Skocz do zawartości

[FD] NeoSherlock


plasti

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem , że rzeczy najważniejsze (wyjaśniające przyczyny umiejscowienia akcji na polu) zostawiasz na sam koniec, jak w dobrym thrilerze ? ;)

 

Takie przemyślenia mam jak patrze na ten strzał:

1. niepotrzebna jest ta wstawka z ludzkiej twarzy. Niewiadomo czemu ma ona służyć' rozprasza tylko. Według mnie lepiej by się prezentował robocik jako 100% maszyna. Fajnie by to potęgowało zestawienie maszyny z przyrodą.

2. Te oznaczenia na robocie są chyba za bardzo nie z tej bajki. Pierwsze co przychodzi na myśl to skojarzenie z manekinami do crash testów.

3. Osobiście uważam ,że czapeczka leży ale peleryna jest już na siłe wepchnięta. ..... mega na siłe. Na co androidowi taka pelerynka, żeby deszcz go nie pochlapał ? ;p

4. Bardzo fajna praca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@deshu

 

jeszcze nad tym popracuje, thx za opinie!

 

 

@ STRZYG

 

tak puenta na koniec :)

 

1.taka mialem idee od samego poczatku i juz jej raczej nie zmienie, ale dzieki za sugestie!

2.w takm ukladzie jeszcze nad nim popracuje :)

3.zestaw pelerynka-czapeczka jest tylko i wylacznie symboliczny, ma sugerowac Sherlocka bez podpowiedzi :), a bo ja wiem jaki fetysz ma cyborg/robot? :D

4.dziekuje bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

ok, Marcin Przybyłek swoja rada zakorzenil mi pare fajnych pomyslow :),

 

jednym z nich jest efekt ponizej, zakrycie tematu robakiem blisko obiektywu, niestety nie znam sie na

fotografii jakos szczegolnie oraz nie potrafilem znalesc referencji fotografi z robakiem/obiektem blisko obiektywu

 

dlatego tez nie jestem pewien czy wartosc rozmycia jest poprawna przy takiej odleglosci

 

jesli koledzy maja jakies takie refki albo wiedza jak je szukac u wujka Googla to bylbym wdzieczny,

 

ponizej moj pomysl z zakryciem celu inspekcji :)

 

rp75.jpg

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jajo z którego wykluwa się mały robot jak te w oddali :P ?

albo że wykluwa się tylko czarny, chociaż może być to odebrane jako rasistowskie :D

i ja bym mu do gęby wsadził kawałek trawy którą gryzie rozkminiając wtf :)

 

ps. albo dać "coś" co spadło z nieba na spadochronie i wylądowało na tym polu

też może być jakieś jajo albo kapsuła czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sushi Boty i mucha w kadrze, Ty naprawdę nie masz na to pomysłu..

 

Za dużo grzybów w barszczu.

Myślę że trzeba przemyśleć scenę od początku:

 

- co tam robi detektyw ?

- jak się tam znalazł ?

- czy jego poza/scena coś opowiada ?

 

praca ma taki potencjał, że niewiele potrzeba jej do szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardziej przypadła do gustu ta pierwsza wersja, podobał mi się klimat zrobiony mgłą i kolorystyką, tylko że czegoś tam brakowało - jakiegoś głównego elementu, za pusto było, w tej ostatniej wersji z kolei jest za dużo, kolorystyka letnia sama w sobie nawet spoko wyszła, ale jakoś bardziej podobała mi się ta zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardziej przypadła do gustu ta pierwsza wersja, podobał mi się klimat zrobiony mgłą i kolorystyką, tylko że czegoś tam brakowało - jakiegoś głównego elementu, za pusto było, w tej ostatniej wersji z kolei jest za dużo, kolorystyka letnia sama w sobie nawet spoko wyszła, ale jakoś bardziej podobała mi się ta zimna.

 

Identyczne mam odczucia:) Chłodna wersja ma dziwnie fajny klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś na samym początku, że będą pracujące roboty i jeden zniszczony, to nie jest zły pomysł żeby właśnie zniszczony robot był tematem dochodzenia a skoro zniszczony i zaproszono szeroloka to może ktoś ubił robota bronią bardziej konwencjonalną ? czymś o czym dawno zapomnieli ? może tak po podlasku, siekierą przez łeb ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś na samym początku, że będą pracujące roboty i jeden zniszczony, to nie jest zły pomysł żeby właśnie zniszczony robot był tematem dochodzenia a skoro zniszczony i zaproszono szeroloka to może ktoś ubił robota bronią bardziej konwencjonalną ? czymś o czym dawno zapomnieli ? może tak po podlasku, siekierą przez łeb ? :)

 

:D !! nie glupie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak koncepcji jest dość mocno widoczny... Moja rada - zostaw postać detektywa i zmień kadr, aby ją wyeksponować (na np. pionowy), daruj sobie obiekt śledztwa, bo dotychczasowe podejścia moim skromny zdaniem tylko psuły cały obrazek. Robot w stroju Holmesa jest dostatecznie fajnym pomysłem, nie potrzebuje fabularnego kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za zmianą kadru, aczkolwiek wydaje mi się, że można też wprowadzić jakiś drobny element, nad którym rozmyśla detektyw. Jak dotąd elementy, które próbowałeś zbyt wybijały się, a masz pod nosem bardzo proste rozwiązanie (może już było, ale go nie zauważyłem). Detektyw stoi w zbożu, więc może kawałek wypalonego zboża, albo kilka źdźbeł zielonych, albo zupełnie innej rośliny. Może trochę zażartować i zasadzić wśród zboża krzak ziemniaków, tylko w taki sposób, żeby to było bardzo delikatnie zaznaczone, a główną rolę grał detektyw.

Praca jak dotąd bardzo ładna i życzę powodzenia w dalszych poszukiwaniach rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie dlaczego ten detektyw jest wśród zboża? Jeśli miałeś takie założenie, to musiał być jakiś powód, chyba, że chciałeś skontrastować nowoczesność z pewnym takim neorealizmem. Może patrzeć jak ktoś już wspomniał na stracha na wróble, jakiś stary pług, a może w tle zrób słomianą chatę z wbitym weń statkiem kosmicznym.

 

Aha, jeśli jednak utrzymasz scenkę portretową (za czym ja osobiście bym optował), to może zmień nieco pozę detektywa, bo przy obecnej on musi patrzeć na COŚ. Możesz jednak ukazać go patrzącego gdzieś daleko z fajką przy ustach i lupą w drugiej, luźno wiszącej ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pusto, jednak wydaje mi się że postać nabierze w ten sposób odrobinę więcej wyrazu.

 

Mateusz_s może mieć rację jednak mi się wydaje że ta poza nawet jak na robo-detektywa jest nienaturalna. Mi osobiście bardzo nie podoba się płaszcz i czapka, nie rozumiem ich połączenia z designem samego detektywa. To jest dosłownie to o czym wcześniej wspominałem, zrobię postać dam 2-3 propsy i jest git. Po prostu to się nie zgrywa, bo robot jest robotem a czapka czapką.

 

Jeśli mogę coś zasugerować, to może warto było by bezpośrednio połączyć robota z jego ubiorem? Dodać jakieś kable przeplatane przez płaszcz? Radio Antenkę z czapki? Jakiś Cyber pstryk? Teraz po prostu wygląda to jak święta na każdej stronie internetowej. Do loga i postaci w tle dodaje się czapkę mikołaja i pyta "Jak się wam podoba nasz świąteczny wystrój strony?"

 

http://2.bp.blogspot.com/_57jtW3sUFlo/SSacr7ou6xI/AAAAAAAAEfA/stYmaV7wYJs/s400/C%2BBobby.jpg

Takiej pozy bym się spodziewał po detektywie, w polu mógł by sprawdzać elementy ciała poprzednika z kosy. Ciało było by "nieczytelne"

Edytowane przez Biolo_idiota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec, wrzucam update ktory chyba pozostanie do nominacji, dopiero w niedziele wieczorem mialbym okazje siasc z powrotem do pracy, ale watpie ze cos przelomowego wtedy wymodze,

 

pozostaje przy ujeciu portretowym, bede sie od teraz skupial na detalach robota oraz dodam wspomniany rower,

 

dla tych ktorzy nie rozumieja do konca tej pracy, wysylam ich do pierwszego posta tego watka aby zobaczyli jaka fotka referencyjna znajduje sie pod opisem, od poczatku daze aby przedstawic ikone Sherlocka a nie do jasnego i bezposredniego sensu pracy(patrz, poza i lupa, na co patrzy sherlock?) oraz logicznego i jasnego celu badania/otoczenia

 

co do posta mookiego, otoczenie wybralem celowo aby pokazac ze nie kazda praca musi sie znajdowac w klimacie futurystycznego miasta, pomieszczenia etc, a po drugie wlasnie jak mookie zauwazyl chcialem polaczyc przyszlosc z terazniejszoscia/przeszloscia, jak wiadomo natury nitk nie zmieni, zboze, drzewa ogolnie roslinnosc bedzie taka sama jak dzisiaj(nie mowie o GMO :) )

 

ccccccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności