Skocz do zawartości

Żółte Karteczki - nowy serial pacynkowy


floo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

pacynki.png

7apacynkip

Żółte Karteczki to serial pacynkowy, zrealizowany przez SoInteractive i Studio SoInteractive.

Produkcja ukazuje kulisy pracy agencji reklamowej.

13 listopada w piątek odbyła się premiera Żółtych Karteczek - serialu pacynkowego, zrealizowanego przez SoInteractive i Studio SoInteractive.

Żółte Karteczki to humorystyczna opowieść o pracy agencji reklamowej i relacjach z klientami.

Bohaterowie serialu zmagają się z trudnymi klientami i niecodziennymi projektami, obnażając brutalność oraz bezwzględność branży reklamowej.

 

Cala produkcja jest kręcona kamera RED, natomiast jeżeli chodzi o oświetlenie używamy lamp Kino Flo. Montaż i postprodukcja jest realizowana glownie w FinalCut oraz AfterEffects.

 

Produkcja powstała wyłącznie na potrzeby SoInteractive - dla sympatyków, ludzi związanych z reklamą i ich rodzin, w celach rozrywkowych oraz edukacyjnych.

 

Nowe odcinki będą się pojawiać w każdy piątek.

 

Serial dostępny jest na kanale YouTube:

http://www.youtube.com/user/zoltekarteczki

Losy postaci serialu można śledzić na Facebook:

http://www.facebook.com/home.php?#/pages/Zolte-Karteczki/173434647218?ref=mf

 

 

Czego nikt nie wie:

http://www.youtube.com/watch?v=lKwBXkSU8nk

 

 

Miłego oglądania!

 

Serial współtworzą koledzy z forum:

 

Animacja

Mateusz Lendor (Santi_Animator)

Sebastian Kalemba (SEB)

Daniel Banasik (moja skromna osoba)

 

oraz

 

Występują

Marcin: Paweł Kumięga

Kasia: Dominika Markuszewska

Akant: Jacek Joniec

Sweter: Jan Nosal

Tommy: Piotr Franasowicz

 

Zdjęcia:

Paweł Skotarski

Marek Nawracaj

 

Montaż

Jan Orłowski

Paweł Skotarski

 

Reżyseria

Grzegorz Gracz

 

Scenariusz

Eduardo De Mocca

 

Producent

Jeremiasz Filipiak

 

Producent Wykonawczy

Marek Nawracaj

 

Kierownik Planu

Jakub Błądek

 

Korepetycje Graficzne

Michał Sycz

 

Udźwiękowienie

Zgniatacz Dźwięków

 

Technika Filmowa

Studio Sointeractive

RED Digital Cinema

 

Administrator Produkcji

Katarzyna Pniak

 

Liczymy na konstruktywną krytykę...

Edytowane przez floo
  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajny material, najlepsze to chyba nieoczekiwane zachowania postaci lol, ja tez takie mam hahahah. Sexi sekretarka. Dialogi troche sztywne, czasami bez emocji. Lokcie Wam strzelaja ;). Fajnie, ze cos takiego powstalo, inicjatywa jest i ciekawy jestem jak to sie rozwinie ... czekam na nastepne odcinki. Takie krecenie to chyba qpa smiechu co ? ;)

 

pozdrawiam,

luq

 

ps. zapomnialbym, dobry melanz hehe muza tam sie wpasowala niezle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

bardzo fajne i świetna inicjatywa. Ostatnio trafiłem na jakiś program typu kukiełka + cżłowiek w telewizji polskiej . Dla nich czas sie zatrzymał ponad 20 lat temu. Nie sie nie zmieniło od czasów Kulfona , żaby moniki i profesorka. Tragedia normalnie . Nie wiem jakimi oni kategoriami myslą .

Wasz produkt jest bardzo spoko.

Czyje te kamery REd są ? to sointeractive ma swoje ? Orientujecie się w ogóle ile takich kamer jest w skali polski ? czy to dalej taka żadkosc, czy juz bardziej standard ?

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

http://www.kannu3d.com/ Łukasz Kowalik 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka kannu, tak w Sointeractive mamy swojego RED'a, a jeżeli chodzi o skalę Polski to jest ich może w granicy 10, ale nie zapewniam Cię, bo takie informacje tylko słyszałem, a wiadomo że jak to jest na rynku ;)

 

Jeżeli chodzi o standard i rzadkość to uważam, że puki co ich liczba nie jest ogromna, ale z biegiem czasu z pewnością podejdą pod standard.

Edytowane przez Santi_Animator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o boże...........

 

Naprawde chciałbym tu napisać co myśle ale to może się odbić ewentualnymi konsekwencjami w pracy a puki co muszę spłacić kredyt. A naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic żeby grzecznie określić poziom mojego zażenowania w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"poziomem wypowiedzi piszesz swój własny AUTOPORTRET" :]

 

Łukasz Burnet dzięki!

Łokcie, to przez rigg... :P

Nie mówmy już o kupie... :P

jednak jest bardzo wesoło... :)

 

mirach miło ;)

rozkręcamy się... i wierze że będzie coraz lepiej... ;)

 

kannu cieszy!

RED dużo dobre, kamera ma potencjał, jak się uzbroi w dodatki to respect... ;)

 

CzAk1 fajno, dzięki!

Pracujemy nad tym, każdy daje coś od siebie i uczy się nowych doświadczeń.

 

kengi twórcze!

brak mi słów, by opisać to co czuje... ;)

 

cóż więcej...

cieszę się że mogę pracować przy takim projekcie, z tak jedwabistą ekipą.

 

wiąż się uczę, czegoś nowego, a wyjście poza animacje 3d, pozwala poznać produkcje tego typu od kuchni, a z czym wzrasta poczucie świadomości, ile to pracy kosztuje...

 

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem.. z jednej strony staracie się serial robić, co widać po pierwszym odcinku .Potem dajecie tą kolejną rzecz pijacką, która raczej zrównuje produkcję do innych amatorskich gniotów z youtube.

Potencjał jest ale imo to Ciągle powinno dojrzewać tam u Was .. i dopiero potem ogłaszać się.

 

Trzymam kciuki i czekam na lepszy odcinek . Fajnie by było, gdyby to szło w ironię i ukrytą prawdę o IT jak np trafnie to pokazali w 'digital grunt'

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wszystkie 3 wideo na youtube i moim zdaniem to co miało być najlepsze czyli "odcinek 1" jest chyba najgorsze, nieśmieszne i jakieś bardzo ospałe.

Nie zrozumcie mnie źle, ale wygląda to trochę jakbyście robiąc to byli po prostu senni i zmęczeni, jak byście chcieli ale już nie mieli siły dodać do tego ani jaj ani energii.

Powodzenia w kolejnych odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odcinek kręciliśmy do prawie 5 nad ranem i staramy się aby to nie był serial w którym jeden odcinek jest przepełniony gagami, takie już są. Niestety gdy chce się aby kontynuacja odcinków miała powiązanie ze sobą, niektóre sceny muszą być trochę mniej śmieszne, aby pokazać i mieć czas na pokazanie charakteru danej postaci. Wówczas kolejne odcinki będą śmieszniejsze gdyż już widz będzie wdrożony w ich światek ;)Humor też będzie się rozkręcał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie Wyższe Uczelnie tego nie uczą, więc trzeba zrobić wykład.

 

po 1: Każdy znaczący się serial komediowy(i nie tylko) ma mocny odcinek pilotażowy. Teoria, że pierwsze odcinki będą do bani, a później się rozkręci istnieje tylko w waszej wyobraźni i z każdym odcinkiem może być już tylko gorzej.

 

po 2: Tworzenie rzeczy humorystycznych to prawdopodobniej najtrudniejsza rzecz w przemyśle rozrywkowym. Bo to co Was śmieszy podczas tworzenia wcale nie oznacza, że będzie śmieszyć widza i vice versa.

 

po 3: Takie pacynki to sobie możecie robić do programów dla dzieci. Chociaż są tak nijakie, że nawet tam by nie przeszły. Niestety wraz z pacynkami odpada sporo mowy ciała związanej z mimiką, która jest kluczowa w komedii. Można to wyprowadzić idąc w ciekawszy, dużo bardziej skomplikowany i wyrazisty design pacynek, ale to wyższa szkoła jazdy.

 

Pomijając te banały najśmieszniejszy jest opis, który jest kluczem do zrozumienia całej idei:

Żółte Karteczki to humorystyczna opowieść o pracy agencji reklamowej i relacjach z klientami. Bohaterowie serialu zmagają się z trudnymi klientami i niecodziennymi projektami, obnażając brutalność oraz bezwzględność branży reklamowej.

Produkcja powstała wyłącznie na potrzeby SoInteractive - dla sympatyków, ludzi związanych z reklamą i ich rodzin, w celach rozrywkowych oraz edukacyjnych.

 

Twórcy muszą zachować poprawność polityczną, bo to przecież ma być dla ich rodzin i w celach edukacyjnych. Jakim cudem mają przez to "obnażać brutalność oraz bezwzględność branży reklamowej" to ja nie wiem.

To jakby ktoś miał nakręcić serial o prostytucji, ale dla dzieci, wycinając cały seksualny, wulgarny i kontrowersyjny kontekst.

Pewnie zespół chciał się przypodobać szefostwu rozrywkową i edukacyjną twórczością po godzinach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do wcześniejszych opinii. Scenariuszowo i humorowo słabe. Ale pacynki fajne. Jest w tym jakiś potencjał i jak dopracujecie fabułę i gagi, to może być fajnie. Tylko żeby Wam się publika nie przerzedziła zanim się humor rozkręci ;)

Jak już wspomniano mimika pacynek raczej ograniczona, więc siłą napędową muszą być dialogi. Pooglądajcie sobie angielski serial The Office. Podobny klimat i najwyższa półka jeśli chodzi o humor. Powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamoulian - ciesze sie za Twojego rozbudowanego posta, jednak z jedna rzecza zgodzic sie nie moge ... mianowicie ZESPOL nie chcial sie przypodobac szefostwu "rozrywkowa i edukacyjna" tworczoscia po godzinach, zespol to kreatywni ludzie ktorzy robia tylko to co sprawia im przyjemnosc, ale dobrze wiedziec do czego jestes zdolny ... pewnie Twoj szef jest z Ciebie zadowolony.

 

Kirian - jakbym Cie nie znal to moze i liczylbym sie z Twoim zdaniem, ale od jakiegos czasu uwazam, ze Ryby i Kiriany glosu nie maja ... lord of the room.

 

mallow - dzieki za konstruktywna krytyke, wyjdzie w praniu jaki ten serial bedzie mial odbior po 3-4 kolejnych odcinkach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEB - co wedlug Ciebie mowi o tworcach fabula, gdzie dwoch kumpli upija sie i budzi rano obok siebie? Z cala pewnoscia nie to, ze sa kreatywni bo ten gag byl w milionie komedii. Ani to zabawne ani fajnie pokazane. Co macie w planach na nastepne odcinki? Ktos sie posliznie na skorce od banana? A moze cos bardziej w pijackim klimacie - ktos pierdnie sobie lub beknie?

Nie bede sie cieszyl z byle gniota tylko dlatego ze tworcy sa z forum a gniot powstal w Polsce wiec automatycznie wypada go lubic. A moze po prostu mam sie cieszyc waszym szczesciem z tworczosci radosnej choc nie smiesznej? Fajnie ze sie bawicie ale co do licha wam zrobilem ze zmarnowaliscie mi kilka minut zycia?

Sprawa wydaje sie byc prosta - wielu osobom (waszym widzom) sie to nie podoba. Jak zaczniecie dyskutowac z widzami to za chwile okaze sie ze zrazicie ich do siebie jako do tworcow w ogole i wykopiecie za jednym zamachem grob nie tylko tym karteczkom ale i nastepnym swoim tworom. Suit yourself.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi i wlasnie o takie wypowiedzi mi chodzi a nie o wypowiedzi w stylu "checie sie przypodobac", bo po co? albo w stylu "n/c" ... fajnie, ze wyraziles swoja opinie, dzieki. Zmarnowales pare minut zycia, dosc dosadnie powiedziane, ale ok.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przesadzilem bo odnioslem wrazenie ze bronisz produkcji mimo negatywnych opinii zamiast zmienic co w niej jest nie tak. Masz racje - nie zmarnowalem. Dzieki tym ostrym opiniom tych ktorym sie nie spodobalo moze uda sie Wam stworzyc cos z jajem i tym razem obejrze sobie z przyjemnoscia.

Z tym przypodobywaniem sie szefostwu to tez cios ponizej pasa ale mysle ze wszyscy spodziewalismy sie po prostu czegos innego i sie zawiedlismy - stad ostre slowa.

Proponuje przysiasc i zrobic cos niewymuszonego (przeciez klienci podaja Wam na tacy tony absurdalnych pomyslow a ich kreatywnosci chyba nikt nie przeskoczy :D Wlasciwie moglibyscie pewnie zrobic kukielkowy dokument i bylby zabawny ;), poszukac pomyslow z zycia wzietych a nie robic dubli z innych komedii. Nadac wiecej charakteru postaciom (tak jak na przyklad ten koles, co co chwile mowi "tak?.." - dobre. No i nie wrzucac wszystkiego do jednego worka - zdecydowac sie albo na humor absurdalny, cos jak w SCRUBS na przyklad, albo na cos bardziej finezyjnego.

Co do kukielek to przeszkadzaly mi te patyki u rak. Zrobcie to jakims drutem i usuncie w post produkcji albo nawet zostawcie ale niech to bedzie wezsze od reki ;)

 

Powodzenia -sorki ze mnie ponioslo. Przelalem swoje prywatne frustracje na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEB takie są wypowiedzi jaki jest Wasz stosunek do nas.

 

Wpadacie na nieformalne forum scenowe o grafice 3d i staracie sprzedać swoją twórczość notką o "edukacyjnym i rodzinnym charakterze dzieła".

Od razu włącza się użytkownikom tryb prześmiewczy.

Szczególnie, że Wasze dzieło ma tyle wspólnego z pracą w branży co dobranocka ze światową polityką. Kogo macie za głupca?

 

Co innego jakby Wasz post tak wyglądał:

"Cześć ludzie. Słuchajcie mamy taką inicjatywę, że po pracy sobie robimy serial. Staramy się aby był o branży, ale nie chcemy poruszać kontrowersyjnych treści. Dzieło ma być dla wszystkich. Nas śmieszy, ale nie wiemy jak Was. Zachęcamy do obejrzenia odcinka"

 

A nie firmowa notka prasowa, o edukacyjnej misji samorozwoju pracownika, którą każda konkretna osoba z branży może jedynie wyśmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc poprzednią wypowiedź właśnie zaskoczyły mnie kolejne posty, ponieważ skoro już powstał ten wątek, to chciałem napisać coś o "Żółtych", a nie... sami wiecie. Wiadomo że animatorzy mają nieźle pojechane w głowie (piszę tylko o naszych z SOi, żeby nie było zaś ;p), ale scenariusz pisze scenarzysta, głosy nagrywają aktorzy, a my robimy swoje. Tak więc wiecie, konstruktywna krytyka zawsze jest przydatna, ale po co jak już zostało powyżej wspomniane "ciosy poniżej pasa".

 

Co do notki, to przecież oczywiste, że zamieszczając newsa, jesteś proszony o prasową notkę i nie napiszesz wówczas "po pracy robimy sobie serial".

Czy jest edukacyjny? Jest, ponieważ uczymy się całkiem nowych rzeczy, których wcześniej nie robiliśmy.

Nikomu nie staramy się nic sprzedać i nie wiem, dlaczego ten serial nie może mieć charakteru rodzinnego?

 

Można by napisać że jest mega hardcore dla dorosłych, ale tak nie jest, więc w żadnym kontekście ani razu was nie okłamaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym pisaniem scenariusza to mocno, naprawdę mocno przesadziłeś. zmeczyłem pierwszy odcinek i ten o piciu piwa... Scenariusza to w Waszym dziele nie ma. Jest zlepek scen.

Podobają mi sie bardzo kukiełki, sam pomysł na serial internetowy, opowiadający o pracy w agencji jest fajny... ale za mało mięcha w tym. za grzeczne to. no i oczywiscie nudne i słabe w egzekucji. dlatego tak bardzo boli to, ze spartoliliście super pomysł. jak pierwszy raz zobaczyłem kukiełki, pomyślałem, że w końcu ktoś zaaanimował kilkanaście polskich blogów o pracy w agencji (taaaakich dobrych blogów)... a tu kupa. może Wy się dobrze bawicie przy produkcji, ale nie oczekujcie oklasków od widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....mam niesmaczne wrażenie że "ktoś" wstawiając TOTO do Newsa chce mi wmówić, że to ma wartość conajmniej "Kinematografu" ....:)) Trzeba było założyć normalny wątek i tam zebrać "ciosy poniżej pasa".......a tak to nie wiem czy to normalna polskie I.P.I.... kryptorklama....czy też że są tz. równiejsi.......:)). Na drugi raz proszę się nie krępować od razu na front i do galerii..........:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy jest edukacyjny? Jest, ponieważ uczymy się całkiem nowych rzeczy, których wcześniej nie robiliśmy."

 

I dramatyczny, bo na planie Pan Ryś od kateringu prawie zawału dostał i romans bo Zosia od make upu zaczęła czuć chemię do Mariusza oświetleniowca i trochę też dreszczowiec bo Zenek lekko napruty zobaczył ducha cioci Marysi po tym jak się poślizgnął i uderzył w głowę o stół montażowy. Szybki kurier który nieomal nie przejechał pieszych dostarczając scenariusz sprawił że film zasługuje na etykietę "akcja".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś trzeba wyjaśnić...

temat pojawił się na forum, ponieważ chcieliśmy się podzielić tym co robimy z kolegami z forum. Max3d kojarzę jako forum ludzi którzy są pasjonatami, tymi którzy pracują w branży i tymi którzy zaczynają itp.

Liczyłem na konstruktywną krytykę, ponieważ nie czuję potrzeby lansowania się(nie czuję się dzięki temu lepszym, tylko dlatego że jestem na froncie).

Rzeczą normalną na tym forum jest że ludzie się dzielą między sobą tym co robią. Tym bardziej że chcieliśmy pokazać to, dlatego że takich rzeczy się nie robi dużo w Polsce.

Ciesze się że jest front, ciesze się że robimy taki projekt, bo co mam płakać? Napisać że Paweł się pochlastał przy montażu, SEB wyskoczył w pokoju przez okno, Mateusz ma depresje?

 

oceniajcie, jestem za! Tylko jak wam tak zależy, to wnieście do wątku konstruktywną krytykę.

 

dzięki za komentarze, które coś dobrego wniosły do tematu, życzę wam takich projektów i samych frontów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja sobie nie życzę żeby mi "ktoś" życzył żebym był konstruktywny......bo on jest z "branży" i myśli, że myśli że inni żle myślą........:))). Fajans to jest fajans, nawet jak się do tego przyczepi żółtą karteczkę z napisem "gold", podeprze "toto" RED-em i wepchnie do Newsów.....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i do przodu, jest moim zdaniem progres. Akcja jest za wolna zdecydowanie i dobry montaz nie ratuje dluzyzny miejscami. trzeba bylo w tym samym czasie jeszcze zmiescic rozwiazanie sprawy z klientem dzwoniacym na poczatku w jakis zabawny sposob. Nawet jesli to bedzie w nastepnym odcinku, to lepij bylo to wsadzic teraz i miec dynamiczniejszy odcinek.

 

Wezcie do siebie pojedyncze sensowne komentarze z watku i nastepny odcinek zrobcie duzo lepiej:) bo rozumiem ze ten jeszcze byl tworzony bez przetrawienia reakcji widzow. Potencjal jest, baza jest, do roboty.

peace

arturro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi odcinek nawet bardziej śmieszny tylko małe ale:

2:33 - irytujące jest ujęcie kiedy kamera pokazuje 2 postacie, a "szef" wymachuje ręką i zasłania twarz tego drugiego.

Początkowa rozmowa "Elvisa" przez telefon: słychać "dmuchanie" do mikrofonu, szczególnie przy wymawianiu litery "p" (np. 0:40 - "Pracujemy bez wytchnienia...").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności