Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co myślicie o kupnie używanego tabletu? Łatwo zajechać tablet, często się psują ? Na oku mam coś takiego:

http://allegro.pl/tablet-wacom-bamboo-fun-pen-touch-m-cth-661-i2845332440.html

 

Tylko nie wiem czy spokojnie brać czy lepiej dołożyć do nówki. Będzie to mój pierwszy tablet bo chciałem zobaczyć jak się tym rysuje, dlatego się zastanawiam jak jest z trwałością, dokładnością itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdawlud - ja mam ten tablet co podałeś w linku. Po 2 latach używania wszystko działa jednak cały środek jest wytarty, sporo rys jest pomimo że dość ostrożnie się z nim obchodzę. Ogólnie b. dobry tablet, jego największą wadą jest piórko. Jest beznadziejnego kształtu i niestabilnie się trzyma w dłoni, całe z plastiku,śliskie, trochę rozklekotane i za lekkie. No i te wkłady do niego się bardzo szybko wycierają i robią rysy na tablecie, ale to podobno każdy tak ma... Tak czy inaczej piórka z Intuosa i Cintiqua a nawet z tej nowszej serii Bamboo są dużo lepsze. Jednak za ponad 400 zł warto kupić bo taki Intuos 5 w wersji M kosztuje jakoś 1200zł, ew możesz poszukać tych z tej nowszej serii bamboo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Zastanawiam się jeszcze nad nowym bamboo:

http://allegro.pl/edu-tablet-wacom-bamboo3-fun-m-pen-touch-a5-gw-pse-i2832753180.html

albo używką intuosa w podobnej cenie:

http://allegro.pl/wacom-intuos4l-i2863579697.html

 

Piórka dość drogie są także nie widzę sensu go wymieniać. No mi właśnie chodzi o to czy taki używany tablet z allegro jest sprawny w 100%, tylko po prostu porysowany bo to wiadomo że się rysuje. Czy może moge mieć problemy bo będzie niedokładny/przerywał/miał jakieś martwe obszary itp. Bo tak to wolę sobie oszczędzić to 300-400 zł na święta i kupić używany, a za rok czy pół np. jak się oswoje i mi się spodoba kupić coś lepszego. Tylko że jak mam mieć z nim problemy takie jak napisałem to bez sensu kupować używkę i kupię ten nowy bamboo.

Ewentualnie może macie jakis sprawdzony sklep poza allegro bo tam wiadomo różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aż tak źle z intuos5, że trzeba zamieniać powierzchnię na jakąś inną np. fotografia RTG?

Czy po prostu wystarczy zmienić czułość nacisku piórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem źle? Ścieranie rysików to kwestia przyzwyczajenia, na początku się ścierają po jakimś czasie prawie wcale. Inna sprawa że I5 nie ma wymiennej powierzchni, ludzie zasłaniają żeby nie porysować tabletu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w temacie napisał, że po jednym rysunku musiał zmienić rysik, nie brzmi to zbyt optymistycznie.

Dlaczego dłuższy czas pracy na tablecie miałby wpływać na zmniejszenie się zużycia rysika?

może wystarczy wypolerować jakąś substancją tablet?

 

Za tydzień będę miał Intuos5 M touch raczej jakieś drobne rysy nie będą mi przeszkadzać, ale rysiki które są w zestawie chyba nie da się zjechać w miesiąc pracy?

Edytowane przez Aleks
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Intuos 5 rysik z zestawu, a jest ich z 10, sluzy juz od miesiaca, mniej wiecej po godzinne dziennie i jest go jeszcze duzo.

Napewno kwestia przyzwyczajenia i ustawienia czulosci. Jesli ustawisz wieksza czulosc i sie przyzwyczaisz to nie bedziesz za mocno dociskal rysika i na dluzej starczy. Najmocniej sie zuzywa rysik na poczatku jak nie mamy opanowanych ustawien i robimy na zlych :) wtedy rzeczywiscie wciska sie nieco mocniej niz potrzeba, ale to tylko podczas pierwszych prób :). Wczesniej uzywalem Intuos 4 i faktycznie robia sie ryski z czasem ale delikatne i nie utrudniajace pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować err0r? masz na myśli w pierwszym zdaniu "w Intuos 5" jeden rysik z zestawu w ciągu miesiąca czy piąty rysik w ciągu miesiąca. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli Intuos 5.

Kolega mój używa tabletu - co prawda on Intuos 4 - o wiele więcej, nawet modeluje nim i uzywa zamiat myszki - starcza mu na conajmniej 6 miesiecy :) i uzywa 5h dziennie minimum :) więc daje to jakieś pojęcie o trwałości rysików (tych czarnych plastikowych).

 

Są jeszcze takie szare chropowate rysiki w zestawie ale nie używałem.

 

Mi wystarczy jeden rysik na 6-12 miesięcy myślę. Zostało go jeszcze troche to może i na pare miesięcy starczy, a może na więcej ... kto wie , bo nie patrzyłem jak się zużywa ale myślę że spokojnie starczy na długo :) Ja używam 1h dziennie mniej więcej, czasem pół dnia jak jest potrzeba i schodzi powoli. Ja używam do malowania tekstur, możliwe że przy ilustracjach, czy niektorych technikach rysowania zużycie jest większe. Czy dużych powierzchniowo i pracowo ilustracjach to kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To smutne że każdy nowy model wacomów jest gorszy od poprzedniego. Jakieś 5 lat śmigania na Graphire 4 i nie zjadłem nawet jednej końcówki do rysika, a miałem wtedy dużo "cięższą" rękę niż teraz. Pół roku na intuosie 4 i jedna końcówka zjedzona do połowy. Ludzie piszą że ze końcówki do piątki kończą się po tygodniu i trzeba kombinować z własnymi foliami ochronnymi i końcówkami z wykałaczki. Do tego właśnie prowadzi monopol i patenty. WTF wacom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba jest nie tak. Mam i używam intensywnie intuos3 od pięciu lat i cały czas rysuję jednym standardowym rysikiem. Folię ochronną wymieniłam tylko raz - 5 miesięcy temu. Albo mam wyjątkowo lekką rękę, albo jakość materiału w najnowszych wydaniach jest gorsza.

Edytowane przez karola-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam koncowki z wykalaczki :D Wiem ze brzmi jakos "nie pro" i zwlaszcza nowi uzytkownicy beda mysleli, ze to moze jakos zniszczyc ich piorko czy zle dzialac ale przetestowalem i na prawde dziala znakomicie a przy tym ma calkiem fajny "feeling". Jest milion sposobow na zastapienie zuzytych rysikow - mozna je tez przycinac z zylki do kosiarek... to na prawde jest zerowy problem a wszystko dziala ok, bo rysik to kawalek plastiku i tyle. Te szybkoscieralne sa z nieco innego materialu ale generalnie to w piorku jest cala technologia a rysik moze byc z byle czego i nie robi to zadnej roznicy.

Nowsze tablety maja lekko porowata powierzchnie i moze to wplywa na zuzycie rysikow. Jak komus nie pasuje to na zdjeciu retgenowskim niech jedzie i bedzie ok. Graphire 4 mial w zestawie grubasna, plastikowa oslone na tablet i moze to przedluzalo zywotnosc (moj dalej smiga mimo ze obiecalem sobie dawno temu kupic nowy ale zaryzykowalem wymiane rysika na rysik domowej roboty i... okazalo sie ze nie musz kupowac nowego tabletu jeszcze. Po 6 latach zuzylem w graphire 1 rysik uzywajac tabletu codziennie).

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze brzmi jakos "nie pro"
Widziałeś kiedyś jak wygląda postarzanie aparatów profesjonalnych fotografów? Upierdzielone pracownie malarzy? ;) Teraz ludzie myślą że profesjonalistę robi z nich błyszczące jabłuszko na monitorze albo ilość kasy którą wydali na soft. Not.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś jak wygląda postarzanie aparatów profesjonalnych fotografów? Upierdzielone pracownie malarzy? ;) Teraz ludzie myślą że profesjonalistę robi z nich błyszczące jabłuszko na monitorze albo ilość kasy którą wydali na soft. Not.

 

a na dowod tego co piszesz:

pracuje na i7-3930K, 16GB, 2 monitory IPS, G13 logitecha i intuos 4 XL

ale z domu wygrzebalem takiego grata, bo bezprzewodowce nie ufam :)

2nsbejc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że właśnie to jest PRO. Po prostu to jest dostosowywanie sprzętu pod siebie, a nie przyzwyczajanie się do czegoś, co zostało przystosowane dla całej ludzkości na świecie. Jednemu bardziej będą pasować żyłki od kosiarki, drugiemu wykałaczki, trzeciemu igła zatopiona w akrylu (tak, to też widziałem :) ) Tak samo jest z dostosowywaniem interfejsu softów pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - ale najlepsze jest to ze to zwyczajnie DZIALA i czesto nie trzeba wydawac kasy na super duper pro kawalki plastiku pakowane po kilka sztuk jakby byly ze zlota :D. Podobnie z softem - juz prawie nie maluje niczego w Photoshopie bo w Kricie robie to samo tylko wygodniej. Do Photoshopa dodaja jakies bzdury w stylu "edycja wideo" ale wciaz nie ma zwyklej symetrii... Krita darmowa a moge w niej zrobic rzeczy ktorych w Photoshopie (profesjonalnym niby) zwyczajnie sie nie da. Poza tym jak juz czlowiek zacznie takie zabawy to ciezko przestac. Wlasnie zakupilem moskitiere z ktorej bede robil filtr przeciw kurzowi do kompa ktorego tez w calosci sam zlozylem i nie zamienilbym na jakies jabluszka w blyszczacych obudowach za zadne skarby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zużywanniem nie chodzi o rysiki zrobione z gorszego materialu tylko o inną powierzchnie tabletu. Zrobili bardziej szorstką - przyjemniej się rysuje, feeling bardziej przypomina rysowanie ołówkiem na papierze. Najlepiej zmienić w ustawieniach tabletu Tip Feel na bardziej soft - wtedy odruchowo mniej się ciśnie łapą. Mam I4 od ponad dwóch lat i jeszcze nie zużyłem wszystkich rysików, więc bez paniki. Rysiki mozna dokupić. Z wykałaczkami w Intuosie 5 to bym nie kombinował - ma niewymienną powierzchnie tabletu. Jak sie bardzo mocno porysuje to piórko bedzie skakać przy pracy, a to mocno przeszkadza. Kiedyś przez piasek na tablecie załatwiłem folie w I4 i musiałem kupić nową. Przy wciskaniu wykałaczek w piórko też raczej bym był ostrożny, piórko do intuosa kosztuje 350zł a zestaw rysików 39;)

 

Apopos gratów - ostatnio w klawiaturze ze starości i częstego wciskania pękł mi lewy ALT, na pół:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, w starym kompie też miałem filtr przeciwkurzowy z moskitiery. Nie wiem z czego są filtry w Meksyku, ale te Polskie POTWORNIE ciężko wyczyścić, strasznie się wszystko przyczepia. :D

 

Ja mam obudowe z tyloma miejscami na wiatraczki ze by mi komp odlecial jakbym je wszystkie zamontowal :D. Ale niestety w tych miejscach jest obudowa tak otwarta ze sie kurzy strasznie w srodku. Teraz planuje filtr zrobic tak, ze brzegi beda z magnesu elastycznego jak na lodowke czasami ludziska przyczepiaja. Podejrzalem w oryginalnej obudowie jakiejs. Mozna to latwo od obudowy odczepiac i myc sam filtr bez problemu.

 

mafida - wykalaczki sa drewniane i predzej sie zetra same jak porysuja ci tablet. Ale ja bym i tak polozyl sobie jakas fotke polamanego kulasa na tym, wiec nie ma obawy. Nie nalezy ich wciskac bo sa odrobine grubsze niz wejscie w piorku i nie wejda. Koncowke przygotowuje sie scierajac nadmiar materialu w wykalaczce na pilniczku do paznokci. Sprawdzasz co chwile az bez zadnego problemu wchodzi koncoweczka - nic na sile. 39 zlotych mowisz? Za ile tych rysikow? Bo za tysiac wykalaczek 4.90 :D

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mafida - wykalaczki sa drewniane i predzej sie zetra same jak porysuja ci tablet. Ale ja bym i tak polozyl sobie jakas fotke polamanego kulasa na tym, wiec nie ma obawy. Nie nalezy ich wciskac bo sa odrobine grubsze niz wejscie w piorku i nie wejda. Koncowke przygotowuje sie scierajac nadmiar materialu w wykalaczce na pilniczku do paznokci. Sprawdzasz co chwile az bez zadnego problemu wchodzi koncoweczka - nic na sile. 39 zlotych mowisz? Za ile tych rysikow? Bo za tysiac wykalaczek 4.90 :D

 

Napewno nie porysują Graphire, też mam taki w domu, tylko mi guma odpadła z piórka ze starości:D. Intuosa bym nakrył zdjęciem RTG tak jak mówisz. Rysiki do intuosa za 39 zeta masz 5 czy 6 sztuk, starczy na rok spokojnie. Poza tym dostajesz 11 sztuk przy kupnie tabletu, wiec nie wiem czy warto kombinować z wtykaniem wykałaczki do piórka za cztery stówy;) . Jak ktoś lubi to niech sobie wkłada, ja mam tendencje do psucia i łamania czego się dotkne, więc sobie raczej daruje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy bierzecie te rentgeny? da się to gdzieś kupić? :U

Blony rentgenowskie mozna kupic bez lamania sobie (czy komus) nog. Co prawda wtedy nie beda one mialy zdjecia kosci... Ale to wcale nie musi byc akurat RTG - pomysl ze zdjeciem rentgenowskim wzial sie stad ze ktos tam mial akurat taka fote pod reka ale rownie dobrze to moze byc okladka jakiegos folderu plastikowego czy cos podobnego. Improwizacja ;) Zdjecie rentgenowskie jest sztywne i nadaje sie swietnie do tego, ale wcale nie musi to byc dokladnie ten material. Jak w przypadku rysika - jesli spelnia swoje zadanie to co za roznica z czego jest zrobiony. Life hacking.

 

mafida - w moim przypadku rysik z wykalaczki nie byl dzieckiem zapedow do rekodziela a wynikowa braku rysikow i zblizajacego sie deadline. Zanim przeprowadzilem sie do stolicy nie mialem gdzie kupic rysikow a wysylkowo kosztowaly absurdalnie duzo i trzeba bylo czekac z tydzien na przesylke. Sprobowalem, okazalo sie ze dziala i tak zostalo. Jasne ze jakbym mial nowy tablet to bym nie wymienil tych rysikow oryginalnych na wykalaczki. Po prostu zdarza sie ze taka wiedza moze nam pomoc. Teraz ten organiczny dodatek do piorka bardzo mi odpowiada i dziala, ale dopoki mamy oryginalne rysiki to po cholere sie bawic w takie rzeczy. Z drugiej strony - cos jest na rzeczy jesli dodaja do tabletu 11 rysikow... A mnie jeden starczyl kiedys na 6 lat. Nie sadze zeby mysleli o uzywaniu tabletu przez 66 lat, ale nawet jesli sie szybciej scieraja to na kilka lat pewnie starczy.

A jak nie to sa wykalaczki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to szczerze mówiąc nie tyle patrzę na "porysowaną" powierzchnię tabletu (u mnie rysy da się usunąć poślinionym palcem), ale dzięki rentgenowi rysik jest praktycznie nie do zajechania. A że rękę mam raczej ciężką - fota rtg spełnia swoje zadanie w 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby porysowac ta oslone z graphire 4 musialbym wziac dluto chyba :D Ale zaczyna mi brakowac wiekszej ilosci poziomow nacisku troche... A jak zmienie tablet to wejde do swiata znikajacych rysikow zlobiacych rysy w tabletach... Cos za cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to by byla swietna informacja, bo ja wlasnie chce miec na sznurku. Tylko ciezko znalezc jakiekolwiek informacje, ktore bylyby sprawdzone. Tzn nie ufam komus z onetu czy innego szajsu. Wole sie zapytac ludzi ktorzy pracuja na codziennien z takimi urzadzeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwóch miejscach już wyczytałem że można jechać na kablu, nie używając bluetootha:

 

http://gizmodo.com/5489191/wacom-intuos4-wireless-review-the-joy-of-freedom

 

http://pl.paweltkaczyk.com/wacom-intuos4-wireless-recenzja/

 

Ale rzeczywiście lepiej usłyszeć info od kogoś z forum kto na nim działa, myślę że ktoś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam do was pytanie do tej pory użytkowałem tablet wacom bamboo fun a6 ( ten stary), który jest ciut mały, mam obecnie szanse kupić intousa 3 a5 (tanio),który moge kupić praktycznie od ręki i zastanawiam się czy warto przechodzić ? Czy zbierać na Intuosa 4 a6 ? tylko nie wie kiedy uda mi się odłożyć bo mam sporo wydatków : d używam bamboo głównie do digital paintingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam do was pytanie do tej pory użytkowałem tablet wacom bamboo fun a6 ( ten stary), który jest ciut mały, mam obecnie szanse kupić intousa 3 a5 (tanio),który moge kupić praktycznie od ręki i zastanawiam się czy warto przechodzić ? Czy zbierać na Intuosa 4 a6 ? tylko nie wie kiedy uda mi się odłożyć bo mam sporo wydatków : d używam bamboo głównie do digital paintingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ode mnie :)

Mam opcję zakupu Intuosa 4 L, albo Intuosa 5 M.

Miałem okazję pracować na tej Lce i choć DP jest jeszcze dla mnie czarną magią, 'pracowało' mi się na nim całkiem wygodnie.

Cenowo jednak obydwa modele są porównywalne, nie wiem jednak jak zmieni się komfort pracy przy Mce. Stąd kieruję pytanie, jak duży wpływ ma rozmiar tabletu i czy w tym przypadku lepiej kupić starszą Lkę czy nowszą Mkę. A może Intuos 5 jest tak kosmicznie dobry, że najlepiej pozbierać na L :) ? Proszę bardzo o podpowiedzi, jestem słabo ogarnięty w temacie DP i jak siedzę w grafice i fotografii, M zapewne spokojnie by starczyło, tak w DP zapewne rozmiar ma znaczenie.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zapytam bo dawno już nie ma Graphire 4 a potrzebuję rysików, jakie będą pasować bo już tak naprawdę nie są dostępne ale coś tam czytałem że pasują te od intuos tylko którego bo tego to już nie raczyli napisać, a może to nie ma znaczenia. Jak ktoś kupuje to może poda link do sklepu:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności