Skocz do zawartości

Windows 7 - Temat zbiorczy.


NV

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja jestem troche poddenerwowany tym "Windows 7".

 

No więc, w lipcu kupiłem komputer oczywiście z Vistą Utlimate (wykorzystuje i wykorzystam większośc ficzersów tej wersji).

 

No i myślałem, przecież będzie Windows 7, upgrade z Vista Ultimate do Windows 7 Ultimate będzie tańszy. Więc tym bardziej byłem bardziej przekonany o dobrym wyborze....

 

Jak się okazało, chyba czegos nie doczytałem, nie wiem czy były takie informacje wcześniej. Ja ich nie widziałem.

 

Jakie było moje zdziwienie jak się dzisiaj dowiedziałem, że nie ma czegoś takiego jak upgrade, to znaczy jest, ale jest droższy niż wersja OEM.

 

Potwierdziłem to na infolinii, nie łapię się też na promocję pomimo, iż kupiłem system po 22 czerwca. Ale nie kupiłem go u takich producentów jak ASUS, Samsung, Dell...

 

A więc upgrade z Vista Ultimate do Windows 7 Ultimate to jakaś fikcja i za coś takiego trzeba zapłacić zdaje się ponad 700zł (czyli tyle ile nowy system OEM).

 

No i na ten moment po prostu nie stać mnie na takie przejście. Tym samym, jestem ciekaw czy ludzie tak chętnie wydadzą pieniądze nawet na tańsze wersje Winodws 7, aby nie mieć systemu Vista. Jakoś specjalnie na niego nie narzekam. Po odp. skonfigurowaniu naprawdę da się na nim przyjemnie pracować.

 

Jednak to dzisiejsze uświadomienie trochę mnie zdenerwowało. Mój błąd, że kupiłem systemu 2 miesiące temu w takiej wersji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że po Viście nadchodzi era na "7" przyznam że ja na dzień dzisiejszy czekam na "7" po sp1. Jedną wtopę zaliczyłem przy viście, gdy będę miał 100% pewność że panowie od innego softa napiszą: program jest zgodny z "7" dopiero wtedy wchodzę w ten sofcik ;).

 

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem Windows 7 RTMx64. Na razie ją testuje i zauważyłem, że 3ds max 9 działa (to dla mnie najważniejsze), ale ZBrush 3.5 nie działa :/

Windows 7 chodzi szybciej niż Vista. Na Viście miałem już 1,5GB ramu mniej (na starcie). W 7 nie całe 1GB bo 0,8 :) Na razie tyle zauważyłem po 2 dniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pozytywnie ;) Nie denerwuje jak Vista wrecz zacheca do dalszego odkrywania, bardzo estetyczni i ladnie. I szybko, co wazne.... Testing continue

 

EDIt

 

No i mam Windows 7 i Ubuntu 9.04 na 1 kompie ;) Tylko teraz niestety musze dokupic nowa karte graficzna bo juz nie ma zadnych sterow dostepnych pod te systemy dla Radeona 9200 x)

Edytowane przez DraB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić win7. Trzymałem go w stanie uśpienia, gdy koty tłukąc się przekotłowały się po przedłużaczu wyłączając komputer. Ku mojemu zaskoczeniu system podniósł się z wszystkimi programami, które zostawiłem na uśpieniu.

A tak poza tym, to nie żałuję $$$ za se7en. Na prawdę fajny i przyjemny w użyciu system [robiłem przeskok z XP, więc nie wiem jakie są różnice w stosunku do Visty].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam za darmo i tez przechodzilem na 7 prosto z XP (Viste widzialem tylko z daleka). Nie mam zastrzezen co do dzialania systemu praktycznie dziala bezproblemowo.

 

Mam pytanie: kto z was uzywa Google Chrome na Siodemce? Bardzo czesto mi sie ta przegladarka wiesza ale nie chcialbym z niej rezygnowac bo jest naprawde szybka. Macie z nia problem u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, ja miałem straszne problemy z chrome. raz po updajcie przestał mi działać internet [choć na firefox'ie był] a drugi raz położył mi system. nie wiem jak mu się to udało, ale udało. teraz omijam chroma z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adku, ale darmowym upgrade'm objęte są osoby, które zakupiły nowy komputer z systemem Vista w wersji Home Premium po 26 czerwca, nie 22:) Pomijając koszty, wydaję mi się, że Microsoft wypuścił w końcu produkt, który może rywalizować z Windowsem XP.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chciałem gromić 7-kę za problemy z uśpieniem. Wszystko piknie wchodziło w sleep mode, budziłem, wchodził mi ponownie do pulpitu i po około 10 sekundach sypał mi się na blue screen'ie. Ale zwracam honor - okazał się to być problem bios'u (płyta Gigabyte EP43-DS3L), po updejcie biosu wszystko śmiga. Piszę w razie cuś gdyby ktoś kiedyś napotkał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj xp64 oszalał, zastanawiam sie nad instalacja 7. Jest sens na laptopie c2d 2,2, 4gb ram, 160g hdd? odczuje to jakos w samym maxie? Sprawdzał ktos czy działa w 7 maxtreme? ile powinna miec partycja na 7? ew. zainstaluje xp64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/auto/1258312025454408.jpg odmówisz siódemce ? ;)

 

Odkopuję wątek z ciekawośći czy ktoś może zdecydował się na Win 7 x64 Home Premium i może przybliżyć warunki licencji oraz to co w praktyce obcieli z wersji pro, wiem ze tryb zgodnośći ale czy coś konkretnego jeszcze ?

No i czy uwazacie wydatek 400zł na ten system za opłacalny, bo to że system jest stosunkowo udany to chyba już fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka Nvidia, że wpadne z leciutką zmianą tematu, ale takie szybkie pytanko mam. Otóż, zwiesił mi się system i poturbowało mi ostro foobar'a (zresetowało wszystkie configi). I nie wiem czy to nie efekt psychologiczny, ale teraz jak minimalizuję foobar'a, to znika on natychmiastowo (opcja "minimize to tray"), tak samo jak się od-minimalizowuje natychmiastowo. Z kolei tlen dla przykładu działa analogicznie (minimalizuje się do tray'a, nie na pasek), lecz przy pomocy animacji powolnego znikania (ogólnie tak jak wszystkie okienka windows'owskie przy wyłączeniu.

 

Takie pytanko: czy mi się coś ubzdurało i po prostu ten typ tak ma, czy coś mi foobar się pozmieniał?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia - ja kupiłem i nie żałuję. Ogólnie bardzo wygodnie na 7 się pracuje. Wygodniej niż na XP [przynajmniej mi]. Co do różnic z wersją pro, to jest ich trochę więcej: kodowanie danych, zdalny desktop, zarządzanie siecią komputerów. Pełny spis znajdziesz na sieci, ale wydaje mi się, że dla zwykłego użytkownika są to rzeczy nie potrzebne [albo inaczej, nie odczuwam ich braku]. Myślę, że nawet tryb zgodności z XP, to jest średnio potrzebny, przecież i tak wszystkie popularne programy działają pod 7. Ewentualnie jak ktoś ma jakąś skamielinę [albo jakiś specjalistyczny soft], to może wtedy przydać się tryb XP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może nie warto instalować win7 tylko czekać na win8? :D

 

Zauważ jedną sprawę:

Windows 7 - alias: W7

Windows 8 - alias: W8 :-) Raczej wątpię że nazwą kolejnego Windowsa numerem 8. Strzał w kolano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w końcu spróbować czegoś nowszego niż xp i tak oto od 2 tygodni siedzę na win 7 64bit pro i muszę przyznać, że nie mam po co wracać do XPka... Instalacja przebiegła szybko i bez problemów. Zaskoczyło mnie, że po pierwszym uruchomieniu komp był gotowy do pracy - sterowniki do grafy, lanu i muzyki zainstalowane, nawet sieć domowa:cool:. Kompa kupiłem w lipcu i nie wiem dlaczego ale miałem z nim kilka małych problemów na xp x64:

 

1. Kilka razy dziennie komp miał jakieś 5 sekundowe zwisy (nawet po formacie).

2. W PSie jak otwierałem albo zapisywałem to zawsze zwis na jakieś 10 sek.

3. Po włączeniu windowsa często monitor się sam wyłączał i włączał.

4. Jak dzieliłem dysk na więcej niż 3 partycje to nie mogłem ostatniej sformatować:/.

 

Wszystko próbowałem rozwiązać na wiele sposobów ale się nie udało. Z czasem się do tego przyzwyczaiłem ale na win 7 żadnego tego problemu nie ma:D Jak na razie nie widzę żadnych minusów przesiadki. Wszystko potrzebne działa, a sam win śmiga aż miło. Uruchamia się też znacznie szybciej. Postawione mam na 4GB ramu i chociaż zżera na starcie więcej niż XP to jakoś nie widzę żeby pracowało się gorzej czy coś.

 

aa visty nigdy nie miałem..

 

EDIT

 

a zapomniałem.. jest jeden problem - nie mogę zmusić głośników 5.1 do pracy, niby jak testuje w panelu sterowania to jest 5.1 i każdy gra ale przy mp3 lub filmach już nie

 

EDIT

głośniki grają :)

Edytowane przez JB*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam problem - od przedwczoraj mam win7 zainstalowanego i dość nietypowy problem wraz z nim - który pojawił się dopiero na drugi dzień - w pierwszym wszystko było ok... nie wyświetlają mi się niektóre strony na necie + nowo dodane obrazki tutaj na forum. zaktualizowałem firefoxa + jakieś dodatki też próbowałem instalować i lipa. żaden wirus to też raczej nie jest. miał ktoś podobny problem? jest to dość niewygodne.

 

nie działają mi np pajacyk.pl; interia; blue-prints i wiele innych :/

 

EDIT: stronki się nie wyświetlają tzn "przekroczono limit czasu" :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program files/microsoft games

 

nie ma tam

jest katalog microsoft games for windows-LIVE a w nim client i redist i jakies instalacyjne pliczki....ale to raczej nie to

no żesz ....sapera wywalili ? na wydajnosci chcieli przyoszczedzic ? wtf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej jednak fałszywy alarm. wygląda na to ze win 7 nie ma tu nic do rzeczy. ale może jednak ktoś ma pomysł o co chodzi? mam w domu 3 kompy - tzn nie moje wszystkie :> moj, lapek kolezanki i jeden macbook. u mnie i u kolezanki jest ten problem ze 2/3 stron - jakichkolwiek - sie nie laduje a u drugiej kolezanki - na macbooku wszystko smiga.

 

sorry za offtopa w sumie, ale jestem dosc zdesperowany :/ troche paralizuje przegladanie zawartosci neta i irytuje maxymalnie.

 

czy moze to po prostu kwestia zblizajacych sie świąt? :) ale to dlaczego na macbooku dziala? szit. z gory dzieki za jakas pomoc. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tam

jest katalog microsoft games for windows-LIVE a w nim client i redist i jakies instalacyjne pliczki....ale to raczej nie to

no żesz ....sapera wywalili ? na wydajnosci chcieli przyoszczedzic ? wtf

 

Sprawdź w panelu sterowania -> programy -> Włącz lub wyłacz finkcje systemu windows.

 

Ja po zainstalowaniu Win7 pro miałem tam odznaczone gry i ich nie bylo w starcie, po zanaczeniu się pojawiły :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Win 7 Ultimate od 1.5 miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Szybki, ładny i ma parę pomocnych funkcji.

 

edit : pisałem o błędzie, ale tak jak kozioo napisał niżej SP pomogło... :D

Edytowane przez jahred6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam zainstalowany win7 i od poczatku mam taki maly, lecz upierdliwy problem;/ brak podgladu mianiatur w plikach pdf(jest standardowa ikona acrobata), bark ikony corela(w ogole, no i miniatury tez nie ma), max ma tylko ikone programu (kiedys mialam podglad sceny, ale to chyba w xp jeszcze bylo;p),

podglady jpg, czy avi sa;/

 

moze ktos pomoc? szukalam, googlowalam i nic z tego;/

 

a to bardzo upierdliwe;/

 

pozdrawiam i dziekuje za ew. pomoc:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Czy nie wiecie gdzie się wyłącza irytujące kółeczka, które pojawiają się wokół strzałki kursora podczas stuknięcia piórkiem w tablet, bądź przytrzymaniu piórka na tablecie ? W Viście to wyłączyłem, a w 7ce nie mogę znaleźć.

 

Ogólnie system pracuje szybko i sprawnie.

Irytuje mnie bardzo zniesienie pasku szybkiego uruchamiania. Ja tam zawsze miałem wszystkie ikonki wepchane, a teraz to jakaś gadżetowa lipa. Nie wiem po co przekombinowali z tymi bajerami przy pasku windowsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troglodyta poszukaj w panelu sterowania "pen and touch" albo system tray, gdzieś tam można było poobkrajać trochę opcji tabletowych win7. I chyba jak zainstalujesz stery tabletu to one trochę funkcji irytujących wyłączają.

 

Ale to chyba, nie pamiętam bo dawno temu to konfigurowałem

 

Salve!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności