Skocz do zawartości

francuski czołg SOMUA S35


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem się odstresować od kanciastego modelowania czołgów i dlatego tym razem wybrałem bardziej obłe kształty. Jeden z najlepszych w 1940 r po stronie bohaterskiej Francji.

I takie ćwiczenie zmodelingu przy okazji, ciekawi mnie jak dużo się uda zrobić z jednego mesha....?

545db2894b6f44c0.jpg

534053ac3deca1c2.jpg

1bdf8e1ec2168a88.jpg

 

Cały kadłub był odlewany, dół wanny jedna częśc, góra dwie czesci, wszystko skręcane śrubami na koniec, dziwak taki ;)

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)
Nudny jesteś. Nie ma się czego przyczepić. :P

.... i pewnie dlatego sie kolegujemy bo ty też jesteś nudny jak flaki z olejem.

P.S- A nie! Zapomniałem... speculara nie dałeś na Miga.. ;)

Eddy__ - no własnie niewiele z nich rozumiem i wyszedł mi odkurzacz :D 1500 Wattów!

( Jonasz- ukłony ;) )

JohnZi- tipsy to są te co kobiałki na uszy zapinają?

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S- A nie! Zapomniałem... speculara nie dałeś na Miga.. ;)

 

Ci sto razy mówiłem, że się przeważnie nie błyszczy. A co do Somuy, to poczekaj aż Patron przyjdzie i cie zjedzie z góry na dół.

 

A siatkę byś pokazał? Moze tam co skopałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeginasz w tym sesie ze wg mnie jakby zrobili odlewy na podstawie twoich modeli to te twoje czolgi by mialy szanse dzialac :)

Dlatego tak zadko komentuje twoje watki, wchodze, opad szczeny, brak sily na komentaz nawet :) Full rispect ze tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie co do tego materiału - ten bump niby też modelowany jest? :)

 

fajny model, fajny materiał do pokazywania modelu. Czemu nie robisz historycznych wozów strażackich? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest, bo nie mogło być inaczej. :)

Poprzyczepiałbym się do niektórych powierzchni, ale z racji tego, że to odlewy, to może niektóre nierówności są mile widziane.

Do jednej rzeczy jednak "muszę" się odnieść. Narożniki (zaokrąglone) wszystkich włazów z boku czołgu mają na printach kształt ćwierćwałków, a u ciebie Kliment są... no inne. :D Nie wiem jak określić ich kształt teraz. Jakby jedna część hiperboli.

Taka niby pierdoła, ale to mnie zawsze drażni w modelach pod MeshSmooth'a. Sam z tym walczę. ;)

 

EDIT:

No i bez siatek to sobie możesz... Phi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź chłopie wyjdź z domu, na piwo idź, dziewczynę do kina zabierz albo co. Zupy zjedz.

 

Nawet nie o to chodzi, że model dobry, tylko że tak szybko robisz. Tak, to każdy będzie chciał być strażakiem :P

 

PS: siatki mi pokazywał. Kaszana. Z 6 milionów poligonów na jeden bok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a domy plona....

 

do najefektywniejszych strazakow chyba sie niezaliczasz przez to poswiecenie dla 3d hm:P??

 

btw

wszystko ladnie..jak zwykle-.-(nuuda)

 

ale wymysliles widze nowy material, juz nie to zielonkawe cos:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci słodzić za bardzo, bo się zmanierujesz, ale dech zapiera, nie ma co. Nie jestem feteszystą, ale oglądanie tego cacka sprawia mi niekłamaną przyjemność.

 

Aha czytałem, że w Kielcach grasuje dzika puma, więc odejdź na chwilę od kompa, weź sikawkę i idź na polowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzieś się tak wyuczył? ;) Gruntowne wykształcenie tutorialowo-książkowo-manualowe, czy intuicja i samorodny talent, jak u niejakiego znachora Kosiby;) ?

 

Nie popełniłbyś jakiegoś videotutoriala? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na wstępie się przyczepie - może to wina kamery ale czy te włazy z boku nie są złych proporcji ? Patrze na ujęcie 3 gdzie widać z tyłu print'a i ten pierwszy właz wydaje się być kwadratem drugi zaś wydaje się być trochę bardziej płaski niż jest w modelu. Wybacz... obserwuje forum od dawna i do modeli, które tworzysz ciężko się przyczepić musiałem spróbować :D Pewnie sie mylę więc dodam że świetnie idzie i niech tak dalej.

 

Będę zaglądał, dajesz dalej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności