Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kojot wydaje mi sie że troche za wcześnie zacząłeś malować plamą i pomijasz istotny szkielet.

Wiem ze to ma byc luzny speed itd. Ale tu nie widac ze noga jest obła, tylko udo jest calkiem plaskie. Zauwazylem ze robisz agresywne przejscia swiatlocienia jak olaf napisal. W takim cwiczeniu skupiasz sie na anatomi i na odpowiednim przedstawieniu bryły postaci. Ja na twoim miejscu przysiadł bym do szkicu, popracował nad walorem, ogolnie nad bryłą. Bo technikalia masz fajnie opanowane brasze jak u JJ'a ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

88grzes dzięki za odwiedziny będę pamiętał o tym przy kolejnym szkicu :)

Zauważyłem że jak po którymś posiedzeniu, model tak jakby "osiada". Nie ma już sił na pozę w której siedzi i zaczyna delikatnie ją zmieniać, na bardziej wygodną. Przez co to co narysowałem na początku wygląda zupełnie inaczej. nie wiem jak to rozwiązać. Poza tym nigdy nie byłem zwolennikiem mierzenia. Zawsze starałem się rysować jak widzę, przez co pojawia się trochę baboli.

 

tymczasem godzinna martwa bo już sto lat nic takiego nie rysowałem.

1005053_611892678824016_1819424632_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote

Taka moja rada, jak zaczynasz malować z natury, czy to bedzie modelka, czy cos ruchomego (żywego) ;p

Zaczynasz od skrótów, rozmieszczenia itd. poprostu zeby zlapac ta poze, czy kreskami czy bryłami obojętnie jak ci lepiej, a pozniej patrzysz na anatomie/budowe przedmiotu i rysujesz tak jakby z pamieci. Ja sie uczylem malowac duzo z głowy i z pamięci, portrety znajomych czy cos takiego. Zawsze staraj sie skupic na cechach charakterystycznych, malujac kure nie patrzysz na nia non stop i malujesz na pałe tylko malujesz skrotami. Z modelami tak samo, on moze sie przemieszczac ile wlezie, wtedy skupiasz sie na istotnych punktach.

Pamietaj ze te cwiczenia maja ci pomoc zrozumiec anatomie, wiec staraj sie zapamietywac jak najwiecej elementow, zachowan i zaleznosci.

Przykładowo, czlowiek sklada z ponad 60% wody wiec mozesz porownac cialo do wypelnionego woda balonu. Samo malowanie nie zawsze wystarcza, trzeba duzo myslec analizowac i obserwowac otoczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tak to wygląda rytmy proste kształty etc. Wykładam sie bo słabo mi idzie rysowanie z pamięci.

przed długą pozą mamy szybkie szkice po 5 minut zazwyczaj używam dwóch metod sylweta plus cienie albo szkic

wygląda to mniej wiecej tak:

sketch2_by_coyoteart-d68d7j7.jpg

sketch1_by_coyoteart-d68d7jd.jpg

 

W miedzy czasie uczę się mięśni tutaj: http://www.memrise.com/course/87415/artistic-anatomy/ bardzo fajna sprawa

co jakiś czas rysuje takie rzeczy szybkie 60sekundowe szkice http://www.quickposes.com/

tenthousend_gesture_by_coyoteart-d68d82x.jpg

nie postuje zazwyczaj takich śmieci bo szkoda mi czasu na upload tego.

 

mam nadzieje że w końcu co zaskoczy mi w głowie i będzie widać poprawę. Jeśli coś jeszcze w tą stronę można zrobić chętnie wysłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decha 100na70, tektura pod dobrym papierem,sztaluga, piwko i jedziesz chwytem z dużego palca, całym ramieniem jak w tenisie stołowym, skręt z bioder nadaje jeszcze większej dynamiki.. Duży format lepiej uświadamia błędy IMO. Możesz nawet rysować większe kartony. Nie przejmowałbym się tak tym czasem. Szkice, szkice i duże studium. Jeśli węgiel to taki o ciepłym odcieniu, miękki. Fiksatywa w sprayu też dobra rzecz, bo po ogólnym szkicu możesz go zabezpieczyć i robisz następny layer. W sumie to można używać co się chce, gąbka do rozcierania, tusz, biała kryjąca, gumka co tylko dusza zapragnie, A tablet to masz już w małym palcu, więc sobie oczy odpoczną od monitora. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwa z postu #1649 całkiem, całkiem :) Ten efekt z tą taką rurką fajnie wyszedł i papierek super :) Zlewa mi się tylko brzeg ściany z stolikiem z prawej strony.

 

A i link do poz super - pozwolę sobie wykorzystać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaliditusZaliditey nie wiem czy przekopałeś się kiedyś przez mój wątek, ale swojego czasu bardzo dużo rysowałem właśnie w ten sposób. Postanowiłem sobie jakiś czas temu że dopiero jak znajdę robotę jako CA/ilustrator to wrócę do tradycyjnych. A w tabletowaniu jeszcze sporo jest do odkrywania :)

 

pumax mam w dość podobnym kolorze biurko i sciany pozatym lubie szukać takich "loose edges" w obrazku.

faktycznie jak zmróżyłem oczy to nie było krawędzi żadnej między nimi.

śmiało korzystaj na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rysowania postaci to widać że te ćwiczenia niewiele dają i psują Ci prace ( np szaman oczyścicie zawsze można sięgnąć po referki ) myślę że ołówek i papier dobrze by tym postaciom zrobiły.

Edytowane przez grass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakbys najebal wiecej detalu to byl wogole roz***.Ale tak czy siak zaj*** stary to chyba Twoj najladniejszy obrazek. Big UPS !

Tylko te ostatnie drzewka po prawej to takie brzydkie ciapko plamki w ksztalcie malego grubego zielonego zgietego na prawo penisa :), minimalnie bardziej moglbys je zdefiniowac.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona zazwyczaj mam moment w pracy w którym nic nie widzę, przeważnie to 4/5 dzień malowania. czuje progress gdy w tych kilku dniach udaje mi się umieścić więcej informacji niż w poprzedniej. Jason zrobił mi over po tej pracy i faktycznie jeszcze sporo można było tam namieszać ale nie lubie x razy repostować tego wszędzie. Czasem poprostu wygrywa lenistwo :P

 

Motsdziękóweczka!

 

znajoma wczoraj wpadła to pyknełem jej portreciwo 2 godziny wyjęte.

983588_613328138680470_1538266846_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosikowski incasent czasem mi jeszcze pływają kształty (właśnie ten zaparzacz czy ładowarka) kwestia w prawy wciąż tyle do nauczenia sie :)

biglebowsky dzięki tym bardziej sie ciesze bo zawsze byłem fanem twoich brazków z natury.

WojtekFus dzięki! z cgma jestem bardzo zadowolony i gdyby nie urlop to bym brał kolejną klase. pewnie jesienią sobie coś ogarnę.

tr3buh Yndza dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoik urywa wszystko co do urwania pozostaje :D

 

Tak z ciekawości - jaką klasę wybrałbyś jako następną? Ja na zimę pewnie wezmę kurs z Jamsem Paickiem ale zastanawiam się też nad tym co Ty teraz miałeś i sama nie wiem kurde co wybrać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

chce wziąć Color and light, właściwie miałem go brać juz 2 miesiące temu. Kasa mi na czas na paypala nie spłynęła i nie zdążyłem się zarejestrować. Jeśli miał bym ci polecać to chyba brał bym z paickiem bo ja trochę wtopiłem... tzn wiesz Jason jest świetnym nauczycielem i robił świetne korekty ale ta klasa kiedyś nazywała się "envrioment fundamentals". Nazwa sie zmieniła a kontent został i te co tygodniowe dema troche mnie znudziły. Dużo podstaw chociaż kilka rzeczy sobie odświeżyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o wygodę i rozbicie procesu tworzenia na łatwe do strawienia kąski ;)

mam zblokowany obszar podpinam clipping maske i ładnie moge sobie podmalować kształty bez myślenia o tym że zaraz będę musiał gumkować.

Dzięki tym clipping maską zachowuje fajne twarde krawędzie które potem zmiękczam w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf: Imho to jest po prostu dobry nawyk, bo w pracy komercyjnej czasem pozwala uniknąć wielu nerwów.

 

Coyote:Oj ale te elipsy to ci nie wyszły. Zresztą nawet na filmiku widać jak przycinasz elipsą... tyle, że ta elipsa powinna się cała zmieścić w podstawie elementu. Jeśli to są walcowate bryły to elipsa powinna być okręgiem na płaszczyźnie na której te elementy są ustawione, a wykorzystujesz tylko frafment krzywej przez co wychodzi Ci taka łezka. Lewitują też troche te elementy jakby miały wypukłe dna. Gdyby miały płaskie to cień kontaktowy powinien być na całej krawędzi obiektu styku z podłożem. Powinieneś zwracać uwagę jak budujesz te walcowate bryły, bo wydają się płaskie. Powinna być tam większa zmiana waloru na krawędziach. Aberracja takich rzeczy nie zamaskuje ;).

Nawet jeśli tak to wyglądało/tak to zaobserwowałeś... to osoby które patrzą na obrazek nie mają porównania. Dla wszystkich ważne jest to co widzą na Twoim obrazku. Czasem niektóre rzeczy trzeba uwypuklić lub zinterpretować w taki sposób, żeby dobrze wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk dzięki w końcu jakiś konrecik :) No faktycznie jak teraz na to patrze to poległem z tymi elipsami będę zwracał na to uwagę. Aberracją nie maskuje takich rzeczy bardziej to taka wisienka na torcie czy bajer dla ludzi nie w temacie... "łooo ale to fotograficznie wygląda"

poza tym nie dodaje go we wszystkich pracach :)

 

WWWoj dzięki!

 

wczorajsze z yello rysowania

 

1017576_617819458231338_359010752_n.jpg

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumax dzięki

 

Mots zawsze ciężko się spierać z designem albo siedzi albo nie.

 

Piret nie wiem, może będzie więcej. Na pewno będzie więcej w tym formacie. Chciałem popróbować, dość jak dla mnie trudnego komponowania w (prawie) kwadracie. To miała być ilustracja do magic'a podobno warto specjalnie pod nich robić folio a temat jakże wdzięczny do malowania ;)

 

WWWoj ta gra wraca do mnie jak bumerang

 

|Bedyk dzięki

 

telthona

not-sure-if-trolling.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok bardzo fajny ale mocno Capitanowy. Paick powiedział fajną rzecz że jak był na zajęciach u Robertsona ten jako zadanie na następny tydzień dał im do narysowania 500 statków kosmicznych , opowiada że przez pierwsze 400 jak pytał znajomych co widzą to mu mówili że to z gwiezdnych wojen a to z czegoś tam innego i dopiero ostatnia setka była tak naprawdę jego, więc może kilka szkiców więcej i ten smok byłby bardziej Twój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności