycznie pokazuje się jeśli taka sytuacja ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem buga, ale nie jest on jakiś strasznie uciążliwy, otóż po logowaniu się klikając na rekomendacje (Omena ,Ravirra i Mayka czyli kolesi z Galerii 2D, wylogowuję mnie automatycznie i już komentarzy nie mogę napisać) co innego z Galerią3D tam wszystko spoko, jak wchodzę normalnie na prace w/w 3 ludzi z 2D to wsio jest w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem, że jak napiszę posta który nie mieści się już na stronie wątku to nie jestem przenoszony na nową stronę wątku tylko robi się białe tło i cały czas się strona wczytuje i wczytać sie nie może. Po odświeżeniu ręcznym (F5) wczytuje się bez problemu strona. chyba nie na jeden tak mam.

 

edit: no np. właśnie teraz tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilku innych forach działających na vB jest to rozwiązane tak, że po napisaniu nasz post pokazuje się pod wszystkimi innymi nawet jeśli powinien być już na następnej stronie. Ale po odświeżeniu widać, że w temacie przybyła kolejna strona, a nasz post jest właśnie na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem buga, ale nie jest on jakiś strasznie uciążliwy, otóż po logowaniu się klikając na rekomendacje (Omena ,Ravirra i Mayka czyli kolesi z Galerii 2D, wylogowuję mnie automatycznie i już komentarzy nie mogę napisać) co innego z Galerią3D tam wszystko spoko, jak wchodzę normalnie na prace w/w 3 ludzi z 2D to wsio jest w porządku

 

To bug i nie bug w sumie. Da sie to poprawic. Musze tylko poprawic skrypty i wykrywac jakiego adresu uzywacie czy max3d.pl czy http://www.max3d.pl. Czesto jest tak, ze osoby sa zalogowane na http://www.max3d.pl, jesli link jest do strony bez www na poczatku - prawidlowa reakcja jesli nie jestescie na niej zalogowani.

 

Wyświetlanie czasu w wątkach źle działa. Na samym dole forum czas jest poprawny, ale w wątkach o dwie godziny wstecz.

 

To cos mnie zastanawia od kilku dni bo na serwerze godzina jest dobra, na dole forum również. Ale poszukam, bo mnie tez to strasznie irytuje.

 

Ja tez tak mam. I to od dłuższego czasu. Zwykle to odświeżam i się nie przejmuję, ale jeśli to bug, to faktycznie warto go poprawić.

 

Z tym to sam nie wiem. Zdarzylo mi sie to kilka razy. To zapewne jakies bledy vB i niepoprawne wykonanie sie skryptow (nie do konca w kazdym badz razie sie wykonuja). Byc moze jest to zwiazane tez z ustawieniami samego serwera www i jego cachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przed 2 minutami klikając na link do "General Discussion (CG)" trafiłem na http://www.cosinus.pl/o_nas, dla pewności dałem wstecz i po ponownym kliknięciu znowu się ta strona otworzyła. Po odświeżeniu strony już działa ok. Nie wiem czy to ważne :)

 

No to ogólnie dziwna sprawa. Stawiam, że to jakiś błąd adkontekst bo taki adres wyświetlany widziałem w reklamie kontekstowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno byc z tym problemu chociaz jest okreslony czas w jakim mozna to zrobic. Ale jest on naprawde dlugi. Prosze ewentualnie PMke wyslac przy podmianie starych postow.

 

Edit: sprawdzilem ustawienia, edytowac powinno sie dac bez problemu, zmienic temat - tutaj jest ograniczenie 999999 minut :)

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności