Skocz do zawartości

Winter Olympics 2014 - spot dla BBC Sport


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Igi: To nie Sherlock :) Ale widziałem, że wiele osób myślało podobnie.

 

BBC to przecież klasa. Choćby wymieniony Sherlock, Luther czy inne programy z Top Gearem. BBC ma zasięg globalny myślę, że ich po prostu na to stać i trochę inaczej na to patrzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się równoważy audio z obrazem...ale ja w innej sprawie :P

Do twórców - muza była skomponowana czy to może jakiś dłuższy wałek, który mozna sobie odsłuchać (tytuł please) ?

Fajnie by mi się przy takim podkładzie pracowało :))

 

No i oczywiście gratki za spot, który wywołuje jakieś emocje a nie jest tylko kolejnym, efektownym montażem z fruwającymi łyżwiarzami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzieki wielkie za zainteresowanie.

W imieniu Juice'a napisze tylko ze jestesmy w trakcie przygotowania szerszego makingofa, mamy nadzieje ze uda nam sie to wszystko poskladac jak najszybciej :)

 

pozdr

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć narciara prawdziwa to anatomicznie piersi za nisko i kalarepa za duża.

Stwórca poszedł po łebkach ze sculptem. Chciał potem nadrobić mappingiem ale mu w displacement'cie weszła textura z czegoś innego. I generalnie w jednym miejscu za dużo w innym za mało. Jak u każdego z nas:) Nierealistycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli inspiracja nie byl cinematic do WoW: Wrath of the Lich King to zjem swoje wąsy! ;)

 

Ha. Musiałbym spytać naszych Anglików od kreacji, ale tam wcześnie w procesie to się przewijały raczej refki z Lost Planet i nowego The Thing. Inna rzecz, że trudno zrobić coś zimowego i nie otrzeć się*o Lich Kinga.

 

Po komentarzach w necie widać za to, że Lich King to pieśń przeszłości. Ludzie piszą raczej o świecie "za murem" w Westros, hehe. Pewnie głos Tywina Lannistera swoje tu dokłada.

 

Przy okazji ludzi piszących tu o cielesnych walorach aktorów uświadomię, że cast był zasadniczo Polski , więc nasi aktorzy ( z których większość to znajomi ) nie potrzebują google translate, żeby przeczytać co tu chłopaki piszecie. :-)

 

salut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji ludzi piszących tu o cielesnych walorach aktorów uświadomię, że cast był zasadniczo Polski , więc nasi aktorzy ( z których większość to znajomi ) nie potrzebują google translate, żeby przeczytać co tu chłopaki piszecie. :-)

 

salut

 

zupełnie nie rozumiem komentarzy odnośnie anatomii jeszcze w takim stylu jaki zaprezentował medwed... może postaralibyście się o jakiś poziom w dyskusji?

Jesli chodzi o inspiracje to głównie właśnie skojarzyło mi się to z "The Thing" :) świetny klimat, kolorystyka i muzyka. Narrator mnie zdziwił, fantastycznie moduluje głos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o inspiracje to głównie właśnie skojarzyło mi się to z "The Thing" :) świetny klimat, kolorystyka i muzyka

 

Ale chyba nie z tym nowym "The Thing". Bo tam nie ma świetnego klimatu, kolorystyki i muzyki ;)

 

Spot wyszedł bardzo fajnie :) Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujęcie ogólnie jakoś tak się złożło, że wyglądają wszyscy na małych troli w grupowym ujęciu ;)

w sumie jestem zaskoczony bo zwykle w spotach pokazywali swoje ulubione twarze na olimpiadę (czyli faworytow do medali), chyba ze na zimowe nie mają czego pokazać i liczą na nasze medale.

 

anyway dobrze wiedziec, ze podbijamy ich TV z odpowiednim poziomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była zapowiedź filmu to uznałbym za naprawdę udane, ale.... ponieważ to ma reklamować OLIMPIADĘ, to przepraszam ale gdzie tutaj, ta olimpiada? Bo jakoś nie widzę.

 

Z tego co widzę to BBC lubi spoty właśnie w takim stylu jaki tu zobaczyliśmy.

 

Beijing 2008

 

 

Vancouver 2010

 

 

London 2012

 

(ten najbardziej sportowy ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek : Chodziło o postaci - symbole kolejnych sportów , nie konkretnych sportowców. ( chociaż wszystkie osoby w tym filmie to ludzie uprawiający sporty zimowe, często na wysokim poziomie ) . Prawdziwi sportowcy to byłaby bardzo duża komplikacja organizacyjna w i tak skomplikowanym filmie a nie miało to aż takiego znaczenia dla klienta.

 

michalz00 - tak, to element przemyślanej strategii. Agencja RKCR , która ten spot wymyśliła, też nie robi tego po raz pierwszy.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia, jako nawet nie amatora, jest taka, że ten spot jest nieudany. I nie chodzi tu o kwestie techniczne. Poczytajcie lepiej, co sadzą zwykli ludzie, kompletnie nie związani z branżą:

"Jak na moje to troche za mroczne jak na olimpiade. "

"Wygląda jak horror. Herling Grudziński mówił, że piekło jest w Rosji i to w zimie. Może o to chodziło autorom i Bagińskiemu? "

"Świetny spot .... tyle, że nie na miejscu."

"Za dużo zimy i gór w tym spocie (to nie Syberia), a za mało sportowego ducha, rywalizacji i zabawy."

"NIe wypowiadam się na temat profesjonalizmu wykonania. Ale klimat OKROPNY .... może dla mrocznej gry ok , ale igrzyska to ma być coś radosnego a nie mrocznego .... chyba że ktoś ma takie skojarzenia ale to ABSURD Panie Bagiński to nie WIEDŹMIN ..... "

"Bardzo słabe: przegadane, bez fabuły, niesportowe (właściwie sportowawe akcenty to jakieś - góra - 20 sekund). Filmik wygląda jak wstęp do gry. Co ciekawe - pierwsze ujecie, gdy widać sportowców, przypomina wędrówkę zesłańców gdzieś na Gułag - co w kontekście protestów i bojkotów związanych z Soczi, jest nawet zabawne. ;-)"

 

Itd, itp. Scenariusz jest również ważny, o ile nie najważniejszy, więc bierzcie to pod uwagę następnym razem. Chyba, że znowu macie zamiar zachwycać sie nad czymś tylko w swoim gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stymulator - głupio to zabrzmi ale właśnie dokładnie dlatego ten spot tak bardzo mi się podoba, szczerze to nie spodziewałam się tego bo myślałam ze to będzie taki jak wszystkie inne, nudne pitolenie o rywalizacji bez charakteru...tęczowe piękne góry na które chciało by się wspiąć z uśmiechem na twarzy...itd itp

podoba mi się także przedstawienie postaci, jak bohaterów :) którzy zdobyli szczyty. W dobie gier komputerowych myślę ze to chwyci, jasne każdemu nie dogodzisz ale ja jako miłośniczka charakterystycznych rzeczy oraz mających swój niepowtarzalny styl jestem bardzo mile zaskoczona:)

tak dla równowagi:

"Przez 1 minutę wygląda jak filmik do gry Skyrim, ale ogólnie bardzo fajne."

"Jakby BBC Sport chciało "sportowy klimat", to by zleciło to pierwszemu lepszemu reżyserowi reklamówek."

"Mam wrażenie, że większość krytykujących nie rozumie tego co mówi lektor. Dla mnie zwiastun 1 kasa! "

"Nie no super w końcu coś innego."

"R E W E L A C J A Ciarki chodzą po plecach. W takich momentach czuje dumę z innego Polaka."

 

opinie są skopiowane z tej samej stronki co Twoje, natomiast patrząc na lajki oraz zainteresowanie, wnioskuje ze jednak większości się podoba:)

Edytowane przez Selena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zaległości. Dopiero dzisiaj obejrzałem. Szczena opadła. Baggins, moim zdaniem jedna z najlepszych rzeczy jakie wyreżyserowałeś. Brawa dla całego zespołu. BBC już wcześniej robił takie spoty na olimpiadę, ale ten wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności