Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

Loki - najbardziej pomocna, która dorwałem to "Professional Interior Photograpy, Michael Harris, Third Edition" wyd. Focal Press. Książka pomogła "zrozumieć" przesyłane do mnie zdjęcie pod kątem gdzie i jakie autor fotografii rozmieścił doświetlenia, blendy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, ze jak rusza palcem to tez sie cieszysz.

To zwykle płytki...

 

Adek, zlikwiduj ten dział, bo tu ciągle Ci sami kadzą sobie nawzajem i nie ma sensu czegokolwiek wrzucać do oceny. No wiem, nie muszę tu wchodzić... i nawet nie zamierzam.

 

Przeczytaj co napisałem poniżej odnośnie tej wizki do Świerszcza, a pozatym robi robotę taką że niewielu tutaj robi takie rzeczy więc można przysłodzić czasem ,a Ty niedopieszczony jesteś czy jak ? Ty mi dopiekłeś to ja też przypiekę, nie wiesz co znaczy doceniać czyjąś pracę ? nie każdy dopier...ala się tylko do błedów czasem fajnie kogoś pochwalić ... pozatym Świerszczu urodził się w tym samym dniu miesiącu i roku co ja więc sentyment jakiś jest :] i zgadzam sięto co napisałeś , nie musisz tu wchodzić a tymbardziej czytać tego co tu jest ... to jest forum nie pasi to cześć pa , więc zmień tampon i idz sobie do WIP'a bo widze że w FW jeszcze ciężko :]

Nie wywołuje kłutni żeby nie było ale zasugerowałeś że liże komuś za przeproszeniem d... , wiec przegryź moją krytykę. 1:1 jest i koniec meczu dogrywki nie będzie , temat uważam za zamknięty ...

 

 

SWRSC - Danke ;) tak sprawdzałem bo wyglądało znajomo i hehe ponad rok temu poległem na tej refce ;D Pan M..... R... nieprawdaż ? ;) pięknie wyszło ! Gratki bo ja dałem ciała na tym ;P

 

arturprx2 - tylko ten clips łącznikowy w środku panelu wyszedł jakoś tak nie przekonywująco , reszta spoko , odwróć dofa bo chyba fajna ta siłka , obadałby to :)

 

Odemnie kilka klatek animacji instruktażowej - montowanie stropów , dokończone for fun bo zlecenie poległo w trakcie roboty :P

 

59899559.jpg

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC - dobre gówn* ;] jak to mawiają na dzielni :P

 

 

Po takich pracach aż się głupio pokazywać...

 

Pracuje nad czymś takim (zanim zobaczyłem jak wiele razy ten fotel był tu klepany to postanowiłem go wymodelować może popełniłem swego rodzaju zbrodnie nie wiem :P)

 

ujecie1.png

 

Obecnie chce jeszcze doszlifować to ujęcie a przede wszystkim poprawić AA bo coś siadło miejscami ;/ i poprawię skórę.

Później jeszcze z dwa inne tego typu i chociaż jedno ujęcie z bliska.

 

komentarze i opinie mile widziane.

 

 

PS. Zastanawiam się czy wystarczy wyrenderować to w 2x większej rozdzialce żeby problem zniknął oraz to jak wiele trace gdy tego nie robię... Czy moje poprzednie prace zyskałyby na czymś gdyby i w ich wypadku tak zrobić i czy zawsze tak robić ? :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozdziałka jest OK, zmień filtr AA na area i może dodaj małego (bardzo małego) DOFa.

W Photoshopie jak będziesz chciał podostrzyć to nie rób tego zwykłym sharpem. Poczytaj o innych technikach opartych np na mieszaniu warstw ostrzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty - wyszło świetnie. Może kontrast większy by się przydał (ale mój kaprawy monitor może kiepsko to wyświetlać)

 

Czekam na więcej. Będzie jakaś animacja z tego ? (da się w modo coś takiego zorbić?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne żółty, okapy świetnie wyszły.

Jedno pytanie... co to jest na przeciwko hokerów w blacie? Drugi zlew? Jeśli tak to czemu nie ma baterii?

A Zlew obok palników bez przerwy roboczej to chyba nie do końca dobry pomysł. Ten bez baterii, dwukomorowy jest w dożo lepszym miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;] To nie zlew tylko jakiś przenośny ociekacz czy coś w tym stylu. Leży sobie bezpośrednio na blacie. Co do palników to zgadzam się - rozwiązanie nie jest specjalnie wygodne, ale nie chciałem ingerować w sam układ. Zależało mi na jak najwierniejszym oddaniu referki na bazie której powstała wizka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC - generalnie bardzo fajnie, niemal wszystko mocno dopracowane. IMHO razi trochę narożnik ściany/kolumny z cegły - to warto byłoby dopracować. Piwko za książkę - nie omieszkam się zaopatrzyć.

 

 

EDIT: sorry, nie mogę dodać (w dodatku na tym forum to nie piwka a serduszka - za dużo na landkiting.pl siedzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki SWRSC. Area mam zawsze włączony i jednak zrobiłem w 2x większej rozdziałce i potem skalowanie w dół. Za to bardzo ciekawe rzeczy wyczytałem na temat wyostrzania i mam nadziej że teraz jest lepiej. Dodałem dofa ale nie wiem czy za mały czy za duży...

Komentarze mile widziane.

ujecie1ver22.png

 

a tu High res:

http://img844.imageshack.us/img844/2279/ujecie1ver2duze2.png

 

 

 

Ps. nie wiem czemu ale ten DOF wydaje mi się fajny w wersji high res ale w malej jest dziwny - mam jakieś zwidy ?

 

Ps2. Freedom Fighter - miałem mały problem z maskami ale chyba już sobie poradziłem. Wrzucam poprawione ujęcia. Nie ma już tego glow'a z dofa.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Oleksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe ujęcia:

 

ujecie2.png

 

ujecie4.png

 

Zbliżenie zrobione dość szybko bardziej jako test. DOF maxowy. Interesuje mnie co o tym myślicie zwłaszcza o tym zbliżeniu bo to moje pierwsze i nie wiem czy kadr dobry itp.

 

Pozdrawiam.

 

PS.

Ostani na noc:

 

ujecia3.png

 

high res:

 

http://img833.imageshack.us/img833/7048/ujecia3duzy2.png

Edytowane przez Oleksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o pozwie o naruszenie praw autorskich za to, że ktoś wykorzystał w komercyjnej pracy/prezentacji model mebla znanego projektanta bez zgody właściciela praw autorskich?:) Chodziło wtedy chyba o Barcelonę albo Le Corbusiera właśnie, nie pamiętam.

 

Pozdr

 

Edit: Mam, chodziło o zdjęcia stock'owe:)

http://fotoblogia.pl/2012/02/16/strzelajac-stock-uwazaj-na-meble

Edytowane przez Touch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRmike - moim zdaniem - za dużo zielonego i żółtego. Bardziej niebiesko/czerwone bym to wszystko widział (coś w ten deseń - na szybko w photoshopie pomaziane) i podłoga brzydka (tzn. tekstura).

 

bardziej w tą stronę bym szedł:

testingn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie posty które , nie spełniały regulaminu tego wątku zostały usunięte i potraktowane jako zwykły offtop. To nie miejsce na takie dyskusje. Zawsze można tego typu rzeczy przeprowadzać drogą prywatną lub założyć osobny wątek w "Wolne dyskusje". Nie chodzi tu o cenzure, czy moj kaprys, tylko o zasady. Jeśli ktoś ubolewa, że to forum nie jest już takie jak kiedyś, to niech się też zastanowi czy śmiecenie Renderów testowych to poprawia.

 

Wszystkie zażalenia proszę kierować do mnie na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mookie - ahh, cóż za miód na moje oczy po tych wszystkich studyjnych i architektonicznych renderach, super żuczek, ma fajne ślepia :)

 

Xiz0r - jak wspomniał MRmike coś nie tak z tą skórą. Mi w ogóle sofa wygląda na materiałową a nie skórzaną, zmieniłbym ją na jakiś atłas czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgred: krowa wyczesana tylko te wymiona nie pasuja jakos ;p

bbandi: samolot nie pasuje mi zupelnie do tej fotki, chyba ze postaralbys sie go lepiej wkleic i nie rozmywac az tak

plasti: kozak ;) tylko jak tak patrze z daleka to wydaje sie jakby to byla zabawka, ale to moze moje odczucie

 

ode mnie finalny render: MentalRay

 

kuchnia422.jpg

 

PzD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa mi zjechalo przy poscie, przez id pass, jakis poszarpany wyszedl i takie wrazenie, widac roznice pomiedzy np kolami a lakierem,

 

ustawienia to adaptive DMC i mitchell, a color mapping to exponential ze zmniejszona gamma, zalezy co renderuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, IMO niepotrzebnie kombinujesz z gammą, ona powinna być na 2.2 a ewentualnych poprawek dokonuj w PS.

 

Po setkach testów doszedłem do wniosku, że najlepsze AA uzyskujemy przy następujących ustawieniach

 

aa

 

Ale wiadomo, każdy ma swój fetysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności