Skocz do zawartości

Nowy Sculptris od Pixologic


Monio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie - kapitalny program! Jak kiedyś był ArtRage. Bez zbędnych pierdółek - czysta przyjemność rzeźbienia. Można wpaść i dłubnąć coś na szybko. Nie wiem jak dla profesjonalistów, ale dla mnie - super.

Dzięki Monio za newsa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole dobry program dostepny za jakas racjonalna kase niz porzucony darmowy ;)

A jakbys znal Pixologic chociaz troche to bys nie opowiadal takich rzeczy jak "ZA NIEDLUGO" :D O tej Alfie slyszalem spokojnie z dwa-trzy miesiace temu (ze bedzie za tydzien...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzucony? Na pewno? Jakby miał być porzucony to nie pojawiła by się alpha i port na Maca.

 

Z terminami u nich źle, to fakt, ale nie byłbym takim pesymistom. Wiele osób pracuje na starych wersjach do dzisiaj.

 

To ma być taki ZBrush Lite darmowy i chyba o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - zle mnie zrozumiales. Chodzi mi o to, ze wole by program byl platny ale rozwijany (zakladajac ze Pixologic kiedys by chcial pobierac oplaty) niz zeby pozostal darmowy ale autor porzucil jego rozwoj (jak na przyklad Alchemy). Odnioslem sie do nieco ironicznego postu Mortom'a ;).

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że siedziałem w betatestach sculptrisa to się wypowiem. Do końca nie było pewne czy będzie on za friko, ale jak widać pixo stanął na wysokości zadania. Nowe funkcje będą dopiero w nowej wersji, która zapewne będzie już płatna, ale na razie nie nic nie wiadamo na 100%. Program raczej do szybkiego i ogólnego zarysowania postaci jest i raczej skierowany jest do amatorów. Jeszcze pozwolę sobie wrzucić link do prac z bety:

http://www.zbrushcentral.com/showpost.php?p=851368&postcount=19

 

Moim zdaniem programik bardzo dobry (wolę go od zbrusha), ale ogranicza go wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ant-3D - mam specyficzną sytuację :) kiedyś coś się porąbało przy instalacji systemu i mój dysk C: to teraz zawsze urządzenia przenośne USB :) Sculptris wyrzucił od razu zanim była jakakolwiek opcja custom "no valid drive C" hehe

Ale programem bawiłem się jeszcze zanim przejął go Pixologic. Sofcik bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixologic zatrudnił faceta który napisał sculptris. I świetnie że ten program udostępnili i rozwijają bo jest naprawdę doskonały do konceptowego szkicowania. Budowanie formy bez wcześniejszego zaplanowania topologii siatki daje dużą swobodę w procesie tworzenia. Jak już ktoś tu wspomniał wydajność tego programu przy dużym obciążeniu zdecydowanie spada. Ale do szkiców napewno świetnie się nadaje ten soft. Potem tylko szybkie retopo i jedziemy z konkretami w ZBrush. Nie narzekam, zrobiłem kiedyś na nim kilka poważnych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności