Skocz do zawartości

Teczka 2D - Wojtek Fus


WojtekFus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@grass - Haha, dzięki :D

 

@Manekin - Jutro obiecuje livestreama! :D

 

@WWWoj - Polecam, polecam, nawet dla takiego zwykłego rozluźnienia i zabawy.

 

@Pinokio - Dzięki! Owszem, kopniak słodki, ale nie o to tu chodzi. Trzeba robić więcej ;D I zrobiłem sobie przysługę i wracam do podstaw

 

Strona ze szkicownika, żeby nie było, że post bez obrazka:

 

szkic-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkic ma bardzo fajny feel, ale szczerze przyznam ze nie wiem co sie dzieje z ramieniem.

Nawet jesli ten pan jest jakas hybryda homo sapiens i ptaszyska to jednak musi miec miesnie zeby ruszac reka/skrzydlem.

Deltoid strasznie gleboko zachodzi w ramie, a przy takim polozeniu raczej bylby napiety. nie bardzo widze tez co to za miesien wchodzi pod wiekszy piersiowy.

Twarzyczka bardzo fajna za to :)

Generalnie bardzo mile dla oka pracki w tej teczce!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pumax - Dzięki :)

 

@telthona - Tak to jest z tymi wypucowanymi pracami, że tracą w stosunku do szkicu :

 

 

Powrót do bardziej technicznych rzeczy. Thmuby oparte na nieskomplikowanej perspektywie. Ogólnie staram się przyzwyczaić do budowania takich gridów, patrzę co się dzieje gdy damy punkt zbiegu trochę dalej, jak skrajnie można działać z trójzbiegową etc. Tak czy siak, sporo radochy.

 

9nEOd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie rozrysowane , ja mam problem kiedy np jest miasto i budynki o różnej wysokości i pod różnymi kątami itd , nie wiem jak wtedy odnieść się do punktu zbiegu. np u Ciebie jest mniej więcej coś w ten deseń #677 w szóstym thumbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super teczka!, ale juz to chyba kiedys pisałem. Fajnie ze cwiczysz perspektywe, nawet te rameczki z podpisikami nadają pro level 999 ;P. Jeżeli masz czas to wyszukaj w sieci tutoriali by : Scott Robertson. Gość naprawde wymiata w rysunku technicznym a w tutkach pokazuje wiele przydatnych myków jak sobie radzić z perspektywą.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grass - Dzięki za komentarz :) TO chyba kwestia tego, że każdy obiekt może mieć swój własny punkt(y) zbiegu, ważne jest, żeby znajdowały się na tej samej linii horyzontu co inne.

 

@j4q -Dzięki! Kalberos ma rację, bazuję na tutkach Robertsona. A rameczki z podpisami kradzione od Fenga :D

 

@kamesanin - A proszę bardzo :D :

 

Z tym, że tym razem bardziej tradycyjnie. Kolejny portret w olejach. Szczerze mówiąc denerwuje mnie to improwizowanie w kółko - z czasem schnięcia, warstwami, sposobie nakładania farby. Ja chcę kurde jakiegoś nauczyciela :

 

1evjQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm jak na olej to i tak całkiem nieźle Ci powiem, u mnie portret aż tak dobrze nie wychodzi olejem. ;)

Ale fakt trochę denerwujące są farby, przez pryzmat przyzwyczajenia do tabletu.

Co do nauczyciela to ostatnio zauważam jak to jest nieoceniona pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten olej. Mi się też marzą farby, ale na razie mnie to przeraża technicznie i logistycznie. Sporo nawet najlepszych koncepciarzy ma czasami słaby kolor i myślę że to właśnie dzięki zrozumieniu farb można wskoczyć na wyższy poziom wtajemniczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna rybcia i oleje :) mam ten sam problem ,maluje olejnymi ,ale brak nauczyciela.Po jakimś czasie wyrobiłam sobie różne myki na przykład resztki używanej terpentyny zlewam do osobnego słoiczka.Po jakimś czasie jak terpentyna odstoi to się klaruje.Zlewam czystą ,a na dnie zostają brudy.Zawsze się przydaje ,nawet do czyszczenia później pędzli.

Poozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soulinka - Też odkryłem ten patent niedawno, bardzo spoko sprawa :D

 

Jestem w trakcie lektury książki Schimdta "Alla Prima'' i muszę powiedzieć, że jestem zachwycony. Tego rodzaju porad odnośnie malarstwa i olejów szukałem. Polecam!

 

Dzisiaj troche techinicznie. Dalej wymyślam formy ze Scottem. Sorki, że wszystko instagramem, ale brak skanera :

 

oAVR8.jpg

 

NgJEZ.jpg

 

I trochę ze szkicownika:

 

5055a7ae29a111e2b479123138045d54_7.jpg

 

ca96938e29a111e28ddc22000a9f15db_7.jpg

 

200b471a29a211e2aa6822000a1cde8f_7.jpg

 

835466122ab011e2ab3822000a1fc30a_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celem jest konstrukcja i osadzenie w jej w perspektywie, mam gdzieś tutki tego goscia z gnomona, dobra rzecz, ale nigdy do tego sie nie zabralem ;P mnie urzekły buzie ze szkicownika i ostatni olej... najważniejsze to nie spinac sie przy tej technice, proces jest troche powolny ale to tez w zaleznosci jaki efekt chce sie osiagnac, ja np uzywam duzo terpentyny zmieszanej z niewielka iloscia oleju lnianego i w miare szybko schna mi warstwy, zreszta ja lubie jak mi sie miesza kolor na plotnie od razu, przypomina mi to artrage wtedy :P pozdro, oleje wychodzą naprawde fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotcore - Haha, oleje przypominają Artrage :D No teraz spróbuję troszkę nad olejami posiedzieć. Zobaczymy co z tego wyniknie :) Dzięki za odwiedziny :)

 

@karola-j - Dzięki! Powiem szczerze, że ćwiczenia bardzo satysfakcjonujące. Mimo tego, że dużo konstrukcji etc finalny obrazek jakoś nagradza ilość włożonej pracy.

 

Cholera. 4 w nocy. Spać nie mogę. I takie coś:

 

ApWqk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czerwony czuję trochę bardziej niż inne kolory :) Dzięki Panowie!

 

Tak jest, portret luźno oparty na dwóch refkach. Celem było wprowadzenie w życie paru rzeczy, których dowiedziałem się w 'Alla Prima', dlatego zgubiłem gdzieś podobieństwo po drodze, bardzo skupiając się na pociągnięciach.

 

Poranne rozgrzewki:

 

dTbC3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności