Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakby mi go dawali to bym brał, a tak powaznie to jak mamy mysleć, skoro nie wiemy czy juz go masz, czy masz zamir kupić i czy masz na to jakąś kwote odliczoną?

 

Ma rolke, mały a wystarczający obszar bazgrania, więc jak nie stać Cię na większy a zaczynasz to kupuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbm coś w ten deseń, jak ktoś już kiedyś wspominał bambo będzie Ci łatwiej w przyszłości sprzedać niż graphire'a.

http://www.allegro.pl/item289980885_wacom_tablet_graficzny_bamboo_najtaniej_raty.html - 278 zł

Można oczywiście znaleźć taniej, za to co masz na wydanie mozesz poszukać oczywiście czegoś większego, jednak jako, że zaczynasz to proponowałbym spóbować od czegoś malego, jeśli Ci niepodejdzie to zawsze będzie mniej kasy wydane a więcej zaoszczędzone.

 

Jeśli mowa o czymś większym to praktycznie zostaje tylko wiekszy bamboo fun:

http://www.allegro.pl/item289570165_salon_wacom_bamboo_fun_medium_tablet_gw24msc_wawa.html - 710zł

Ale imo to już za drogie na start jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadanie ;)...ja jako pierwszy tablet kupilem intuosa3 A4... nie mowie ze to jakos pozytywnie wplynelo na moje skillsy ;)..ale jak masz pieniadze to warto kupic od razu cos porzadnego, bo roznica jest...wiec ze te cene..to jesli znajdziesz kogos kto ci przywiezie bierz intuosa A4 z USA...od $420 na amazonie...a jak nie to moze sie uda w Polszy A5 nabyc...

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hamsin1901

hey...

 

 

jestem tu nowy :)

Ale na temat...

Chcę kupić tablet... niestety nie mam za dużo kasy. Czy dla początkującego grafika, jak ja starczy Pentagram O'Pen WIDE albo XXL, który lepszy...

 

kurcze prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Bamboo Fun za 180 zł... może być?

 

A ja mam pytanie z innej beczki: robię viz w autocadzie i maksie. Czy tablet przydaje się w AC? Podobno działa jak myszka, ale czy to jest wygodne i precyzyjne?

 

Robiłem teraz planszę z projektem, miałem na mapie zrobić analizę terenu. Tak sobie pomyślałem, że z tabletem zrobiłbym to w kilka sekund... Ale czy przyda mi się do autocada i maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy do tego Bamboo Fun, czy coś lepszego kupić? Wolałbym zacząć od czegoś tańszego... I jeszcze jedno: większość tańszych tabletów ma proporcje 16:10. Czy to nadaje się do monitorów LCD 19'' 1280x1024 (5:4)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość florence

chce sobie sprawić tablet ale oczywiście mam pewne wątpliwości.....

zastanawiam sie nad intuosem3 ma dobre parametry 1024 poziomy nacisku,dobra rozdzielczosc ,reaguje na nachylenie,ma gumke na piorku

i tak sie zaastanawiam nad formatem.... A6 to troche mało miejsca(niektórzy mówią że to idealny rozmiar)

ale tylko do 1000zł moge T_T (to i tak za dużo:/)

w sumie mogłabym sobie kupić jakiś Graphire A5 i spokój, ale no wiecie słabsze parametry

nie moge sie zdecydować.... a jesli chodzi o to co bym chciała na nim robić to różne rzeczy:P dużo rysuje, maluje takie bardziej artystyczne rzeczy, także czasami wykonuje jakieś bannerki na strone internetową, jakieś grafiki, retuszuje zdjęcia.... poradzicie coś...

lepszy mniejszy intuos A6 czy może Graphire A5

 

a tak w ogóle to witam witam bo nowa jestem....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(uwaga nowy rekord: przebrnęłam przez wszystkie 98 stron :D)

 

witam

jestem od pewnego czasu zainteresowana kupnem tabletu no i oczywiście mam dylemat jaki wybrać. Na początku myślałam nad Bamboo One, szczególnie ze względu na cenę jednak później zaczęłam myśleć nad Bamboo. Po przeczytaniu topicu zbyt wiele o tych bambusach się nie dowiedziałam (bo sa nowe, i mało osób je ma), więc stwierdziłam że zapytam, jaki tablet mi proponujecie.

Wykorzystywałabym go do różnych pierdółek takich jak rysunek(w stopniu trochę wyższym niż amator), bawienie się fotografiami, czy webdesigny (stopień bardzo amatorski). Od razu mówię że nie mam monitora panoramicznego, bo z tego co czytałam w temacie ta informacja też czasami jest ważna. Tablet fundują mi rodzice, i zbyt wysoka cena nie przejdzie. A, i dodam, iż jest to mój pierwszy tablet i nigdy się takim cudeńkiem nie bawiłam.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Szaszłyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wszystkim początkującym bamboo; pożyczyłem od kolegi potestować i jestem fajnie zaskoczony precyzją operowania, taki tani tablecik a do rysunku malowania i retuszów jest ok, w sam raz do nauki i pracy typu kolorowanie, tekstury itp.

 

generalnie jeśli się jeszcze nie pracowało na tablecie, polecam na początek, a potem można przerzucić się na intuosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość espe

jesli macie kogos w usa polecam zakupy na ebayu mozna zaoszczedzic kilkaset zloty na tablecie . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frodymator

Witam!

 

Naczytałem się trochę wypowiedzi, i teraz wiem że tylko Wacom ;)

 

Problem mam taki - nie chcę wydać więcej jak 300Pln. I mam dylemat - szukać gdzieś jeszcze Volito 2, czy kupić Bamboo?

Docelowo ma on służyć do celów nieprofesjonalnych (hobbystycznie PS, Gimp, zdjęcia) i ewentualnie CAD (choć wiem, że A6 to za małe ponoć). Jako osoba bez doświadczenia z tabletami, odczułbym np. różnicę między Bamboo a Graphire? Warto by było dopłacić?

I jeszce pytanko - wiecie czy można liczyć na to że standardowy tablet o wsp. kształtu 3:4 będzie jakoś działał z 16:9 (laptop)?

 

Dzieki za pomoc i pozdrawiam!

MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu tez mocno zastanawialem sie czy kupic Graphire czy Volito 2. Obawailem sie, ze Volito moze byc za slaby, a ja chcialem wygodny tablet na dluzszy czas. W koncu po dlugich rozwazaniach i "konsultacjach" zdecydowalem, ze nie ma co przeplacac i kupilem Volito 2. Pracuje na nim do dzisiaj i jestem calkowicie zadowolony. Wiem, ze posluzy mi jeszcze dluuugi czas. Tabletow Bamboo jeszcze wtedy nie bylo, wiec nie do konca sie orientuje jak sie spisuja - ale firma Wacom sama mowi za siebie, nie moze byc zly;] Kupujac tablet trzymaj sie tylko tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frodymator

Dzięki za opinie - w takim razie nie będę się silił z poszukiwaniami, bo teraz dosyć ciężko znaleźć na jakimś magazynie Volito 2 ;P Wybiorę się więc po Bamboo :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo: ja miałem podobny dylemat... 22 cale wide i wybór pomiędzy A5wide a A4. Ostatecznie wybrałem A5wide. Zrobiłem sobie porównanie dwóch formatów i sprawdziłem jaką powierzchnię będę miał na tym A4 ale na monitorze panoramicznym.

Na A6 masz z jednej strony przyciski ale jeśli jesteś praworęczny to to nie problem bo i tak prawych przynajmniej ja nie używam :P W zasadzie to bardziej klawiatura jest przydatna niż te przyciski ale może źle robie nie przyzwyczajając się do nich.

 

Szaszłyk: wydaje mi się że jest wide. A jeśli nie to da się ustawic na deformację (kółko nie będzie proporcjonalne) albo wyłączyc częsc obszaru z zabawy :P

 

Gdzie w pędzlu Photoshopa wrzucić nachylenie piórka (tilt)?

 

Ah i musze powiedziec ze jestem zadowolony z IntuosaA5wide, wcześniej miałem pentagrama quadpena i jakosc pracy jest bez porównania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też myślałam że bamboo jest wide, ale dzisiaj przeglądałam różne strony i już nie jestem pewna. wg mnie wyłączenie części tabletu jest bez sensu bo on jest a6. z tą deformacją niezbyt rozumiem, ale chyba chodzi o rozciągnięcie obrazu na tablecie, tak? ale czy to nie sprawiałoby trudności?? nie wiem teraz co robić, bo kiedy kupowałam monitor specjalnie patrzałam na to, żeby on był dostosowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem nad kupnem tabletu, pierwotnie chciałem jakieś A3, poczytałem, poszperałem, w końcu kupiłem Wacom Bamboo. Bardzo dobrze się sprawdza, miałem okazję pracować na większych rozmiarach innej firmy, ale ten jest o wiele lepszy. Może nie szokuje wielkością, ale i tak po kilku godzinkach odczuwam w rękach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytania a propos tabletu:

 

1. przy pracy na 2 monitorach, rozumiem ze gdy przejade piorkiem od lewej krawedzi do prawej, to na glownym monitorze tez "kursor" przejedzie od lewej krawedzi do prawej? A jak sie zmienia monitor? Czy jest to uciazliwe? Trzymam wszystkie panele (warstwy itd) czy wybor pedzli na drugim monitorze i dosc czesto ich uzywam... Jakis skrot klawiszowy do przeskoczenia na drugi monitor czy jak to dziala?

 

2. Nigdy nie uzywalem tabletu, i nie wiem czy kupic na poczatek a6 za 200-300? i zobaczyc jak bedzie, czy lepiej odrazu zbierac na a4 wacoma (okolo 2 000?), bo i tak dojde do wniosku ze ten a6 ssie... W sumie to nawet sie juz przyzwyczailem do rysowania myszka, wiec wymagan nie mam wielkich, ale wiadomo, ze apetyt rosnie w miare jedzenia...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szaszłyk: http://www.tabletywacom.pl/pdf/Bamboo_family.pdf ;) tylko bambooONE jest 4:3 więc reszta opcji będzie pasowc :)

Kalais:

1:Co do Intuosa (bo tego mam) to jest tak że w sterownikach możesz ustawic jak ma on dzialac. Np.

Pracując w OS ustawiłem sobie ze tablet jest dzielony na dwie powierzchnie w zależnosci od wielkosci monitorów. Dzięki temu mogę nim przechodzic po obu monitorach bez przyciskania czegokolwiek.

Natomiast na photoshopie powierzchnia tabletu to jeden monitor. Jesli chcę przełączyc się na kolejny to klikam skonfigurowany wcześniej przycisk dzięki czemu działam na drugim monitorze ;)

z takimi ustawieniami nie ma błędów w deformacji jaka może powstac przy rysowaniu z 2 aktywnymi monitorami

2. Myślę, że jesli nie zajmujesz się bardziej rysowaniem to wystarczyc Ci będzie tańszy tablet. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie zdecydowałem się na intuos3 a6 wide, i od 3 dni go użytkuję. Okazało się że powierzchnia wystarcza mi w zupełności, a5 naprawde mogły by powodować bóle nadgarstka (mówię o sobie i moich preferencjach). Jakość - tu chyba nie trzeba dyskutować, testowałem bamboo fun, i muszę przyznać że skok jest ogromny... warto dopłacić do intuos'a, ale raczej wtedy kiedy jego koszt się zwraca - osobiście prowadzę studio graficzne więc koszta podlegają amortyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Intousem, gdzieś spotkałem się z tym także nie tylko ja mam coś takiego. Do rzeczy:

często, przy pierwszym kontakcie piórka z tabletem, ten zaczyna "wariować". Objawia się to jakby zablokowaniem paska Touch Strip. Wówczas, wszystko co może zmniejsza się (np. obrazek w szopie), strony w przeglądarkach zjeżdżają na dół itd. Tak jakbym normalnie przesuwał paluchem. Próbowałem przeinstalowywać sterowniki, instalować, nowsze, starsze itd. Miałem to od początku, ale teraz występuje nagminnie. Muszę wówczas restartować kompa. Tylko raz system poinformował mnie o błędzie w sterach. Zna ktoś ów problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@happy-angel: wroclawki sklep Cortland - jakis czas temu panna tam kupowala Intuosa A5, ale A4 tez tam byly. prowadza chyba rowniez sprzedaz wysylkowa, ale radzilbym najperw sprobowac w jakims sklepie porysowac chwile na tablecie A4 jakiejkolwiek firmy, i zdecydowac sie na mniejszy rozmiar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam już tablet- bamboo :]

 

i mam pierwszy problem- bo zaczął dzisiaj sie zachowywać inaczej. tj kiedy np. mam kursor w lewym dolnym rogu, podniosę piórko i przyłożę z powrotem, np. na środek to kursor nadal jest w tym samym miejscu, i wtedy przesuwajac piorko do prawego gornego to kursor dojedzie najwyzej do środka...

 

a po za tym- czy jesli mamy tablet podłączony, można jakoś ustawic żeby działała myszka?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frodymator

Takie mam pytanie do wszystkich, którzy mają bamboo już dłużej (np. od 1/2 roku w górę) - jak powinna wyglądać powierzchnia tabletu? Na mojej po 2 tygodniach zaczynają pojawiać się rysy (rozumiem że to normalne ze względu na charakter pracy urządzenia :P).

 

Czy są jakieś metody na ochronę powierzchni tabletu?

Czy te zarysowania degradują własności tabletu (czułość, dokładność przenoszenia ruchów)?

I na ile średnio wam starcza jeden rysik?

 

Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam!

MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Jesli mam monitor Sony LCD 18" z optymalna rozdzielczoscia 1280x1024 to jestem zmuszony do kupna WACOM Bamboo One A6, czy moge kupic rowniez WACOM Bamboo A6, ktory powierzchni roboczej nie ma juz 3x4 jak to w przypadku One. Czy to sie nie bedzie "gryzlo" z monitorem. Czytalem gdzies, chyba tutaj kilka postow wczesniej, ze jest mozliwosc wylaczenia jakiejs czesci powierzchni roboczej. Jak to wtedy wyglada? jesli najade piorkiem na czesc ktora zostala wylaczona i czy nie jest problem wtedy z rozszyfrowywaniem gdzie zaczyna sie ta wlaczona

 

Kolejne pytanie:

Jak duze sa roznice w parametrach miedzy bambo one a bamboo (mowimy o tym czarnym) i ktory doradzacie mi kupic, ofc 70zl roznicy to nie taki duzy wydatek i moge dolozyc dla tej bardziej komfortowej pracy.

 

Tablet ma glownie sluzyc do zabawy i jakis tam rysunkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności