Skocz do zawartości

4 nominacje dla polskich filmów na Animago 2010


fps

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko nieźle. Popatrzcie ile niemce mają nominacji. Normalnie przypadek czy dominacja? Dużo widać też francuzów, a amerykanie słabo jak na tak duży kraj i z taką renomą.

Mnie nie podobają się te kategorie. Co to za kategoria "wizualizacje". Gdyby to było odtworzenie jakiegoś grodu, a historia to raczej film krótkometrażowy. Gospodarka już bliżej. Jak będą rozstrzygać czy film animowany o historii jednego z krajów jest lepszy od animacji przedstawiającej samolot czy budynek. Apples and oranges.

Mimo narzekań na Sintela, film jest nominowany, tyle, że w kategorii postprodukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, spoko spisali się chłopaki. Inna sprawa że od tematyki trzech pierwszych już mnie muli. Nie wiem czy też tak macie ale mnie osobiście skręca od ilości patriotycznego patosu w całej polskiej kinematografi. Historia, pamięć, no wiadomo ale ile można i w jaki sposób.

Czekam tylko na musical "Polska Chrystusem Narodów", film akcji "Super Papierz Polak", film biograficzno-astrologiczny "Chopin i jego wszechświat" i jeszcze koniecznie 28 filmów wojennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się :D

Jest milion innych, wybitnie bezsensownych powodów, przez które wspólna podatkowa kasa ucieka z budżetu i o 99% z nich większość nie ma pojęcia, bo rozchodzi się to po kościach i najczęściej nie ma z tego najmniejszych wymiernych korzyści. W tym wypadku korzyści są czy się to komuś podoba czy nie. Od szeroko rozumianej promocji tego zacietrzewionego kraju, po samą grafikę, która przeleciała się po świecie od Chin po cgSociety. Ale z czego tu się cieszyć? Wielce świadomy polski grafik musi sobie poprawić humor jak zwykły zapity Kowalski przed telewizorem, którego boli w dupie, że sąsiad dostał dofinansowanie z UE - a on nie. Co prawda nic w tym kierunku nie zrobił, ale przecież on też człowiek - to coś się należy. Żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem do czego pijesz i nie bredzę, bo znam temat nie gorzej od ciebie. Chyba, że w swoim mniemaniu posiadasz jakąś tajemną wiedzę, w co szczerze wątpię, bo problem jest bardzo prosty.

Nie pisałem bezpośrednio do ciebie, bo takich postów od zaniepokojonych o własne podatki forumowiczów widziałem tu wiele.

Sam na własne życzenie sprowadzasz tą kwestię do kasy, więc nie dorabiaj teraz ideologii. Kasa została wyssana, a nie podoba ci się najwyraźniej, że przez kogoś innego niż ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko widzę tą rozmowę skoro potrafisz posługiwać się tylko moimi argumentami. Nie dorabiam ideologii tylko napisałem jakie są względne korzyści powstania tych filmów w odróżnieniu od całej masy spuszczonych w kiblu ministerialnych pieniędzy, o które się tak burzysz. Nie chodzi ci tylko o kasę? To po co w kółko pieprzysz o tym jak ktoś twoje podatki roztrwania?

Tak, jest to promocja, a jeśli 'przewodnik' jest dla Ciebie średniej jakości filmem to już kwestia twojego gustu w co nie chcę wnikać.

Reklama Grunwaldu tez była jako feature na cgSociety, chociaż to już standard, że za granicą jest coś doceniane, a w kraju jest przedmiotem ciągłego narzekania ze wszystkich stron. Nie napisałeś NIC konkretnego, więc albo się wysil i oświeć nas biednych ignorantów albo zachowaj te bezcelowe komentarze dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem polskiej animacji wedlug mnie jest to ze w tym kraju nie powstaje nic komercyjnego albo prawie nic .Nie wnikajac w to ile milonow chinczykow ogladalo historie Polski a ile zostalo wyedukowanych tym filmem to chyba nie tedy droga .Poniewaz prawdziwym sprawdzianem i dajacym mozliwosc wbicia sie do swiatowej czolowki jest robienie komercyjnych projektow w ktorych prawdziwa ocena jest ilosc widzow w kinach a nie jakas nakrecona pani w tv relacjujaca ile to trilionow chinczykow oglada nasza animacje. I coz wyglada na to ze jedni sa zadowoleni ta sytuacja a drugich poprostu irytuje to "malyszowanie" jacy to niby jestesmy mocni ..

 

No ale coz bigleba napisal "ze nie ma innego nic" i widocznie tak musi byc .

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, zadaniem tych filmów nie jest promocja grafiki, a promocja kraju. Historię obejrzała masa ludzi, nie tylko narodowości chińskiej. Nie jest dla mnie jasne czego od tych filmów oczekujesz.

 

Jacenty, to są komercyjne projekty. Oczywiście można wychodzić z założenia że tylko pełnometrażowe filmy się liczą. Takie PI też ma na koncie. Plany pełnometrażowych animacji są, przynajmniej jeden z całkiem realnymi szansami powodzenia. Owe szanse powodzenia nie są zależne od gładkosci stóp prezesów, a od tego co i na jakim poziomie się wcześniej zrealizowało.

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno: cokolwiek by się nie pojawiło, zaraz zaczyna się mega narzekanie, jakie to Polacy g robią. Jak to jesteśmy daleko za holyłódem czy innym szajsem.

I racja w tym jakaś jest, ale z drugiej strony tacy narzekający gówno robią, żeby ten stan rzeczy poprawić. Wygodnie jest opieprzać dłubiąc własne prywatne projekciki. Wygodnie napisać że w tym kraju nie powstaje nic komercyjnego albo prawie nic. A jak szuka się ludzików do zespołu do filmu, nawet takiego jak gospodarka, czy innego filmu to albo czasu nie mają, albo chcą zarabiać od razu 8 cyfrowe kwoty, albo ich portfolia tak ssą, że Rumunia i Kazachstan wygrywa z nami w przedbiegach. I tak... zróbmy tutaj polski, pełny metraż z wybuchającymi robotami i sondami analnymi ufo hehe :)

 

Panowie, klient był? Był. Kasa poszła? Poszła. Film powstał? Powstał. A to, że jest to kolejny film na promocję polski... no cóż. Taka karma. Ja tam się cieszę, bo przynajmniej odetchnąłem od reklam :]

 

A tak ogólnie to zaczynam mieć wrażenie, że robię copy paste postów z poprzednich tematów z projektami z PI. Oj chyba nie lubicie platige'a :]

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno: cokolwiek by się nie pojawiło, zaraz zaczyna się mega narzekanie,

 

Wrzucie cos konkretnego to nie bedzie jeczenia...

 

A jak szuka się ludzików do zespołu do filmu, nawet takiego jak gospodarka, czy innego filmu to albo czasu nie mają, albo chcą zarabiać od razu 8 cyfrowe kwoty, albo ich portfolia tak ssą, że Rumunia i Kazachstan wygrywa z nami w przedbiegach. I tak... zróbmy tutaj polski, pełny metraż z wybuchającymi robotami i sondami analnymi ufo hehe :)

 

A co starej kadry nie macie tylko szukacie ciagle nowych.Dziwne mi kumpel ostatnio narzekal ze czasem zarobi u Was w miesiacu 100 zeta bo nie ma co robic:P Moze zacznijcie dbac o starych to moze nowi dobrzy ludzie zaczna sie odzywac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacenty... czasami mam wrażenie, że żyjemy na dwóch innych planetach: mojej gąbczasto optymistycznej i twojej kolczasto oportunistycznej.

 

Wrzucie cos konkretnego to nie bedzie jeczenia...

 

i vice versa. pokaż coś dobrego skończy się moje czepialstwo Twojego czepialstwa.

 

A co starej kadry nie macie tylko szukacie ciagle nowych.Dziwne mi kumpel ostatnio narzekal ze czasem zarobi u Was w miesiacu 100 zeta bo nie ma co robic:P Moze zacznijcie dbac o starych to moze nowi dobrzy ludzie zaczna sie odzywac...

 

Jeśli sądzisz, że 40 osobami opędzluje się pełny metraż taki jaki ty sobie wyobrażasz to powodzenia.

Stara kadra jest i ma się dobrze. 100 zeta powiadasz... dziwne bo zapieprz ostatnio spory i na kasę też nie narzekam. No ale skoro masz "kumpli" w platidżu to pewnie lepiej wiedzą.

 

lubi nie lubi psujecie rynek i tyle

 

A skąd ty tak dobrze znasz realia rynku? Koledzy z PI powiedzieli, czy może wróżka z kuli wywróżyła?

jacenty... siedzimy na dwóch różnych gałęziach. Z tego co widzę po postach ty siedzisz głównie w game arcie, ja w animacji. Ja tam nie wcinam się w game artowe produkcje, za to od kilku lat aktywnie biorę udział w produkcjach PI i odrobinę znam ten rynek. A jakie jest twoje doświadczenie? Jakimi produkcjami możesz się Ty pochwalić, żeby oceniać, kto psuje rynek a kto go naprawia? I tylko nie pisz, mi, że "to widać" bo żądam rzeczowych argumentów. Z pierwszej ręki a nie z piwnych opowieści koleszków z innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam. I nawet mnie kusiło, żeby coś pseudo mądrego napisać. Ale chyba tylko machnę ręką i tyle. Ręce opadają jak się czyta to całe narzekalstwo i czepialstwo. Pełnych metraży się zachciewa. No to jednak nie jest bułka z masłem. Potrzeba mocnego zespołu. Najlepiej ludzi zaprawionych już w boju. No i z kim tu robić? Z Tobą Jancenty? Raczej nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*****, nie da się już wchodzić na to forum. Po prostu nie da.

 

Banda rozgoryczonych, zacietrzewionych, zakompleksionych, żyjących w dysonansie poznawczym osobników, którzy wciągają innych w swoje durne, bezwartosciowe, w kółko te same dyskusje o wartościach , które nie podlegają żadnym dyskusjom.

 

To się dzieje teraz na poziomie kraju i na poziomie forum o grafice. Gdzie nie wejdziesz tam jad leje się strumieniami, kazdy chce sobie dopier***** i czeka na potknięcie. Najwyraźniej moja wewnętrzna emigracja powinna objąć takze max3d;P

 

Wszystkich należałoby wysłać na grupowe psychoterapie.

 

Over and out.

 

P.S. To mógłbym napisać w prawie dowolnym wątku ostatnio, sorry, ze trafiło na ten.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę stać na twoim miejscu bo mam wrażenie że leje się z ciebie nie do końca ukierunkowany żal. Może poczułeś zonk oglądając Historię czy Grunwald, da się jako kontrargument znaleść masę bardzo pozytywnych opinii. Nie można uczciwie o tych filmach powiedzieć że słabe są, albo złe. Można walić w poszczególne elementy, że coś tam szwankuje ale że jest "lans prowadzących"? Że po kosztach a najlepsi domagają się kasy? Do kogo te pretensje kierujesz? Czego oczekujesz? Chcesz żeby promowany był Lenard a nie Bagins? Chcesz lepszych animacji? zakasaj rękawy i zacznij je robić. Kto jak kto ale jeden ze zdolniejszych animatorów w kraju może sobie na to pozwolić. Bo teraz to jest jak dowcip o Żydzie proszącym Boga o wygraną na loterii. Tylko do tego trzeba wiele wyrzeczeń, również finansowych. Imo to rozwiązaniem twojej frustracji było by przyjechanie na forty i danie Sikorowi z plaskacza, forum ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety umowmy sie Ty znasz tak dobrze realia rynku jak ja czyli wcale . .A dokladniej mowia ci to co chca zebys uslyszal. Watpie zebys mial udzialy w firmie i byl wtajemniczony . No ale ja nie o tym tylko widze ze sporo tu o frustracji a ja tak naprawde zapodalem tylko text z tym przerostem zartudnienia poirytowany troche frazesami tweetego odnosnie jacy to leszcze im dziadoskie portfolia przysylaja .Sory kurde wchodza tutaj na forum prawie codziennie widze ze mnostwo ludzi cos fajnego na boku majstruje i poprostu nie wierze ze nie ma dobrych ludzi.

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacenty, nie ma dobrych ludzi za miske zupy... i tutaj jest problem PI i wielu firm, ktore

musza natrzepac kasiorki do pierwszego :P

teraz kazdy musi wydymac tylu rodakow ile sie da zeby cokolwiek zarobic, takie czasy -

wiec nie ma co sie sprzeczac i obrazac tak swiat jest po prostu ulozony, albo dymasz albo jestes dymany

 

niedlugo rynki hinduskie, chinskie i rumunskie sie otworza i mysle ze polskie firmy sprowadza sobie troszke narybku do pracy i problemy polskich grafikow bardzo szybko sie skoncza

.. emigracja do UK, Norwegii etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bedzie tu moj ostatni post w zasadzie :)

 

takze Jacenty sluchaj, powiem tak, nie rozumiem dlaczego grafikow traktujesz jak idiotow :) bo czytajac Twoje posty czuje sie jakbys pisal do mnie i innych moich kolegow, ze sa idiotami. :) kiedys jak dorosniesz zrozumiesz dlaczego to napisalem :)

 

 

 

2ga rzecz, jest duzo ludzi na tym forum, ktorzy sa zalosnie slabi a zachowuja sie jak mistrzowie joda... wrzucaja stolce i tak sa zlaslepieni swoja doskonaloscia ze szkoda gadac :)

 

2ga polowa tych ludzi stara sie o pierwsze zlecenie na freelancie...

 

wiec zacznij rozrozniac fajne obrazki w folio robione przez 5 miesiecy od doswiadczonego kolesia pracujacego w branzy, ktory sra na max3d, bo po co pokazywac cos wam skoro wy jestescie w czarnej dupie ukladu pokarmowego a skaczecie jakbyscie byli dzonami laseterami?

 

pozdrawiam

Idiota

 

PS.!

 

CENMY SIE ONI NA TO CZEKAJA

Edytowane przez KLICEK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banda rozgoryczonych, zacietrzewionych, zakompleksionych, żyjących w dysonansie poznawczym osobników, którzy wciągają innych w swoje durne, bezwartosciowe, w kółko te same dyskusje o wartościach , które nie podlegają żadnym dyskusjom.

 

Ta, teoretycy branżowi kura mać.

 

A nominowanym gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie widzę powodu żeby cieszyć się tylko z tego, że w ogóle coś u nas powstaje, z drugiej nie rozumiem jechania że coś powstaje. Może mi się nie do końca podobać "historia polski" ale jednocześnie zazdroszczę projektu. Heh, stare powiedzenie mówi "jak dają to bierz, jak biją to uciekaj". Ktoś dał możliwość zrobienia fajnej rzeczy, dał na to jakieś, nieważne jakie pieniądze. Tylko głupi by nie wziął.

Wogle te stałe rozmowy o pieniądzach są dla mnie żenujące. Mimo że mam kredyt i nikt, nigdy mi nic nie dał, do wszystkiego sobie doszedłem sam. A może właśnie dlatego.

Ups, prawie zapomniałem, że tu albo się kocha, albo nienawidzi PI, trzeciej opcji nie ma, hehe.

 

Edit: Przez ten offtop zapomniałem o meritum. Gratulacje dla wszystkich nominowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby była tu inna firma, byłoby tak samo, tak jest na innych forach bliskich marketingowi. świat reklamy przyciąga ludzi z ideałami i energią,, mieli i wypluwa. zawsze bedą żale mniejsze i większe, tych wyplutych, tych mielonych i tych czekających na szanse. Jezeli pojawia sie tyle cenionych rzeczy z PI to znaczy (czy sie podoba czy nie), że są jedną z najlepiej zarządzanych firm w branży, bez względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, motasz się we własnych myślach i jak już ci raz napisałem nie powiedziałeś NIC konkretnego poza welewaniem żalu i jadu. I jeszcze ten tekst o lansie prowadzących. To już zakrawa na głupotę. Zorganizuj sobie grupę grafików, zrób jeden projekcik na miarę takiej Historii albo Przewodnika. Pokaż jak ty się potrafisz lansować. Opowiadasz jak to się dobrze czujesz robiąc na swój rachunek, ale widać mało z tego radości skoro musisz marnować czas na max3d żeby sobie poprawić humor opluwając 'demony z przeszłości' (lol).

Na marginesie, sprawdź sobie człowieku dokładnie co oznacza słowo 'ignorant'. Mnie nie interesuje czy się czepiasz Historii, Grunwaldu czy Przewodnika. Wszystkie powstały na podobnych warunkach. Wszystkie powinieneś zjechać tak samo. Czyżby jedynym powodem dla którego oszczędzasz 'Przewodnik' był fakt, że Bigu nie podchodzi pod twój wymyślony schemacik? Żaden z tych filmów nie jest słaby i każdy wymagał sporego wysiłku, organizacji i zdolnych ludzi.

Ja w odróżnieniu od ciebie nie traktuje twoich postów wybiórczo i nie wyciągam pojedynczych zdań z kontekstu.

Napisałem wyraźnie odnośnie korzyści: "Od szeroko rozumianej promocji tego zacietrzewionego kraju, po samą grafikę, która przeleciała się po świecie od Chin po cgSociety".

Nie podoba ci się taka forma promocji? Trudno. Tobie nie spodoba się nic, czego sam nie zrobiłeś, bo taką masz, jak widać, naturę. W liczbach mam ci podawać korzyści? :D Sam sobie wydajesz świadectwo takimi tekstami, bo prawda jest taka, że interesują cię tylko cyferki... na twoim koncie.

Martwi cię kondycja polskiego rynku cg? Przy tych trzech filmach pracowało mnóstwo ludzi, i jeśli jesteś na tyle ograniczony żeby wierzyć, że ktoś to dłubał za miskę zupy to już twój problem.

ps.

Gdybyś konstruował posty według podstawowych zasad języka polskiego, a nie uprawiał jakieś pokemonowe wygibasy, to mógłbyś mi wtedy zarzucać że nie potrafię czytać. W co drugim akapicie sobie przeczysz, więc nie wymagaj zbyt wiele.

Edytowane przez mokramyszka666
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy znowu pokazali co potrafią! I nie mam na mysli jedynie waszych postów ;) Gratki dla Platige i Traitora.

 

wiec zacznij rozrozniac fajne obrazki w folio robione przez 5 miesiecy od doswiadczonego kolesia pracujacego w branzy, ktory sra na max3d, bo po co pokazywac cos wam skoro wy jestescie w czarnej dupie ukladu pokarmowego

to bedzie tu moj ostatni post w zasadzie :)

 

Wow, KLICEK nareszcie rozwinal sie na tyle, aby móc nasrac na max3d. Dodatkowo wyproznil sie przed odejsciem. Gratulacje. Bedziemy tesknic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, ciekawie udało się wam przedstawić nudny dla większości temat(mówię o Grunwaldzie )

Dziwi mnie ta ostra krytyka , chociaż z drugiej strony nie ,w końcu w internecie można pisać "wszystko" no to jedziem..

 

Zaczęło się :D

W tym wypadku korzyści są czy się to komuś podoba czy nie.

są korzyści, technologicznie pokazano coś dobrego, czegoś czego nie musimy się wstydzić, na pewno jest to reklama kraju itd..pytanie na ile skuteczna? pewnie nie bardzo, ale jako dodatek czemu nie. Na pewno coś to dało.

(ciekawe jaką reklamę naszego kraju robi sprawa krzyża itd itd?)

 

Z drugiej strony niektórzy są znudzeni tematem, chcą czegoś innego ..

tutaj podoba mi się post jacentego.Pozostaje czekać :)

 

pzdr i trochę luzuu :)

ps.

tweety - odpoczynek od reklam, spoko, dzięki takiej ilości reklam jaka jest nie mam ochoty włączać TV ;)

na szczęście są jeszcze dobre polskie kabarety,skecze..

Edytowane przez peterr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - odpoczynek od reklam, spoko, dzięki takiej ilości reklam jaka jest nie mam ochoty włączać TV ;)

na szczęście są jeszcze dobre polskie kabarety,skecze..

 

hehe, reklamy to tylko źródełko kasy. z czegoś trzeba żyć przecież. tv oglądam sporadycznie, a swoje własne reklamy rzadko kiedy mam okazję zobaczyć. zresztą po miesiącu pracy nad 30 sec spotem mam dość patrzenia na daną markę.

 

a kabarety i skecze... wolę skoczyć do sklepu po dobry film na dvd albo popłynąć na weekend na żagle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu, patrz trochę szerzej. Nie pisałeś o 'misce', ale pisałeś o tym jak to się fachowcy powinni szanować i nie robić za byle-jaką kasę. Trochę konsekwencji na przyszłość proponuję, a mniej łapania za słówka.

Nikt ci nie zabrania wyrażania opinii. Przekonujesz mnie do czegoś, co sam tutaj uprawiam. Bezpardonowa, czasem chamska (w moim wykonaniu :]), ale rzeczowa krytyka jest ok.

Szkoda, że przez te kilka dość długich postów nie wysiliłeś się na jakąkolwiek konstruktywną ocenę tych filmów, tylko zacząłeś (albo kontynuujesz) prywatną wojenkę z PI. Twoja sprawa.

Mówisz, że będziesz pisać co chcesz. Proszę bardzo, ale nie spodziewaj się, że ktoś będzie to traktować poważnie.

 

Do korzyści, które wymieniłem wcześniej, mógłbym dopisać coś jeszcze. Może powinienem wymienić to na pierwszym miejscu. Pracując przy projektach takich rozmiarów zaczyna się kształtować w tym kraju kadra ludzi, którzy zaczynają rozumieć prace z dużym zespołem, przy dużym projekcie, w określonym pipelinie. To coś czego nie nauczysz się w szkole, ani zasuwając przy kilkudniowych reklamkach. To również coś, bez czego niemożliwym jest stworzenie pełnego metrażu, czy filmu na światowym poziomie. A prawda jest taka, że ludzi, którzy rozumieją realia takiej produkcji jest w tym kraju bardzo niewiele. Co z tego, że koleś ma w portfolio kilka fajnych rzeczy? Nie dostanie wielkiej kaski na 'dzień dobry' za to że umie modelować i renderować. W cenie jest przede wszystkim doświadczenie. A tego nie zdobędzie się biadoląc na forum, narzekając na tą czy inną firmę, tylko pracą przy konkretnym projekcie. Aż żal że trzeba to uświadamiać niektórym. Chyba faktycznie nie jest najlepiej w tym polskim światku cg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander - a co Ty tak napadles na Klicora ? przeciez on nie napisał ze to jego ostatni post na max3d tylko w tym wątku :) .. w ogole cos nerwowo sie robi ostatnio :/ a taka ładna pogoda, słoneczko świeci, lecą liście z drzew, piękna złota polska jesień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL :D

Tego akapitu w żadnym wypadku nie kierowałem do ciebie. Zdążyłem się zorientować, po tym ile razy użyłeś w tym wątku argumentu 'kasa', że nie dotrze do ciebie nic innego.

Tak swoją drogą, to żyjesz chyba w alternatywnej rzeczywistości, bo 7 lat temu to 'Katedra' dostała nominację, temat grafiki 3d nie wychodził poza ramy internetu, a szczytem osiągnięć polaków w tej dziedzinie były reklamy proszków do prania. Domyślam się, że tak ci się napisało, bo te 7 lat to pewnie dość traumatyczny dla ciebie okres.

Film pełnometrażowy celem narodowym? Nie, raczej cel wielu ludzi, którzy poświęcają 3/4 życia temu co lubią i rozpatrują swoje zajęcie w innych kategoriach niż grubość portfela.

Ale spoko, ty żyj sobie dalej, podniecaj się spłacaniem kredytów, płacz po zmarnowanych podatkach. Zdrowia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma zadnej znaczacej roznicy miedzy packshotem proszku do prania a filmem pelnometrazowym, patrzac z pozycji szeregowego rzemieslnika, ktorym zapewne jestes, sadzac po twoich postach."

 

Nawet gdy byłem 'szeregowym rzemieślnikiem', jak to ująłeś, to mam to szczęście, że potrafiłem zauważyć różnicę między robieniem fajnego projektu a trzepaniem aktywnych mikrogranulek. Teraz robię tylko to, co lubię, właśnie dlatego że kierowałem się przy wyborach czymś innym niż czystym zarobkiem.

 

Pokręciło ci się w główce, co nie jest znowu takie dziwne, gdy jest się jednym z najlepszych animatorów w kraju. Nie mam zamiaru nikomu tłumaczyć, że życie w kapitalizmie to jedno, a życie dla kasy to dwie różne sprawy. Może ty po prostu nie lubisz 3d, trzepiesz na tym kabonę i żyjesz czymś innym (w co wątpię, bo pieniądz wydaje się dla ciebie być celem samym w sobie), ale wbij sobie do głowy, że nie wszyscy są spaczeni takim rozumowaniem.

Zupełnie inna sprawa, to twoje podejście do sposobu życia innych ludzi, bo od tego wyszła cała dyskusja. Skoro dobrze ci na swoim, nie masz żadnego żalu ani pretensji, to po cholerę te bezcelowe przytyki? Nikt ci nie mówi jak masz żyć - ty bez przerwy próbujesz przekonywać do swojej jedynej słusznej wizji.

KAŻDY mógłby być na miejscu Baginsa, KAŻDY może założyć dużą firmę i prowadzić ją z powodzeniem przez lata, ale jakoś niewielu się udaje.

A różnica polega na tym, że tobie po latach pracy w branży pozostanie liczenie kaski i czekanie na więcej. Tak to jest z ludźmi i kasą, że nigdy nie ma wystarczająco dużo.

Ciekawe tylko, że skoro jesteś tak dumny ze swojej postawy, czemu drażnią cię ludzie, którzy potrafią robić inaczej. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz... Może masz i spore mniemanie o sobie, ale słabyś chłopcze jak barszcz (i nie mówię o fachu tylko o tym co masz we łbie) skoro musisz się wysilać na takie mizerne teksty.

 

'Miszcza' mam tylko jednego i właśnie z nim próbujesz dyskutować.

 

Bagiński jest dla mnie wzorem, ale tylko w jednej dziedzinie. A mianowicie, konsekwentnym dążeniu do wyznaczonego celu. Czy jest najlepszy? Zapewne nie. Tym bardziej szacun dla niego, że potrafi TRZEŹWO ocenić sytuację, znaleźć wyjście i zaufać innym ludziom, żeby zrealizować to co LUBI i CHCE robić.

Ty jesteś nie tylko cienkim bolkiem przy platigu. Ty jesteś generalnie cienkim bolkiem. Malutkim człowieczkiem, który głośno krzyczy, bo gówno może - mimo swojej zarobionej kaski.

Nie mogłem się doczekać kiedy wspomnisz o tępieniu 'takich typków jak ja'. To jest właśnie główny motyw tej rozmowy i chciałem żebyś ty to wyciągnął.

Tu właśnie wychodzi ta twoja bezgraniczna małość pajacyku.

Bo skoro jesteś taki zajebisty, masz swoją firemkę od robienia proszków do prania to albo już, albo dopiero zaczniesz zatrudniać ludzi. Zatem powinno być ci na rękę, że rynek przesiąka takimi 'leszczami' jak ja, których można niby ru..ać w dziurę za kaskę i płacić mniej. Przecież więcej dla ciebie.

Ale prawda jest taka, że do pięt nie dorastasz ani mnie, ani większości zdolnych ludzi, którzy wyrastają jak na drożdzach. Dlaczego? Dlatego, że my chcemy, a ty musisz, bo ktoś ci zrobił krzywdę i postawił kloca w główce i nie potrafisz się cieszyć niczym poza zarabianiem pieniędzy.

A ja trzepię kasiorkę robiąc fajne rzeczy, zamiast robić coś tylko dla trzepania kaski. Dlatego właśnie jesteś malutki jak robaczek, bo nie potrafisz nawet pojąć, że tak można, żałosny bidulku :)

Dla ciebie ilość, a dla mnie jakość.

Dobranoc paproszku.

 

ps. odnośnie zarobków, pogódź się z tym, że nie żyjesz już w Kabmodży i zawód grafika 3d zaczyna być stosunkowo powszechny. Nie jesteś już żadną elitą tylko sam stałes się zwykłym wyrobnikiem, bo każdy może to robić. Ogólnodostępne są wykazy zarobków grafików na całym świecie,w małych i dużych firmach. Porównaj sobie mądralo.

Jeśli będę chciał być milionerem to nie będę się babrać w 3d tylko zacznę trzepać kaskę, ot tak - jak zwykły przedsiębiorca. Narazie mnie to bawi, więc spadaj na drzewo.

Edytowane przez mokramyszka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności