Skocz do zawartości

Scena 3d : Jill Janus na jednoroźcu


ikkiz

Rekomendowane odpowiedzi

Jill_Janus_of_Huntress_on_Unicorn.jpg

Jill Janus. wokalistka zespołu Huntress na jednorożcu wymodelowana w TurboElo 2.0

 

WIP tej pracy. Wielu twierdzi, że ciekawszy niż finał.

HdeUUes.png

Pierwszy post w grudniu 2012 (lol) ale potem szuflada do września 2013 i dopiero potem coś konkretnie ...

Dzięki za pomoc w tym wątku.

 

Jednorożec jest do przygarnięcia na CC-BY http://www.blendswap.com/blends/view/72281

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pobronię swojego gniota: Scenografia -> styropian + farba olejna, oraz sztuczne światło, to nuty, które w pewnym kontekście jednak tworzą akord. Nie spinałem się na naturalne skały, ale fakt, że mi się tekstura rozmyła tu i tam w ostatecznym renderze i tu już się celowością nie obronię. Ale render trwał 15 godzin, i nie będę już poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia. Co do pracy - również widzę kontrast tło, a postacie. Tło chyba najsłabsze ogniwo, ale i tak świetna praca. Taka mała sugestia - powinieneś w pierwszym poście dodać link do WIPa, który jest jednym z ciekawszych jaki pojawił się na forum ostatnio. Świetnie pokazuje ile Cię ta praca kosztowała wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoczenie psuje odbiór, już lepiej by było ja na tle tych chmur ją pokazać i dać jakiś mały podest.

Bardzo ładna anatomia konia, jeden z lepszych jakie widziałem. Pani troche mniej przez stopy i dłonie wampira ale nadal bardzo dobrze, twarz jest super, szczególnie oczy.

Szacun za rzeźbienie w blendku, ja bym sobie wyrwał wszystkie włosy z głowy po pierwszym dniu roboty. ;) Oganij sobie zbrusha kiedyś, nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech Monio, jednak się nie dałeś zmylić opisem pod renderem.

Ale twój komplement jest niezręczny i w stylu: "szacun, murzyn, a skończył studia" albo "szacun, cygan, a uczciwie pracuje" albo "szacun, kobieta, a prowadzi samochód".

Zrobiłem jak umiałem, pierwszy raz sculpt w postaciach. Jeśli nie wyszło, to dla tego, że mało umiem, a nie dla tego, że narządzie złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle odebrałeś mój komentasz, postać jest na prawdę dobra tylko dłonie i stopy są do poprawienia bo nie wyglądają na kobiece.

Rzeźbienie w blendku jest dosyć trudne przez ten specyficzny feeling pędzla, on nie wybacza. Da się osiągnąć podobne rezultaty jak w innych softach tylko trzeba włożyć więcej czasu. Musiałbyś sobie obcykać konkurencyjne softy żeby zrozumieć o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. Powoli się uczę żeby już w ogóle nie rozmawiać o blenderze z nikim. Zbyt duże prawdopodobieństwo natrafienia na fanbojów lub hejterów. Wystarczy pokazać jakiś plus czy minus blendera na tle innych programów i zaczyna się shitstorm. Nad realnym stanem rzeczy już mało kto się zastanawia.

Co do mesjanizmu to akurat u ciebie zauważyć go jest nad wyraz łatwo, szczególnie na wykopie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikkiz - faktycznie cos chyba źle rozumiesz wypowiedzi Monia

 

A tak w ogóle uważam ze obecność tej pracy na froncie jest lekkim nieporozumieniem, modele spoko ale światło materiały i tekstury(!) już bardzo nie bardzo. No offence do autora, nie on się umieścił na froncie. Za to offence do adminów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shitstorm się zaczyna, jak napiszę, że Blender jest wystarczająco dobry (choćby tylko dla mnie).

Jak bym napisał że przy rzeźbieniu w blenderze szła mi krew z uszu, oblazły paznokcie i bluźniłem przeciw Bogu na cały głos, to by był konsensus i szacun za jednorożca? Nic podobnego, odpowiem jak sysadmin:

Nie rozumiem, u mnie działa.

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było kopert :)

 

Moim zdaniem praca naprawdę dobra i warta fronta. Tak jak Mulholland napisał, ja też żałuję, że ikkiz nie wykończył tego tła trochę lepiej bo już to pisałem, kolorystyka mogłaby być lepsza.

 

FF - zajrzyj do WIPa tej pracy zobaczysz moc :) No i teraz dodatkowe materiały od autora za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio tak odkopywać, ale nie poradzę, muszę się pochwalić, że ktoś przygarnął mojego jednorożca, zrobił z niego konia (z kijem baseballowym w zadzie) i zrigował w Autodesk Maya 2012!

 

http://www.mothman-td.com/portfolio_items/horse_rig/

Chyba napiszę i spytam, czy blenderowy koń nie wierzgał i nie bronił się przed rogowaniem w Maya :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten rig!

Nie mam o tym pojęcia, ale wygląda mi to na bardzo dobrą robotę.

 

Przy okazji gratulacje ukończenia tego projektu! :)

 

Ostatnio wspominałeś, że chcesz wrócić do organiki.

Chciałbym zaproponować Ci postać z "Ghost In The Shell" Major Motoko Kusanagi

 

Przygotowałem Ci trochę inspiracji.

Chyba najfajniejszym w tym projekcie (o ile Ci się spodoba ten pomysł) jest to, że mógłbyś śmiało przeskakiwać z hardsurface do organiki, modelując Tachikoma czyli robota wspierającego.

 

gits.jpg

maxresdefault.jpg

Ghost_in_the_shell%286%29.jpg

ghost_in_the_shell___motoko_by_tanhuitian-d5yge9v.jpg

262291.jpg

Tachikoma-Ghost-In-The-Shell.jpg

ghost_in_the_shell_by_michaellam-d69ya2k.jpg

motoko%20kusanagi%20ghost%20in%20the%20shell%202888x3636%20wallpaper_www.wall321.com_76.jpg

Major_Motoko_Kusanagi_Wallpaper_dg7y2.jpg

Edytowane przez 2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy świetny ten rig ... na pewno skończony i powyciągane te wszystkie uchwyty na zewnątrz, tak animator friendly, ale z drugiej strony koń się tak nie rusza w życiu! Ja swój rig zaoatrzyłem w constrainty, które działają jak ścięgna i poblokowałem wszystkie niemożliwe zgięcia (konsultując się z ekspertem). Nie mam wprawdzie powyciąganych takich uchwytów, ale jednym IK każdą mogę zginać nogę anatomicznie.

 

Co do następnej pracy, to już mam plan w kooperatywie z Pawlito...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności