Jump to content
n-pigeon

Blender - NEWS oraz dyskusje

Recommended Posts

Jak zrobią w końcu te cholerne n-gony to przechodzę na blendera. Już tyle tych bajerów nowych doszło a n- gonów dalej nie ma:( są jakieś wieści o ich rychłym pojawieniu się?

Tak są w ostatnim poście pisałem o tym, bmesh dostał niedawno dużego updatea od Joeedego, głownie bug fixy i poprawy kompatybilności z 2.5x ale właśnie tego powinniśmy oczekiwać ;)

BMesh ma się pojawić ponoć w 2.6

gdyby jeszcze dodali pare rzeczy z UV Layout to bym sie nie pogniewal :-)

ja również bym się nie pogniewał

UPDEJT

nowe screeny z Bspheres :P

http://www.pasteall.org/pic/show.php?id=9688

http://www.pasteall.org/pic/show.php?id=9689

Teraz Bsy są custom data-ą, a nie osobnym obiektem, edycja odbywa się w Edit Mode, a generowanie siatki zajmuje się nowy modyfikator Skinn.

Edited by n-pigeon

Absolutnie niesamowite!

Prawda? ;]

Jest zdaje się nawet koncepcyjnie lepsze od zspheres, ponieważ można mieć podgląd siatki w real time edytując sfery.

Ciekaw jestem na ile będzie można to wykorzystać z innymi modyfikatorami ;]

O tym że będzie można to wykorzystać nie tylko do robienia basów pod sculpt już nie wspomnę xD

Jiesus, jak to przyspieszy modelowanie ... Q.Q

Dobra dość tego podskakiwania z radości xD

Gdzie BMesh! hehe

Edited by n-pigeon

Heh no kurczę jak wyjdzie ten finalny 2.6 w końcu to grzechem będzie nie spróbować. Fajne rzeczy będą.

Wlasnie dzis widzialem ;). No jest to niesamowite - To co w tym miesiacu widzialem w Blenderze na prawde wyglada niesamowicie. Niech tylko to wszystko dojrzeje, dopracuja to - za pare miesiecy bedzie potwor :D

Ooo no nieźle to wygląda! ale Aligorith pracuje przecież nad wprowadzeniem Bulleta do systemu animacji by nie trzeba było bawić się w bakowanie z BGE :) a tutaj kolo chce to zrobić jako Addon, nie mam nic przeciwko, zawsze się przyda ;)

Edited by n-pigeon

Czy jest cos nad czym NIE pracuja w zwiazku z blenderem? :D

Wiem! Symulacja miesni pewnie umarla. Czy nie? Agencie n-pigeon, wiecie cos na ten temat? Kiedys daliscie mi linka do takiego szumnie zapowiadajacego sie projektu. Wiem ze tego typu sprawy nie sa jakos wysoko w priorytetach, ale tak podpytuje.

Jak na razie nikt nie pracuje nad trim brushes dla sculptu hmm i to by było na tyle xD

Co do mięśni nie ma takiego projektu na razie, ale jest coś zdaje się lepszego, daje to samo bez konieczności ustawiania mięśni :) UWAGA jest wideo :P

https://projects.blender.org/tracker/index.php?func=detail&aid=24230&group_id=9&atid=127

PS

W nowszych buildach powinna pojawić się nowa opcja dla retopo by mesh nie snapował sam do siebie :)

Edited by n-pigeon

Guest Chrupek3D

a powiedzcie mi czy Blender wspiera GPU liczac fizyke... lub chodza sluchy, ze bedzie?

n-pigeon - jestes kopalnia wiedzy na temat OS :D Na prawde zamiast googlowac wole zapytac ciebie - moze nie szybciej ale za to od razu mam trafna odpowiedz :D Repik.

Hmm nie widzę tutaj generowania mesha na bazie particli :| może zły link? To jedynie testy nowych opcji dla symulacji fluidów. Choć sama symulacja wygląda obiecująco.

Hmm nie widzę tutaj zapowiedzi, że link zawierać będzie generowanie mesha na bazie particli? Może zostałem źle zrozumiany?

No myślałem że o to chodzi, zamienić particle na obiekt można już od dawna, chyba że chodzi o to że ich wielkość ma teraz wpływ na symulacje, to jest dość ważna nowość.

@szczuro

omg lol xD

Hej są już buildy z Skinem, już testowałem i jest extra :D jest parę niedoróbek, ale i tak świetna zabawa :D