Skocz do zawartości

Modele 3d: "Zbiór twórczości mniejszej" by PIraT


PIraT

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć wątek, w którym będę wrzucał swoje "mniejsze" prace.

 

Na początek - Beczka z winem Tris: 623 Texturka 512x512 Diffuse, Normal, Specular.

beczkazwinem.jpg

 

Mała Krypta Tris: 1054 Texturka 1024x1024 512 x 512 Diffuse, Normal, Specular.

malakrypta.jpg

 

Róg Naścienny Tris: 286 Texturka 512 x 512 Diffuse, Normal, Specular.

rugw.jpg

 

Komentarze mile widziane ;)

Edytowane przez PIraT
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajnie. Szczególnie tekstury (beczka w szczególności! :D)

Na siłę mogę dodać, że kryptę liście obrastają tak jakby znikąd. Przydałyby się jakieś pnącza na dachu i mniejsze i różnorodne pod względem wielkości listki, bo patrząc po proporcjach, to zdają się one ogromniaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu taka szarzyzna? Daj więcej koloru a nie takie ponure szaroburstwo, jak wiemy z filmów, nawet w ciemnościach jest zawsze lekka poświata niebieskiego koloru:D

Nie wiem jak inni ale ja osobiście nie lubię szarych gier, nawet w ponurych kryptach jest straszniej jeśli odpowiednio zagrasz kolorkiem.

Hue/saturate to potężna opcja szopa, zarówno w jedną jak i w drugą stronę.

 

 

Normal i spec widać jedynie lekko na wzorze na rogu, na reszcie widzę tylko diffuse.

Skala liści w stusunku do domku nie jest dobra raczej, są dużo większe od ludziej głowy, rośliny pnące nie mają (chyba:) ) takich liści..

 

Ogolnie całkiem fajnie, imo róg najfajniejszy, pracuj dalej:)

 

PS: jeszcze w szopie jest jedna dobra opcja, sharpen/smart sharpen się nazywa i też całkiem dobra;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony - dzięki, kiedy robiłem te kryptę nie rzuciły mi się rozmiary tych liści, rzeczywiście są za duże.

 

Davegraph - najpierw dałem za mocny, wręcz świecący, potem dąłem ten, chyba zbyt neutralny, obeszło by się bez niego...

 

Levus - totalnie zapomniałem o sharpen, często niestety mi się to zdarza :D

 

Dzięki wszystkim. Daje texturki i sam normal na beczce.

 

Jeszcze latarnia gazowa bo jej wczoraj zapomniałem wrzucić. tris: 546, texturka 512 x 512, Diffuse, Normal, Spec, emiss .

 

latarniau.jpg

 

 

Latarnia

latarniatext.jpg

 

Beczka

beczkazwinemtext.jpg

 

Róg

rgtexturki.jpg

 

Krpyta

kryptatexturki.jpg

 

Normal na beczkach

beczkinormal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może pooświetlaj te modele 3-punktowym światłem z jakimiś kolorkami?

Specular wtedy wyjdzie, normal będzie lepiej widoczny...

 

Zróżnicowanie mapy na uvce wygląda tak, jakby chciało się zmieścić na 256 po lekkich cięciach, na 512 masz już szansę zróżnicować lekko kolor desek, zrobić zacieki, brud, ładnie namalować na specu kanty..

 

Emissive dla latarni mógłby być również zmiejszony do 256.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko obiekty:)

Tylko się do pokazania czepnę:) Chyba jak zwykle:P

Tło ma za dużego noisa, odwraca uwagę

Na latarni mógłbyś namalować światło na słupie (na pwierzchniach skierowanych do lampy) - tak jakby powietzre wokół lampy rozpraszało światło.

No i coś z smoothing grupami nie teges - szczególnie w krypcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dać jakiś brudzący soft light, ale nie podobało mi się, wolałem dać tak bardziej sterylnie, następnym razem bardziej przyłożę się do speculara, a co do smootha to nie wiem, krypta nie ma go w ogóle. ;)

 

Dzięki za opinie ;)

 

 

 

Czas na ostatnią prace jaką mam zamiar zrobić do folio, mianowicie tarcze.

Ogólnie jestem dość zadowolony, gdyby nie ten metal w około. Na texturce wyszedł nawet, na modelu wygląda gorzej... może ktoś wie jak to się powinno zrobić poprawnie? ;)

 

Tris 452, Texturka 512 x 512 Diffuse Normal, Spec.

tarczewt.jpg

 

Pozostałe kolorki

tarczekolor.jpg

 

Textury

terczetext.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to słabo widać normalkę, mógłbyś ją trochę podkręcić i zrobić lepsze rendery.

Diff fajny, ale speca można by poprawić. Zastanawiam się, dlaczego farbie dałeś fakturę na specu co deskom, skoro przecież te materiały inaczej się błyszczą. Mógłbyś zostawić na przetarciach i rysach speca od desek, a farbie dać w miarę jednolity jaśniejszy/ciemniejszy (zależy jakiej farby użyto heh)odcień. Nie wiem dlaczego ściemniasz speca do zewnątrz... niby dlaczego na zewnątrz deski mają mniejszy połysk? Metal ma za mały kontrast i dlatego się tj zlewa. Mógłbyś się pobawić levelami i curvsami i zrobić ostre kontrasty to by był lepiej widoczny.

 

Yyy, przynajmniej tak mi się wydaje, bo ja się dalej uczę ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do krypty i jej normala to stałes się 'ofiarą' diff'a robiąc z niego normala.

Niestety nie zawsze to co pokazuje diff jest wypukłe/wklęsłe i nie zawsze tam gdzie jest normal tam diff ma jakieś elementy które by na to wskazywały.

Piszę o kratach w oknie. w diff'ie kraty zanikają w szarości i normal wraz z nimi.

Krata powinna być nadal tak samo uwypuklona niezależnie od ilości i występowalności szarzyszny/brudu/pyłu na oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego te liscie takie male na teksturze ? masz tyle miejsca, mozna by je troche ladniej upchac. pod bazowa teksture zastosuj myk jak gutekfiutek w swoim jednym tutorialu w watku obok ;p a normal... no ladny, tylko szkoda ze go nie widac na renderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

No dokładnie - kupa miejsca zmarnowana na tex.

Co się da w 10 minut poprawić - poprzesuwaj rzeczy na tex, zupdejtuj uvki i wsio.

 

Co do textury bazowej - będziebiała obwódka wokół liścia w grze.

Zrób test w maxie - zbluruj testure koloru gaussem (symulacja mipmap:) i popatrz na piękną białą obwódkę:)

generalna zasada jest taka że jak masz alfe, tło podobne musi być w kolorze do tekstury właściwej.

Dokładnie jak ofca powiedział - w moim twemacie jest tutek na temat.

 

Normalek nie widać bo obiekt jest ciemny - wtedy powinien specular być mocniejszy.

Tego typu liscie zwylke są dośyć nawoskowane - co powoduje że świecą się jak psu jajca.

Specular map nie ma w ogóle bieli - zrób w fotoszopie nawet auto levels czy inne curwy. Szanujące się materiały dają możliwość obniżenia speculara - tylko mapa spec. musi używać pełnej skali szarości.

 

I baty ci się należą za "bageinną roślinę":P

 

I dodatkowo za jaśniejszą obwódkę wokół prawie czarnego obiektu.

Co wzmacnia kontrast - i obiekt się wydaje jeszcze ciemniejszy w stosunku do tła.

Innymi słowy - na obrazku 70-80 procent skali szarości to tło - a jakieś 20% to sam obiekt.

 

G.

 

Acha, nie sądzę żebyście na roślinach używali 8-bitowej alphy?

Bo to rozmyte kółko raczej źle wyjdzie z 1-bitową alfą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ofca i Gutek, zastosuje się ;)

 

Jedyne czego nie kumam to ta biała obwódka?

Wycinałem liść bez antialiasingu, a te białe tło na pokazie texturek to dlatego żeby wrzucić JPG, normalnie texturka jest w png.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała obwódka wynika właśnie z wycięcia liścia (nieważne czy z antyaliasingiem cięty czy nie, teoretycznie bez antyaliasingu powinno być ok ale czasem jakieś rozmycia, mipmaping itp powodują takie rzeczy), tzn tło pod liściem powinno mieć kolor liścia, albo jego brzegu.

 

Weź liść, zapisz sobie jego czarno-białą alphę.

Następnie sklonuj warstwę koloru liścia wielokrotnie (z 15-20 razy nawet jak zajdzie potrzeba, aby pozbyć się przeźroczystości na brzegach). Następnie wytnij jeszcze raz za pomocą zapisanej wcześniej alphy. Jeśli to nie pomoże to pewnie xnormal robi Cię w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie boisz uzywac jakiegokolwiek (chocby ue3) silnika, to chociaz staraj sie imitowac, ze robisz modele pod silnik, a te, jakby nie bylo, robi sie ciut ciut inaczej niz do prezentacji na renderze.kurna, wybul 70 na ut3 i masz bajer silnik do zabawy wszelakiej, 5 tutkow i materialy odpalisz ladne i kolejne 18 i masz oswietlenie miarowe... i wtedy zobaczysz co sie dzieje tak naprawde z Twoim modelem...

 

pozdro! keep up!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam silnik Marmoset. DO Dominance War go używają, nie jest trudny i mniej pie.. się niż z Sandbox`em unreala, gdzie trzeba pluginy instalowac, konwertować pliki i mieć SP2 w windowsie XP.

 

Co do kominka, to zrobiłbyś z kilku sub-obiektów i na poziomych elementach zaoszczędził ze 100 trisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandbox to chyba CryEngine, o ile mnie pamięć nie myli. Odnośnie piecyka - nie wiem czy drewniana półka (druga od góry) to dobry wynalazek przy tych temperaturach, a jeśli tak to moim zdaniem słoje są trochę za duże. Do tego piecyk tak ogólnie za czysty, jak na mój gust ;) Może spróbuj go trochę uwalić sadzą tu i ówdzie. Cegły przy podstawie są jaśniutkie i czyste, a przecież to właśnie ta część się najbardziej brudzi. Jak to postawisz w jakimś środowisku gry to się będzie odcinać od podłogi za bardzo. Spróbuj to podrasować na teksturze, dodaj kurz i zabrudzenia, może wypal jakieś małe AO i zmieszaj z teksturką diffuse dla poprawienia efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wypalone Ao.

Cegły - tak, idiotyczny błąd...

 

Co do pobrudzeń to chciałem go otrzymać w takim lekko bajkowym klimacie ale chyba rzeczywiście powinien go bardziej zanieczyścić. ;)

 

Jeśli chodzi o toolbaga to po testuje i zobaczę ;).

 

Dzięki wszystkim za komentarze i oczekuje dalsza porcje krytyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zmarnowałeś masę trisów na łączenia obiektów. Tak jak radzi Pussik zrób ten model na Sub-obiektach.

Po drugie nie widać kompletnie tego normala. Cegły zlewają się z tynkiem, szpachla tak samo. Jest zbyt dużo gładkich krawędzi.

Po trzecie to tylko Ci się błyszczy na kominie jakby był mokry. Nie tylko powinien być matowy to na kominie powinien być pokryty sadzą.

Po czwarte to tekstura wydaje mi się zbyt zblurowana i chyba ma zbyt mały kontrast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nawet gdybym chcial napisac cos konkretnego to nie moge bo patrze na te watearmarki i chce mi sie smiac... to jeste zenujace.

Kazdy chce dbac o swoja wlasnosc, choc w tym przypadku za bardzo :P

Pirat nie uwazasz ze dwa watermarki by wystarczyly? Bo tak to nie widac dokladnie tekstury ;p No i sry ze tak mowie, ale ta tekksta nie jest zby skomplikowana, takze o kradziez bym sie nie obawial ;p Co do modelu- IMHO siata wydaje sie spoko, czysta, ladna etc. Co do teksty... troszczke nie proporcjonalnie rozlozona, tych desek praktycznie nie widac na modelu... no i oczywiscie za duzy specular, ale tutaj sie powtarzam ;) Ogolnie spoko i najwazniejsze ze skill na plus... chociaz nie wiem ile na takim kominku sie mozna wyskilowac :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhy ano widac - pitrat rulez :) - ogolnie spoko pracki ale nawet...nawet jakby sie zdarzylo ze ktos by cos chcial wykorzystac to chyba bylby to tez powod do dumy zes taki dobry wymiatacz, ze ludzie korzytaja z twego dziela -no i ogolnie powiem ze czasami dac cos od siebe "ot tak sobie" jest zajebiscie bo twojej pracy i tego czego sie dzieki niej nauczyles nikt tobie nie odbierze :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem ostatnio speed sculpting, na wstępnie powiem, że zwykle jedynie małe sculpty do przedmiotów i broni, nigdy niczego organicznego. Chyba nie muszę dodawać że każda krytyka się przyda ;)

 

Czas wykonania jednej rzeźby około 1,5 H, niestety mój komputer pozwolił na prace jedynie w blenderze ;(

 

test0100.jpg w601.png

 

 

test0102.jpg w601.png

 

 

test0111.jpg w601.png

 

 

test0120.jpg w601.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: Calkiem spoczko

2: jeszcze lepiej

3 i 4: Za szybko poszedles w detal. Bryla jest zbyt malo zdefiniowana. Postaraj sie zeby kazde zmarszczki, wglepienia itp. mialy swoje miejsce i byly przemyslane...i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zbyt jednolite texy.

Bym chciał zobaczyć inne texy na dole, bo beczka styka się z gruntem, na górze, bo się cośtam ulało, parę odrapań w miejscach gdzie te odrapania się pojawić by mogły..

Być może to przez to że zacieki są zielone na zielonym tle.

I jeszcze normalka: zadrapania mają taką samą głębokość jak wytłoczenia na beczce, wytłoczenia powinny być głębokie, zadrapania płytsze (zobacz zresztą jakąś metalową beczkę - wgniecenia to nie są rowki po prostu... metal odkształca się na większej powierzchni)

Specular to po prostu diffuse czarno biały, bez bieli zresztą - przydało by mu się więcej miłości:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności