Skocz do zawartości

3D-Coat v3 Released today!


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

eh odbierasz mi całą radość życia :D

sprawdzałem nawet TWOJE WIADOMOŚCI ale nie wpadłem żeby do oczekujących zajrzeć :P

Nigdy nie byłem jakimś wielkim zwolennikiem takiego działania tych wiadomości, generalnie jak czegoś nie ma na forum to w ogóle tego nie ma :P

Strona główna jest dla dziewczyn, prawdziwi hardcorzy wbijają się od razu na forum :D

 

a tak żeby być precyzyjnym to 58 min a nie godzinkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destroyer, chyba musimy założyć klub wyprzedzonych z newsami przez Nezumiego, już 6 razy mnie wyprzedził :[ z resztą nie tylko mnie, chyba nikt co on, nie ma tyle dubli newsów :|

 

Eh jak ja go nienawidzę :D

 

Co do 3D coat to wygląda ciekawie, ale musiałbym najpierw przetestować. Jedno jest pewne, przydali by się mu lepsi artyści do promocji, bo większość modeli pokazanych w celach promocyjnych, nie wygląda.

 

Nezumi, co do filmiku to

This video is not available in your country due to copyright restrictions.
:D Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie zapisala do twojego klubu n-pigeon, mnie tez Nezumi juz krzywde wyrzadzil. Ja to mysle ze on tak specjalnie, na zlosc. Szuka calymy dniami jakies nowosci i wybiera te ktore my bedziemy postowac. To nie sprawiedliwe!!! Precz z Nezumi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez prawda ze lepsi artisci by sie im przydali. To naprawde ma duze znaczenie. Jak patrzysz na zdjecia to myslisz: ja niechce robic takich brzydkich stworkow jakie robie 3dcoat, chce takie sliczne jak Zbrush ;)

 

Mogliby by zoragnicowac konkurs na najlepsze prace zrobione w 3dcoat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The 3D-Coat software should not be used in the production of any lewd or obscene materials, as well as any products which propagandize hatred against people.
Nie podoba mi się to, chcę mieć prawo tworzyć co mi się tylko spodoba niezależnie od tego czy to będzie wulgarne czy nie :P

 

Edit: widzę, że jest wersja ze wsparciem dla CUDA. Zbrush też tak ma?

Edytowane przez Double_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levus trzeba przyznać, że retopo ma bardzo zacne :) topogun też sobie radzi szkoda tylko, że jego rozwój stanął w miejscu :/

 

Double_G chcesz mieć możliwość tworzenia prac szerzących nienawiść i zgorszenie?

oj niedobry Ty :D

 

a co do pytania to może Zbrush4 będzie czynił CUDA bo Z3 ich nie czyni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do pytania to może Zbrush4 będzie czynił CUDA bo Z3 ich nie czyni :D

Nie czyni i raczej nie będzie biorąc pod uwagę że w ogóle nie używa akceleracji 3d,viewport w zbrushu to czysto softwareowy rendering...

Sciągnąłem triala 3dcoat,kiepsko się rzeżbi trochę ale fajnie można dziury na wylot wycinać w voxelowych kulkach:))Jak to kiedyś dopracują może jeszcze zamieszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale do np. generowania mapek Z mógłby CUDA uzyć, CUDA to nie tylko wyświetlanie w viewporcie :)

 

tak voxele to fajna sprawa, szczególnie fajnie wyciąga się geo jak snakehookiem w Z ale bez babolcy :) ale narzędzia mogłby mieć fajniejszy feel i być szybsze ale fakt, że trzech kart GTX 300 też w blaszaku nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję ten program i powiem, że jestem zaskoczony. Polecam rzeźbienie w trybie voxel zaczynając od kulki - to jest dobre. Zwykły sculpting z tego co się orientuję ( a orientuję się bardzo słabo w tych tematach, więc proszę mi nie ufać ;]) jest słaby i daleko mu do Zbrusha, ale można się bez niego obejść za pomocą tych voxli. Poza tym, podoba mi się jako użytkownikowi Lightwave'a, że obsługuje format .lwo i nie ma żadnych problemów z importem i exportem.

Oprócz tego, co już zostało wymienione - retopologia jest super i malowanie tekstur też, więc za taką cenę mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no program ma piekielnie duży potencjał :)

fajne jest to że autor zżyna wszystkie dobre pomysły z Z i muda (pose master?, lazy mouse, nawet materiał redWax z Z jest ) i jeszcze dodaje własne :) (voxel, bolean sculpting, superaśne retopo)

Biorąc pod uwagę to że to robi mały team to tym bardziej respekt że tak szybko się ten progs rozwija :)

 

Jak tkoś chciałby się nauczyć obsługi tego programu toza tydzień w sobotę będzie webinar prowadzony przez Javisa Jonesa, 1 godzina Tipsów i Tricków całkowicie za darmo, wystarczy się zarejestrować :)

 

https://www2.gotomeeting.com/register/883865907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, pooglądałem chwilkę tutki do tego softu i wygląda naprawdę świetnie. Firma, która to produkuje to jakiś oddział Newteka? Interface wygląda jak z LW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaasne, ale z ich zastrzeżeniami co to tworzonych prac to nie wróżę im popularności wśród grafików. Na którymś z anglojęzycznych forów czytałem, że ktoś tam chciał kupić licencję, na to koleś mu odpowiedział, że nie podobają mu się prace tego grafika w portfolio, bo ma kilka aktów i, że licencję mu sprzeda, ale pod warunkiem, że nie będzie w 3dcoat golizny robić :P

 

Niech sobie ten program z ich polityką schowają (przytula ZBrusha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, pooglądałem chwilkę tutki do tego softu i wygląda naprawdę świetnie. Firma, która to produkuje to jakiś oddział Newteka? Interface wygląda jak z LW.

 

Program napisał jeden koleś z Ukrainy - Andrew Shpagin. Tak jak ktoś wcześniej napisał - jedynie siła reklamy (a raczej jej brak - facet np. nie dostał wizy do US&A, a chcial pojechac na Siggraph) powoduje że ludzie nie za bardzo łykają ten program, no ale tacy są ludzie :]

 

Program jest mocny, modelowanie w glinie po prostu miażdży :], później super łatwe retopo, zaznaczanie seam'ów, unwrap i malowanie po modelu, dla mnie bomba :]

 

Co do tej afery, to podobno ściema i koleś w końcu kupił ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności