Skocz do zawartości

::TECZKA 2d:danek::


danek

Rekomendowane odpowiedzi

Elo!

 

Przeglądam forum od 3 lat chyba i w końcu się zebrałem żeby się zarejestrować i założyć teczkę. Mam nadzieję że ktoś na nią natrafi i pozostawi ślad w postaci komentarza - będę dźwięczny za wszelką krytykę i komentarze.

....

Generalnie mam zamiar wrzucać niekoniecznie wykończone pracki-ćwiczenia. Na początek jednak trochę starych prac, które nie miały okazji zaistnieć na mojej stronie ani nigdzie indziej na necie - także w pewnym sensie są to prace nowe :)

....

poniżej kilka szybkich konceptów postaci

peg101028sergeant.jpgpeg101027penitents.jpg

peg101026lazarites.jpgpeg101025preachers.jpg

peg101021chaplain.jpg

Edytowane przez danek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Krytykę ? Pogratulować poczucia humoru.

Po przeglądnięciu porto nie mam nic do powiedzenia, oprócz tego że pewnie się niedługo parę gwiazdek przy tym wątku pojawi. Warstwa warsztatowa mnie przerasta, a co do koncepcyjnej to powiem, że dość egzotyczne jest to połączenie SF z klimatami średniowiecza. Co nie znaczy że złe.

 

"Żeby dobrym być, trzeba ćwiczyć"

 

Dobre. Ja bym powiedział że są jeszcze pewne wrodzone predyspozycje, ale tym którzy je mają wydaje się, że osiągneli sukces wyłącznie dzięki ćwiczeniom :) A ćwiczenia to warunek konieczny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu stary. Masz oko i łapę, a twoje arty mają "jaja". Chcesz krytykę? OK!

Czemu dopiero po 3 latach? Zauważ że nawet się jeszcze nikt nie przyczepił (ja nie) że na 100% białym malujesz - co swoją drogą nie zawsze jest rzeczą której należy unikać. Czekamy na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. No w końcu wrzuciłeś tu swoje śmieci :) Koncepciki super - nie widziałem wcześniej. Dawaj więcej, bo przy takim tempie to starocie będziesz wrzucał kolejne 3 lata.

 

Omen - danek to koleś, od którego nauczyłem się podstaw i w ogóle masę rzeczy, więc pewnie podobieństwo nieprzypadkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Kucze....

 

Stary Wielkie pokłony nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielkie piętno wybiły na mnie twoje ilustracje do Mojej książki od Historii :D

 

Od tego wszystko się zaczęło :) Naprawdę super że się tu pokazałeś

 

Pozdrawiam i czekam na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo!

Jestem w małym szoku - nie wiedziałem że tylu ludzi obczaja nowe wątki. Właśnie wróciłem z samiućkich Tater (nieświadom tego co w teczce się dzieje) dlatego dopiero teraz się odzywam.

....

krótko (bo jakbym chciał wszystkim odpowiadać to bym jedną strone samego tekstu nabił)- teczkę założyłem tak późno bo zapyziały troszkę jestem - nie wiedziałem nawet jak się dołącza ilustracje - dlatego z początku nie było ich widać. I nie chodzi o podbudowanie swego ego bo choć ManiakS zdradził że u mnie terminował :) to już dawno przeskoczył mnie o kilka poziomów (jego pracki od jakiegoś czasu są naprawdę pro czego mogę jedynie mu zazdrościć). Ale tak to jest jak człowiek rozmienia się na drobne i za długo w ilustracji edukacyjnej siedzi... Stąd ta teczka, gdzie jak pisałem docelowo będę wrzucał ćwiczonka - czyli to co mnie kręci i co uwielbiam rysować a na co czasu oczywiście nie starcza... (heh, miało być krótko..) Generalnie fajnie wiedzieć że się ludziom podoba to co się rysuje

....

OK, jeszcze trochę starych-nowych prac do jakiegoś artykułu o ścinaniu głów celem użycia czaszek w różnoraki sposób. Plus "pseudo enviro w NRDowskim stylu" (mam nadzieję kiedyś poćwiczyć z poważnymi enviromentalami - bo na razie zupełnie się na siłach nie poczuwam). ManiakS - wybacz że jeszcze starocie ale obiecuję poprawę - coś tam sobie czasem mażę i na pewno to wrzucę za niedługo.

19glowy1.jpg19glowy2.jpg

19glowy.jpg

19glowycutout.jpg

02stasi2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne pracki, widać warsztat i kolor dopracowany do perfekcji. Jedyne co mi przeszkadza w Twoich pracach to to, że nie zawsze właściwie definiujesz materiał, o ile z błyszczącymi, metalicznymi rzeczami nie ma problemu to z nałożeniem jakiejś materiałowej teksturki, czegoś chropowatego albo wełnianego już gorzej, w niektórych miejscach aż się prosi (mówiąc językiem malarstwa tradycyjnego) o użycie jakiejś przecierki, czy nałożenie teksturki, no i strasznie widać nadużywanie okrąglaka, nie jest to na pewno jakiś wielki błąd ale wszystko się robi wtedy trochę jak z plasteliny. Przynajmniej ja mam takie odczucie. Oczywiście mimo to podziwiam i zazdroszczę warsztatu, żebym ja tak kiedyś malował... ;)

 

Ps. Prace z czaszkami najlepsze! Mistrzostwo Świata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo!

A miało być tak pięknie - nowe obrazki, ćwiczenia.. ale życie weryfikuje i praca, praca, ciężka praca (ta zawodowa) nie pozwala jak widać na to "żeby dobrym być"... Mimo wszystko coś wrzucam :)

 

Wielce dźwięczny jestem za gwiazdki (osobiście uważam że nie do końca zasłużone). Zastanawiam się z czego one wynikają bo raczej nie za biegłość warsztatową - może chodzi o tematykę?? Uzbrojeni kolesie - to najpierw, potem trochę czaszek, teraz dorzucę kilka spidów robotowych. Myślę,że wrzucę jeszcze parę roznegliżowanych panienek i smoków i pełnia szczęścia osiągnięta :D

 

Poniżej obrazki w tematyce okołorobotowej. Niespecjalnie jestem z nich zadowolony, głównie jeśli chodzi o kolorystykę - kolory niespecjalnie mnie lubią :) ale to w końcu ćwiczenie, z którego mam nadzieję wyciągnąć nauki na przyszłość. Zazwyczaj wygląda to tak, że w dzień kiedy coś szybko narysuję, wszystko wygląda że podąża w dobrym kierunku ale na drugi dzień....eech.

blackrobo.jpg

 

[/url]

robo1.jpg

 

roboh.jpg

 

I jeszcze "bonus" - czyli wspomniana roznegliżowana panienka (choć wrzucam ją bardziej ze względu na to COŚ w tle, bo fajnie mi się to rysowało)

probka.jpg

Edytowane przez danek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre szkice tylko trochę zdeformowane

 

Eeeee... ? Właśnie fajnie że forma szkicowa... W każdym razie ja lubię...

No ale faktycznie, wrzucaj częściej o ile możesz, zawsze więcej artów do podpatrzenia, nauczenia się czegoś. Trochę egoistycznie na to patrzę, ale przynajmniej szczerze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo,

icecold - dla Wizardów to była epizodyczna sprawa i faktycznie nie czepiali się do obrazków, które dla nich zrobiłem. Ale czy to jest regułą u nich, tego nie wiem...

florian p - gdzieś wyżej wspomninałem, że kolor nie jest moją najmocniejszą stroną, ale - wyblakłe w porównaniu z poprzednimi pracami?? - a wydawało mi się że w temacie kolorów jakiś progres mimo wszystko mam :)

nie wiem jak to będzie z "pozostawaniem na trochę dłużej" bo ostatnio robię rzeczy, które niekoniecznie nadają się do pokazania na szacownym forum (trochę nie ten klimat) :/

Żeby jednak było kolorowo (w końcu to teczka rysunkowa a nie notatnik) wrzucam kilka pracek - nie są pierwszej świeżości ale jeszcze mi nie "śmierdzą" ;)

 

02prosektorium1.jpg

 

02prosektorium4cut.jpg

 

02prosektorium3.jpg

 

i jeszcze takie coś

14piktusie.jpg

 

21paranoje2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że najbardziej to mi przydało do gustu ta zakonnica, z takim złośliwym uśmiechem, jakby miała komuś flaki zaraz wypruć :]

 

"Beware of Nun" od razu mi się dziwnie skojarzyło z filmem "Zakonnica". Inspirowałeś się czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności