Skocz do zawartości

10 zaproszeń dla użytkowników max3d.pl na premierowy pokaz filmu "BIEG"


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz coś mogę napisać. Faktycznie ciężko mi jest w tym momencie uchwycić to "3D". Może tak jak piszecie to kwestia jakości, ale też raczej stawiam na moje okulary (mam jakieś straasznie stare) więc czekam te z Lecha.

 

Wróciłem z zakupów w tesco, i tam przynajmniej nie ma jeszcze tych Lechów z nimi. Ciekawe kiedy się pojawią.

 

Sam film przyjemny, faktycznie można traktować go bardziej jako taki teledysk. Moje pierwsze skojarzenie to http://www.youtube.com/watch?v=sFMLARtqxCY (teledysk Red Hot Chilli Peppers i Californication). Nie wiem dlaczego ... ot takie skojarzenie...

 

Pisaliście na początku, sprawdźcie sobie creditsy, a jest gdzieś online pełna lista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adku w tych okularach Lecha mało widać tego "3d" więc te stare okulary też są dobre bo stare jakieś też mam i nie ma różnicy ;)

 

u mnie film płynnie chodzi ale jakość nie powala w tym "HD" w ogóle ciężko się ogląda w tych okularkach jakoś( szacunek ze robiliście ten film oglądając go na nich), więc kto będzie mógł lepiej niech idzie na to do kina skoro ma być puszczane przed filmami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o creditsy :

 

Scenariusz i reżyseria / Director, Screenplay: Tomasz Bagiński

 

Producent / Producer: Marcin Kobylecki, Piotr Sikora

 

Prowadzenie projektu i nadzór artystyczny/CG Supervisor, Art Director: Marcin Filipek

 

Koncepty oraz nadzór artystyczny nas scenografią / Associate Art Director: Ars Thanea - Piotr Jaworowski, Karol Kołodziński, Pawel Nolbert, Marcin Molski

 

Animatik / Layout: Damian Nenow

 

Montaż / Film Editing: Damian Nenow, Magdalena Mikołajczyk

 

Animacja / Animators: Krzysztof Rusinek, Maciej Wojtkiewicz, Przemek Brodzik, Arkadiusz Jurcan

 

Modele postaci / Character Modelers: Marcin Klicki, Radosław Nowakowski, Marcin Stępień

 

Tekstury / Texture Artists: Michał Dziekan, Kamil Pohl

 

Oświetlanie, materiały, rendering postaci/Character Lightning, Shading and Rendering Artists : Kamil Pohl, Selim Sykut, Andrzej Sykut, Krzysztof Rusinek

 

Scenografia / Environment Artists: Jarosław Handrysik, Arkadiusz Jurcan, Jakub Grygier, Selim Sykut, Andrzej Sykut, Kamil Pohl, Krzysztof Rusinek

 

Dodmalówki / Matte Painting Artists: Jakub Jabłoński, Michał Dziekan, Jakub Grygier

 

Kompozycja / Copositors: Adam Janeczek, Wojtek Bagiński, Selim Sykut, Andrzej Sykut

 

Animacja 2D / 2D Animations: Michał Dziekan

 

Symulacja ubrań / Cloth Simulation: Łukasz Sobisz

 

Symulacja cząsteczek / Particle Simulation: Łukasz Sobisz, Piotr Suchodolski

 

Nadzór nad technologią stereoskopową/3D Stereo Cameras Setup: Marcin Filipek

 

Dyrektor techniczny / Technical Director: Bartosz Opatowiecki

 

Rigerzy / Riggers: Krzysztof Rusinek, Bartosz Opatowiecki, Michał Firkowski

 

Programiści / Programmers: Adam Wierzchowski, Wojciech Bagiński, Bartosz Opatowiecki

 

Organizacja sesji motion capture: Marta Staniszewska

 

Studio motion capture/Motion Capture Studio: Metricminds GMBH

 

Kaskaderzy / Motion Capture Stuntmans: Paweł Pliszka (koordynator kaskaderów), Maciek Kwiatkowski, Tomasz Lewandowski.

 

Dźwięk / Sound: Kuba Pietrzak

 

Digital Intermediate: Piotr Dutkiewicz

 

Making of: Aldona Pac Filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o okulary ich dobór jest dość istotny.. bo specjalnie do tych Lechowych był dobierany profil kolorystyczny anaglifu.. więc jeśli posiadacie inne , kolory przeznaczone dla lewego czy prawego oka mogą się nie właściwie wysłaniać.. tak czy inaczej w anaglifie efekt jest napewno słabszy.. ale jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany. Dzięki za te creditsy. 90% osób znam z forum i pamiętam nawet jak tutaj zaczynało.

 

Ale zaciekawiło mnie to: "Making of: Aldona Pac Filipek"

 

To kiedy pojawią się materiały making of?

 

@CzAk1: no właśnie coś z tym odliczaniem na stronie Lecha też chyba nie grało. Ale nie ważne. Można już oglądac. Teraz tylko dorwać te okulary. Szkoda, że nie zgrali tego z weekendem bo początek roku akademickiego, ogólnie weekend, chyba sprzedaż byłaby większa. Ale jeśli jest ich ograniczona ilość to może nawet lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu na dysk jako f4v daje się oglądać bez kłopotu. Więc doradzam użyć jakiegoś rozszerzenia do przeglądarki wyciągającego media z fleshów.

 

W sumie link daje się bez kłopotu wyciągnąć więc chyba nie popełnię przestępstwa?:

 

http://film.lech.pl/Lech3d_Hi.f4v

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

making of powinien pojawić się wkrótce.. tak jak mówiłem może nawet jakiś szerszy artukuł , Aldona przygotowywała wersję maing ofu na premierę w multikinie, wersja ta w najbliższym czasie zostanie przekompilowana i roszczerzona o opisy i z pewnością zawiśnie online..

 

P.s. widziałem dziś czteropaki z okularkami w REALU (Bez żanej kryptoreklamy:))

Edytowane przez sith_LORD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja - klasa.

sith_LORD - dzięki za kulisy.

 

Mi z kolei te piksele na końcu się podobają, nawiązują do jakiejś określonej stylistyki i dają wrażenie odpoczynku/przerwy w przestrzeni uniwersalnej (całkiem logiczny zabieg).

Ehh, Trzeba będzie niestety kupić piwko. :)

 

(ujęcie z lądowaniem na szybie - twarzą - urzekające)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam.. Kiedys Tomek sam mowil ze lepiej zeby byly takze glosy krytyki niz zeby w ogole nie bylo zadnego zaiteresowania. Zreszta niektore glupie komentarze wynikaja z naszej narodowej zawisci i jak ktos mi znowu napisze ze to bzdury, ze polacy nie sa pod tym wzgledem gorsi to go wysmieje. Tak jestesmy zawistnym narodem i niestety jest mi za to wstyd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta mnie tam wkurza przypisywanie tych najgorszych cech jako narodowych. Owszem na forach-komentarzach działa regularnie parę trolli, ale to przecież tylko niewielki ułamek ludzi, którzy tam zaglądają. Większość nawet nie czyta komentarzy. Dla mnie największym problemem jest mało profesjonalne dziennikarstwo w Polsce, które nie wyznacza żadnego poziomu, a jedynie podsyca te najbardziej debilne dyskusje. Na większości zagranicznych serwisów nie ma możliwości komentowania, a jak już jest to jest to bardzo moderowane.

 

oczywiście nasz poziom mediów wynika z tego, że jesteśmy małym i zacofanym przez historię narodem. Wielkie serwisy muszą się zniżać do poziomu brukowca, by mieć odpowiednio wysoką oglądalność.

Poza tym w Polsce nie istnieje takie pojęcie jak "prestiż" w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moge skomentowac scenariusz i wskazac kilka swoich propozycji do tego filmu?

Pomysl: Bieg przez zycie.

Puenta: walka z kostuchą.

Dlaczego wiec nie zrobic z tego wysigu? W zyciu kazdego jest przynajmniej kilka momentow kiedy igra jesli nie ze smiercia to z powazniejszymi obrazeniami. Fajnie byloby to pokazac. Glowny bohater biegnie przez zycie a razem z nim biegnie kostucha, czasem zostaje z tylu, czasem go dogania i wyprzedza. Glowny bohater oczywiscie unika wszystkich kłód rzucanych pod nogi. Ta smierc moglaby tylko majaczyc na horyzoncie, byc nie do konca wyrazna, tak zeby tylko mozna sie domyslac kim jest ale zeby pozostawala niewiadomą az do konca.

Pierwszy etap jest dobrze pokazany, beztroskie dziecinstwo, potem w szkole widac ze rzeczywiscie unika nieprzyjemnosci jak nauczycielka zombi, ciec czy wuefista. Za to pozniej fajnie byloby dodac jakies zwolnienia. Dlaczego przebiegajac przez klub on sie nie zatrzymuje zeby potanczyc, i pogadac z laskami (bo napic sie jeszcze chwilowo nie moze)? W tej chwili tylko przebiega i sprawia wrazenie jakby to byla dla niego jakas nieprzyjemnosc a nie chwilowy sens zycia. Moze mi sie wydaje ale nastolatki to lubia sie zabawic, i nie mowia "och znow ta imprezka, naprawde mam ich dosc, pojde na chwile sie pokazac i wroce do rodzicow obejrzec taniec z gwiazdami". Dlaczego nie dostaje jakiegos kosza od dziewczyny, nikt nie probuje mu przylozyc? Dlaczego nieomal nie wpada pod samochod przebiegajac przez ulice (tu moze byc dowolna glupota ktora sie robi w mlodosci bedac zaaferowanym wiosna i tym ze jakas inna dziewczyna akurat nie dala mu kosza). Potem u Was jest parkour po dachach, ktory calkiem fajnie symbolizuje jakis rodzaj wspinania sie po szczeblach kariery, fabryka ktora moze jest troche oklepanym symbolem, ale nie ma co wybrzydzac, to nie ma byc bergman tylko taki luzny filmik. No i finał. Jak koncowa walka z kostucha nie jest przekonujaca logicznie. Dlaczego akurat w tym momencie? Dlaczego akurat wtedy kiedy koles ma chwile wytchnienia? No i dlaczego tropikalna plaza? Duzo tu znakow zapytania. Kontynuujac moj pomysl z tym ze przez cale zycie smierc jest blizej lub dalej, to takie mini-walki mowinny pojawiac sie czesciej, a ta finalna jednak troche pozniej. Moznaby pokazac ze takie chwile wytchnienia z lechem koles ma co jakis czas, biegnie przez zycie, zmaga sie z przeciwnosciami odpowiednimi do wieku ale na szczescie caly czas moze znalezc chwile na szklanke zimnego piwa. Wtedy bylaby to bardziej reklama niz szort moze, ale akurat mnie zupelnie to nie przeszkadza. Na koniec bylaby walka z kostucha, mniej moze efektowna bo majac 60-70 lat czlowiek juz sie tak nie rusza zwawo, ale za to majaca wiecej sensu.

To tylko takie luzne przemyslenia, ani to ubrane w odpowiednie slowa ani szczegolnie oryginalne. Oczywistą kwestia jest to ze wtedy ten film musialby trwac przynajmniej 6 minut jesli nie lepiej. Termin byl krotki wiec sie nie dalo. Moze wiec trzeba bylo sie zastanowic nad innym scenariuszem? Nie wiem, tak sobie tylko gadam. Dobra, ide postudiowac creditsy. Ciao.

 

Edit: czy wszystkich tak szybko samo wylogowuje? Czy tylko mnie? Uzywam opery, moze to to?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przy takiej reklamce - niekiepskiej ale tez, umowmy sie, zadnym tam dziele sztuki - komentarze az dudnia od emocji to strach pomyslec co bedzie przy Hardkorze.

I tak sie zastanawiam - po co te skrajne emocje? Ani ta reklama tak dobra zeby jak wielu sikac ze szczescia i modlic sie do creditsow ani tez tak kiepska zeby je mieszac z blotem i jeczec. Wyszla poprawnie.

Jeszcze inna sprawa - widac po raz kolejny, ze ludziom tak na prawde zwisa i powiewa to 3D a bardziej przywiazuja uwage do tresci. Moze cos przegapilem ale czy ktos zachwycil sie tym ze w 3D? Ktos krzyknal "reklama jak reklama ale jak zaj...cie wyglada to 3D!"? Wciaz mysle ze caly ten boom 3D skonczy tam gdzie poprzednie fascynacje technologia trzeciego wymiaru w okularach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi.. A ja uwazam, ze to sukcesywnie wszystko zmierza w kierunku 3D. Niedlugo bedziemy grac w gierki w okularkach (nvidia 3D vision) W kinie tez coraz wiecej sie dzieje w tym kierunku i nie zapowiada sie zeby ucichlo. Polaryzacyjne okularki sa naprawde fajne. Mysle ze za kilka lat przeniesie sie 3D do TV. Kiedys nie bylo mozliwosci technicznych, zeby to dobrze popchnac.

A burza taka, bo tak malo mamy rzeczy w 3D robionych a jesli do tego dodamy PI to musi byc ostro. Cokolwiek by to mialo oznaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli przy takiej reklamce [...] komentarze az dudnia od emocji to strach pomyslec co bedzie przy Hardkorze.

 

Myślisz że będzie tam produkt plejsment? To nie jest pytanie do Twórców, wolę nie wiedzieć.

 

Zastanawia mnie czy taka ekipa z kreditsów, robi coś wspólnie poza zleceniami (w sensie Twórczym), czy też semi-komercją. Jestem pewien że takie głowy pełne są niewyżytej, twórczej i ekspresyjnej Mocy. Może to dobry moment żeby pokazać Światu (userom tego forum) swoje Twory, nieudane eksperymenty lub zmutowane w szufladzie animacje.

 

pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi.. A ja uwazam, ze to sukcesywnie wszystko zmierza w kierunku 3D. Niedlugo bedziemy grac w gierki w okularkach (nvidia 3D vision) W kinie tez coraz wiecej sie dzieje w tym kierunku

 

Czy ja wiem. Po co np. jakiś dramat oglądać w 3D? Z gier, to też pewnie tylko nie które tytuły nadają się na pokazywanie w trójwymiarach. Może jestem dziwny, ale jakoś nie widzę strasznego fanu w oglądaniu wszystkiego w 3D.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D fajna dyskusja

a film fajny, przynajmniej nie musialem wysilac szarych komorek, doszukiwac sie co autor mial na mysli :D

sponsoring... zmora dzisiejszych czasow, coz zrobic, fajnie ze ktos chce promowac takie projekty

 

mysle ze Baggins dokladnie opisal po co projekt powstal i czym jest na sciezce rozwoju PI, nie doszukujmy sie tutaj wielkiej sztuki, troche

wyluzujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaku i Czaku. Rozumiem wasze sceptyczne podejscie. Nie jestem ekspertem, ale czytalem gdzies, ze dopiero teraz na monitorach o odswiezaniu 120 Hz gry w 3D z okularami to jest wypas. Wiadomo ze nie wszystko sie nada, ale w takiego wiedzmina/cod'a zagralbym na takich goglach :) co do TV to mysle ze dobry dokument chetnie bym obejzal w 3D. Wiadomosci.. czemu nie. Na wspolnej tez na lansie :))) a tak na serio to temat nie na "tutaj", zeby nie smiecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaku i Czaku. Rozumiem wasze sceptyczne podejscie. Nie jestem ekspertem, ale czytalem gdzies, ze dopiero teraz na monitorach o odswiezaniu 120 Hz gry w 3D z okularami to jest wypas. Wiadomo ze nie wszystko sie nada, ale w takiego wiedzmina/cod'a zagralbym na takich goglach :) co do TV to mysle ze dobry dokument chetnie bym obejzal w 3D. Wiadomosci.. czemu nie. Na wspolnej tez na lansie :))) a tak na serio to temat nie na "tutaj", zeby nie smiecic.

 

True - może poza tymi żartami z "na Spółdzielczej" i Wiadomościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem. Zauważyłem, że ogólnie w produkcjach PI jest bardzo fajny montaż, plastyka i design mnie nie pociąga. Animacja ok, ale montaż, na prawdę jest dynamiczny i ciągnie wszystko za sobą. Montaż to już nie robota "grafika komputerowego" ale "filmowca".

Fajne skróty, rytm cięć podkręcają dynamikę.

 

Design świata dzieci fajny, ale już ta fabryka z ludzmi brzydka jak dla mnie. Główny bohater bardzo mi przypomina, tę postać z reklamy która kopie piłkę na bojsku, podobne jest też podejście do animacji, które bym określił jako "lajtowe" Czyli generalnie uzyskuje się fajny efekt całości, ale w szczególe postać nie zawsze ma wyczuty ciężar itp. Dla mnie to jest duży plus, bo to jest wg mnie podejście "wrażeniowe" a nie "dosłowne".

ps.

kto rysował prace dziecięce, wystawione w przedsszkolu ;) ?

 

ps.

 

Poza tym agencja reklamowa, czy sam lech, zrobili genialne posunięcie.

Pozyskali nazwisko Bagińskiego i uzyli haslo "nowy short Tomka" to na prawdę duża wartość. Ale ja tego nie demonizuję, uważam, że firmy powinny częśćiej robić takie akcje. Dawać taką możliwość symbiozy.

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun3d, śpieszę ci donieść, że dobre wychowanie, to jeszcze nie mądrość.

Chyba tyle(aż) w temacie filmu.

 

Nie rozumiem, do czego pijesz? Możesz jaśniej?

Jesli odebrałeś mojego posta jako przytyk do userów tego forum, to źle go odebrałeś. Tutaj ludzie zwykle maja pojęcie o tym, co piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie takie nic specjalnego w sumie (nie wiem jak to wyglada w 3D)...ale walka ze śmiercią fajna w sumie :)

 

Tutaj lekko pociemniało mi przed oczami. zastanawiam się co chciałbyś zobaczyć żeby to zdanie się nie pojawiło. Zastanawia mnie co takiego musiałbyś obejrzeć, żeby zadowolić twoje podniebienie. Chyba wiem: "Transformers 4000: Zemsta AfroDżedaj" nakręcony na miniDV z efektami z ILMu, trzaśnięty w 3 dni przez 2 osobowy zespół...

 

Sorry ale po 2 mcach pracy nad tym filmem, komentarze takie jak ten powodują opadnięcie wszystkich członków. No i jakże motywują do dalszej pracy...

 

Piszę to nie dlatego, że wymagam samych ochów i achów. Nie! Konstruktywna krytyka? Jak najbardziej. Ale proszę nie pisz "nic specjalnego" tylko dlatego, że oglądałeś wcześnie Terminatora, Transformersów i zwiastun Avatara. Weź pod uwagę czas, ludzi którzy przy tym pracowali, tematykę i nasze Polskie możliwości.

 

Bez urazy (no offence) i z ciepłymi glutowatymi pozdrowieniami

tweety człowiek od "nic specjalnego"

 

Znalazłem Info dotyczace marketingowego planu Lecha...

Wiadomość z Mediarunu.

 

Jeszcze do tego się odniosę. Nie warto cytować Mediarun. Nie chcę im robić "czarnego PR" ale niestety wiem w jaki sposób pisane są tam artykuły oraz jak to się odbywa. Przedruki materiałów sponsorowanych to standard. Nie warto czytać czegoś co zostało po prostu przeklejone z maila od producenta piwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Moim zdaniem wlasnie prosty przekaz jest jak narbardziej ok jesli chodzi o firme produkujaca piwo.

Ja skorzystam z okazji i zareklamuje swojego WIP'a, gdzie bede probowal sie zmierzyc ze statikiem anaglifowym. I zapraszam wszystkich ktorych temat interesuje i tych ktorzy sa ciekawi renderowania w stereo. Napewno kazda pomoc sie przyda :)

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=62464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale proszę nie pisz "nic specjalnego" tylko dlatego, że oglądałeś wcześnie Terminatora, Transformersów i zwiastun Avatara. Weź pod uwagę czas, ludzi którzy przy tym pracowali, tematykę i nasze Polskie możliwości.

 

LOL. To co ma pisać? "prawie coś specjalnego"?

 

Nie rozumiem czemu nie możecie nabrać dystansu do tego co robicie. Zawsze jak pojawia się coś od Was to wpada tu ktoś z ekipy i się spowiada, że mało czasu, że warunki polskie, że brak dobrych scenariuszy, że to tylko komercha. Ale jak to mówią, "tylko winny się tłumaczy", podobno ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale montażysta powinien zostać prezesem. No i jeszcze koleś który prowadził kamerę. Powinniście ich zwolnić bo się marnują ;) hehe żartuję. Wszystko lekkie głupie i ładne ale bardzo efektowne i bez kompleksów. Jedyna rzecz która mnie drażniła to morda bohatera, jakaś taka drewniana, ale to detal. I jeszcze jedno, wg mnie Lech za*****biscie na tym skorzystal. 2:1 dla lecha (bo , bez jaj dla mnie to żaden short Bagińskiego), rewanżyk?

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę odniesień co do treści, kiedy "clue" tego filmu było zupełnie coś innego.

 

Ja bardziej chcę ocenić coś o co w tym filmie chodziło czyli to "3D", które można zobaczyć oglądając film w okularach. Treść w tym przypadku przeniósłbym na drugi plan, chociaż naprawdę, napisałem wcześniej: film dla mnie lekki i przyjemny, ot taki teledysk.

 

Ten film jest pierwszym polskim filmem zrobionym w tej technologii i chodziło raczej o doświadczenie w tej kwestii. Na ten moment nie mogę jeszcze tego sprawdzić przez brak tych okularów :)

 

Czy ktoś już oglądał go w "dedykowanych okularach" i może powiedzieć coś więcej? Tego jestem ciekaw. Czy takie filmy są faktycznie przyszłościowe, czy faktycznie warto tworzyć w tej technologii ... dla firmy był to sprawdzian, możliwość spróbowania czegoś nowego, nowe doświadczenie (bardzo cenna rzecz jak się domyślam). Znalazł się sponsor projekty - wymarzona sytuacja, tylko się cieszyć i ja nie widzę nic złego w jakimkolwiek "product placementcie", a i tak obawiałem się, że będzie on mocniejszy. Naprawdę, gdyby nie zamieszczenie filmu na stronach Lecha wydaje mi się, że część osób nie zwróciłaby na to uwagę). Już to ktoś napisał, ale samą akcję, że powstał taki film, była taka możliwość oceniam jak najbardziej pozytywnie.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności