Skocz do zawartości

obiekt3d - "IRAŚ" Francja maj 1940


Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam skończoną scenkę z moim samolocikiem z wipa. Iraś to imię samolotu jakie nadał mu jego pilot, polak walczący podczas nieudanej kampanii francuskiej, w składzie 3 eskadry GC II/6, plut.pil .Eugeniusz Szaposznikow. Scena przedstawia jego walkę podczas której strącił jednego He 111. Imię było namalowane na kadłubie samolotu za kabiną pilota, niestety w tym ujęciu zasłania je skrzydło. Ale jest tam, uwierzcie na słowo ;)

pod obrazkiem oryginalna fotka naszego bohatera.

 

Edit: zapomniałem dodac ze model he 111 jest autorstwa Bartka, forumowego Horusa.Ja im tylko zmieniłem oznakowania, dzieki Bartek!!

 

ira2x.jpg

scenanr2abc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

eszaposznikow.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

szkoda że zasłoniłeś cały samolot jego "brzuchem" - kadrowanie nie siadło.

 

Dodatkowo za dużo dzieje się w tym kadrze, mam wrażenie że te samoloty prawie powpadały na siebie. Odsunął bym jeden z tych bombowców dalej.

 

jak tu pisali - modele i tekstury fajne, ale kompozycyjnie praca nie nadąża za nimi.

Do poprawki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zrobisz jeszcze ze dwa renderki z roznymi ujeciami samolotu ? moze byc przeciez taki "tryptyk o Irasiu" i wtedy wszyscy będą zadowoleni a i modele zaprezentujesz w pełnej krasie. Bardzo chętnie obejrzałbym je ze wszystkich stron bo na bank cos tam schrzaniłes ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no drugi jest drastycznie lepszy aczkolwiek wydaje mi sie że troche więcej atmosfery by sie przydało ( w sensie powietrza/mgły). szczególnie dalszy samolot mógłby troche sie zamglić. i śmigiełkiem jednak mógłby zakręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha juz myslalem ze userow nam pogielo :]

 

wchodze patrze, szczeka>gleba(jak zawsze), czytam i komenty i WTF??? jade nizej, wszystko jasne

 

5* mi sie wszystko podoba,

 

tak na marginesie do czego sluzy ta linka od ogona az po ten palik na gorze samolotu???

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego sluzy ta linka od ogona az po ten palik na gorze samolotu???

 

nie znam się na samolotech ale obstawiam że ta linka to antena radiowa

 

kliment, świetny model ale osobiście wolałem Twoje naziemne wehikuły;D bo mam lęk wysokości

Edytowane przez polka dot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimku. Bym cię ucałował w pysk, kieby nie szyba od monitora. Pierwszy raz SKOŃCZYŁEŚ obrazek lotniczy a nie pokazałeś co miałeś bo już, już niecierpliwy. Wyszło naprawdę fajnie i klimatycznie. A wiesz, że ja nie chwalę, jak nie uważam że jest za co... Bez dwóch zdań twoja najlepsza praca lotnicza so far.

 

PS. Piszę oczywiście o tym drugim :)

Edytowane przez mrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję drugiego obrazka. Tak jak mówili inni komentatorzy, na pierwszym trochę za wiele i za blisko się działo.

 

Tak na marginesie: czy "Iraś" zestrzelił tego He-111 do końca, czy też to scena pożegnania?

Na obrazie nasz Bloch zabiera się do ostrego skrętu w prawo, połączonego ze wznoszeniem - w ten sposób go nie dogoni. Nie nie przeciągnie też aby? Mogę się mylić, ale najpierw się dawało po lotkach, a dopiero w przechyle drążek na siebie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie. Drugi obrazek lepszy o wiele. I kompozycja i ułożenie samolotu . Z tym że mam wrażenie że ciągle można by podciągnąć shadery i post. Szczególnie kolory, chociaż może to też wpływ tego że Francuzi mieli szajsowe farby ;). Tak czy inaczej gratki, bo to chyba najbardziej zaawansowana praca pod względem wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathias, wykrakałes!!!!!.... ale to chyba przesada, nie uważam by ten render zasłużył.

 

Edit: oczywiście cieszę się bo uważam że front na max3d.pl to na prawdę coś, ale serio uważam że dany na wyrost. Dzięki tak czy siak ;)

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności